Kojení prsou

Jak bez problémů zastavit kojení?

Mateřské mléko je velmi zdravé a pro jeho dobrý růst a vývoj byste svému dítěti měli dávat pouze mateřské mléko po dobu nejméně 6 měsíců. Když vašemu dítěti bude 6 měsíců nebo 1 rok a začne přijímat i další potraviny, pak může být splněn požadavek na všechny základní živiny. Když vašemu dítěti bude rok, může dostat všechny potřebné živiny, a to je doba, kdy můžete přestat kojit své dítě. Tento proces se nazývá odstavení dítěte od mléka. Pokračujte v čtení, abyste věděli, jak zabránit kojení dítěte.

Jak zastavit kojení 1

Pokud chcete přestat kojit, než bude vašemu dítěti rok, měli byste být během této přechodové fáze velmi delikátní a dát svému dítěti kombinaci mateřského mléka a jiného mléka.

Tato fáze může být pro některé ženy obtížná, takže byste měla mít úplné znalosti o tom, jak s kojením přestat.

Kdy přestat kojit:

I když neexistuje žádné tvrdé a rychlé pravidlo, jak ukončit kojení, doporučuje se pomalu přejít na jiné formy stravy pro úplnou výživu, pokud:

  • Vaše dítě je připraveno na pevné látky
  • Starší než rok
  • Pokud vás prsa hodně bolí sáním
  • Vaše dítě pomalu omezilo krmení
  • Užíváte léky, které interferují s mateřským mlékem

Kdy mohu přestat kojit?

Ukončení kojení může být pro některé snadné a pro některé také obtížné, liší se od jednotlivce k jednotlivci. Měli byste tedy být dobře vybaveni následujícími věcmi a řídit se jimi-

1. Mít úplné znalosti – Měli byste se o procesu odstavení úplně poučit, jinak to některým může způsobit komplikace. Měli byste shromáždit všechny informace o tom, kdy s kojením přestat nebo jak s kojením přestat. Když o tom budete vědět všechno, usnadní vám to proces, stejně jako vaše dítě. Věnujte tedy chvíli čtení o procesu odstavení. Existuje mnoho zdrojů, jako je surfování na internetu nebo čtení knih o kojení.

2. Mluvte se zdravotníky – Před ukončením kojení byste měli také požádat o radu zdravotníky. Váš poskytovatel zdravotní péče vám poskytne dobré rady ohledně problémů, které mohou nastat, pokud přestanete kojit. Bude tedy dokonalým odborníkem, který vás provede tím, jak přestat kojit nebo jak zastavit mateřské mléko. Vždy dodržujte uvedené pokyny, abyste se během procesu odstavení vyhnuli jakýmkoli problémům.

3. Nechte si poradit od zkušených matek.

4. Zkušený člověk vám může nejlépe poradit po konzultaci s lékařem. Promluvte si se zkušenostmi matek a seznamte se s metodami, které používaly k zastavení kojení. Poučte se z jejich zkušeností, ale nespoléhejte se pouze na jejich rady, protože vaše tělo může být jiné, takže mohou existovat i jiné způsoby řešení vašich problémů.

5. Znát požadavky vašeho dítěte – Než začnete s odstavováním, měli byste si být vědomi požadavků vašeho dítěte. Nikdo vás nezná lépe než vaše dítě, takže byste se měli starat o jeho požadavky, aby se během této fáze nesetkal s žádným problémem.

Způsoby, jak rychle zastavit kojení:

Neměli byste okamžitě přestat kojit, protože to může způsobit problém, aby si dítě tak rychle osvojilo novou dietu. Buďte tedy pomalí a postupně zahajte proces odstavování. Chcete -li se vyhnout problémům, můžete postupovat podle těchto kroků-

1. Jděte pomalu:

Nepřestávejte náhle kojit. Vaše tělo je přizpůsobeno k produkci určitého množství mléka denně podle požadavků vašeho dítěte. Náhlé zastavení kojení neposkytne vašemu tělu ani dítěti dostatek času na přizpůsobení se nové rutině, a proto může způsobit problémy, jako je bolest v prsou a další problémy s dítětem. Začněte tedy postupně s procesem odstavení.

2. Zvyšte si používání lahve:

Zvyšte své dítě na používání lahve místo kojeného mléka. Bradavka na lahvi se liší od bradavek a kvality kojeného mléka, takže bude trvat dlouho, než se vaše dítě přizpůsobí změnám. Pokud si přejete přestat s kojením, postupně si zvyšte své dítě na jiné mléko.

3. Snižte epizody kojení:

Pokud chcete s kojením přestat, dělejte to postupně. Postupně byste tedy měli snižovat čas, kdy kojíte své dítě, a současně zvyšovat množství jiného mléka a podávaných potravin. To pomůže dítěti snadno se přizpůsobit nové situaci.

4. Experimentujte výměnou mateřského mléka za láhev:

Ukončení kojení by mělo být provedeno s opatrností, protože dítě nemůže náhle přijmout jiný druh mléka. Experimentujte tedy nejprve výměnou mateřského mléka za láhev, abyste svému dítěti pomohli zvyknout si na jiné než mateřské mléko, aniž by měl jakýkoli problém.

Jak zastavit kojení 2

Péče o prsa při zastavení kojení:

Zastavíte kojení, a proto byste měla mít dobré znalosti o tom, že by se vašim prsům měla také věnovat náležitá péče, když jste v procesu odstavování. Během této fáze se tedy můžete o svá prsa starat následujícím způsobem-

1. Masáž:

Proveďte dobrou masáž prsou, abyste zmírnili bolest, pokud máte. Pravidelné masírování může pomoci v prevenci ucpání kanálků. Masírujte krouživými pohyby a provádějte to pravidelně. Pokud si všimnete hrudky nebo zarudnutí na prsou, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče, aby vám poskytl dobrou radu.

2. Nošení vhodné podprsenky:

Ke splnění účelu použijte dobře padnoucí podprsenku. Zelné listy v podprsenkách můžete použít k urychlení procesu schnutí mléka. Pokud je problém s únikem, můžete použít polstrovanou podprsenku, abyste zabránili šíření úniku na oblečení, protože by to mohlo být trapné.

3. Nutriční dieta:

Pokračujte ve své předchozí nutriční dietě, aby mohla tělu bez problémů pomoci přizpůsobit se přechodové fázi. Vždy se udržujte hydratovaní. Promluvte si s lékařským odborníkem, aby zahrnoval látky, které mohou pomoci snížit produkci mléka.

4. Promluvte si se svým lékařským odborníkem:

Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče, aby poskytl účinné prostředky k zastavení mateřského mléka a také podávání léků nebo jiných léků proti bolesti k vyléčení bolesti, pokud se stane nesnesitelnou.

5. Mějte dobrý spánek:

Tělo prochází několika změnami, a proto byste měli mít dostatek spánku, abyste se zotavili ze změn a uzdravili své tělo. Dostatek spánku vám pomůže překonat stres, ve kterém bylo tělo, zatímco jste přestali kojit.

6. Buďte připraveni na změny nálady:

Vaše tělo prochází změnami, které jsou fyzické i psychické. Budete tedy cítit směs všech emocí a tím i spoustu změn nálad.

Stručně řečeno, měli byste si být dobře vědomi celého procesu ukončení kojení, a proto byste se také měli starat o potřeby svého dítěte i svého těla, protože oba procházejí změnami. Ujistěte se, že vaše dítě a vy neprocházíte fyzickým a psychickým stresem v procesu odvykání. Pamatujte, že kojení je emocionální pouto mezi vámi a vaším dítětem. Neprocházejte žádným vnějším tlakem a spěchejte s odvykáním.