školka

Domácí postel pro děti: Multifunkční kus nábytku v dětském pokoji Montessori

Domácí postel pro děti chundelatý přehoz černá tabule nástěnný věnec přesah pruhy hračky

Vybavit dětský pokoj nejen praktickým a funkčním, ale především přátelským k dětem, se pro mnoho rodičů ukazuje jako velká výzva. Nakonec tam lidé spí, hrají si, pobíhají a učí se! Navrhnout multifunkční prostor, kde se ti nejmenší každý den naučí něco nového, chatovat a hravě objevovat svět, je obtížný úkol. Zde přichází na řadu pedagogický koncept připraveného prostředí od Maria Montessori. Uvádí, že úlohou dospělých je poskytnout dítěti prostředí, které vyhovuje jeho potřebám a je zaměřeno na jeho žízeň po učení. Tímto způsobem může nerušeně rozvíjet své dovednosti a postupně se osamostatnit. Rozhodující roli v tom hraje takzvaná domácí postel pro děti. Kus nábytku plní několik důležitých funkcí a podporuje děti ve svobodném rozvíjení jejich zájmů.

Domácí postel pro děti: jaký je vzdělávací přístup Montessori?

Domovní postel pro dětskou postel baldachýn zrcadlo dívčí motivy pokojových bodů růžové pastelové zelené zrcadlo kulaté

Domovní postel na první pohled vypadá jako obyčejná hrací postel. Abychom však pochopili, proč podporuje vývoj dítěte a jakou roli plní v dětském pokoji, musíme se podrobně podívat na pedagogický přístup Marie Montessori.

Maria Montessori se narodila v Itálii v roce 1870 a vystudovala lékařskou univerzitu v Římě. V té době měly ženy zakázáno studovat medicínu, ale díky jejich vynikajícímu výkonu byla Montessori přijata a kurz úspěšně dokončila. Krátce poté byla přijata jako lékařka na univerzitní kliniku a původně pracovala s postiženými dětmi. Tato práce ji inspirovala a brzy začala rozvíjet vlastní pedagogickou metodu. Tato metoda způsobila v její domovské zemi senzaci a brzy se stala populární v jiných zemích, včetně Německa. V současné době je stále implementována ve více než 600 centrech denní péče po celé zemi při každodenním jednání s dětmi. Abyste měli lepší představu, uvádíme pro vás nejdůležitější základní principy Montessori vzdělávání:

Domácí postel pro děti máta nastavit koberec srdce věnec sedák polštář kůže oranžová zlatá fialová hodit polštář

1. Svoboda dítěte objevovat svět je základní součástí konceptu. Rodiče by měli dát těm nejmenším různé možnosti samostatného učení a samostatného prosazování jejich rozvoje. Nakonec se dítě naučí samostatně řešit problémy a neustále zkouší něco nového.

2. Dítě má úplnou svobodu volby a může se samo rozhodnout, kterému tématu se chce věnovat, co chce vyzkoušet a zda by ho měl někdo podporovat. Dítě si například může při hraní vybrat partnera.

3. Dobře připravené prostředí přizpůsobené úrovni vývoje dítěte. Všechny hračky, učební materiály, knihy a další materiály jsou v místnosti přehledně uspořádány. Jsou také na dosah, takže si je dítě může vždy vzít samo a přivést je zpět.

Dům postel pro děti dvojčata nápady nástěnné dekorace design Montessori

4. Místnost je rozdělena do několika oblastí: hrací prostor, studijní prostor, spací prostor, čtecí prostor.

5. V dětském pokoji platí jasná pravidla: rodiče navrhli pokoj tak, aby byl přátelský k dětem, ale dítě musí dodržovat tento řád a vždy přinést všechny hračky, dokumenty atd. Zpět na své místo.

Montessori principy v zásadě říkají, že rodiče by měli dětem vytvořit bezpečné prostředí a poté jim dát svobodu, aby ho objevily samy. A proto se domácí postel stala neoddělitelnou součástí dětského pokoje Montessori: Umožňuje bezbariérový pohyb v místnosti.

Domácí postel pro děti: struktura, umístění v místnosti, funkce

Domácí postel pro děti tmavě hnědé tmavě zelené květiny samolepky na zeď moderní Montessori dětský pokoj zřízen

Konstrukce: Domovní postel pro děti je vyrobena z masivního dřeva, obvykle z borovice nebo břízy. Samotná konstrukce je velmi jednoduchá. Rodiče s kvalifikovaným řemeslným zpracováním si také mohou s úkolem poradit sami. Pokud se necítíte dostatečně sebevědomě, můžete si také objednat postel. V takovém případě jej budete muset na místě sestavit sami. Dětská postel je k dispozici v několika verzích: s ochranou proti pádu nebo bez ní a s lamelovým roštem nebo bez něj. Ochrana před pádem je nutná pouze u malých dětí ve věku od 1 do 2 let, jinak se bez ní obejdete. To, zda se rozhodnete pro dětskou postýlku s lamelovým roštem, závisí spíše na tom, zda dítě bude opravdu každou noc spát v posteli, nebo zda bude sloužit hlavně jako domeček na hraní. Pokud má domácí postel lamelový rošt, pak se přizpůsobí tělesné hmotnosti dítěte a může navíc podpořit pružnost matrace. Rolovací mřížka je prostorově úspornou alternativou pro rodiče, kteří používají domácí postel jako domeček na hraní a chtějí ji v případě potřeby přeměnit na postel pro hosty. Pokud matrace leží přímo na podlaze, mohou na ni lézt i batolata a kojenci. Matraci byste měli větrat alespoň dvakrát až třikrát týdně, jinak riskujete růst plísní.

Domovní postel pro děti Montessori školka boho styl nastavit pastelové zelené barvy

Pokud jde o výzdobu, máte také na výběr z několika možností: Můžete se rozhodnout pro baldachýn nebo ozdobit postel v domácnosti girlandou. Světla víl lze také omotat kolem střechy.

Umístění v prostoru: Domovní postel pro děti lze přirovnat k posteli s nebesy. Zabírá to místo navíc a pokud se tak rozhodnete, budete se muset obejít bez polic a skříní nad postelí. Je také jen částečně vhodný pro šikmé stropy dětských pokojů. Je také důležité neumísťovat postel k vnější stěně a vyhýbat se průvanu.

Dětská postel pro děti Montessori školka dívka princezna domeček pro panenky růžové tečky tapety batolata

Postel dětského domku může plnit několik funkcí:

1. Jako místo na spaní. Jakmile se probudí, děti mohou znovu objevit svět, hrát si a volně se pohybovat po místnosti. Důležitým předpokladem však je, aby byl zbytek místnosti uzpůsoben pro děti.

2. Jako další místo na spaní pro rodiče, pokud dítě onemocní, nebo pro jiné děti, které jsou hosty a zůstanou s vámi.

3. Jako útulný čtenářský koutek nebo denní postel, kde si mohou drobci pohodlně sednout nebo lehnout a listovat ve svých oblíbených knihách.

4. Jako domeček na hraní, pokud je náležitě vyzdoben. V takovém případě můžete dům umístit do rohu.

Domeček postel pro děti žlutá tmavě modrá postel baldachýn duch polštář měsíční mraky LED nástěnné světlo chlapecký dětský pokoj Montessori

Stručný přehled výhod a nevýhod domácí postele:

Výhody domácí postele pro děti:

+ Podporuje kreativitu, nezávislost a umožňuje volný pohyb ve vesmíru.

+ Nehrozí pád, jako je tomu u podkrovních postelí. Nehodám se proto lze snadno vyhnout, pokud děti nepoužívají střechu jako prolézačku.

+ Lze ozdobit látkou, girlandami, plyšovými polštáři a hračkami.

+ Je také ideální pro kutilský projekt. Konstrukce je velmi jednoduchá a lze ji rychle sestavit a rozebrat.

+ Prakticky roste s dítětem, nemusí být přestavován.

Domácí postel pro děti šedé polštáře nástěnné police tapety lesní školka Montessori

Nevýhody domácí postele pro děti:

– Zvláště u malých dětí by měla být celá místnost chráněna před dětmi. To znamená, že je lepší na zeď připevnit skříně, komody a všechny větší kusy nábytku. Rodiče by také měli vždy dbát na to, aby drobci neopouštěli pokoj bez dozoru a nezranili se.

– Zabírá hodně místa, je méně vhodný do malých dětských pokojů.

– Protože je dítě téměř přímo na podlaze, měli by rodiče zajistit dodatečné vytápění. Musíte se také vyhnout průvanu.

– Pokud matrace leží přímo na podlaze, existuje riziko, že se časem vytvoří plíseň.

Ozdobte domácí postel pro děti

Postýlka pro děti do malé školky připravila nápady Montessori

Pokud vás již zaujala postel do domu pro děti a chtěli byste implementovat koncept montáže Montessori do vlastních čtyř stěn, pak vám pomůžeme s několika tipy ohledně dekorace. V tomto ohledu se vaší fantazii meze nekladou. V puristických nebo skandinávských dětských pokojích můžete sestavit postel a nechat dřevěný povrch neošetřený. Zkombinujte jej s dalším dřevěným nábytkem, namontujte nástěnné police pro dětské knihy. Ozdobte postel látkovým věncem, barevným přehozem na peřinu a několika plyšovými polštáři v různých tvarech a barvách. Tímto způsobem zřídíte genderově neutrální dětský pokoj, kde se ti nejmenší mohou svobodně rozvíjet. Je to také ideální pokoj pro dvojčata nebo pro případ, že by sourozenci museli sdílet pokoj.

Domácí postel pro děti Dívka Montessori dětská školka zdobící nástěnnou malbu fialové růžové osvětlení věnce máty

Někdy je dekorace na zeď rozdílná: s trochou dovednosti můžete místnost proměnit v hravý dívčí pokoj. S připravenou šablonou a barvou lze na zeď během chvilky připevnit motivy vln. Koncept nábytku završuje baldachýn, útulný přehoz z umělé kožešiny, růžový světelný řetěz a několik dekorativních polštářů s motivy mořské panny. Rozhodněte se pro světlé pastelové barvy. Účinný celek tvoří například seladonská zelená, růžová, levandule a levandule.

Domácí postel pro děti barevné tapety balónky růžová postel rám postele pro hosty polštáře

Tapety, nástěnné police a četné obrázky mohou přidat další kouzlo do dívčího pokoje. Pokud je postel v domě vyšší, stojí za to přemýšlet o ochraně před pádem. A pokud neošetřené dřevo neodpovídá barevnému schématu v dětském pokoji, můžete dřevo jednoduše natřít barvou nebo natřít speciální barvou dřeva.

Domácí postel pro děti Nástěnná dekorace dětské školky Montessori názvy dětí květiny dívka dekorace nápad

Rodiče s kvalifikovaným řemeslným zpracováním si mohou postel také postavit sami. V tomto případě může postel poskytnout další dětský koutek. S baldachýnem se rychle promění v hrad nebo herní stan.

Domovní postel pro děti, jako součást vybavení dětského pokoje Montessori, nabízí těm nejmenším možnost objevovat svět vlastním tempem. Ať už jako útulný čtecí koutek, hrací stan nebo dětská postel: multifunkční kus nábytku má mnoho využití. Postel lze také nápaditě vyzdobit: látkové girlandy, pohádková světla, nástěnné police, plyšové polštáře a podobně ji dají na výsluní. Konstrukce je velmi jednoduchá, lze ji na přání namalovat a lze ji dokonale přizpůsobit potřebám dětí. Proto postel roste s vámi a na rozdíl od loftových postelí a jiných dětských postelí nemusí být přestavěna. Ve fotogalerii níže najdete další příklady toho, jak efektivně zrealizovat všeuměl. Nechte se tím inspirovat!

Domácí postel pro děti šedý rám postele růžový kulatý koberec dívka Montessori školka

Domácí postel pro děti Tipy na zdobení školky Montessori

Domácí postel pro děti osvětlení věnec LED plyšové hračky hodit polštáře koš na hračky zelené závěsy

Dům postel pro děti Montessori školky nápady černá bílá zelená dospívající děti školní věk rostou s vámi

Domácí postel pro děti, teenagery, teenagery moderní design

Domácí postel pro děti Nápady na výzdobu stěny velryby Montessori mořské ryby mobilní dekorace

Domácí postel pro děti Montessori puristické přírodní materiály sestavily dětský pokoj kompletně bílým nábytkem

Domečková postel pro děti Ovčí hračka Postel baldachýn Organza látková tapeta dívčí pokoj

Postýlka do domečku pro děti mraky dekorace na stěnu HM úložný prostor polštář ratanový košík hračky Montessori dětský pokoj

Dětská postel do dětského pokoje Montessori školka antracitově šedá nástěnná zrcadlová hračka z velbloudí kůže

školka

Domácí postel pro děti: Multifunkční kus nábytku v dětském pokoji Montessori

Domácí postel pro děti chundelatý přehoz černá tabule nástěnný věnec přesah pruhy hračky

Vybavit dětský pokoj nejen praktickým a funkčním, ale především přátelským k dětem, se pro mnoho rodičů ukazuje jako velká výzva. Nakonec tam lidé spí, hrají si, pobíhají a učí se! Navrhnout multifunkční prostor, kde se ti nejmenší každý den naučí něco nového, chatovat a hravě objevovat svět, je obtížný úkol. Zde přichází na řadu pedagogický koncept připraveného prostředí od Maria Montessori. Uvádí, že úlohou dospělých je poskytnout dítěti prostředí, které vyhovuje jeho potřebám a je zaměřeno na jeho žízeň po učení. Tímto způsobem může nerušeně rozvíjet své dovednosti a postupně se osamostatnit. Rozhodující roli v tom hraje takzvaná domácí postel pro děti. Kus nábytku plní několik důležitých funkcí a podporuje děti ve svobodném rozvíjení jejich zájmů.

Domácí postel pro děti: jaký je vzdělávací přístup Montessori?

Domovní postel pro dětskou postel baldachýn zrcadlo dívčí motivy pokojových bodů růžové pastelové zelené zrcadlo kulaté

Domovní postel na první pohled vypadá jako obyčejná hrací postel. Abychom však pochopili, proč podporuje vývoj dítěte a jakou roli plní v dětském pokoji, musíme se podrobně podívat na pedagogický přístup Marie Montessori.

Maria Montessori se narodila v Itálii v roce 1870 a vystudovala lékařskou univerzitu v Římě. V té době měly ženy zakázáno studovat medicínu, ale díky jejich vynikajícímu výkonu byla Montessori přijata a kurz úspěšně dokončila. Krátce poté byla přijata jako lékařka na univerzitní kliniku a původně pracovala s postiženými dětmi. Tato práce ji inspirovala a brzy začala rozvíjet vlastní pedagogickou metodu. Tato metoda způsobila v její domovské zemi senzaci a brzy se stala populární v jiných zemích, včetně Německa. V současné době je stále implementována ve více než 600 centrech denní péče po celé zemi při každodenním jednání s dětmi. Abyste měli lepší představu, uvádíme pro vás nejdůležitější základní principy Montessori vzdělávání:

Domácí postel pro děti máta nastavit koberec srdce věnec sedák polštář kůže oranžová zlatá fialová hodit polštář

1. Svoboda dítěte objevovat svět je základní součástí konceptu. Rodiče by měli dát těm nejmenším různé možnosti samostatného učení a samostatného prosazování jejich rozvoje. Nakonec se dítě naučí samostatně řešit problémy a neustále zkouší něco nového.

2. Dítě má úplnou svobodu volby a může se samo rozhodnout, kterému tématu se chce věnovat, co chce vyzkoušet a zda by ho měl někdo podporovat. Dítě si například může při hraní vybrat partnera.

3. Dobře připravené prostředí přizpůsobené úrovni vývoje dítěte. Všechny hračky, učební materiály, knihy a další materiály jsou v místnosti přehledně uspořádány. Jsou také na dosah, takže si je dítě může vždy vzít samo a přivést je zpět.

Dům postel pro děti dvojčata nápady nástěnné dekorace design Montessori

4. Místnost je rozdělena do několika oblastí: hrací prostor, studijní prostor, spací prostor, čtecí prostor.

5. V dětském pokoji platí jasná pravidla: rodiče navrhli pokoj tak, aby byl přátelský k dětem, ale dítě musí dodržovat tento řád a vždy přinést všechny hračky, dokumenty atd. Zpět na své místo.

Montessori principy v zásadě říkají, že rodiče by měli dětem vytvořit bezpečné prostředí a poté jim dát svobodu, aby ho objevily samy. A proto se domácí postel stala neoddělitelnou součástí dětského pokoje Montessori: Umožňuje bezbariérový pohyb v místnosti.

Domácí postel pro děti: struktura, umístění v místnosti, funkce

Domácí postel pro děti tmavě hnědé tmavě zelené květiny samolepky na zeď moderní Montessori dětský pokoj zřízen

Konstrukce: Domovní postel pro děti je vyrobena z masivního dřeva, obvykle z borovice nebo břízy. Samotná konstrukce je velmi jednoduchá. Rodiče s kvalifikovaným řemeslným zpracováním si také mohou s úkolem poradit sami. Pokud se necítíte dostatečně sebevědomě, můžete si také objednat postel. V takovém případě jej budete muset na místě sestavit sami. Dětská postel je k dispozici v několika verzích: s ochranou proti pádu nebo bez ní a s lamelovým roštem nebo bez něj. Ochrana před pádem je nutná pouze u malých dětí ve věku od 1 do 2 let, jinak se bez ní obejdete. To, zda se rozhodnete pro dětskou postýlku s lamelovým roštem, závisí spíše na tom, zda dítě bude opravdu každou noc spát v posteli, nebo zda bude sloužit hlavně jako domeček na hraní. Pokud má domácí postel lamelový rošt, pak se přizpůsobí tělesné hmotnosti dítěte a může navíc podpořit pružnost matrace. Rolovací mřížka je prostorově úspornou alternativou pro rodiče, kteří používají domácí postel jako domeček na hraní a chtějí ji v případě potřeby přeměnit na postel pro hosty. Pokud matrace leží přímo na podlaze, mohou na ni lézt i batolata a kojenci. Matraci byste měli větrat alespoň dvakrát až třikrát týdně, jinak riskujete růst plísní.

Domovní postel pro děti Montessori školka boho styl nastavit pastelové zelené barvy

Pokud jde o výzdobu, máte také na výběr z několika možností: Můžete se rozhodnout pro baldachýn nebo ozdobit postel v domácnosti girlandou. Světla víl lze také omotat kolem střechy.

Umístění v prostoru: Domovní postel pro děti lze přirovnat k posteli s nebesy. Zabírá to místo navíc a pokud se tak rozhodnete, budete se muset obejít bez polic a skříní nad postelí. Je také jen částečně vhodný pro šikmé stropy dětských pokojů. Je také důležité neumísťovat postel k vnější stěně a vyhýbat se průvanu.

Dětská postel pro děti Montessori školka dívka princezna domeček pro panenky růžové tečky tapety batolata

Postel dětského domku může plnit několik funkcí:

1. Jako místo na spaní. Jakmile se probudí, děti mohou znovu objevit svět, hrát si a volně se pohybovat po místnosti. Důležitým předpokladem však je, aby byl zbytek místnosti uzpůsoben pro děti.

2. Jako další místo na spaní pro rodiče, pokud dítě onemocní, nebo pro jiné děti, které jsou hosty a zůstanou s vámi.

3. Jako útulný čtenářský koutek nebo denní postel, kde si mohou drobci pohodlně sednout nebo lehnout a listovat ve svých oblíbených knihách.

4. Jako domeček na hraní, pokud je náležitě vyzdoben. V takovém případě můžete dům umístit do rohu.

Domeček postel pro děti žlutá tmavě modrá postel baldachýn duch polštář měsíční mraky LED nástěnné světlo chlapecký dětský pokoj Montessori

Stručný přehled výhod a nevýhod domácí postele:

Výhody domácí postele pro děti:

+ Podporuje kreativitu, nezávislost a umožňuje volný pohyb ve vesmíru.

+ Nehrozí pád, jako je tomu u podkrovních postelí. Nehodám se proto lze snadno vyhnout, pokud děti nepoužívají střechu jako prolézačku.

+ Lze ozdobit látkou, girlandami, plyšovými polštáři a hračkami.

+ Je také ideální pro kutilský projekt. Konstrukce je velmi jednoduchá a lze ji rychle sestavit a rozebrat.

+ Prakticky roste s dítětem, nemusí být přestavován.

Domácí postel pro děti šedé polštáře nástěnné police tapety lesní školka Montessori

Nevýhody domácí postele pro děti:

– Zvláště u malých dětí by měla být celá místnost chráněna před dětmi. To znamená, že je lepší na zeď připevnit skříně, komody a všechny větší kusy nábytku. Rodiče by také měli vždy dbát na to, aby drobci neopouštěli pokoj bez dozoru a nezranili se.

– Zabírá hodně místa, je méně vhodný do malých dětských pokojů.

– Protože je dítě téměř přímo na podlaze, měli by rodiče zajistit dodatečné vytápění. Musíte se také vyhnout průvanu.

– Pokud matrace leží přímo na podlaze, existuje riziko, že se časem vytvoří plíseň.

Ozdobte domácí postel pro děti

Postýlka pro děti do malé školky připravila nápady Montessori

Pokud vás již zaujala postel do domu pro děti a chtěli byste implementovat koncept montáže Montessori do vlastních čtyř stěn, pak vám pomůžeme s několika tipy ohledně dekorace. V tomto ohledu se vaší fantazii meze nekladou. V puristických nebo skandinávských dětských pokojích můžete sestavit postel a nechat dřevěný povrch neošetřený. Zkombinujte jej s dalším dřevěným nábytkem, namontujte nástěnné police pro dětské knihy. Ozdobte postel látkovým věncem, barevným přehozem na peřinu a několika plyšovými polštáři v různých tvarech a barvách. Tímto způsobem zřídíte genderově neutrální dětský pokoj, kde se ti nejmenší mohou svobodně rozvíjet. Je to také ideální pokoj pro dvojčata nebo pro případ, že by sourozenci museli sdílet pokoj.

Domácí postel pro děti Dívka Montessori dětská školka zdobící nástěnnou malbu fialové růžové osvětlení věnce máty

Někdy je dekorace na zeď rozdílná: s trochou dovednosti můžete místnost proměnit v hravý dívčí pokoj. S připravenou šablonou a barvou lze na zeď během chvilky připevnit motivy vln. Koncept nábytku završuje baldachýn, útulný přehoz z umělé kožešiny, růžový světelný řetěz a několik dekorativních polštářů s motivy mořské panny. Rozhodněte se pro světlé pastelové barvy. Účinný celek tvoří například seladonská zelená, růžová, levandule a levandule.

Domácí postel pro děti barevné tapety balónky růžová postel rám postele pro hosty polštáře

Tapety, nástěnné police a četné obrázky mohou přidat další kouzlo do dívčího pokoje. Pokud je postel v domě vyšší, stojí za to přemýšlet o ochraně před pádem. A pokud neošetřené dřevo neodpovídá barevnému schématu v dětském pokoji, můžete dřevo jednoduše natřít barvou nebo natřít speciální barvou dřeva.

Domácí postel pro děti Nástěnná dekorace dětské školky Montessori názvy dětí květiny dívka dekorace nápad

Rodiče s kvalifikovaným řemeslným zpracováním si mohou postel také postavit sami. V tomto případě může postel poskytnout další dětský koutek. S baldachýnem se rychle promění v hrad nebo herní stan.

Domovní postel pro děti, jako součást vybavení dětského pokoje Montessori, nabízí těm nejmenším možnost objevovat svět vlastním tempem. Ať už jako útulný čtecí koutek, hrací stan nebo dětská postel: multifunkční kus nábytku má mnoho využití. Postel lze také nápaditě vyzdobit: látkové girlandy, pohádková světla, nástěnné police, plyšové polštáře a podobně ji dají na výsluní. Konstrukce je velmi jednoduchá, lze ji na přání namalovat a lze ji dokonale přizpůsobit potřebám dětí. Proto postel roste s vámi a na rozdíl od loftových postelí a jiných dětských postelí nemusí být přestavěna. Ve fotogalerii níže najdete další příklady toho, jak efektivně zrealizovat všeuměl. Nechte se tím inspirovat!

Domácí postel pro děti šedý rám postele růžový kulatý koberec dívka Montessori školka

Domácí postel pro děti Tipy na zdobení školky Montessori

Domácí postel pro děti osvětlení věnec LED plyšové hračky hodit polštáře koš na hračky zelené závěsy

Dům postel pro děti Montessori školky nápady černá bílá zelená dospívající děti školní věk rostou s vámi

Domácí postel pro děti, teenagery, teenagery moderní design

Domácí postel pro děti Nápady na výzdobu stěny velryby Montessori mořské ryby mobilní dekorace

Domácí postel pro děti Montessori puristické přírodní materiály sestavily dětský pokoj kompletně bílým nábytkem

Domečková postel pro děti Ovčí hračka Postel baldachýn Organza látková tapeta dívčí pokoj

Postýlka do domečku pro děti mraky dekorace na stěnu HM úložný prostor polštář ratanový košík hračky Montessori dětský pokoj

Dětská postel do dětského pokoje Montessori školka antracitově šedá nástěnná zrcadlová hračka z velbloudí kůže