školka

Barevný a nástěnný design v dětském pokoji – 77 skvělých nápadů

barevný design stěny jednoduchá barevná samolepka na zeď motýli lampy koule

Fantazii se při navrhování dětského pokoje meze nekladou. Světlé barvy, vtipné dekorace a šťastná atmosféra jsou tady všechny v módě! Při výběru Barevný a nástěnný design Do pokoje vašeho dítěte je třeba vzít v úvahu řadu věcí – velikost a tvar pokoje, nábytek a doplňky, typ a barvu podlahy a barevný efekt. Barvy v dětském pokoji by neměly působit stresově, proto je vhodné zvolit pouze dvě barvy – jemnou barvu pozadí a nápadnou barvu, která se používá jako akcent ve výzdobě stěn. Jemné barvy lze spárovat s barevnými vzorovými a fototapetami a barevnými samolepkami na zeď. Podívejte se na naše skvělé nápady a nechte se inspirovat!

Barevný a nástěnný design – Barevný vzor vlny

barva stěna design vlny vzor barevné police noční stolek bílá

Stěny ve školce se mohou rychle zašpinit, takže přelakování je rychlý způsob, jak osvěžit výzdobu. Pamatujte, že barvy ve školce by měly být hypoalergenní, trvanlivé a necitlivé na špínu. Stále více výrobců nyní nabízí speciální barvy na stěny pro děti. A tam je výběr barevných tónů neméně rozmanitý než u jiných barev stěn.

Barevný a nástěnný design – fototapeta

barva stěna design foto tapeta terénní vozidlo modrá žlutá interiér

Výběr barev stěn do školky závisí na vašem vkusu a preferencích vašeho dítěte. Pokud jdete na intenzivní barvu, jako je červená, použijte ji pouze jako přízvuk na jedné ze stěn. Pamatujte, že malé dítě má spoustu pestrobarevných hraček, takže jako pozadí jsou vhodné jasné, neutrální barvy. Nejoblíbenější barvy v dětském pokoji jsou růžová, modrá, žlutá a fialová, které lze kombinovat se zelenou, béžovou a krémovou.

Graffiti jako individuální stěnový design

barva a stěna design graffiti láska růžové nuance maedchenzimmer

Graffiti je také opravdu originální nápad na design barev a stěn v dětském pokoji. Můžete si najmout umělce, který vykouzlí na vaší zdi jakýkoli motiv. Zde máte opět svobodnou volbu a můžete zcela vycházet z preferencí vašeho dítěte. Od jednoduchých nápisů, jako je jméno vašeho dítěte, až po hrdiny z vašich oblíbených filmů, je možné všechno. Můžete také předem vyhledat obrázek na internetu a ukázat jej graffiti umělci. Ten může zase předkládat další návrhy.

Barevné akcenty v dětském pokoji ve formě tapety

barevný design stěny geometrický vzor barevný bílý nástěnný koberec

S tapetami v dětském pokoji pro design barev a stěn můžete také dosáhnout zajímavých efektů a zajistit si dobrou náladu. Výše uvedený příklad ukazuje takovou myšlenku, která ve světlé místnosti vytváří vtipné barevné akcenty v geometrických tvarech. K vybavení byl také přidán barevný, abstraktní koberec.

Originální design stěny v duhových barvách

barevný design stěny duhová stěna barevná televizní teleskopická židle

Chtěli byste, aby to bylo ve školce obzvlášť barevné? Poté zvolte duhu jako základ pro barvu a design stěn v dětském pokoji. Ať už ve formě širokých proužků, jak je vidět výše, nebo pomocí nástěnné barvy nebo jako tapety – určitě vykouzlíte úsměv na tváři svého dítěte. Níže se podívejte na další nápady na design barev a stěn!

Šedá barva na zeď v dětském pokoji

barva stěna design tapeta šedá šatník barevné tabule

Doporučuje se neutrálnější pozadí, zvláště pokud byl pro nábytek vybrán barevný nábytek. Velmi vhodné jsou tedy šedé, bílé nebo béžové tóny, které mohou nejen zdobit stěny ve formě barvy stěny, ale mohou být také vybrány jako tapety. Pokud chcete barevné stěny navzdory barevnému nábytku, je nejlepší ustoupit pastelovým tónům, které nejsou tak rušivé a nekradou show nábytku.

 Jednoduchý design stěny s motivy stromů

barva stěna design tapeta nábytek strom bílá béžový žebřík

Jednoduché barevné schéma není nic jiného než nudné, dokonce i v dětském pokoji. Je stylový a skvěle se hodí k vytvoření akcentní stěny s krásnými motivy. K tomu lze použít nejen samolepky a tetování na zeď, ale také tapety s motivy nebo obrázky. Dětský pokoj vypadá živě i přes neutrální barvy, když jsou použity a střídány dva z nich. Díky bílé barvě je místnost světlá a přátelská. Neutrální barvy mají také tu výhodu, že jsou stále aktuální a mohou být použity, jak dítě stárne a dospívající.

 Skica auta na bílé zdi

barva stěna design jednoduchý design auto skica rostlina světlík

Pro minimalistický vzhled lze zvolit mimo jiné bílou barvu a design stěn. Poté můžete vybrat libovolnou druhou barvu, která může být také křiklavá, jako zde. Jakmile se rozhodnete pro motiv na zeď, je nejlepší ho vybrat společně s dítětem a podle jeho preferencí. Může to také souviset s jeho schopnostmi a nadáním. Pokud rádi kreslíte, velmi se hodí například skica na zeď. Vaše dítě je může dokonce chtít samo nakreslit na zeď?

 Bílá zeď s barevnými akcenty z malovaných rámů obrázků

barevný a stěnový design motivy dětského pokoje bílá rámová zeď

Tapety jsou nyní k dispozici v široké škále barev a s nejrůznějšími motivy a vzory. I když to nabízí obrovský výběr, znamená to také, že výběr může být docela obtížný. S tím může pomoci dobré plánování. Pokud jste si vybrali styl nábytku a požadované barvy do dětského pokoje a vždy na to pamatujete, tapeta se také rychle najde. Na jedné straně je výše uvedený příklad krásně barevný, jak byste očekávali od tapet do dětského pokoje. Na druhou stranu byly pro motivy použity příjemné pastelové barvy, které vytvářejí romantický a stylový design barev a stěn zároveň.

barevný design stěny motiv lesa moderní design gauč zelený

Výraznější a divokější design barev a stěn lze kompenzovat vybavením nábytkem s jednoduchým moderním designem. Pokud místo toho použijete propracovaný a ozdobený nábytek, může se z něj rychle stát příliš dobrá věc. Stačí se podívat na výše uvedený příklad. Přestože bylo použito mnoho různých barev, vytváří se celkový harmonický obraz, což je dáno především minimalistickým nábytkem. Existuje ale také světlá, neutrální podlaha a horní polovina stěny v bílé barvě.

barevná stěna design mapy nápad máta zelená hrací stolek komoda

Navrhování zdi tímto způsobem je velmi originální a bezpochyby také levné. Je jen na vás, zda k tomu použijete mapy nebo jiné věci. Jedna věc je však jistá – dítě bude vždy sledovat země a města. Zkombinujte toto obložení stěn s barevnou přízvučnou stěnou. Vzhledem k tomu, že samotné karty obvykle mají poměrně málo barev, měla by být pro zeď zvolena jednodušší varianta. To by mělo být v ideálním případě nalezeno na mapě nebo mapě světa, aby vznikla určitá harmonie. Vhodné jsou tedy světle modré nebo zelené tóny, které charakterizují lesy, ale také růžové. Jednoduše si vezměte kartu s sebou předem do železářství a nechte si namíchat správné odstíny podle svých potřeb.

barevná stěna design pestré proužky bílá dřevěná herna

Pokud se vám to líbí obzvláště barevné a bláznivé, nic nestojí v cestě tomu, aby to bylo implementováno v dětském pokoji. Vzhled stěny, který vidíte výše, můžete získat tak, že na jedné straně najdete podobnou tapetu a na druhé straně ji navrhnete sami. To má samozřejmě tu výhodu, že barvy si můžete sami vybrat a přizpůsobit je nábytku a dalším bytovým doplňkům. Jednotlivé oblasti jsou jednoduše maskovány lepicí páskou. Podle toho, jak široké by měly být bílé pruhy, volíte také šířku papírové pásky. A pak se pouze smaže. K získání sytého odstínu je zapotřebí více vrstev.

barevná stěna design dřevěné lišty barevné rustikální denní postel okno komoda

Přišli byste na nápad navrhnout zeď v dětském pokoji dřevem? Vypadá to opravdu pěkně, že? Barva dřeva by měla nejlépe odpovídat barvě nábytku nebo podlahy. Ale protože přírodní barva dřeva v dětském pokoji může rychle vypadat docela nudně, pásy nebo desky na zeď by měly být také střídány s barevnými. Vhodné barvy jsou ty, které najdete také v jiných částech místnosti, například v dekoracích, polštářích, ložním prádle, jiné zdi nebo různých bytových doplňcích.

barva stěna design domy abstraktní barevné sedací vaky zelená

Barevný a stěnový design v této místnosti je šílený a hravý. Byly vybrány výrazné barvy, které se nenacházejí pouze v koberci a sedacích pytlích. Z takových barev se skládají i nástěnné malby. Samotné obrázky ukazují domy nepravidelných tvarů, které v kombinaci s nerovnou šikmou střechou vytvářejí hravý vzhled. Výsledkem je vzrušující herna, ve které si děti zaručeně užijí spoustu zábavy.

barva stěna design nápad dřevěné pásy tapety vzor parkety

Stylový a romantický dívčí pokoj můžete vytvořit ze směsi jemných kousků tapet. Je to také skvělý způsob, jak recyklovat zbytky, místo abyste je vyhodili. Kousky tapet jsou připevněny ke zdi v obdélnících různých velikostí. Přechody jsou pak pokryty jednoduchými dřevěnými pásy, což vytváří zajímavý efekt. Myšlenku lze samozřejmě realizovat i v chlapeckém pokoji pomocí vhodných tapet. Ani tam to nebude vypadat o nic méně atraktivní.

barevný design stěny béžový koberec abeceda oranžová pohovka

Abeceda se často používá k navrhování stěn. Pokud existuje mnoho různých barev a vzorů, jako je tomu v tomto případě, je nejlepší volbou neutrální stěna jako pozadí. Alternativně může být navržena barevná stěna, která je pak ozdobena jednoduššími písmeny. Vždy se snažte vytvořit harmonickou atmosféru s designem barev a stěn. Neměli byste zapomínat, že barvy mohou mít také vliv na dětské nálady a nálady.

barva a stěna design cihlová zeď podkrovní postel obývací pokoj stěna koberec oranžová

I když jsou jasné barvy pro kojence stále nevhodné, protože se u nich cítí podrážděně, u starších dětí lze snadno použít všechny druhy barev. Můžete připravit dětský pokoj se správnou barvou a designem stěn pro budoucí pokoj pro mládež, který na sebe nenechá dlouho čekat, a navrhnout modernější zeď, ale jinak pokoj vybavit dětským nábytkem a dekoracemi. To bylo také provedeno v tomto příkladu. Zatímco šedé a neutrální stěny v kombinaci s cihlovou zdí působí spíše mladistvě, nábytek je hravější z hlediska barev i stylu. Někdy můžete také myslet trochu více na budoucnost.

barevný design stěny fialový dětský pokoj kruhy design stůl polštář strop

Získáte typický dívčí pokoj s barevným a nástěnným designem (jak by to mohlo být jinak) s růžovou a fialovou. Zda tyto barvy použijete v minimalistickém interiéru nebo dáte přednost klasickému a romantickému stylu, je na vás nebo vaší dceři. Tento příklad je moderní styl, který je navržen tak, aby byl přátelský k dětem, s atraktivními kruhovými motivy na zeď. Přestože jsou barvy jemné, nemělo by se to ani přehánět. Skvělá rovnováha je bílá barva stěny. Mimochodem, nemělo by se zapomínat ani na osvětlení. To může nakonec také představovat část barevného a nástěnného designu, pokud se jedná o nástěnné svítidlo. Ve večerních hodinách vytváří zajímavé světelné efekty a kouzlo.

barevné a stěnové designové závěsy na cikcak vzor

barevný a nástěnný design růžové tečky do dětského pokoje tapety

barevný a nástěnný design šedý kostkovaný vzor tapeta věnec

design barev a stěn žluté květy design povlečení barevné

barevná stěna design prostor téma planety raketa postel stůl

barva stěna design oranžová stěna auta chlapci vybavení pokoje

 Nástěnný design v bledě růžové barvě s motivem hradu

Barevný a nástěnný design školky-dívka-růže-zámek-vzorník

Barevný a nástěnný design v dětském pokoji

Barevný a nástěnný design dětský pokoj-chlapec-foto stěna-kosmos-motiv

Originální nápad na design barev a stěn

Barevný a nástěnný design dětský pokoj-foto-tapeta-geometrický-abstraktní-barevný

Měsíc a hvězdy jsou oblíbenými motivy do dívčích pokojů

Barevný a nástěnný design dětského pokoje-dívka-fialová-hvězda-měsíc-bílý-nábytek

Gymnastická dekorace na zeď ve fialové barvě

barva-stěna-design-dětský pokoj-dívka-gymnastika-nástěnná dekorace

Zdůrazněná stěna v trendovém bobulovém tónu

Barevný a nástěnný design dětský pokoj-dívka-fuchsie-bobule-nástěnný-barevný akcent

Samolepky na květiny

nálepky na barvu stěn-design-školky-děvče-lila-barevné-květiny-na zeď

Bílá nástěnná police s barevnou zadní stěnou

design barevných stěn-dětský pokoj-dívka-pruhované tapety-barevné-akcenty

Ať zelená a bílá vytvoří živou atmosféru

barva-stěna-design-dětský pokoj-květen-zelená-bílá-vzor-tapeta-květiny

Obrazové pásy Ikea mají mnoho využití

barva-stěna-design-dětský pokoj-stěna-dekorace-strom-ikea-rám obrazu-písmena

Jasně červené akcenty na neutrálním pozadí

motivy barevných stěn-design-dětský pokoj-chlapec-tapeta-rámeček obrázku

Kobaltová modrá barva na zeď

barevná stěna-design-dětský pokoj-chlapec-kobalt-modrá-stěna-barva-vlny-motiv-plakát

Barevný a nástěnný design dětský pokoj-chlapec-světle-šedá-nástěnná malba-hodiny-nástěnná tetovací-fotostěna

barva-stěna-design-dětský-pokoj-chlapec-šedá-nábytek-vzor-tapeta-červená

barva-stěna-design-dětský pokoj-chlapec-modrá-bílá-ohraničení

barva-stěna-design-dětský pokoj-podkrovní postel-šeřík-žlutá-kombinace

barevná stěna-design-dětský pokoj-pruhovaná-tapeta-podkrovní postel-pohovka-pod

barva-stěna-design-dětský pokoj-barevný-vzor-tapeta-cloud-balónky

color-wall-design-nursery-girl-pink-purple-white-pruhy

barva-stěna-design-dětský pokoj-tyrkysová-stěna-barva-růžová-vzor-tapeta

barva-stěna-design-dětský-pokoj-tapeta-mapa-světa-barevný

barva-stěna-design-dětský pokoj-tapeta-černá-bílá-fialová-deko-skříň-zrcadlové-dveře

barva-stěna-design-dětský pokoj-dívka-krém-stěna-barva-zlaté-tečky

barva-stěna-design-dětský pokoj-chlapec-černá-přízvuk-stěna-bílý-dřevěný nábytek

barva-stěna-design-dětský pokoj-žlutá-akcentní stěna-černo-bílá-dekorace

design stěny-dětský pokoj-dívka-měkký růžový-dekor-strom-bílý-nábytek

barvy dětského pokoje-žlutá-zelená-jednolůžková opona

nápady-stěna-design-dětský pokoj-duha-modrá-obloha

 jarní nálada po celý rok

nápady-stěna-design-dětský pokoj-strom-samolepka-stěna-barva-krém

skvělý nápad na dekoraci pro milovníky psů

nápady-design-stěna-dětský pokoj-foto-tapeta-vtipné-psí brýle

stěna s červeným akcentem a bílý nábytek

nápady-stěna-design-dětský pokoj-červená-přízvuk-stěna-bílá-police

 Tapeta s vesmírným motivem

nápady-stěna-design-dětský pokoj-tapeta-prostor-mezipatro-skluzavka

jen intenzivní barva jako zvýraznění

nápady-design-dětský pokoj-stěna-barva-bílo-žlutá

 Zelená a bílá působí svěže a vzdušně

nápady-barva dětského pokoje-bílá-zelená-postel s jednou postelí

Červená, růžová a bílá

barvy dětského pokoje-nápady-růžová-tapeta-bílý-nábytek

barvy dětského pokoje-purpurově-akcentní nástěnný-nábytek-vysoký lesk-bílá-čela

dětský pokoj-chlapec-nástěnná barva-pastelová-zelená-tapeta-květinová-loftová závěsná taška

dětský pokoj-stěna-design-tapeta-květ-vzor-růžovo-žlutá

stěna-design-dětský pokoj-žlutá-modrá-žirafa

stěna-design-školka-dívka-modro-červené-květiny-retro-vkus

stěna-design-dětský pokoj-pruhy-tapeta-chlapec-modro-bílá

design stěny-dětský pokoj-tabule-hrací plocha-bílý-nábytek

stěna-design-dětský-pokoj-tapeta-zvíře-vzor-bílý-nábytek

nástěnný design-dětský pokoj-samolepka na zeď-zelený strom

stěna-design-dětský pokoj-stěna-barva-modrá-šedá-samolepka-strom

wall-design-nursery-wall-mother-grey-city-skyline

barevný a stěnový design -děti-pokoje-barevné-pruhy-decentní-tapety

design barev a stěn dětský pokoj-světle modro-růžovo-bílý

design barev a stěn dětský pokoj-nápady-pruhy-krémově šedá

školka

Barevný a nástěnný design v dětském pokoji – 77 skvělých nápadů

barevný design stěny jednoduchá barevná samolepka na zeď motýli lampy koule

Fantazii se při navrhování dětského pokoje meze nekladou. Světlé barvy, vtipné dekorace a šťastná atmosféra jsou tady všechny v módě! Při výběru Barevný a nástěnný design Do pokoje vašeho dítěte je třeba vzít v úvahu řadu věcí – velikost a tvar pokoje, nábytek a doplňky, typ a barvu podlahy a barevný efekt. Barvy v dětském pokoji by neměly působit stresově, proto je vhodné zvolit pouze dvě barvy – jemnou barvu pozadí a nápadnou barvu, která se používá jako akcent ve výzdobě stěn. Jemné barvy lze spárovat s barevnými vzorovými a fototapetami a barevnými samolepkami na zeď. Podívejte se na naše skvělé nápady a nechte se inspirovat!

Barevný a nástěnný design – Barevný vzor vlny

barva stěna design vlny vzor barevné police noční stolek bílá

Stěny ve školce se mohou rychle zašpinit, takže přelakování je rychlý způsob, jak osvěžit výzdobu. Pamatujte, že barvy ve školce by měly být hypoalergenní, trvanlivé a necitlivé na špínu. Stále více výrobců nyní nabízí speciální barvy na stěny pro děti. A tam je výběr barevných tónů neméně rozmanitý než u jiných barev stěn.

Barevný a nástěnný design – fototapeta

barva stěna design foto tapeta terénní vozidlo modrá žlutá interiér

Výběr barev stěn do školky závisí na vašem vkusu a preferencích vašeho dítěte. Pokud jdete na intenzivní barvu, jako je červená, použijte ji pouze jako přízvuk na jedné ze stěn. Pamatujte, že malé dítě má spoustu pestrobarevných hraček, takže jako pozadí jsou vhodné jasné, neutrální barvy. Nejoblíbenější barvy v dětském pokoji jsou růžová, modrá, žlutá a fialová, které lze kombinovat se zelenou, béžovou a krémovou.

Graffiti jako individuální stěnový design

barva a stěna design graffiti láska růžové nuance maedchenzimmer

Graffiti je také opravdu originální nápad na design barev a stěn v dětském pokoji. Můžete si najmout umělce, který vykouzlí na vaší zdi jakýkoli motiv. Zde máte opět svobodnou volbu a můžete zcela vycházet z preferencí vašeho dítěte. Od jednoduchých nápisů, jako je jméno vašeho dítěte, až po hrdiny z vašich oblíbených filmů, je možné všechno. Můžete také předem vyhledat obrázek na internetu a ukázat jej graffiti umělci. Ten může zase předkládat další návrhy.

Barevné akcenty v dětském pokoji ve formě tapety

barevný design stěny geometrický vzor barevný bílý nástěnný koberec

S tapetami v dětském pokoji pro design barev a stěn můžete také dosáhnout zajímavých efektů a zajistit si dobrou náladu. Výše uvedený příklad ukazuje takovou myšlenku, která ve světlé místnosti vytváří vtipné barevné akcenty v geometrických tvarech. K vybavení byl také přidán barevný, abstraktní koberec.

Originální design stěny v duhových barvách

barevný design stěny duhová stěna barevná televizní teleskopická židle

Chtěli byste, aby to bylo ve školce obzvlášť barevné? Poté zvolte duhu jako základ pro barvu a design stěn v dětském pokoji. Ať už ve formě širokých proužků, jak je vidět výše, nebo pomocí nástěnné barvy nebo jako tapety – určitě vykouzlíte úsměv na tváři svého dítěte. Níže se podívejte na další nápady na design barev a stěn!

Šedá barva na zeď v dětském pokoji

barva stěna design tapeta šedá šatník barevné tabule

Doporučuje se neutrálnější pozadí, zvláště pokud byl pro nábytek vybrán barevný nábytek. Velmi vhodné jsou tedy šedé, bílé nebo béžové tóny, které mohou nejen zdobit stěny ve formě barvy stěny, ale mohou být také vybrány jako tapety. Pokud chcete barevné stěny navzdory barevnému nábytku, je nejlepší ustoupit pastelovým tónům, které nejsou tak rušivé a nekradou show nábytku.

 Jednoduchý design stěny s motivy stromů

barva stěna design tapeta nábytek strom bílá béžový žebřík

Jednoduché barevné schéma není nic jiného než nudné, dokonce i v dětském pokoji. Je stylový a skvěle se hodí k vytvoření akcentní stěny s krásnými motivy. K tomu lze použít nejen samolepky a tetování na zeď, ale také tapety s motivy nebo obrázky. Dětský pokoj vypadá živě i přes neutrální barvy, když jsou použity a střídány dva z nich. Díky bílé barvě je místnost světlá a přátelská. Neutrální barvy mají také tu výhodu, že jsou stále aktuální a mohou být použity, jak dítě stárne a dospívající.

 Skica auta na bílé zdi

barva stěna design jednoduchý design auto skica rostlina světlík

Pro minimalistický vzhled lze zvolit mimo jiné bílou barvu a design stěn. Poté můžete vybrat libovolnou druhou barvu, která může být také křiklavá, jako zde. Jakmile se rozhodnete pro motiv na zeď, je nejlepší ho vybrat společně s dítětem a podle jeho preferencí. Může to také souviset s jeho schopnostmi a nadáním. Pokud rádi kreslíte, velmi se hodí například skica na zeď. Vaše dítě je může dokonce chtít samo nakreslit na zeď?

 Bílá zeď s barevnými akcenty z malovaných rámů obrázků

barevný a stěnový design motivy dětského pokoje bílá rámová zeď

Tapety jsou nyní k dispozici v široké škále barev a s nejrůznějšími motivy a vzory. I když to nabízí obrovský výběr, znamená to také, že výběr může být docela obtížný. S tím může pomoci dobré plánování. Pokud jste si vybrali styl nábytku a požadované barvy do dětského pokoje a vždy na to pamatujete, tapeta se také rychle najde. Na jedné straně je výše uvedený příklad krásně barevný, jak byste očekávali od tapet do dětského pokoje. Na druhou stranu byly pro motivy použity příjemné pastelové barvy, které vytvářejí romantický a stylový design barev a stěn zároveň.

barevný design stěny motiv lesa moderní design gauč zelený

Výraznější a divokější design barev a stěn lze kompenzovat vybavením nábytkem s jednoduchým moderním designem. Pokud místo toho použijete propracovaný a ozdobený nábytek, může se z něj rychle stát příliš dobrá věc. Stačí se podívat na výše uvedený příklad. Přestože bylo použito mnoho různých barev, vytváří se celkový harmonický obraz, což je dáno především minimalistickým nábytkem. Existuje ale také světlá, neutrální podlaha a horní polovina stěny v bílé barvě.

barevná stěna design mapy nápad máta zelená hrací stolek komoda

Navrhování zdi tímto způsobem je velmi originální a bezpochyby také levné. Je jen na vás, zda k tomu použijete mapy nebo jiné věci. Jedna věc je však jistá – dítě bude vždy sledovat země a města. Zkombinujte toto obložení stěn s barevnou přízvučnou stěnou. Vzhledem k tomu, že samotné karty obvykle mají poměrně málo barev, měla by být pro zeď zvolena jednodušší varianta. To by mělo být v ideálním případě nalezeno na mapě nebo mapě světa, aby vznikla určitá harmonie. Vhodné jsou tedy světle modré nebo zelené tóny, které charakterizují lesy, ale také růžové. Jednoduše si vezměte kartu s sebou předem do železářství a nechte si namíchat správné odstíny podle svých potřeb.

barevná stěna design pestré proužky bílá dřevěná herna

Pokud se vám to líbí obzvláště barevné a bláznivé, nic nestojí v cestě tomu, aby to bylo implementováno v dětském pokoji. Vzhled stěny, který vidíte výše, můžete získat tak, že na jedné straně najdete podobnou tapetu a na druhé straně ji navrhnete sami. To má samozřejmě tu výhodu, že barvy si můžete sami vybrat a přizpůsobit je nábytku a dalším bytovým doplňkům. Jednotlivé oblasti jsou jednoduše maskovány lepicí páskou. Podle toho, jak široké by měly být bílé pruhy, volíte také šířku papírové pásky. A pak se pouze smaže. K získání sytého odstínu je zapotřebí více vrstev.

barevná stěna design dřevěné lišty barevné rustikální denní postel okno komoda

Přišli byste na nápad navrhnout zeď v dětském pokoji dřevem? Vypadá to opravdu pěkně, že? Barva dřeva by měla nejlépe odpovídat barvě nábytku nebo podlahy. Ale protože přírodní barva dřeva v dětském pokoji může rychle vypadat docela nudně, pásy nebo desky na zeď by měly být také střídány s barevnými. Vhodné barvy jsou ty, které najdete také v jiných částech místnosti, například v dekoracích, polštářích, ložním prádle, jiné zdi nebo různých bytových doplňcích.

barva stěna design domy abstraktní barevné sedací vaky zelená

Barevný a stěnový design v této místnosti je šílený a hravý. Byly vybrány výrazné barvy, které se nenacházejí pouze v koberci a sedacích pytlích. Z takových barev se skládají i nástěnné malby. Samotné obrázky ukazují domy nepravidelných tvarů, které v kombinaci s nerovnou šikmou střechou vytvářejí hravý vzhled. Výsledkem je vzrušující herna, ve které si děti zaručeně užijí spoustu zábavy.

barva stěna design nápad dřevěné pásy tapety vzor parkety

Stylový a romantický dívčí pokoj můžete vytvořit ze směsi jemných kousků tapet. Je to také skvělý způsob, jak recyklovat zbytky, místo abyste je vyhodili. Kousky tapet jsou připevněny ke zdi v obdélnících různých velikostí. Přechody jsou pak pokryty jednoduchými dřevěnými pásy, což vytváří zajímavý efekt. Myšlenku lze samozřejmě realizovat i v chlapeckém pokoji pomocí vhodných tapet. Ani tam to nebude vypadat o nic méně atraktivní.

barevný design stěny béžový koberec abeceda oranžová pohovka

Abeceda se často používá k navrhování stěn. Pokud existuje mnoho různých barev a vzorů, jako je tomu v tomto případě, je nejlepší volbou neutrální stěna jako pozadí. Alternativně může být navržena barevná stěna, která je pak ozdobena jednoduššími písmeny. Vždy se snažte vytvořit harmonickou atmosféru s designem barev a stěn. Neměli byste zapomínat, že barvy mohou mít také vliv na dětské nálady a nálady.

barva a stěna design cihlová zeď podkrovní postel obývací pokoj stěna koberec oranžová

I když jsou jasné barvy pro kojence stále nevhodné, protože se u nich cítí podrážděně, u starších dětí lze snadno použít všechny druhy barev. Můžete připravit dětský pokoj se správnou barvou a designem stěn pro budoucí pokoj pro mládež, který na sebe nenechá dlouho čekat, a navrhnout modernější zeď, ale jinak pokoj vybavit dětským nábytkem a dekoracemi. To bylo také provedeno v tomto příkladu. Zatímco šedé a neutrální stěny v kombinaci s cihlovou zdí působí spíše mladistvě, nábytek je hravější z hlediska barev i stylu. Někdy můžete také myslet trochu více na budoucnost.

barevný design stěny fialový dětský pokoj kruhy design stůl polštář strop

Získáte typický dívčí pokoj s barevným a nástěnným designem (jak by to mohlo být jinak) s růžovou a fialovou. Zda tyto barvy použijete v minimalistickém interiéru nebo dáte přednost klasickému a romantickému stylu, je na vás nebo vaší dceři. Tento příklad je moderní styl, který je navržen tak, aby byl přátelský k dětem, s atraktivními kruhovými motivy na zeď. Přestože jsou barvy jemné, nemělo by se to ani přehánět. Skvělá rovnováha je bílá barva stěny. Mimochodem, nemělo by se zapomínat ani na osvětlení. To může nakonec také představovat část barevného a nástěnného designu, pokud se jedná o nástěnné svítidlo. Ve večerních hodinách vytváří zajímavé světelné efekty a kouzlo.

barevné a stěnové designové závěsy na cikcak vzor

barevný a nástěnný design růžové tečky do dětského pokoje tapety

barevný a nástěnný design šedý kostkovaný vzor tapeta věnec

design barev a stěn žluté květy design povlečení barevné

barevná stěna design prostor téma planety raketa postel stůl

barva stěna design oranžová stěna auta chlapci vybavení pokoje

 Nástěnný design v bledě růžové barvě s motivem hradu

Barevný a nástěnný design školky-dívka-růže-zámek-vzorník

Barevný a nástěnný design v dětském pokoji

Barevný a nástěnný design dětský pokoj-chlapec-foto stěna-kosmos-motiv

Originální nápad na design barev a stěn

Barevný a nástěnný design dětský pokoj-foto-tapeta-geometrický-abstraktní-barevný

Měsíc a hvězdy jsou oblíbenými motivy do dívčích pokojů

Barevný a nástěnný design dětského pokoje-dívka-fialová-hvězda-měsíc-bílý-nábytek

Gymnastická dekorace na zeď ve fialové barvě

barva-stěna-design-dětský pokoj-dívka-gymnastika-nástěnná dekorace

Zdůrazněná stěna v trendovém bobulovém tónu

Barevný a nástěnný design dětský pokoj-dívka-fuchsie-bobule-nástěnný-barevný akcent

Samolepky na květiny

nálepky na barvu stěn-design-školky-děvče-lila-barevné-květiny-na zeď

Bílá nástěnná police s barevnou zadní stěnou

design barevných stěn-dětský pokoj-dívka-pruhované tapety-barevné-akcenty

Ať zelená a bílá vytvoří živou atmosféru

barva-stěna-design-dětský pokoj-květen-zelená-bílá-vzor-tapeta-květiny

Obrazové pásy Ikea mají mnoho využití

barva-stěna-design-dětský pokoj-stěna-dekorace-strom-ikea-rám obrazu-písmena

Jasně červené akcenty na neutrálním pozadí

motivy barevných stěn-design-dětský pokoj-chlapec-tapeta-rámeček obrázku

Kobaltová modrá barva na zeď

barevná stěna-design-dětský pokoj-chlapec-kobalt-modrá-stěna-barva-vlny-motiv-plakát

Barevný a nástěnný design dětský pokoj-chlapec-světle-šedá-nástěnná malba-hodiny-nástěnná tetovací-fotostěna

barva-stěna-design-dětský-pokoj-chlapec-šedá-nábytek-vzor-tapeta-červená

barva-stěna-design-dětský pokoj-chlapec-modrá-bílá-ohraničení

barva-stěna-design-dětský pokoj-podkrovní postel-šeřík-žlutá-kombinace

barevná stěna-design-dětský pokoj-pruhovaná-tapeta-podkrovní postel-pohovka-pod

barva-stěna-design-dětský pokoj-barevný-vzor-tapeta-cloud-balónky

color-wall-design-nursery-girl-pink-purple-white-pruhy

barva-stěna-design-dětský pokoj-tyrkysová-stěna-barva-růžová-vzor-tapeta

barva-stěna-design-dětský-pokoj-tapeta-mapa-světa-barevný

barva-stěna-design-dětský pokoj-tapeta-černá-bílá-fialová-deko-skříň-zrcadlové-dveře

barva-stěna-design-dětský pokoj-dívka-krém-stěna-barva-zlaté-tečky

barva-stěna-design-dětský pokoj-chlapec-černá-přízvuk-stěna-bílý-dřevěný nábytek

barva-stěna-design-dětský pokoj-žlutá-akcentní stěna-černo-bílá-dekorace

design stěny-dětský pokoj-dívka-měkký růžový-dekor-strom-bílý-nábytek

barvy dětského pokoje-žlutá-zelená-jednolůžková opona

nápady-stěna-design-dětský pokoj-duha-modrá-obloha

 jarní nálada po celý rok

nápady-stěna-design-dětský pokoj-strom-samolepka-stěna-barva-krém

skvělý nápad na dekoraci pro milovníky psů

nápady-design-stěna-dětský pokoj-foto-tapeta-vtipné-psí brýle

stěna s červeným akcentem a bílý nábytek

nápady-stěna-design-dětský pokoj-červená-přízvuk-stěna-bílá-police

 Tapeta s vesmírným motivem

nápady-stěna-design-dětský pokoj-tapeta-prostor-mezipatro-skluzavka

jen intenzivní barva jako zvýraznění

nápady-design-dětský pokoj-stěna-barva-bílo-žlutá

 Zelená a bílá působí svěže a vzdušně

nápady-barva dětského pokoje-bílá-zelená-postel s jednou postelí

Červená, růžová a bílá

barvy dětského pokoje-nápady-růžová-tapeta-bílý-nábytek

barvy dětského pokoje-purpurově-akcentní nástěnný-nábytek-vysoký lesk-bílá-čela

dětský pokoj-chlapec-nástěnná barva-pastelová-zelená-tapeta-květinová-loftová závěsná taška

dětský pokoj-stěna-design-tapeta-květ-vzor-růžovo-žlutá

stěna-design-dětský pokoj-žlutá-modrá-žirafa

stěna-design-školka-dívka-modro-červené-květiny-retro-vkus

stěna-design-dětský pokoj-pruhy-tapeta-chlapec-modro-bílá

design stěny-dětský pokoj-tabule-hrací plocha-bílý-nábytek

stěna-design-dětský-pokoj-tapeta-zvíře-vzor-bílý-nábytek

nástěnný design-dětský pokoj-samolepka na zeď-zelený strom

stěna-design-dětský pokoj-stěna-barva-modrá-šedá-samolepka-strom

wall-design-nursery-wall-mother-grey-city-skyline

barevný a stěnový design -děti-pokoje-barevné-pruhy-decentní-tapety

design barev a stěn dětský pokoj-světle modro-růžovo-bílý

design barev a stěn dětský pokoj-nápady-pruhy-krémově šedá