Kojení prsou

Tipy, informace a rady pro kojení pro nové maminky

Kojení je v zásadě krmení dítěte mateřským mlékem než chemickým mlékem. První kojení je považováno za velmi důležité pro růst dítěte. Je velmi bohatý na vitamíny, bílkoviny, protilátky. Kojení je pro vaše dítě velmi zvláštní a prospěšné. Existuje radostné pouto s dítětem a kojení je spojeno se spoustou zdravých výhod. Národ těží z kojících matek, protože snižuje úmrtnost dětí o skvělé statistické údaje.

Kojení Tipy Informace a rady

Tipy, informace a rady pro kojení:

Informace:

Mateřské mléko je pro matku přínosem. Mezi výhody kojení patří:

1. První mléko je považováno za tekuté zlato:

První husté žluté mléko, které vychází z prsu těsně po porodu, je velmi bohaté na živiny a protilátky a chrání děti před různými nemocemi.

t je velmi stravitelné: pro kojence a předčasně narozené děti je mateřské mléko velmi snadno stravitelné a obsahuje v sobě mnoho bílkovin. Je velmi lehký, a proto jej nováček dobře stráví.

2. Bojuje proti nemocem:

Bojuje proti chorobám, jako je ušní infekce a průjem, protože obsahuje protilátky, buňky a hormony. Chemicky formulované mateřské mléko se nikdy nemůže rovnat jedinečnému složení přírodního mateřského mléka.

3. Můžete se cítit skvěle:

Fyzický kontakt s dítětem pomáhá při navazování kontaktů a také se cítíte v teple, pohodlí a bezpečí. Kontakt kůže na kůži s nováčkem zvyšuje produkci hladin oxytocinu. Jedná se o hormon, který matku uklidňuje a pomáhá při správném toku mléka.

4. Může bojovat proti různým zdravotním problémům u žen:

To je spojeno s nižším rizikem následných onemocnění, jako je

  • Diabetes typu 2
  • Rakovina vaječníků
  • Rakovina prsu
  • Poporodní deprese

5. Pomáhá při hubnutí:

Studie ukazují, že kojící matky mají vyšší šance na hubnutí než nekojící matky.

Tipy:

1. První kojení po narození:

Mezi matkou a dítětem by měl být vřelý dotek a kontakt.

2. Začínáme:

První mléko je Colostrum bohaté na živiny a vitamíny. Žaludek nováčka je velmi malý a nemůže pojmout příliš mnoho mléka. Krmení dítěte často vede k většímu přísunu mléka.

3. Věnujte pozornost tělesným hodinám dítěte:

Místo toho, abyste čas kojení upravovali hodinami, podívejte se na to, co dítě chce a podle toho se rozhodne. Počáteční příznaky hladu dítěte jsou zakořenění, olizování rtů a vkládání rukou do úst. V prvních týdnech by to mělo být provedeno 8 nebo vícekrát.

Pokud je kojení dobré a často se provádí, pak tělo jiné tekutiny vůbec nevyžaduje.

4. Výroba mléka:

Čím více mléka dítě saje, tím více mléka se ve výsledku vytvoří. Během prvních několika měsíců růstu je zapotřebí více mléka.

5. Jedná se o kompletní potravinu:

Prvních 6 měsíců je to jediné jídlo a pití, které dítě potřebuje. Pokud je krmení prováděno správně, je růst dítěte také správný.

Rady:

i) Když je kojení dobře zavedené po 6 měsících a matka je zpět do práce, může mléko odsát a uložit do nádoby, kterou lze 3 dny uchovávat v chladničce. Mělo by být chlazeno v čistých lahvích a oteplování se nedoporučuje, protože zabíjí živiny požadované dítětem.

ii) Dobře se vyspi. Kojení je často za cenu spánku matek. Člověk by se tedy měl snažit spát v době, kdy dítě spí, protože jakmile je dítě vzhůru a hladové, musíte vstát bez ohledu na to, jak jste ospalí.

iii) Pozvěte hosty a návštěvníky pouze tehdy, když se budete cítit aktivní a připravení. Kojící matka je často unavená starat se o dítě. Měli by se tedy s ostatními setkávat pouze tehdy, když je dítě uvolněné a oni spí.

iv) Nestyďte se a vždy přijměte pomoc od svého partnera. I on má koneckonců vůči dítěti určitou odpovědnost.