kempování

Průvodce kempováním – přehled různých typů stanů

Kempování Tipy na stanování Tvar stanu

který Typy stanů jsou nabízeny na trhu a která z nich je pro vás nejvhodnější – pokusíme se vám poskytnout přehled různých možností, abyste si nakonec mohli vybrat to nejlepší.

Typy stanů – kempingové stany na trekking – hřebenový stan

Vigvamský indický stan designový nápad pro květinový vzor

Trekové stany mají jednu věc společnou – obvykle mají geometrický tvar, díky kterému jsou za špatného počasí stabilnější. Tradiční hřebenový stan je poměrně těžký a méně odolný proti větru než moderní Typy stanů. Každopádně jejich tvar nechává s budovou velký prostor pro improvizace.

Typy stanů – kopulovitý stan, stále nazývaný iglú stan

Dome stan design vintage stylu květinovým vzorem

Dome design nápady vintage styl

Jeden z nejběžnějších Typy stanů je kupolovitý stan – velmi oblíbený díky nižší hmotnosti, dobré stabilitě a lehké konstrukci. Kopulovitý stan je ideální pro páry, ale větší rodina bude potřebovat několik stanů. Hmotnost se může lišit v závislosti na materiálu. Dva oblouky jsou spojeny diagonálně a vytváří tak bezpečnou konstrukci.

Typy stanů – vrhejte stan a tunelový stan

Nápady na design stanu pro druhý stan

Nápady na design tunelového stanu typy stanů rodinná dovolená

Podestýlkový stan je spojen několika kruhovými oblouky. Začátečníci kempování jej mohou rychle a bez námahy vybalit a nastavit, odkud pochází jeho druhé jméno – sekundový stan. Jak ona, tak tunelový stan patří k takzvaným lehkým stanům. Jsou vhodné pro velkou rodinu, protože nabízejí spoustu prostoru. Rozdíl je v tom, že tunelový stan je méně stabilní ve srovnání s ostatními trekovými stany. Další nevýhoda těchto dvou Typy stanů je to tak, že když jsou zabalené, zabírají docela dost místa.

Speciální typy stanů pro venkovní zážitky

Kempingové plážové přístřešky designové nápady

K těm speciálním Typy stanů patří k tradičním indickým stanům. Jsou přeformulováním hřebenových stanů a dnes již nejsou tak rozšířené. Jiné typy stanů, které nemusí být nutně určeny pro kempování – stany na akce nebo párty stany, jsou velké otevřené stavby, které pojmou více než 20 lidí. Nafukovací stan má vestavěné přihrádky, kde je čerpán vzduch. Ideální na pláž, pokud je na zemi položena dostatečná hmotnost. Plážový přístřešek je malý otevřený stan, který nabízí ochranu před sluncem.

Nafukovací stan

Nafukovací stany Beach Camping Designs

Kupolovitý stan

Dome stan iglú stan postavený dvěma lidmi

Iglu stan pro děti

Dome stan iglú ahoj kočička dětský design

Párty stan

Párty stan design nápad rodinná dovolená

Pyramidový stan

Pyramidový design japonských vzorových rodin

Camping pyramidový stan nápady na design

Kempování stanů pyramidových stanů

večer krásné stany ve tvaru kopule