Kojení prsou

5 běžných plodů, kterým je třeba se při kojení vyvarovat

Ano! Ovoce je pro vás dobré. Existují však určitá jídla, kterým byste se během kojení měli vyhýbat. Některé druhy ovoce obsahují chemikálie a živiny, které mohou být pro vás dobré, ale zároveň nemusí být dobré pro dítě. Když jste kojící matka, budete muset na svou dietu opravdu dávat pozor. Jedním z nejdůležitějších kroků, které byste měli během kojení provádět, je vytvoření tabulky obsahující ovoce, které byste se během kojení měli vyvarovat, a podle toho se podle toho řídíte. Tento článek vám poskytne seznam některých nejlepších a nejdůležitějších druhů ovoce, kterým byste se během kojení měli vyhýbat.

Obyčejné ovoce, kterému je třeba se při kojení vyvarovat

Ovoce, kterému je třeba se během kojení vyvarovat:

Podívejme se, jaké ovoce nejíst při kojení.

1. Kiwi:

Ovoce, kterému je třeba se během kojení vyvarovat 1

Ze všech druhů ovoce je kiwi velmi důležitý. Ovoce přichází s živinami a přírodními prvky, které jsou pro vás jinak dobré, ale nebudou vhodné do vaší kojící stravy, protože nemusí být vhodné pro dítě, a proto nemohou být schváleny.

Ovoce má také sladký nádech, což je pro dítě špatné, a to nemůže kojící matka konzumovat. To lze tedy říci o jednom z nejlepších druhů ovoce, kterému je třeba se během kojení vyvarovat.

2. Jahody:

ovoce, kterému je třeba se během kojení vyvarovat

Toto ovoce přichází s antioxidanty, které jsou dobré pro matku, když teprve prošla fází, kdy musí své dítě krmit mateřským mlékem. Jahody jsou opravdu sladké, a to množství cukru nemůže být pro dítě dobré, a proto toto ovoce nesmí být součástí kojící stravy. Jedna z nejhorších věcí na tomto ovoci je, že má barevný obsah, protože všude nedostanete čisté jahody. Toto konkrétní ovoce je opravdu dobré pro ty, kteří chtějí připravit lahodný recept, ale rozhodně ne pro kojící matku. Jahody jsou tedy jedním z nejdůležitějších plodů, kterým je třeba se při kojení vyvarovat.

3. Ananas:

Ovoce, kterému se při kojení vyvarovat 3

Ananas je jedním z mála druhů ovoce, kterému se budete muset také během kojení vyhýbat. Je to vlastně opravdu dobré ovoce téměř pro každého a pro každého. Přichází s přírodními prvky, které udržují tělo zdravé a fit zevnitř. To jsou stejné důvody, proč toto ovoce nelze zařadit do jídelníčku kojící matky. Ovoce je příliš dobré na to, aby to byla pravda. Taková čistá a syrová přírodní dobrota může být pro dítě alergická, a proto kojící matka nemůže mít toto ovoce před nebo během kojení.

4. Třešně:

Ovoce, kterému je třeba se během kojení vyvarovat 4

Třešně jsou krásné ovoce a jsou opravdu dobré i pro nás všechny. Ale jedna věc, kvůli které toto ovoce není vhodné pro kojící matku, je obsah projímadla. Ovoce obsahuje projímadlo, což může mít projímavý účinek na mateřské mléko, a proto jej nelze konzumovat před kojením. Toto je jedno z méně ovoce, kterému je třeba se během kojení vyvarovat.

5. Sušené švestky:

Ovoce, kterému se při kojení vyvarovat 5

Stejně jako třešně, ani Prune není dobrá pro matku, která kojí své dítě. To lze říci o jednom z nejméně důležitých druhů ovoce, kterému je třeba se během kojení vyvarovat, a proto je tento seznam posledním. Ale i tak se tomu budete muset vyhnout. Sušené švestky jsou ve skutečnosti špatné pro kojící matku, protože mohou kontaminovat její mateřské mléko.

Obsah těchto plodů nemusí být pro dítě dobrý. Když je vaše dítě zcela závislé na mateřském mléce, budete na to muset pamatovat a dodržovat správnou dietu doporučenou lékaři a nejíst toto ovoce. Například citrusové plody během této doby budou opravdu škodlivé.