karneval

Vyrobte si španělský kostým sami – díky tomu je oblečení tanečnice flamenka!

Španělský kostým sám vyrábí květiny zastrčené do účesu drdolu

Španělsko je bezpochyby jednou ze zemí, jejichž folklor se těší celosvětovému uznání. Velmi oblíbená je nejen španělská kuchyně, ale také tance jako Bolero, Paso Doble a samozřejmě Flamenco. Flamenco je expresivní španělský sólový tanec, který se vyznačuje tleskáním, rytmickou prací nohou a komplikovanými pohyby rukou, paží a těla. Řekneme vám, co potřebujete, abyste vypadali jako autentický tanečník flamenka. Španělský kostým inspiruje nádhernými barvami, detaily a doplňky, které skvěle ladí se slavnostní atmosférou karnevalu.

ohromující červené šaty dvou tanečníků flamenca, muže a ženy

Původ tance flamenco

Tanec flamenca a doprovodná kytarová hudba pocházejí z jižního Španělska, andaluského regionu spojeného s Romy nebo Cikány. Ve Španělsku se Romům říká Gitanos. Tyto gitanos byly pravděpodobně čerpány ze severozápadní Indie v 9. až 14. století a jako hudební nástroje používaly tamburíny, zvony a dřevěné kastaněty. Flamenco je výsledkem romské hudby smíchané s bohatými kulturami sefardských Židů a Maurů, kteří také žijí v jižním Španělsku. Pokud se blíže podíváte na tanec flamenco, můžete vidět pohyby paží, rukou a nohou velmi podobné klasickému hinduistickému tanci, který najdete na indickém subkontinentu.

Flamenco tanečnice v pohyblivých parmových šatech s volánky

Co to znamená být tanečníkem flamenca?

Flamenco tanečnice, známé jako bailaores a bailaoras, jsou velmi vášnivé. Na začátku tanečník často stojí nehybně a bez výrazu. Jakmile ucítí hudbu, začne s hlasitým tleskáním. Mezitím se vyvíjejí jeho emoce. Tanec často zahrnuje silné dupání, někdy hlasitější s bicí nohou a ladné pohyby paží. Někdy jsou kastaněty drženy v rukou a příležitostně jsou pro vizuální dopad použity velké ruční ventilátory.

Flamenco šaty

Španělky s puntíkovanými šaty a květinovými ozdobami ve vlasech

Během svého vystoupení má flamenco tanečnice obvykle krásné šaty, které se svými pohyby pohybují tam a zpět. Toto jsou hlavní rysy flamenkových šatů:

 • Objímání postavy a sahá až ke kotníkům
 • ozdobené volánky a volánky na rukávech a na sukni
 • obvykle má výraznou barvu nebo má nápadný vzor

Španělská mantonová tkanina

Flamenco tanečnice s červenými šaty a třásněným šátkem Manton

Šály kolem ramen nebo boků jsou perfektním doplňkem vašeho flamenco outfitu. Klasický flamenkový šátek se nazývá Manton a fascinuje nejen krásnou výšivkou, ale také dlouhými třásněmi. Čím silnější a složitější jsou uzly okrajů, tím vyšší je kvalita šátku. Je čtvercový a pro tanec by měl mít alespoň 140 cm x 140 cm (bez okrajů). Existují však i menší modely, které se ke španělskému kostýmu dobře hodí. Jednoduchý květinový šátek s třásněmi vám může pomoci vytvořit propracovaný vzhled flamenca. Pokud máte pochybnosti o barvě, sáhněte samozřejmě po červené!

3 nápady, jak uvázat a nosit šálu Manton

noste šálu Manton jako tanečník flamenka

První věc, kterou byste při rozhodování o stylu měli vzít v úvahu, je vaše postava a výška. Důležitou roli hraje také typ flamenkových šatů (zejména výstřih), které budete nosit. Ukážeme vám tři způsoby vázání látky Manton.

1. Nejjednodušší možností je složit látku Manton do velkého trojúhelníku a položit ho přes ramena. Konce se setkávají přímo pod hrudníkem, v úrovni pasu. Vepředu zavřete šálu broží a nechte třásně padat přes ruce.

Španělský kostým tradiční šátek s třásněmi se nazývá Manton

Další možností je položit šál ve stejné linii, která vede podél předního a zadního výstřihu. K tomu použijte dvě brože. Jeden je připevněn na přední straně a druhý na zadní straně. Tento vzhled vypadá elegantněji a předvádí váš krásný krk.

Flamenco tanečnice s květinovou čelenkou

U třetí varianty jsou konce vepředu zkřížené a zavázané přes boky. Plátno kryje záda a padá přes ramena. Na vnitřní stranu šatů můžete možná připevnit malé špendlíky, aby konce zůstaly na místě bez uzlů.

Jaké boty? Vysoké podpatky nebo klínové podpatky

Boty Flamenco se širokým podpatkem střední výšky

Existují speciální flamenkové boty, které mají široký a nízký podpatek. Obvykle jsou opatřeny dvěma popruhy, které zajišťují optimální pohodlí při tanci. Tyto boty jsou obvykle k dispozici v černé, bílé nebo s tečkovaným vzorem. Kombinace červené a černé je velmi oblíbená jak u oblečení, tak u bot.

Pokud si nechcete pořizovat boty flamenco speciálně na karneval, můžete se rozhodnout pro jinou vhodnou variantu. Ideální by byly klasické espadrilky na klínových podpatcích nebo jiné boty na středním podpatku. A co je nejdůležitější, pokud chcete tančit večer a noc, boty by měly být pohodlné.

Španělský fanoušek

Flamenco tanečnice s bílými šaty a červeným vějířem v ruce

Ruční ventilátor není jen užitečným doplňkem v teplých letních dnech. Ve flamencu je vnímán jako symbol elegance a může zprostředkovat pocity a skryté vášně. Postoj a vzhled fanoušků umožňují novou formu výrazu a oslavují ženskost žen. Flamenco fanoušci jsou o něco větší než ostatní a mají mnoho barev a vzorů. Navzdory tomu, co si dokážete představit, nikdy nevyjdou z módy!

kastaněty

Kostým tanečnice flamenka s velkými náušnicemi a kastaněty v rukou

I když nevíte, jak hrát, pořiďte si kastaněty jako doplněk ke svému španělskému kostýmu! Oblíbené bicí nástroje mohou být také vyrobeny z vařeček. Tak to chodí:

 1. Přední část vařečky odřízněte a okraje obrouste hladce.
 2. Na každou lžíci vyvrtejte dva otvory.
 3. Otvory provlékněte tlustou šňůru a zauzlete ji tak, aby smyčkou mohl projít prst.
 4. Nakonec kastanety namalujte a ozdobte, jak chcete.

Poutavé náušnice

Španělský kostým s culíkovým účesem a poutavými náušnicemi v červené barvě

Náušnice jsou důležitou součástí oblečení tanečnice flamenka. Ty by měly být velké a poutavé a přitahovat pozornost všech. Pokud máte ve vlasech květiny nebo jiné šperky, použijte náušnice stejné barvy. Korálové nebo karmínově červené náušnice jsou jedním z nejoblíbenějších doplňků flamenca.

Můžete také nosit barevné plastové náramky a více náhrdelníků. Většinou jsou ale velké náušnice zcela dostačující.

Hřeben Peineta

Hřeben Peineta zastrčený do účesu tanečnice flamenka

Typickým španělským šperkem je také ozdobný hřeben zvaný Peineta, který se vkládá do účesu. Hřebeny Peineta jsou od konce osmnáctého století velmi běžné a nosily se na svatbách, křtinách, procesích Svatého týdne, býčích zápasech, tradičních flamenkových hudebních show (coplas). Dnes jsou většinou vyrobeny ze syntetických materiálů, jako je akrylát nebo plast.

Hřeben Peineta zastrčený za ozdobu květu vlasů

Květinová čelenka

Španělský kostým na karneval, červené flamenkové šaty a kastaněty

Abyste vypadala jako autentická flamenco tanečnice, naprosto potřebujete svěží květinovou čelenku. Obvykle se jedná o velké hedvábné květiny nebo umělé květiny, ale můžete použít i skutečné květiny. Květy jsou umístěny po celé hlavě a jsou skutečným poutačem.

Shromáždili jsme některé z nejhezčích způsobů, jak se můžete opravdu pochlubit květinovou čelenkou.

Jedna květina uprostřed špičky hlavy

Inspirace na španělský kostým pro karnevalové doplňky v červené barvě

Tvar vašeho obličeje bude určovat umístění květiny a hřebenu. U kulatých nebo srdcových tváří se doporučuje umístit květinu na špičku hlavy. V případě podlouhlých a hranatých obličejů je obvykle připevněn ke straně vlasů. Pokud je obličej prodloužený, květina by měla být odstraněna z čela asi pět prstů. A pokud je obličej kulatý, vzdálenost by měla být pouze tři prsty od vlasové linie.

Květ zastrčený na boku hlavy

krásná Španělka s tmavými vlasy a červenými šaty s květinovými ozdobami připnutými na boku

Další možností by bylo dát účesu asymetrický charakter a zastrčit květinu na stranu přibližně v úrovni ucha. Tento styl je ideální pro prodloužené tváře.

Pokud chcete přidat hřeben, měl by být na opačné straně hlavy, ne za květinou. To také závisí na tvaru hřebenu a na tom, jak dobře to jde s květinou.

Dvě květiny symetricky umístěné na levé a pravé straně hlavy

Účes tanečnice flamenka nízko zavázaný drdol se dvěma květinami

V tomto případě máme dvě květiny na obou stranách hlavy, které dodávají účesu pocit symetrie. Zde je důležité, aby byly ve střední výšce, ani nízké ani vysoké, a aby byla k uchu dostatečná vzdálenost. Stonky lze překřížit.

Květy kaskádovitě na jedné straně

Flamenco tanečnice kostým účes a make -up kaskáda květin

Tento pohled je docela velkolepý. Vzhledem k tomu, že květiny jsou velmi blízko k obličeji, jejich barva by měla ladit s vaší pletí. Pokud chcete mít ve vlasech spoustu květů ve tvaru vodopádu, nesmí být umístěny stejně velké nebo „dokonale“. Nechceme dělat rovný květinový věnec, ale přírodní a nepravidelnou kytici. Pokud jde o make -up, červené rty a kouřové oči vždy jdou.

Odpovídající účes ke španělskému kostýmu

Španělský kostým pletený účes s umělými květinami a ozdobnými hřebeny

Pokud chcete svému vzhledu flamenca dodat městský a moderní nádech, můžete si udělat pletený účes. Existují různé techniky pletení. Jednoduchý nebo komplikovaný, každý cop vypadá v kombinaci s květinou nebo hřebenem jako malé mistrovské dílo.

Můžete také kombinovat květiny různých velikostí. Například ve výše uvedeném příkladu vidíme velkou kytici květin a malé květy rozdělené přes copánky. Kromě toho jsou ozdobné hřebeny umístěny symetricky v zadní části hlavy. Vizuálním výsledkem je klasický vzhled flamenca se zábavným a originálním nádechem.

Integrovaný v drdolu

Účes tanečnice flamenca s červenými karafiáty zapojenými do drdolu

Perfektní trio: nízký drdol ozdobený květinami a hřebenem. Květy jsou zasazeny do půlkruhu nad drdol. V tomto případě se holič rozhodl pro jednoduché červené karafiáty, které spojil se dvěma sponkami do vlasů stříbrné barvy.

Španělský kostým pro rodinu se dvěma dětmi torero flamenco tanečnice a býky

Španělský kostým je skvělý převlek, kterým byste na příští karneval nebo tematickou párty určitě upoutali pozornost všech. Ohnivou španělskou tanečnici mohl dokonce doprovázet toreador a malý býk.

karneval

Vyrobte si španělský kostým sami – díky tomu je oblečení tanečnice flamenka!

Španělský kostým sám vyrábí květiny zastrčené do účesu drdolu

Španělsko je bezpochyby jednou ze zemí, jejichž folklor se těší celosvětovému uznání. Velmi oblíbená je nejen španělská kuchyně, ale také tance jako Bolero, Paso Doble a samozřejmě Flamenco. Flamenco je expresivní španělský sólový tanec, který se vyznačuje tleskáním, rytmickou prací nohou a komplikovanými pohyby rukou, paží a těla. Řekneme vám, co potřebujete, abyste vypadali jako autentický tanečník flamenka. Španělský kostým inspiruje nádhernými barvami, detaily a doplňky, které skvěle ladí se slavnostní atmosférou karnevalu.

ohromující červené šaty dvou tanečníků flamenca, muže a ženy

Původ tance flamenco

Tanec flamenca a doprovodná kytarová hudba pocházejí z jižního Španělska, andaluského regionu spojeného s Romy nebo Cikány. Ve Španělsku se Romům říká Gitanos. Tyto gitanos byly pravděpodobně čerpány ze severozápadní Indie v 9. až 14. století a jako hudební nástroje používaly tamburíny, zvony a dřevěné kastaněty. Flamenco je výsledkem romské hudby smíchané s bohatými kulturami sefardských Židů a Maurů, kteří také žijí v jižním Španělsku. Pokud se blíže podíváte na tanec flamenco, můžete vidět pohyby paží, rukou a nohou velmi podobné klasickému hinduistickému tanci, který najdete na indickém subkontinentu.

Flamenco tanečnice v pohyblivých parmových šatech s volánky

Co to znamená být tanečníkem flamenca?

Flamenco tanečnice, známé jako bailaores a bailaoras, jsou velmi vášnivé. Na začátku tanečník často stojí nehybně a bez výrazu. Jakmile ucítí hudbu, začne s hlasitým tleskáním. Mezitím se vyvíjejí jeho emoce. Tanec často zahrnuje silné dupání, někdy hlasitější s bicí nohou a ladné pohyby paží. Někdy jsou kastaněty drženy v rukou a příležitostně jsou pro vizuální dopad použity velké ruční ventilátory.

Flamenco šaty

Španělky s puntíkovanými šaty a květinovými ozdobami ve vlasech

Během svého vystoupení má flamenco tanečnice obvykle krásné šaty, které se svými pohyby pohybují tam a zpět. Toto jsou hlavní rysy flamenkových šatů:

 • Objímání postavy a sahá až ke kotníkům
 • ozdobené volánky a volánky na rukávech a na sukni
 • obvykle má výraznou barvu nebo má nápadný vzor

Španělská mantonová tkanina

Flamenco tanečnice s červenými šaty a třásněným šátkem Manton

Šály kolem ramen nebo boků jsou perfektním doplňkem vašeho flamenco outfitu. Klasický flamenkový šátek se nazývá Manton a fascinuje nejen krásnou výšivkou, ale také dlouhými třásněmi. Čím silnější a složitější jsou uzly okrajů, tím vyšší je kvalita šátku. Je čtvercový a pro tanec by měl mít alespoň 140 cm x 140 cm (bez okrajů). Existují však i menší modely, které se ke španělskému kostýmu dobře hodí. Jednoduchý květinový šátek s třásněmi vám může pomoci vytvořit propracovaný vzhled flamenca. Pokud máte pochybnosti o barvě, sáhněte samozřejmě po červené!

3 nápady, jak uvázat a nosit šálu Manton

noste šálu Manton jako tanečník flamenka

První věc, kterou byste při rozhodování o stylu měli vzít v úvahu, je vaše postava a výška. Důležitou roli hraje také typ flamenkových šatů (zejména výstřih), které budete nosit. Ukážeme vám tři způsoby vázání látky Manton.

1. Nejjednodušší možností je složit látku Manton do velkého trojúhelníku a položit ho přes ramena. Konce se setkávají přímo pod hrudníkem, v úrovni pasu. Vepředu zavřete šálu broží a nechte třásně padat přes ruce.

Španělský kostým tradiční šátek s třásněmi se nazývá Manton

Další možností je položit šál ve stejné linii, která vede podél předního a zadního výstřihu. K tomu použijte dvě brože. Jeden je připevněn na přední straně a druhý na zadní straně. Tento vzhled vypadá elegantněji a předvádí váš krásný krk.

Flamenco tanečnice s květinovou čelenkou

U třetí varianty jsou konce vepředu zkřížené a zavázané přes boky. Plátno kryje záda a padá přes ramena. Na vnitřní stranu šatů můžete možná připevnit malé špendlíky, aby konce zůstaly na místě bez uzlů.

Jaké boty? Vysoké podpatky nebo klínové podpatky

Boty Flamenco se širokým podpatkem střední výšky

Existují speciální flamenkové boty, které mají široký a nízký podpatek. Obvykle jsou opatřeny dvěma popruhy, které zajišťují optimální pohodlí při tanci. Tyto boty jsou obvykle k dispozici v černé, bílé nebo s tečkovaným vzorem. Kombinace červené a černé je velmi oblíbená jak u oblečení, tak u bot.

Pokud si nechcete pořizovat boty flamenco speciálně na karneval, můžete se rozhodnout pro jinou vhodnou variantu. Ideální by byly klasické espadrilky na klínových podpatcích nebo jiné boty na středním podpatku. A co je nejdůležitější, pokud chcete tančit večer a noc, boty by měly být pohodlné.

Španělský fanoušek

Flamenco tanečnice s bílými šaty a červeným vějířem v ruce

Ruční ventilátor není jen užitečným doplňkem v teplých letních dnech. Ve flamencu je vnímán jako symbol elegance a může zprostředkovat pocity a skryté vášně. Postoj a vzhled fanoušků umožňují novou formu výrazu a oslavují ženskost žen. Flamenco fanoušci jsou o něco větší než ostatní a mají mnoho barev a vzorů. Navzdory tomu, co si dokážete představit, nikdy nevyjdou z módy!

kastaněty

Kostým tanečnice flamenka s velkými náušnicemi a kastaněty v rukou

I když nevíte, jak hrát, pořiďte si kastaněty jako doplněk ke svému španělskému kostýmu! Oblíbené bicí nástroje mohou být také vyrobeny z vařeček. Tak to chodí:

 1. Přední část vařečky odřízněte a okraje obrouste hladce.
 2. Na každou lžíci vyvrtejte dva otvory.
 3. Otvory provlékněte tlustou šňůru a zauzlete ji tak, aby smyčkou mohl projít prst.
 4. Nakonec kastanety namalujte a ozdobte, jak chcete.

Poutavé náušnice

Španělský kostým s culíkovým účesem a poutavými náušnicemi v červené barvě

Náušnice jsou důležitou součástí oblečení tanečnice flamenka. Ty by měly být velké a poutavé a přitahovat pozornost všech. Pokud máte ve vlasech květiny nebo jiné šperky, použijte náušnice stejné barvy. Korálové nebo karmínově červené náušnice jsou jedním z nejoblíbenějších doplňků flamenca.

Můžete také nosit barevné plastové náramky a více náhrdelníků. Většinou jsou ale velké náušnice zcela dostačující.

Hřeben Peineta

Hřeben Peineta zastrčený do účesu tanečnice flamenka

Typickým španělským šperkem je také ozdobný hřeben zvaný Peineta, který se vkládá do účesu. Hřebeny Peineta jsou od konce osmnáctého století velmi běžné a nosily se na svatbách, křtinách, procesích Svatého týdne, býčích zápasech, tradičních flamenkových hudebních show (coplas). Dnes jsou většinou vyrobeny ze syntetických materiálů, jako je akrylát nebo plast.

Hřeben Peineta zastrčený za ozdobu květu vlasů

Květinová čelenka

Španělský kostým na karneval, červené flamenkové šaty a kastaněty

Abyste vypadala jako autentická flamenco tanečnice, naprosto potřebujete svěží květinovou čelenku. Obvykle se jedná o velké hedvábné květiny nebo umělé květiny, ale můžete použít i skutečné květiny. Květy jsou umístěny po celé hlavě a jsou skutečným poutačem.

Shromáždili jsme některé z nejhezčích způsobů, jak se můžete opravdu pochlubit květinovou čelenkou.

Jedna květina uprostřed špičky hlavy

Inspirace na španělský kostým pro karnevalové doplňky v červené barvě

Tvar vašeho obličeje bude určovat umístění květiny a hřebenu. U kulatých nebo srdcových tváří se doporučuje umístit květinu na špičku hlavy. V případě podlouhlých a hranatých obličejů je obvykle připevněn ke straně vlasů. Pokud je obličej prodloužený, květina by měla být odstraněna z čela asi pět prstů. A pokud je obličej kulatý, vzdálenost by měla být pouze tři prsty od vlasové linie.

Květ zastrčený na boku hlavy

krásná Španělka s tmavými vlasy a červenými šaty s květinovými ozdobami připnutými na boku

Další možností by bylo dát účesu asymetrický charakter a zastrčit květinu na stranu přibližně v úrovni ucha. Tento styl je ideální pro prodloužené tváře.

Pokud chcete přidat hřeben, měl by být na opačné straně hlavy, ne za květinou. To také závisí na tvaru hřebenu a na tom, jak dobře to jde s květinou.

Dvě květiny symetricky umístěné na levé a pravé straně hlavy

Účes tanečnice flamenka nízko zavázaný drdol se dvěma květinami

V tomto případě máme dvě květiny na obou stranách hlavy, které dodávají účesu pocit symetrie. Zde je důležité, aby byly ve střední výšce, ani nízké ani vysoké, a aby byla k uchu dostatečná vzdálenost. Stonky lze překřížit.

Květy kaskádovitě na jedné straně

Flamenco tanečnice kostým účes a make -up kaskáda květin

Tento pohled je docela velkolepý. Vzhledem k tomu, že květiny jsou velmi blízko k obličeji, jejich barva by měla ladit s vaší pletí. Pokud chcete mít ve vlasech spoustu květů ve tvaru vodopádu, nesmí být umístěny stejně velké nebo „dokonale“. Nechceme dělat rovný květinový věnec, ale přírodní a nepravidelnou kytici. Pokud jde o make -up, červené rty a kouřové oči vždy jdou.

Odpovídající účes ke španělskému kostýmu

Španělský kostým pletený účes s umělými květinami a ozdobnými hřebeny

Pokud chcete svému vzhledu flamenca dodat městský a moderní nádech, můžete si udělat pletený účes. Existují různé techniky pletení. Jednoduchý nebo komplikovaný, každý cop vypadá v kombinaci s květinou nebo hřebenem jako malé mistrovské dílo.

Můžete také kombinovat květiny různých velikostí. Například ve výše uvedeném příkladu vidíme velkou kytici květin a malé květy rozdělené přes copánky. Kromě toho jsou ozdobné hřebeny umístěny symetricky v zadní části hlavy. Vizuálním výsledkem je klasický vzhled flamenca se zábavným a originálním nádechem.

Integrovaný v drdolu

Účes tanečnice flamenca s červenými karafiáty zapojenými do drdolu

Perfektní trio: nízký drdol ozdobený květinami a hřebenem. Květy jsou zasazeny do půlkruhu nad drdol. V tomto případě se holič rozhodl pro jednoduché červené karafiáty, které spojil se dvěma sponkami do vlasů stříbrné barvy.

Španělský kostým pro rodinu se dvěma dětmi torero flamenco tanečnice a býky

Španělský kostým je skvělý převlek, kterým byste na příští karneval nebo tematickou párty určitě upoutali pozornost všech. Ohnivou španělskou tanečnici mohl dokonce doprovázet toreador a malý býk.