karneval

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami na karneval s jiným mottem – 40+ nápadů s pokyny

Lednové týdny po svátečních vánočních dnech a šťastném Silvestru jsou klidem před další bouří. Samozřejmě se myslí pestrobarevný a hlasitý karnevalový festival, který následuje. Stejně jako u jiných velkých oslav je očekávání maximálně velmi vysoké a stěží se můžete dočkat zahájení příprav. A zvláště pokud si chcete vyrobit karnevalové kostýmy sami, neměli byste dlouho čekat.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - jednoduché a rychlé pokyny z různých materiálů

Ať už pro sebe, pro děti nebo pro celou rodinu, pokud si chcete vyrobit karnevalové kostýmy sami, měli byste si naplánovat dostatek času. Teprve poté můžete včas dokončit své jedinečné modely a připravit se na nadcházející párty. Aby to nejen fungovalo, ale také vám poskytlo několik skvělých návrhů a nápadů, rádi bychom vám dnes představili některé kreativní, vtipné a neobvyklé karnevalové kostýmy. Samozřejmě nechybí ani návody a vysvětlení, jak si vyrobit karnevalové kostýmy sami.

Vyrobte si karnevalové kostýmy pro ženy – vojáky

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami pomocí kalhot nebo sukně a svetru nebo topu

Pokud hledáte kostým na poslední chvíli na karneval, děláte s touto myšlenkou dobré rozhodnutí. Pokud si chcete vyrobit kostým vojáka sami, nemusíte dlouho hledat správné oblečení a doplňky a procházet mnoho obchodů. V obchodě s vojenským oblečením najdete vše potřebné. Můžete se sami rozhodnout, zda některou z nich navštívíte osobně, nebo raději objednáte online.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - kutilský voják z obyčejného maskovacího oblečení

A co přesně potřebujete, pokud si chcete sami vyrobit kostým vojáka? Bunda a kalhoty v maskáčové barvě v kombinaci s tílkem v černé nebo khaki barvě, párem kozaček a volitelně kloboukem v maskáčových barvách – nic víc není nutné, pokud si chcete vojáka na karnevalové kostýmy vyrobit sami. Můžete také použít maskovací make-up na obličej a hračky, aby byl outfit ještě autentičtější. Vhodným doplňkem jsou také sluneční brýle Aviator

Kalhoty mohou být krátké nebo dlouhé, jak se vám líbí, nebo je lze nahradit krátkou sukní. Pokud je počasí spíše svěží, lze také nosit bomber, zatímco vlasy lze nosit otevřené, stejně jako v culíku, spletené nebo připnuté. Jak vidíte, variant je mnoho, pokud si chcete vyrobit vojenské karnevalové kostýmy sami.

Kostým ohně a ledu

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - oheň a led jako pár pro muže a ženu

Perfektní kostým pro páry je oheň a led. Samozřejmě si můžete také vybrat jeden ze dvou, pokud dáváte přednost výrobě sólových karnevalových kostýmů sami. S trochou kreativity však můžete kombinovat obojí v jednom a například navrhnout jednu stranu jako led a druhou polovinu jako oheň. Začněme variantou pro oheň:

Vyrobte si požární kostým sami

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - vyrobte si táboráky z palivového dříví ze polystyrenu

 • Polystyrénové nebo pěnové válce
 • Akrylová barva v béžové a hnědé barvě
 • Oranžová a žlutá pěnová guma nebo plsť
 • bílý list papíru
 • štětec
 • nůžky
 • horké lepidlo
 • řezačka boxů
 • Tričko a kalhoty ve žluté a / nebo oranžové barvě
 • široký elastický pás nebo jednoduchý pásek

Pokud byste chtěli rozdělat oheň jako karnevalové kostýmy sami, existuje celá řada možností. Jeden z nich je následující: Pomocí nože na nože nebo řemeslného nože rozřízněte válce na požadovanou velikost. Kolik jich budete potřebovat, závisí na velikosti ohně, který chcete vytvořit. Poté některé natřete béžovou a ostatní hnědou barvou.

Rozdělejte oheň jako karnevalové kostýmy sami z plsti - nápad na táborák s pokyny

Zatímco barva schne, můžete připravit plameny. Připravte si tři šablony papíru různých velikostí ve formě listu. Poté tvary přeneste na pěnovou gumu a vystřihněte. Lepte spodní, zaoblenou stranu k sobě horkým lepidlem. Tak získáte 3D vzhled. Poté nalepte namalované válce dohromady jako dřevo kolem táboráku. Poté rozdělte plameny mezi sebe, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

Vyrobte si pro páry karnevalové kostýmy sami - nápady na oheň a led k napodobení

Hotový oheň můžete nyní buď přilepit přímo na tričko, nebo můžete připevnit pásku, která se vám vejde kolem pasu, a uvázat ji přímo kolem těla. Pokud používáte gumu, měla by být délka kratší než obvod pasu, aby oheň pevně seděl a nesklouzl dolů.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami se „zmrzlinou“ jako motivem

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - bílé vlasy a líčení na kostým zmrzliny nebo sněhové královny

Ledová královna je skvělá, když chcete reprezentovat led. Je kreativní, atraktivní a opravdu upoutává pozornost. Pánové si místo toho mohou vybrat ledového krále. Potřebuješ:

 • Na vlasy: bílý barevný sprej na vlasy nebo paruku
 • Jako oblečení: bílé, stříbrné, šedé nebo světle modré šaty a pokud chcete, kabát nebo pelerínu.
 • Na obličej: bílý, světle modrý nebo šedý make-up a rtěnka Mardi Gras; volitelně: kontaktní čočky, bílé umělé řasy, třpytivé efekty
 • Jako příslušenství: koruna a případně žezlo

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - sněhová královna s bílými vlasy a video návod na líčení a korunku

Jakkoli se kostým ledové královny může zdát komplikovaný, můžete si jej sestavit sami. Oblékání je obzvláště snadné najít. Nanášení make-upu je trochu časově náročnější, ale ani zde nemusíte nutně volit něco složitého. Pokud jste se tedy rozhodli, že si letos vyrobíte karnevalové kostýmy sami, budete pro tyto jednoduché nápady na karnevalové kostýmy potřebovat jen bílé, světle modré, stříbrné nebo šedé šaty. Třpytivé efekty na tkanině jsou vítány, ale nejsou povinné.

Nápad na účes pro domácí kostým ledové královny

Protože je ještě zima, doporučujeme použít vhodný kabát nebo pelerínu. Dávejte si také pozor na odpovídající boty. Můžete také upravit vlasy pomocí bílého spreje a otevřít, připnout nebo dokonce škádlit, jak si přejete. Ještě jednodušší je použít paruku. To lze dokonce zvolit v barokním stylu.

Ledová královna s barokní parukou, korunkou, kožichem a líčením v bílé a modré barvě

Skvělé karnevalové kostýmy, jako je ledová královna, jsou samozřejmě doplněny pouze správným make-upem a doplňky. Proto vám pomocí následujícího video návodu ukážeme, jak nalíčit líčení a jak vyrobit korunku ledu z jednoduchého horkého lepidla. Pokud si chcete vyrobit karnevalové kostýmy sami, budou tak úplné.

Z horkého lepidla vytvořte korunu

Udělejte si kostým odsouzence sami

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - trestanci pro muže a ženy z černých pruhovaných oděvů

Bez ohledu na to, zda jde o odsouzený kostým pro ženu, muže nebo dítě – pokud si chcete sami vyrobit rychlý kostým, který nemusíte ani šít, činíte správné rozhodnutí. Stačí použít černobílé pruhované oblečení. Nezáleží na tom, zda zvolíte kalhoty s tričkem, legíny nebo atraktivní šaty, které lichotí vaší postavě. Správné příslušenství je také důležité:

 • Štít s číslem odsouzeného
 • volitelně: pruhovaná čepice, kotníkové manžety, pouta, peněženka

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - vyrobte si kostým vězně s černou lepicí páskou

Tipy a triky: Pokud doma nemáte nebo nemůžete najít pruhované oblečení a chcete si na Mardi Gras vyrobit kostým na poslední chvíli, můžete si také jednoduše vzít bílé oblečení a navrhnout jej širokou černou páskou, abyste získali pruhy. Z hliníkové fólie a několika kovových prstenů si můžete vyrobit kotníkovou manžetu, kterou si následně přivázáte kolem nohy nebo připevníte na kalhoty. Můžete si tedy vytvořit vtipné karnevalové kostýmy, které současně zapůsobí kreativitou.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami pomocí bílé košile a černé pásky - nápad vězně

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami a oblečte se jako farmářova manželka

Jednoduše si vyrobte farmářský kostým sami dirndlem nebo montérkami a gumáky

Chtěli byste si rolničku vyrobit sami jako kostým? Není nic jednoduššího než to! Wellingtonové boty, kostkovaná košile nebo halenka, džíny nebo šaty a pár holínek jsou vše, co k tomuto nápadu potřebujete. Kostým můžete završit slaměným kloboukem a hráběmi, lopatou nebo jiným zahradnickým nářadím nebo košíkem s ovocem a zeleninou (např. Z plsti). Můžete také použít dirndl se zástěrou jako kostým na karneval. Ideálním stylem jsou spletené účesy, které jsou ideálně připnuté.

Vyrobte si kostým ospalé hlavy sami

Funny sleepyhead jako převlek na karneval s pyžamem a pantoflemi

Jednoduché kostýmy jsou také nápady ospalé hlavy. Vše, co je spojeno se spánkem, lze použít, pokud si chcete takové karnevalové kostýmy vyrobit sami. Nadýchané pantofle, noční košile nebo pyžamo, župan, čepice na spaní, polštář a dokonce i brýle na oči na čelo. Pomocí make-upu můžete také nalíčit tmavé kruhy. Chtěli byste také něco udělat s vlasy? Dobře stylizovaný je zde špatně! Místo toho si vlasy prohoďte a upravte lakem na vlasy.

Vyrobte si kostým kejklíře sami

Vyrobte si klobouk pro kostým kejklíře z pěnové gumy a zvonků

Pokud jsou karnevalové kostýmy domácí, děláte obzvlášť velký dojem. Proto si můžete nejvhodnější postavu na karneval vyrobit jako karnevalový kostým sami. Kejklíř je míněn. Typický je pro něj efektní klobouk, který můžete vyrobit z různých materiálů, jako je papír, pěnová guma nebo plsť, pokud jej nechcete šít samostatně. Zde je průvodce, který můžete použít pro všechny tři materiály:

 • tištěné šablony (viz níže)
 • Plsť, pěnová guma nebo řemeslný papír v jakékoli barvě
 • Lepicí tyčinka nebo horké lepidlo
 • tužka
 • nůžky
 • Perforátor
 • Zvony nebo bambule

Pokud chcete vyrobit kejklířský klobouk z papíru, použijte lepicí tyčinku a malé bambule nebo papírové kruhy ze šablony (zvonky jsou na papír příliš těžké), zatímco horké lepidlo a zvonky nebo bambulky jsou vhodné pro pěnovou gumu nebo plst.

Návod na výrobu klobouku kejklíře z pěnové gumy nebo papíru

Pokyny pro papír: Vytiskněte šablony (první stránka třikrát a další dvě po jedné) pomocí barevného papíru. Poté vystřihněte prvky. Získáte: 3 proužky, 6 trojúhelníků a 12 kruhů. Na každý konec přilepte dva proužky (nebo všechny tři, pokud to nestačí) a přidržte výsledný dlouhý proužek kolem hlavy, abyste určili požadovanou délku pro váš obvod hlavy. Odřízněte přebytek. Ale nechte kousek, kterého se budete držet.

Oblečte se jako kejklíř a vyrobte si klobouk pro kostým

Nyní na něj uspořádejte trojúhelníky, ale bez lepení. V závislosti na délce pásu se může stát, že se budou muset trochu překrývat. Nechte také kousek volný, abyste mohli na konci slepit oba konce pásu k sobě. Pokud 6 trojúhelníků nestačí, vytiskněte další šablonu. Jakmile je proužek zakrytý, znovu vyzkoušejte velikost a slepte konce dohromady. Pás by měl být na vnější straně.

Kejklířský klobouk vyrobený z papíru v modré, žluté a červené barvě - nápad pro začátečníky

Nyní přilepte kruhy na každý hrot a poté také na druhou stranu špičky. Pomocí hvězd ozdobte klobouk. Nakonec špičky mírně ohněte dolů pomocí tužky. Kejklíř je skvělý, pokud si chcete vyrobit dětské kostýmy sami. Ale samozřejmě to také vypadá velmi dobře pro dospělé a může být dokonce vybráno v různých barevných kombinacích pro skupinový kostým.

Vytvořte si vlastní kejklířský klobouk z pěnové gumy v jednoduchých krocích

Pro variantu z plsti nebo pěnové gumy Šablony vytiskněte na běžný bílý papír a poté použijte vystřižené tvary jako šablonu pro jejich přenesení na plstěnou nebo pěnovou gumu. K lepení použijte horké lepidlo a postupujte stejným způsobem jako ve výše uvedených pokynech. Tipy navrhujete pomocí zvonečků nebo pomponů místo papírových kruhů.

Šablona pro tisk tady.

Vyrobte si karnevalové kostýmy pro párty s tématem Mexika

Uspořádejte tématickou párty v Mexiku na karneval - nápady na kostýmy

Jste pozváni na karnevalovou párty a tématem večírku je náhodou „Mexiko“? Pak máte opravdu spoustu možností, jak se obléknout. Mexičan se sombrero, pončo a knír je jen jedním z nich. Rádi bychom vám nabídli další čtyři varianty:

Vyrobte si mexický kostým sami

Udělejte si Mexičana jako karnevalové kostýmy - jednoduché nápady z běžného oblečení

Potřebuješ:

 • blůza přes rameno s volánky a ladící sukní nebo kalhotami nebo volánové šaty přes rameno
 • Kovbojské boty
 • Sobrero nebo květiny jako doplňky do vlasů

Pokud si chcete vyrobit mexický kostým sami, třeba ve svém šatníku najdete i potřebné věci. Pokud ne, hledejte výhodnou nabídku v běžném obchodě. Můžete nosit rozevřené vlasy se světelnými vlnami a velkou květinu jako ozdobu do vlasů. Upřednostňují se světlé barvy. Pokud zvolíte bílou halenku, dejte si alespoň pozor na pestrobarevnou sukni.

Sombrero a kovbojské boty pasují na Mexičana i na Mexičana. Také nám připadá velmi zábavný nápad s puškou a nábojovým pásem, který dodává kostýmu revoluční vzhled.

Pinata jako zábavný kostýmní nápad na karneval vyrobený z krepového papíru

Nebo co s tím Kostým Pinata výše, pro které stříháte proužky z plsti, pěnové gumy nebo krepu, abyste vytvořili třásně, a poté je přilepíte na jakýkoli oděv horkým lepidlem? Kaktus jako kostým je také vhodný pro téma.

Kostým tequily se solí a citronem nebo skořicí a limetkou

Tequila jako skupinový kostým se solí a citronem nebo skořicí a limetkou - kreativní návrhy

Tequila je vhodná i pro sólový kostým, ale můžete si jej také vybrat, pokud si chcete sami vyrobit karnevalové kostýmy pro 3 osoby. Jedna osoba je tequila a další dvě jsou sůl a citron nebo skořice a limetka, v závislosti na druhu tequily. Potřebuješ:

 • bílé nebo stříbrné šaty pro bílou tequilu; žluté nebo oranžové šaty pro zlatou tequilu
 • bílé šaty na sůl; světle hnědé nebo bronzové šaty na skořici
 • žluté šaty na citron; zelené šaty do vápna

Oděvy si samozřejmě můžete poskládat různě, jak si přejete. Například zelený top pro vápno lze nosit s černou sukní nebo se můžete rozhodnout pro jednoduché džíny. Jde o to, abyste pro tyto karnevalové kostýmy z vlastního šatníku místo nákupu nových použili co nejvíce prvků.

Vytvořte si vlastní kostým soli pro kostým tequily s tématem Mexika

Přesto je třeba udělat trochu drobnosti, aby bylo skutečně rozpoznáno, co chcete reprezentovat. Ideální jsou jednoduché visačky na rameni se slovem „sůl“ nebo „skořice“ a etiketou láhve tequily. Můžete také navrhnout citron nebo limetku na košili s bílou plstí (viz pokyny níže), jednoduše nahoře napište nebo vytiskněte fixou „Tequila“ a „Sůl“. Zde je vyžadována kreativita, ale to také znamená, že možností je mnoho.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – květ karnevalového kostýmu

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - maska ​​a čelenka v jednom z papíru

Květiny jsou barevné a veselé, a proto ideální pro tuto příležitost. Kromě toho existují opravdu jednoduché nápady a techniky pro výrobu květinového kostýmu. Pokud byste si chtěli vyrobit květiny jako karnevalové kostýmy sami, máme pro vás pár doporučení. První myšlenka není o konkrétním druhu květin. S barvami si tedy můžete hrát, jak chcete. Byla použita pěnová guma a plsť, ale vhodný je i papír.

 • Pěnová guma v jakékoli barvě
 • žlutá plsť
 • bílý list papíru
 • Papírový talíř
 • nůžky
 • Perforátor
 • pryž
 • Špendlíky
 • horké lepidlo

Vyrobte si vlastní doplňky pro karnevalové kostýmy z pěnové gumy - dráteníku s květinami

Pokud si chcete vyrobit květinu sami jako karnevalový kostým, je nejlepší začít vystřihnutím okvětních lístků. Aby byly všechny stejné, připravte si nejprve šablonu z bílého papíru a přeneste tvar na pěnový kaučuk. Tvar okvětních lístků si můžete vybrat sami. Poté vystřihněte vnitřní kruh papírového talíře tak, aby zbyl jeden prsten. Otvor by měl být dostatečně velký, aby se vám do něj vešel obličej. Proto může být oválný otvor lepší než kulatý.

Poté pomocí horké lepicí pistole přilepte květiny na zadní stranu vystřižené desky. Protože prsten je poté ještě viditelný, měl by být zakryt dalším elementem. U příkladů byl vystřižen vlnitý prsten a u druhé květiny byly ze žluté plsti vyřezány malé kousky s třásněmi. Můžete si ale také vymyslet něco vlastního.

Jakmile budete s květinou hotovi, propíchněte do ní otvory na dvou protilehlých místech a přivažte gumičku, pomocí které květinu připevníte k hlavě. Buď můžete stopku napodobit zeleným oblečením, nebo ji můžete také vyrobit z pěnové gumy a přilepit k běžnému oblečení, které chcete nosit na karneval. Měli byste mít s sebou také několik listů papíru.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – pampeliškový kostým

Vtipná pampeliška s ladící čelenkou a zelenými šaty

Pampeliška je opravdu originální nápad, pokud jde o domácí karnevalové kostýmy pro dospělé a děti. Na obrázku níže vidíte potřebné materiály. Nadýchané konce semen však mohou být vyrobeny z různých materiálů, takže můžete být kreativní. Nyní vám představujeme stručný průvodce a několik alternativ:

Můžete použít držáky na balonky, špejle na kebab nebo jiné druhy tyčinek, jejichž hroty pak můžete z jedné strany zakrýt bílým peřím, bílou vatou nebo falešnou kožešinou. Květinová pěna je opatřena horkým lepidlem a vložena do klobouku. Přilepte klobouk tímto způsobem k pěně, aby nic nemohlo sklouznout. Potom vytvořte semena a přilepte je přes víčko do pěny.

Pampeliška jako kostým - možné materiály k maskovacímu převleku

Pokud nemáte po ruce špejle nebo byste se raději obešli bez nich, protože kostým je například pro dítě, můžete je vynechat a bílý materiál nalepit přímo na klobouk. V tomto případě není nutná žádná květinová pěna a místo klobouku můžete také použít tenkou dámskou punčochu, která vás nezahřeje. Noste zelené oblečení, aby odpovídalo pokrývce hlavy, navržené tak, aby napodobovalo stonek.

Vyrobte si slunečnicový kostým sami

Návod na jednoduchou žlutou plstěnou slunečnici

Pokud byste chtěli vyrobit oblíbené slunečnice jako karnevalové kostýmy sami, můžete si vybrat první květinový vzor a pro květinu jednoduše použít barvy žluté a tmavě hnědé. Nebo co třeba taková čelenka jako doplněk ke karnevalovému kostýmu?

 • žlutá plsť
 • hnědá plsť
 • Čelenka
 • Horké lepidlo nebo lepidlo na textil
 • bílý list papíru
 • Špendlíky nebo klipy

Slunečnice jako kostýmní nápad na karneval s květem do hlavy

Z papíru vystřihněte okvětní lístek. Tento tvar pak použijete jako šablonu a přenesete jej do žluté plsti. Vystřihněte okvětní lístky a také hnědý kruh (cca 7,5 cm) a hnědý proužek (cca 5 x 30 cm). Poté pás podélně přehněte uprostřed, jak je znázorněno na obrázku, a sevřete nebo sešijte boky, aby se znovu nerozvinulo. Pás několikrát ustřihněte podél záhybu v malé vzdálenosti od sebe, poté proužek stočte jako šnek a v pravidelných intervalech nanášejte lepidlo.

Vytvořte si vlastní čelenku se třemi slunečnicemi pro karnevalové kostýmy

Nyní přilepte hnědý kruh na čelenku. Sklopte část žlutých lístků ve spodní části a přilepte obě strany k sobě. Tím se vytvoří 3D efekt. Tyto okvětní lístky přilepte na vrchol podél kruhu. Znovu rozdělte rozložené okvětní lístky na spodní stranu odsazené od ostatních. Nakonec přilepte hnědého šneka na květinu a vaše čelenka je připravena na karneval.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – nápady na kostým jídla

Můžete si sami vyrobit řadu potravin pro karnevalové kostýmy

Jídlo jako nápad zamaskovat je nejen vtipné, ale také velmi oblíbené. Nápady se pohybují od ovoce a zelenina výše Fast Food až do Sladkosti a dezerty. V následujícím textu vám ukážeme pár nápadů, jak si můžete takové karnevalové kostýmy vyrobit sami. Začněme zdravým ovocem!

Kostým ananas

Varianty kostýmu ananasu k napodobení pro děti i dospělé

Jak už asi tušíte, můžete pro ananas vymyslet četné varianty, pokud si chcete vyrobit karnevalové kostýmy sami. Ukážeme vám sladěnou pokrývku hlavy a pár nápadů na zbytek oblečení.

Žluté šaty a koruna z listů pro kostým exotického ananasu

Vyrobte si korunu listí pro karnevalové kostýmy sami

K zelené koruně potřebujete jen:

 • zelená plsť
 • Čelenka
 • Role toaletního papíru
 • nůžky
 • tužka
 • horké lepidlo

Jednoduchý návod na korunu listů ananasu - Jak vyrobit čelenku

Po délce plstěného listu nakreslete tvary listů jako věnec, takříkajíc cikcakovou čáru. Listy nemusí být dokonale tvarované a každý nový věnec by měl být o pár centimetrů užší než ten předchozí. Začněte tím nejširším, který přilepíte kolem loo role. Poté na něj přilepte další největší věnec a takto pokračujte, dokud nebude nalepen také nejužší věnec. 5 až 6 vrstev by mělo stačit.

Vyrobte si doplněk ke karnevalovým kostýmům sami z plsti a čelenky

Listy pak můžete opatrně ohnout směrem dolů. Pokud je pro vás hrot příliš holý, můžete také vystřihnout jednotlivé listy plsti a slepit je dovnitř. Hotovou korunku nyní přilepte na čelenku a můžete se připravit na karnevalovou párty. Nyní si ukážeme, jak si můžete oblečení pro karnevalové kostýmy ananasu vyrobit sami!

Ananasový převlek pro malé i velké s domácím pončo ze žluté plsti

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – oblečení

Ve výše uvedeném příkladu jste již viděli, že k dokončení karnevalového kostýmu potřebujete pouze žluté šaty nebo košili se žlutými kalhotami. Je to tedy perfektní kostým na poslední chvíli vyrobený za pár minut. V následujícím textu vám také ukážeme praktické pončo z plsti, které můžete vyrobit nejen pro děti:

 • velký list plsti ve žluté barvě
 • černým fixem nebo akrylovou barvou
 • nůžky
 • Tričko osoby, pro kterou chcete tento druh karnevalového kostýmu vyrobit sami

Vytvořte si žlutý kostým z plsti - Pončo ke kostýmu ananasu se snadno dělá bez šití

Přeložte plsť na polovinu jednou a pak znovu. Zamyslete se nad tím, jak dlouho byste pončo chtěli mít, a poté si tuto délku označte na několika místech, měřeno od složeného rohu. Vystřihněte tento čtvrtkruh. Pokud nyní rozbalíte plsť, získáte kruh, který jednou složíte uprostřed. Vezměte si tričko, umístěte otvor pro hlavu doprostřed záhybu a označte dva konce a spodní střed otvoru na plsti. Jak získat správnou velikost pro otevření ponča.

DIY kostým bez šití pro začátečníky snadno napodobitelný - ananas

Poté vystřihněte půlkruh (který se po rozložení stane plným kruhem) a nakrájejte do plsti jednou asi 5 cm. Pokud chcete, můžete přidat otvory (štěrbiny) pro ramena. Chcete -li to provést, krátce si oblékněte domácí pončo, abyste zjistili, kde by to bylo nejpraktičtější. Poté v těchto bodech nastříhejte do plsti a můžete černou barvou nebo fixem nakreslit vzor ananasu od písmene „V“ vzhůru nohama.

Dámský houbový kostým

Roztomilý houbový karnevalový kostým a jak si čepici můžete vyrobit sami

Jediná věc, se kterou si musíte pohrávat, pokud si chcete sami vyrobit houby jako karnevalové kostýmy, je houbový klobouk, ale také to chce trochu více času. Pro zbytek kostýmu jednoduše vyberte jednobarevné šaty nebo kalhoty, legíny nebo sukni a košili, top nebo halenku v jedné barvě: v závislosti na houbě v bílé barvě (např. Muchomůrka nebo houba) nebo ve světle hnědé nebo béžové ( např. hříbky). V příkladu vám ukážeme muchovník, ale můžete si vyrobit i další houbu a jednoduše změnit barvy.

 • červená plsť
 • bílý filc
 • lepenka
 • bílý mušelín nebo jiná texturovaná tkanina
 • široký pásek nebo gumička na zavázání klobouku
 • Plnění (volitelné, ale doporučené)
 • horké lepidlo
 • Papírová páska
 • nůžky
 • Fréza nebo nůž na koberec

Návod na houbový klobouk z lepenky a látky - dráteník s muškářem

Z kartonu odstřihněte asi 3,5 cm široký proužek, což je obvod hlavy plus 2 centimetry, protože mezi hlavou a lepenkou bude později látka. Slepte konce k sobě a vystřihněte z lepenky další dva proužky stejné šířky. Připevněte to na prsten ve tvaru X. Poté vystřihněte velký kruh z lepenky, který je o několik palců větší než obvod hlavy.

Jako houbový převlek na karneval a vyrobte si klobouk sami

Opěrku hlavy, kterou jste právě vytvořili, pak můžete použít jako šablonu k tomu, abyste uprostřed nakreslili kruh a vystřihli ho. Tuto díru pak můžete přizpůsobit tvaru hlavy a dále ji řezat. Poté přilepte opěrku hlavy a další čtyři lepenkové pásy odsazené k sobě na získaný prsten. Jejich délka závisí na tom, jak vysoký by měl být houbový klobouk, a lze je zvolit individuálně.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami z plsti - muchomůrky v červené a bílé barvě

Z látky vystřihněte kruh, který je o 30 cm větší než hlava. Uprostřed vyřízněte otvor o 20 cm větší než ten v lepenkovém kruhu. Otočte lepenkový rámeček a nalepte na něj látku horkým lepidlem. Vytvořte spoustu záhybů, které by díky větší velikosti měly báječně fungovat. Poté klobouk otočte a položte na něj červenou plsť, abyste získali potřebnou velikost. Pro jistotu by plsť měla být o něco delší. Poté, co jej připevníte na klobouk, můžete přebytek odstřihnout.

Nápad muchomůrky na karneval s domácí čepicí a bílým oblečením

Poté z bílé plsti vystřihněte skvrny různých velikostí a tvarů, které poté rozetřete na houbový klobouk a přilepte. Na vnitřní stranu otvoru pro hlavu pak stačí připevnit kousek pásky, který ji pod bradou zaváže, nebo kousek gumy ve dvou protilehlých bodech.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým okurkový

Kutilské okurky pro dospělé a děti, které si sami vyrobí

Pokud byste si chtěli sami vyrobit kostým na motto zelenina, máte opravdu velký výběr. Ukážeme vám okurky z plsti, které si můžete vyrobit jako karnevalové kostýmy. To se provádí šitím, což je opravdu snadné!

 • tmavě zelená plsť (khaki)
 • Cítil světlejší odstín zelené
 • zelené stužky
 • Horké lepidlo nebo lepidlo na textil
 • Špendlíky

Vystřihněte přední a zadní část obložení z tmavě zelené plsti. Za tímto účelem můžete použít oblečení ze skříně (nebo někoho jiného, ​​kdo bude mít kostým) jako průvodce. Oblast nad nohama lze řezat rovně a pytlovitě. Nebojte se přesných měření, protože nemusí být dokonalá. Také povolte pár dalších palců švu, aby kostým volně padl. Buďte tedy štědřejší.

Domácí okurky pro dívky v tmavě zelené barvě

Poté položte dva kusy na sebe (pravé strany k sobě, pokud používáte jinou tkaninu) a sešijte obě strany k sobě pod pažemi. Přilepte nebo přišijte kravaty pod ramena, poté si můžete kostým jednou vyzkoušet, abyste našli správná místa k otevření nohou. Vlevo přišpendlete díl, který má být sešitý, kostým znovu sundejte a díly sešijte k sobě. Kostým ale můžete nosit i takto. Pak to vypadá jako šaty.

Nakonec ze světlejší plsti vystřihněte pár různě velkých kruhů, rozložte je na karnevalový kostým a přilepte nebo přišijte. Noste top v podobné barvě, stejně jako kalhoty, punčocháče nebo legíny.

Vyrobte si citronový kostým sami

Pěnu citronu si udělejte sami jako převlek pro děti i dospělé

Vyrobit si karnevalové kostýmy sami může být tak snadné! Dokazuje to i tento citronový kostým, který si vyrobíte za pár minut.

 • žluté šaty nebo jiné žluté oblečení
 • bílý filc
 • Horké lepidlo nebo lepidlo na textil
 • kousek lepenky
 • bílý papír

Vytvořte si vlastní ovoce jako karnevalové kostýmy - vyrobte citron a limetku

Na papír nakreslete segment citronu a vystřihněte ho. Nyní nakreslete obrys podél šablony na bílý filc. Kolik přesně budete potřebovat, závisí na velikosti. Vystřihněte segmenty a prsten, který poté přilepte na košili nebo šaty. Alternativně můžete vybrat variantu z obrázku výše nebo následující, pro kterou potřebujete pěnu, žlutou akrylovou barvu, lepenku, lepidlo, štětec a široký elastický pás:

Vystřihněte kruh z pěny a segment citronu z lepenky jako šablonu. Žlutou barvou nakreslete kolem pěnového kruhu ohraničení, poté na kruh umístěte šablonu a barvou obkreslete jeho obrys. Toto opakujte, dokud nenavrhnete dostatek segmentů. Poté je vybarvěte a nechte barvu zaschnout. Na záda nalepte kousek gumičky, která je o něco kratší než obvod pasu a máte hotovo.

Vyrobte si hroznový kostým sami

Vyrobte hrozny z balónků s listy ze zelené plsti

Pravděpodobně nejjednodušší variantou kostýmu z hroznů je použití balónků. Máte na výběr mezi světle zelenými a purpurovými hrozny. Nejlepší je vzít si kšiltovku nebo tričko a kalhoty podobné barvy, nafouknout balónky a zajistit je na místě zasunutím zavíracích špendlíků skrz uzly a látku. To funguje nejlépe, když někdo nosí oblečení.

Vyrobte si z fialových balónků jednoduchý hrozen a vezměte ho na karneval

Poté můžete nosit obojek vyrobený ze zelené plsti ve formě listů. Můžete jej také zavřít pojistným kolíkem na krku nebo jej opatřit tlačítkem. Alternativně můžete také použít věnec z listů jako pokrývku hlavy a navrhnout úponky zelenými nebo hnědými čističi dýmek. Pokud chcete svému partnerovi vyrobit karnevalové kostýmy sami, jeden si může vybrat zelené a druhý fialové hrozny.

Navrhněte kostým hroznů s listy a větvičkami z čističů potrubí

Vyrobte si jahodový kostým sami

Udělejte roztomilou jahodovou z červených šatů a semínka z plsti

Pokud má jahodový kostým oblékat ženy, můžete použít červené šaty a zelené legíny. Pánové mohou také sáhnout po jednoduchém červeném tričku a zelených kalhotách. Ze žluté, černé nebo bílé plsti vystřihněte malé slzovité tvary, které budou semeny. Poté vezměte zelenou plsť, přeložte ji na polovinu podélně a položte ji na výstřih.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - DIY nápad na jahody pro začátečníky

Výřez na plsti lehce označte tužkou. Vystřihněte půlkruh (když ho otevřete, budete mít nyní uprostřed plsti díru). Nyní vystřihněte listy kolem něj, aby se vytvořil límec. Nakonec ji rozřízněte, abyste ji mohli dát kolem výstřihu a nasadit. Přilepte to a semena k oblečení. kompletní!

Můžete si ale také vyrobit pončo z červené plsti sami jako v návodu na ananas jako karnevalový kostým a poté zelené listy přilepit k výstřihu. Pro rozšíření kostýmu lze také vyrobit čelenku. Například nápad na korunu ananasu se dobře hodí.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým hranolky

DIY kostýmy pro začátečníky bez šití - taška na hranolky s návodem na ruční práce

 • lepenka
 • červená a žlutá barva ve spreji
 • silná pěna (cca 7,5 cm silná)
 • řezačka boxů
 • nůžky
 • horké lepidlo
 • bílá stužka
 • žluté šaty

Prvky na hranolky vystřihněte z lepenky takto: Zadní strana je v nejvyšším bodě vysoká 83 cm, přední nejnižší 48 cm; obě jsou široké 63 cm. Boční panely jsou široké 38 cm, zadní strany obou jsou stejně vysoké jako vnější strana zad a přední strany jsou vysoké jako vnější strana přední části. Poté nastříhané prvky nastříkejte červeně (ideálně venku nebo s otevřeným oknem).

Vyrobte si jednoduché hranolky z lepenky a červené barvy

Jakmile barva zaschne, přilepte prvky k sobě horkým lepidlem. Buďte k lepidlu velkorysí. Postavte se do tašky a podívejte se, kde by měla být popruhy, aby spočívaly na vašich ramenou. Označte místa a nalepte tam stužky v požadované délce.

Pěnu nakrájejte na dlouhé hranolky a nastříkejte je žlutou barvou

Poté užitkovým nožem nakrájejte pěnu na proužky, které jsou zhruba stejně široké jako pěna (aby hranolky měly čtyři strany stejné velikosti). Nakrájejte hranolky různé délky (v příkladu 60 a 100 cm). Poté nastříkejte proužky žlutě, což může snadno vést k skvrnitému vzhledu. Hranolky naaranžujte na okraj hranolku a přilepte na místo. Nezapomeňte ponechat po stranách prostor pro ruce.

Vytvořte si zábavné nápady na karnevalové kostýmy sami - hranolky z dlouhých balónků

Spropitné: Místo pěny můžete také použít dlouhé balónky a sáček označit (např. „Hranolky“ nebo logem McDonald’s).

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým sýra

Vyrobte si jednoduché sýrové karnevalové kostýmy z lepenky, květinové pěny a žluté barvy

 • 2 velké řemeslné boxy
 • žlutá akrylová nebo sprejová barva
 • Kruhová řezačka papíru
 • Gumička
 • nůžky
 • horké lepidlo
 • Oblečení ve žluté barvě

Pro čelenku také:

 • oranžová barva
 • Květinová pěna
 • štětec
 • Čelenka nebo čelenka
 • Kobercový nůž nebo malá pila
 • Lžíce nebo lžičkaVýroba žlutého sýra s otvory - Pokyny pro zavěšení značek

Pomocí řezačky kruhů vyřízněte z obou lepenkových krabic kruhy různých velikostí. Poté krabice nalakujte nebo nastříkejte žlutou barvou. Pokud při stříkání není vnitřek otvorů barevný, můžete si pomoci štětcem. Odřízněte dva kusy stejné délky a přilepte je ke dvěma kartonovým krabicím, abyste měli popruhy na ramena.

Tinker švýcarský sýr s otvory a odneste ho na karneval

K čelence: z květinové pěny vystřihněte trojúhelníkový kousek a lžící sem tam vyškrábněte pár děr. Květinovou pěnu také nastříkejte žlutou barvou a poté otvory natřete štětcem a oranžovou barvou. Takto získaný sýr přilepte na čelenku nebo čelenku.

Rocherův plesový kostým

Kostým Ferrero Rocher ve zlatě a bronzu pro ženy a muže

Ke kostýmu Ferrero Rocher potřebujete pouze hnědou sukni a lesklý zlatý top. Další možnosti, které můžete použít k výrobě takových karnevalových kostýmů sami, jsou:

 • zlaté šaty, které jsou v dolní oblasti přelepeny hnědým papírem Rocher
 • hnědý top se zlatou sukní
 • Skutečné míče Rocher lze nalepit na sukni a / nebo top
 • Místo hledání zlatého kusu oblečení můžete na jednoduchou nalepit zlatou fólii

Kostým Ferrero Rocher můžete také použít jako skupinový kostým a kombinovat ho s dalšími delikatesami, jako jsou Raffaelo, Ferrero polibky a podobně.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým cukroví bez šití

Hravý a barevný karnevalový kostým - barevné bonbóny s tylem a plstí

 • Cítil v různých barvách cukrovinek (pastelové barvy), včetně bílé
 • bílý tyl
 • Nůžky na látku
 • horké lepidlo
 • Fiberfill
 • Zavírací špendlíky
 • Gumička
 • páska

Přemýšlejte o tom, jak velké bonbóny chcete, a vystřihněte z bílé plsti v této velikosti (v příkladu průměr 75 cm) dva kruhy. K tomu můžete jako předlohu použít například hula hop nebo velkou mísu na mísu. Poté z barevných plstěných tkanin vystřihněte několik vírů ve dvou různých velikostech. Aby byly všechny stejné, můžete si předem připravit šablonu z bílého papíru.

Řemesla pro Mardi Gras - dětský kostýmní návod na sladkosti

Rozložte víry na jeden z bílých plstěných kruhů a přilepte je na místo. Jednoduše odřízněte veškerý přebytečný materiál. Poté kruh otočte barevnou stranou dolů před sebe a druhý kruh nad něj. Oba okraje slepte horkým lepidlem. Nechte ale malý otvor, kterým nalepíte polyfill. Jakmile jste s množstvím vaty spokojeni, zalepte zavírací otvor páskou.

Vyrobte si bonbóny jako karnevalové kostýmy sami s fólií a společenským kloboukem

Pomocí zavíracích špendlíků a poté trochu lepidla připevněte gumičku na záda, přes kterou se později provlečou paže. Poté rozprostřete tyl před sebe, položte na něj cukroví barevnou stranou dolů, tyl kolem něj omotejte a oba konce spojte stuhou. Stejným způsobem a pomocí klacku můžete jako doplněk vyrobit malé lízátko.

Vyrobte si kostým cukroví sami

Nápady pro cukroví dívky se skutečnými bonbóny, parukou a domácím lízátkem

Chtěli byste si sami vyrobit kostým cukroví? Pak to může být opravdu pestré a z nejrůznějších materiálů můžete vyrobit jakékoli sladkosti a kombinovat je ke karnevalovému kostýmu. Jako oblečení jsou vhodné všechny druhy oblečení výrazné nebo pastelové barvy. Zde je několik nápadů, pomocí kterých si můžete vyrobit tyto druhy karnevalových kostýmů sami:

Hravé nápady na kostýmy na karneval a Halloween se sladkostmi jako doplňky

 • barevné papírové rolky na posypání
 • lepení skutečných cukrovinek nebo gumových medvídků na oblečení
 • Tutu z barevných tylových proužků jako sukně
 • růžová vata na cukrovou vatu
 • barevné pompony
 • Náhrdelníky ze skutečných cukrovinek
 • růžová paruka

Nebo co takhle velkoformátové sladkosti, jako je tato lízátko a rockové cukroví:

Idea Candy Girl - Kreativní doplňky ke kostýmu s cukrovým cukrem a lízátkem

The lízátko Tinker s pěnovým kruhem a dřevěnou tyčinkou, kterou nastříkáte bílou a zapíchnete do kruhu. Namalujte pěnu jasnými barvami a vytvořte víry. The Skalní cukr na jeden konec dřevěné tyčinky přilepte polystyrenovou kouli a obarvěte béžovou barvou. Cukr si vyrobíte sami z bazénových nudlí, které nejprve nakrájíte na plátky a poté na malé kousky. Tyto kostky velkoryse přilepte na dřevěnou tyčinku a poté je nastříkejte libovolnou barvou (za tímto účelem pásku z dřevěné tyče odlepte).

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – živý červenobílý kostým si vyrobíte sami

Jednoduše si pohrajte červené a bílé kostýmy na karnevalové a kostýmní večírky

Červená a bílá jsou oblíbené barvy pro karneval a kostýmy obecně. Kromě muchomůrky z výše uvedeného průvodce existuje mnoho způsobů a motivů, pro které můžete barvy použít. Zde je několik nápadů, jak si můžete vyrobit karnevalové kostýmy sami v této barevné kombinaci:

Vyrobte si kostým majáku sami

Vyrobte si vtipný maják pro červenobílé karnevalové kostýmy sami

Nejjednodušší variantou, pomocí které si můžete vyrobit karnevalové kostýmy majáku sami, je použít bílé oblečení a širokou červenou pásku, pomocí které můžete na oděvu vytvářet pruhy. Funguje to v zásadě jako výše uvedené pokyny pro odsouzeného. Nejlépe vypadají široké šaty, které se směrem k vrcholu zužují, ale v případě potřeby jsou vhodné i bílé kalhoty s bílým tričkem. Nasaďte si na hlavu helmu a vybavte ji čelovkou.

Vyrobte si pro maják vlastní čelenku a ozdobte ji baterkou

Také tento klobouk, který byl původně určen ke kostýmu kočky v klobouku, ale skvěle poslouží i jako tip na maják.

 • červenobílá pěnová guma nebo plsť
 • lepenková krabice
 • nůžky
 • horké lepidlo
 • lepící páska
 • Čelenka

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - majákový klobouk ke kostýmu

Z tenkého kartonu vytvarujte váleček a konce slepte páskou. Z dalšího kusu lepenky vystřihněte dva kruhy, které by měly mít o něco větší obvod než válec. Tento kruh použijete jako šablonu k vystřihnutí kruhu z červenobílé pěnové gumy / plsti, která je zase větší než v lepenkové krabici. Oba kruhy z lepenky zakryjte kruhy z pěnové gumy. Přitom sklopte gumu dovnitř a přilepte ji na lepenkový kruh.

Návod na pruhovaný klobouk z lepenky a pěnové gumy, aby ladil s kostýmem majáku

Budete také potřebovat tři proužky z každé barvy, vystřižené asi na 3,5 cm na délku. Tyto proužky lepte střídavě kolem válce (začněte červenou nahoře a ukončete bílou dole). Může se stát, že poslední proužek je příliš široký a je třeba jej oříznout trochu užší. Nyní přilepte válec na červenou stranu červeného kruhu a poté nevzhlednou stranu bílého kruhu na válec. Hotový klobouk upevníte na čelenku. Pokud chcete, můžete přidat kapesní nebo LED lampu.

Tip na čepici na poslední chvíli: Alternativně můžete na válec použít také bílou lepenku, na kterou pak plstěným perem nebo akrylovou barvou namalujete červené pruhy.

Vyrobte si popcornový kostým sami

Vyrobte si karnevalové kostýmy z popcornu sami v jednoduchých krocích - několik návodů na šťourání

Ať už jsou to červeno -bílé pruhované šaty na karneval nebo domácí lepenková taška jako v případě sáčku na hranolky, popcornový kostým lze rychle a snadno složit kreativním způsobem. Několik skvělých nápadů s pokyny najdete v našem příspěvku na popcornové kostýmy. Existuje dokonce nápad s dětským nosičem, abyste se mohli zúčastnit karnevalového večírku se svým dítětem.

Vyrobte si kostým Queen of Hearts sami

Srdcová královna s korunou karet v červených šatech pro Mardi Gras

Srdcová královna z filmu „Alenka v říši divů“ je obvykle spojována s kostýmem Královny srdcí, a to je také opravdu populární karnevalový kostým. Už jsme vám představili pár nápadů na kostým královny srdcí a také návod na líčení. Pokud si chcete vyrobit kostým královny srdcí sami, můžete také použít skutečnou hrací kartu jako téma a být při tom opravdu kreativní.

Srdcová královna z Alenky v říši divů je již několik let jedním z nejoblíbenějších kostýmů

Červené šaty jsou základem, pokud si chcete dámy z karnevalových kostýmů vyrobit samy. Alternativně je také vhodný bílý. K líčení samozřejmě používáte stejné barvy a upřednostňujete bílou tvář s červenými rty a případně červeným obočím, řasami, víčky a tvářemi. Můžete si také dát srdíčko na tvář. Důležité je také příslušenství! Přilepte tři hrací karty na čelenku a vytvořte žezlo s hrotem z karet. Nebo co třeba obojek?

Nechte princeznu zamaskovat

Princezna s purpurovou tylovou sukní a papírovou korunkou - nápady a pokyny k napodobení

Dlouhá, domácí tylová sukně a koruna jsou téměř vše, co potřebujete, pokud si chcete sami vyrobit kostýmy princezny na karneval. Top a případně punčocháče v odpovídajících barvách jsou samozřejmě také zahrnuty. A to platí jak pro děti, tak pro dospělé. Vhodné šaty můžete samozřejmě hledat i v obchodě. Korunu byste si ale měli vyrobit alespoň sami, protože pak je zaručeně jedinečná

Tinker a princezna koruna – nápady pro kutily na karneval nebo dětské narozeninové oslavy

Tinker korunky z různých materiálů, aby ladily s kostýmem

Kostým princezny pro dívky – rychlý a snadný kutilský projekt bez šití

Kostým disko koule

Vytvořte disko kouli na oblékání z papírové hmoty a ozdobte ji lesklým papírem

 • cca 90 cm velký, kulatý balón
 • Novinový papír
 • mouka
 • voda
 • holografická páska (nebo papír, který nastříháte na proužky)
 • lepící páska
 • nůžky
 • stříbrná stuha nebo stuha s flitry
 • Balíková páska
 • stříbrný, bílý nebo šedý top a šortky (není vidět)

Návod na výrobu disko koule s velkým balónkem a novinami

Mouku a vodu smíchejte v poměru 1: 1, abyste vytvořili pastu pro papírenskou hmotu (konzistence jako husté lepidlo). Poté balónek nafoukněte a noviny natrhejte nebo nakrájejte na proužky. Ponořte proužek do lepidla, vytlačte přebytečnou tekutinu a umístěte jej na balón.

Opakujte to mnohokrát, dokud není celý balón zakrytý. Poté budete potřebovat další tři vrstvy, přičemž každou vrstvu necháte zaschnout, než nanesete další. Když je čtvrtá a poslední vrstva suchá, můžete balónek propíchnout a zbývá jen obal z papírové hmoty. Vyřízněte dva otvory nahoře a dole, přičemž ten spodní je trochu širší, abyste mohli chodit při přenášení míče.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - vyrobte si kouli na převleky, jako jsou koule, jablka a další

Odřízněte dlouhé proužky holografické pásky a několikrát přeřízněte jednu z dlouhých stran, abyste vytvořili třásně. Pásky oblepte lepicí páskou kolem míčku, začněte odspodu a pomalu postupujte nahoru. Každý nový řádek by měl překrývat předchozí. Nyní vše, co potřebujete, je nosič. Požádejte někoho, aby vám pomohl změřit správnou délku, když máte kostým. Hotové stříbrné nebo flitrové pásky na popruhy poté připevněte balicí páskou (nebo sešívačkou) na vnitřní stranu míče.

Spropitné: Papírovou kouli můžete použít také pro řadu dalších nápadů na kostýmy (např. Kostým cukroví výše).

Vyrobte si kostým lékaře sami

Kostým doktora je klasický a dá se rychle složit k jednoduchým věcem

Potřebujete bílý plášť. Pro děti můžete použít bílou košili pro dospělé a pro dospělé můžete použít příliš velkou košili. Alternativně lze vpředu rozříznout jednoduché bílé tričko, pokud nemáte po ruce tričko. Pokud chcete, můžete namalovat červený kříž na drobetový plášť a dokončit úpravy pomocí správného příslušenství: stetoskop, teploměr, maska, stříkačka (bez jehly!) A podobné jsou velmi vhodné a mohou být používané v jedné lékárně nebo hračkářství.

Vyrobte si duhový kostým sami

Barevná plstěná duha, která se poflakuje v přestrojení za karneval

Duhový kostým je účinný a snadno vyrobitelný zároveň. V kombinaci se sluncem a dešťovým mrakem s blesky, dešťovými kapkami nebo sněhovými vločkami se skvěle hodí ke skupinovému kostýmu s tématem „počasí“. Potřebuješ:

 • Cítil různé barvy duhy
 • bílý filc
 • nůžky
 • horké lepidlo
 • Stuhy na popruhy

Ze všech barev (kromě bílé) vystřihněte půl elipsy nebo půlkruhy takto: Začněte spodní barvou, kterou můžete použít jako vodítko poté. Vystřihněte půlkruh libovolné velikosti (nebo elipsy). Toto pak položte na další barvu, změřte vzdálenost cca 5 cm a vyřízněte i tuto barvu. Poté položte druhý půlkruh na třetí barvu a opakujte všechny kroky, dokud nevystřihnete všechny barvy. Poté je slepte k sobě nebo vystřihněte všechny prvky ještě jednou na záda.

Vystřihněte mraky z bílé plsti a ozdobte spodní část duhy. Přilepte stužku zevnitř a získané znamení zavěste na krk nebo můžete použít další znak na záda a přední a zadní stranu přilepte dvěma stejně dlouhými stužkami k zavěšení kostýmu přes ramena. Noste oblečení jakékoli barvy (např. Světle modrá pro oblohu).

Skvělé nápady duhy s barevnou tylovou sukní, nudlemi nebo plstí

Na obrázku výše můžete vidět několik dalších nápadů na výrobu kostýmu. Bazénové nudle lze například použít pro ruční práce nebo tylovou sukni vyrobenou z barevných tylových proužků. Jako pokrývka hlavy se hodí malý obláček, který nalepíte na čelenku.

Nápady na karnevalové kostýmy z koupelny

Nápady z koupelny - Jak se obléknout podle tohoto hesla

V koupelně je spousta věcí a inspirace pro vytvoření originálního a super zábavného kostýmu. Zde je několik nápadů, které by se vám mohly líbit, pokud si chcete vyrobit karnevalové kostýmy sami:

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým do pěnové koupele

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami s balónky - nápad na bublinkovou koupel s bílými balónky, sprchovou čepicí a houbou

Vyrobit si karnevalové kostýmy sami a napodobit bublinkovou koupel? Nejen, že to zní legračně, to je! Budete potřebovat bílé oblečení a bílé balónky, které napodobují mýdlové bubliny a pěnu. Kostým pak vyrobíte podle stejných pokynů jako u hroznů. Další příslušenství, které můžete použít, je sprchová čepice, kartáč, kachna do koupele, houba nebo láhev šamponu. Vymyslete něco vtipného!

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostýmní sprcha

Pro kostým do sprchy se může partner obléknout jako kartonová toaleta

 • PVC trubky, dostatečně velké, aby se do nich vešla hula obruč
 • Konektory
 • Izolace potrubí
 • Sprchový závěs (plus prsteny, pokud nejsou k dispozici)
 • Sprchová hlavice
 • Řezačka trubek
 • stahovací pásky
 • široká papírová páska
 • jakékoli příslušenství (např. sprchová čepice, kartáč, houba)

Udělejte si sprchu jako karnevalový kostým z PVC trubek a sprchového závěsu

Pokud si chcete dělat sprchy jako karnevalové kostýmy sami, potřebujete oporu pro ramena, která drží oponu. Vybudujete to z trubek a spojek podle šablony na obrázku výše. Je lepší nejprve řezat větší trubky, které pak můžete v případě potřeby zkrátit. Prvky, které budou na rameni, překryjte izolací a překryjte lepicí papírovou páskou.

Dokonce i začátečníci si mohou udělat sprchu jako karnevalové kostýmy sami

V případě potřeby hula obruč zkraťte. Otevřete jej v původním otvoru a zkuste zvednout konektor, abyste mohli zkrácenou pneumatiku dát zpět k sobě. Zbývající odříznutý kus vložíte do sprchové hlavice a poté do delší PVC trubky, kterou následně zasunete do jednoho ze dvou spodních otvorů v opěrce. Pneumatiku můžete také nastříkat bílou barvou nebo ji omotat papírovou páskou.

Ostatní otvory jsou rovněž opatřeny trubkami, které jsou dostatečně dlouhé na to, aby dosáhly na pneumatiku. Zavěste sprchový závěs a připevněte podpěru k pneumatice stahovacími páskami (odstřihněte všechny vyčnívající pouta). Zahrňte také prsteny, aby nemohly sklouznout. Zavěste mýdlo nebo houbičku, nasaďte kapuci a můžete vyrazit.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – nápad na kostým zubní pasty

Kostým na zubní pastu z bílého oblečení

Nepřipadá vám vězeň, voják nebo čarodějnice tak originální a nudná? To všechno jsou, pravda, docela často vybrané nápady na karnevalové kostýmy. Pokud hledáte vtipné kostýmy, které jsou také neobvyklé, kostým zubní pasty je bezesporu nádherná varianta. A konec konců, na karnevalu by to mělo být zábavné!

Improvizovat! Vezměte si prostěradlo, do kterého si vystřihnete otvor pro hlavu, dlouhé šaty nebo bílou košili s bílými kalhotami. Poté na něj napište název jakékoli zubní pasty. Nebo vyrobte z lepenky tubu (slepte ji dohromady a vytvořte válec) a připevněte popruhy na ramena. Jako klobouk můžete k napodobení víčka použít větší papírový kelímek. Hodí se i zubní kartáček na kostým partnera.

Vyrobte si kostým monstra cookie sami

Legrační sušenka v tmavě modré barvě s péřovou nebo tylovou sukní a obličejem z plsti

Plsť je ideální, pokud si chcete sami vyrobit jednoduché karnevalové kostýmy. Skvělá plsť znovu vstupuje do hry s Cookie Monster. Potřebuješ:

 • světle hnědá a tmavě hnědá plsť
 • černý filc
 • bílý filc
 • tmavě modré oblečení (např. top, legíny a tutu)
 • volitelně: tmavě modré peří

Možnosti pro cookie monstrum jako převlek na karneval a pokyny pro čelenku

Tmavě modré tričko tvoří základ, pokud si chcete vyrobit karnevalové kostýmy sami. Navrhnete na něj obličej cookie monstra a je to opravdu snadné. Z bílé plsti vystřihněte dva stejně velké kruhy a z černé vystřihněte stejnou velikost, kromě toho, že musí být menší než bílé. Poté nalepte na oči v oblasti hrudníku. Sami se rozhodnete, zda chcete vytvořit plazící se monstrum, aby vypadalo nahoru, dolů nebo do strany. Než vše nalepíte, jednoduše experimentujte.

Rompery a kombinézy v tmavě modré barvě jsou vhodné pro monstrum cookie jako karnevalový kostým

Z černé plsti můžete také tvarovat ústa, jak se vám líbí. Pak budete potřebovat ještě pár sušenek, které se skládají z velkých světle hnědých kruhů a malých tmavě hnědých kousků plsti. Takové sušenky můžete šířit kamkoli na kostým. Na oplátku přilepte k ústům nakousnutou sušenku. A to je vše! Tutu můžete také vyrobit z modrého tylu nebo peří. Muži k němu mohou také nosit košili a tmavě modré kalhoty. Pokud chcete, můžete si čelenku vyrobit podle pokynů na obrázku výše (polystyrenové koule, čelenka, modré peří a černá plsť).

Vyrobte si vlastní kostým na vánoční stromeček

Vytvořte si vlastní vánoční stromeček, který se nosí z tutu, tylu, lepenky nebo plsti

Zelený top, zelená tutu a zelený svetr, ke kterému si obléknete hnědé punčocháče nebo legíny (do kufru) a který ozdobíte vánočními girlandami a pohádkovými světýlky, vám na vánoční stromek stačí. Ale to samozřejmě není jediná možnost. Protože tato varianta nemá klasický tvar vánočního stromku, měly by vánoční prvky držet odkaz na téma obložení.

Pokud je to na vás příliš vánoční a raději si vyrobíte neutrální vánoční stromky jako karnevalové kostýmy, nakreslete strom na velký list papíru nebo lepenky a vystřihněte. Nyní máte šablonu, pomocí které můžete vánoční stromeček dvakrát libovolně přenést na karton, zelenou plsť nebo zelenou pěnovou gumu a vystřihnout. Pokud používáte lepenku, natřete ji zeleně. Oba prvky poté spojíte na větší vzdálenost a obléknete kostým.

Můžete také sešít plsť a poté ji nasadit. V tomto případě byste měli udělat dva prvky dostatečně velké, aby se vešly dovnitř. To platí zejména pro otvor pro hlavu. Pokud to je třeba udělat velmi rychle, lze plst jednoduše také slepit dohromady.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – jako zvíře na karneval

Oblečte se jako zvířata a vyrobte si karnevalové kostýmy sami - nápady pro kočky, leopardy a medvědy

Zvířata jako převlek na karneval jsou bezpochyby klasikou pro dospělé i děti. Výběr je samozřejmě nekonečný, protože vybrat si lze nejen savce, ale také hmyz, plazy a ryby. Nyní vám ukazujeme čtyři oblíbené nápady pro zvířata, která si můžete sami vyrobit jako karnevalové kostýmy.

Nechte kočku maskovat se

Sestavte černou kočku z běžného každodenního oblečení

I když je pro kostým kočky obvykle zvolena černá barva, nemusí to znamenat, že si nemůžete vybrat jiné typické barvy kožešiny. Ať tak či onak, můžete nosit běžné oblečení, jako je košile (jak se vám líbí, dlouhý nebo krátký rukáv) nebo top a legíny nebo kalhoty. Důraz je kladen spíše na kočičí líčení a doplňky, když si kočičí kostým vyrobíte sami. Další nápady:

Nápady pro kočičí uši vyrobené z čističů trubek, drátu, plsti nebo papíru

 • načechraný svetr
 • Vesta z umělé kožešiny
 • Tulle tutu
 • krátké šaty a legíny
 • (otevřené) rukavice

Ucho pro kočičí kostým z drátu, plsti, čističe trubek nebo krajky

Uši pro karnevalové kostýmy si vyrobte sami

Pro uši potřebujete čelenku v barvě vašeho kostýmu. Pro uši máte spoustu možností, ze kterých si můžete vybrat. Můžete je vystřihnout z papíru, plsti, pěnové gumy nebo falešné kožešiny, ale také je můžete vytvarovat z čističů drátů nebo trubek a připevnit k čelence.

Cheshire kočka jako alternativa k normální kočce jako převlek s videem pro líčení

Vyrobte si Cheshire Cat sami jako karnevalové kostýmy

Nebo co takhle si vybrat klasiku Cheshire Cat z Alice in Wonderland? V kostýmu by neměla chybět fialová barva. Zde je ale důležitý především make-up.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – karnevalový kostým leoparda

Leopardy pro dámské kostýmy vyrobené z oděvů se zvířecími potisky

Vzhledem k tomu, že zvířecí vzory jsou v dnešní době velmi módní, určitě budete mít ve skříni nějaké oblečení s leopardím potiskem, že? Pokud ne, nevadí, protože v každém obchodě pravděpodobně najdete to správné oblečení, abyste si rychle a snadno mohli sami vyrobit kostým leoparda. A co je nejlepší: Oblečení můžete nosit i po karnevalu.

Správně nalíčte obličej ke kostýmu leoparda

Nejlepší je použít následující typy oblečení, z nichž některé mohou být také černé, aby se vzor nepřehnal:

 • Horní
 • svetr
 • Legíny (např. Šaty s leopardím potiskem a černými legínami nebo naopak)
 • Kabát (s leopardím potiskem přes černý svetr, top nebo košili)
 • Vesta (košile s dlouhým rukávem)
 • Boty (černé s leopardími legínami / kalhotami nebo se zvířecím potiskem s černými nohavicemi)
 • Kombinéza

Leopardí make-up

Skvrny jsou v zásadě vyrobeny velmi jednoduše černou barvou. Je však užitečné přidat několik dalších barev, abyste dosáhli typického béžovo-oranžového vzhledu leoparda. Je také důležité použít dobrý podklad, aby leopardí líčení dlouho vydrželo.

Vyrobte si kostým ovečky pro děti sami

Ovce se snadno a rychle oblékají s bílou vestou a bavlněnými koulemi

 • bílé tuniky nebo krátké šaty a čepici nebo vestu s kapucí
 • černá košile s dlouhým rukávem (pokud používáte vestu) a legíny nebo kalhoty
 • černé boty
 • černý filc
 • Bavlněné koule
 • horké lepidlo

Jediné, co musíte udělat, pokud si chcete sami vyrobit kostým ovečky, je přilepit bavlněné koule kolem celé vesty (nebo tuniky). Z černé plsti vystřihněte podlouhlé uši a přilepte je k bokům kapuce (nebo čepice). Oblečte si černé oblečení a přes něj vestu. Jako make-up stačí obyčejná černá tečka na nose.

Vyrobte si kostým medvěda sami

Medvěd hnědý pro muže, ženy a děti - Jak si můžete vyrobit karnevalové kostýmy sami

Zejména pro děti lze v obchodě rychle najít jednoduchý svetr s kapucí, který má také medvědí uši. Pak už jen stačí podle toho nalíčit obličej a najít k tomu hnědé kalhoty nebo legíny. Pokud ale raději podáte ruku sami, můžete si uši vyrobit také sami. Co třeba medvěd péče o kutily, který můžete použít i jako skupinový kostým.

Panda v černobílých šatech a kulatých brýlích

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým pandy

Na kostým pandy můžete použít stejné oblečení jako na kostým ovečky, jen tentokrát nepotřebujete vatové tyčinky. Z plsti můžete vytvořit obličej a uši pandy a připevnit je na kapotu. Na obličej můžete také nalíčit: bílý obličej a černé kruhy kolem očí, to je vše, co potřebujete. Ale také nám ten nápad s brýlemi připadá velmi roztomilý. To by mělo být velké a kulaté.

Lední medvěd s overalem nebo vestou v bílé barvě s kapucí nebo čepicí

Sami si vyrobte kostýmy ledního medvěda jako karnevalové kostýmy

K lednímu medvědovi budete samozřejmě potřebovat bílé oblečení. Pokud si karnevalové kostýmy vyrábíte sami, můžete si vyrobit rukávy a nohavicové nohavice nebo boty s drápy z černé plsti a medvědím obličejem na kapuci nebo bílé čepici. Samozřejmě zde můžete pouze připevnit uši a místo toho si nalíčit obličej.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým závodního řidiče

Udělejte ze závodních řidičů sami karnevalové kostýmy - nápady s montérkami a autem vyrobeným z lepenky

Jste vy nebo vaše dítě fanouškem formule 1? Pak jsou kostýmy s mottem „závodění“ to pravé pro vás. A nejlepší je, že například závodní řidiči si mohou snadno vyrobit karnevalové kostýmy sami. Vše, co potřebujete, je kombinéza nebo sportovní oblek v jakékoli barvě (např. Červená pro Ferrari), kterou navrhnete pomocí černobílé kostkované pásky. Při sestavování kostýmu Mardi Gras nezapomeňte na baseballovou čepici. Alternativně lze napodobit retro koženou čepici s brýlemi jako na obrázku výše.

Volitelně můžete také nalepit reklamní bannery na záda a vlajku na hrudník. Pokud si přejete, můžete na boty také nalepit lepicí pásku. Skuteční nadšenci rukodělných výrobků si mohou vyzkoušet kartonový závodní vůz, který jim visí na ramenou. Pokyny najdete ve videu níže. Odkaz na šablonu pro tisk najdete v komentářích k videu.

Vyrobte si kostým Falbala sami

Ke kostýmu Falbala pro Mardi Gras potřebujete bílou sukni a modrý top

Falbalovy šaty z filmu Asterix a Obelix se snadno kopírují a nemusí jít nutně o přesnou kopii. Vše, co potřebujete, je modrý, delší top a přiléhavá sukně ve stylu mořské panny, jejíž spodní lem navrhnete pomocí modrého pruhu plsti nebo lepicí pásky. Kromě toho můžete nosit bílý pás v oblasti pasu, stejně jako modré náušnice a náramek.

Falbala od Asterix a Obelix navrhují kostýmní večírek s tematickými filmy

Blond vlasy jsou charakteristickým znakem Falbaly. Pokud tedy nemáte blond vlasy, rozhodně doporučujeme použít paruku. Skvělými doplňky, které je třeba zvážit, jsou proutěný koš nebo kytice květin.

karneval

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami na karneval s jiným mottem – 40+ nápadů s pokyny

Lednové týdny po svátečních vánočních dnech a šťastném Silvestru jsou klidem před další bouří. Samozřejmě se myslí pestrobarevný a hlasitý karnevalový festival, který následuje. Stejně jako u jiných velkých oslav je očekávání maximálně velmi vysoké a stěží se můžete dočkat zahájení příprav. A zvláště pokud si chcete vyrobit karnevalové kostýmy sami, neměli byste dlouho čekat.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - jednoduché a rychlé pokyny z různých materiálů

Ať už pro sebe, pro děti nebo pro celou rodinu, pokud si chcete vyrobit karnevalové kostýmy sami, měli byste si naplánovat dostatek času. Teprve poté můžete včas dokončit své jedinečné modely a připravit se na nadcházející párty. Aby to nejen fungovalo, ale také vám poskytlo několik skvělých návrhů a nápadů, rádi bychom vám dnes představili některé kreativní, vtipné a neobvyklé karnevalové kostýmy. Samozřejmě nechybí ani návody a vysvětlení, jak si vyrobit karnevalové kostýmy sami.

Vyrobte si karnevalové kostýmy pro ženy – vojáky

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami pomocí kalhot nebo sukně a svetru nebo topu

Pokud hledáte kostým na poslední chvíli na karneval, děláte s touto myšlenkou dobré rozhodnutí. Pokud si chcete vyrobit kostým vojáka sami, nemusíte dlouho hledat správné oblečení a doplňky a procházet mnoho obchodů. V obchodě s vojenským oblečením najdete vše potřebné. Můžete se sami rozhodnout, zda některou z nich navštívíte osobně, nebo raději objednáte online.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - kutilský voják z obyčejného maskovacího oblečení

A co přesně potřebujete, pokud si chcete sami vyrobit kostým vojáka? Bunda a kalhoty v maskáčové barvě v kombinaci s tílkem v černé nebo khaki barvě, párem kozaček a volitelně kloboukem v maskáčových barvách – nic víc není nutné, pokud si chcete vojáka na karnevalové kostýmy vyrobit sami. Můžete také použít maskovací make-up na obličej a hračky, aby byl outfit ještě autentičtější. Vhodným doplňkem jsou také sluneční brýle Aviator

Kalhoty mohou být krátké nebo dlouhé, jak se vám líbí, nebo je lze nahradit krátkou sukní. Pokud je počasí spíše svěží, lze také nosit bomber, zatímco vlasy lze nosit otevřené, stejně jako v culíku, spletené nebo připnuté. Jak vidíte, variant je mnoho, pokud si chcete vyrobit vojenské karnevalové kostýmy sami.

Kostým ohně a ledu

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - oheň a led jako pár pro muže a ženu

Perfektní kostým pro páry je oheň a led. Samozřejmě si můžete také vybrat jeden ze dvou, pokud dáváte přednost výrobě sólových karnevalových kostýmů sami. S trochou kreativity však můžete kombinovat obojí v jednom a například navrhnout jednu stranu jako led a druhou polovinu jako oheň. Začněme variantou pro oheň:

Vyrobte si požární kostým sami

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - vyrobte si táboráky z palivového dříví ze polystyrenu

 • Polystyrénové nebo pěnové válce
 • Akrylová barva v béžové a hnědé barvě
 • Oranžová a žlutá pěnová guma nebo plsť
 • bílý list papíru
 • štětec
 • nůžky
 • horké lepidlo
 • řezačka boxů
 • Tričko a kalhoty ve žluté a / nebo oranžové barvě
 • široký elastický pás nebo jednoduchý pásek

Pokud byste chtěli rozdělat oheň jako karnevalové kostýmy sami, existuje celá řada možností. Jeden z nich je následující: Pomocí nože na nože nebo řemeslného nože rozřízněte válce na požadovanou velikost. Kolik jich budete potřebovat, závisí na velikosti ohně, který chcete vytvořit. Poté některé natřete béžovou a ostatní hnědou barvou.

Rozdělejte oheň jako karnevalové kostýmy sami z plsti - nápad na táborák s pokyny

Zatímco barva schne, můžete připravit plameny. Připravte si tři šablony papíru různých velikostí ve formě listu. Poté tvary přeneste na pěnovou gumu a vystřihněte. Lepte spodní, zaoblenou stranu k sobě horkým lepidlem. Tak získáte 3D vzhled. Poté nalepte namalované válce dohromady jako dřevo kolem táboráku. Poté rozdělte plameny mezi sebe, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

Vyrobte si pro páry karnevalové kostýmy sami - nápady na oheň a led k napodobení

Hotový oheň můžete nyní buď přilepit přímo na tričko, nebo můžete připevnit pásku, která se vám vejde kolem pasu, a uvázat ji přímo kolem těla. Pokud používáte gumu, měla by být délka kratší než obvod pasu, aby oheň pevně seděl a nesklouzl dolů.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami se „zmrzlinou“ jako motivem

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - bílé vlasy a líčení na kostým zmrzliny nebo sněhové královny

Ledová královna je skvělá, když chcete reprezentovat led. Je kreativní, atraktivní a opravdu upoutává pozornost. Pánové si místo toho mohou vybrat ledového krále. Potřebuješ:

 • Na vlasy: bílý barevný sprej na vlasy nebo paruku
 • Jako oblečení: bílé, stříbrné, šedé nebo světle modré šaty a pokud chcete, kabát nebo pelerínu.
 • Na obličej: bílý, světle modrý nebo šedý make-up a rtěnka Mardi Gras; volitelně: kontaktní čočky, bílé umělé řasy, třpytivé efekty
 • Jako příslušenství: koruna a případně žezlo

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - sněhová královna s bílými vlasy a video návod na líčení a korunku

Jakkoli se kostým ledové královny může zdát komplikovaný, můžete si jej sestavit sami. Oblékání je obzvláště snadné najít. Nanášení make-upu je trochu časově náročnější, ale ani zde nemusíte nutně volit něco složitého. Pokud jste se tedy rozhodli, že si letos vyrobíte karnevalové kostýmy sami, budete pro tyto jednoduché nápady na karnevalové kostýmy potřebovat jen bílé, světle modré, stříbrné nebo šedé šaty. Třpytivé efekty na tkanině jsou vítány, ale nejsou povinné.

Nápad na účes pro domácí kostým ledové královny

Protože je ještě zima, doporučujeme použít vhodný kabát nebo pelerínu. Dávejte si také pozor na odpovídající boty. Můžete také upravit vlasy pomocí bílého spreje a otevřít, připnout nebo dokonce škádlit, jak si přejete. Ještě jednodušší je použít paruku. To lze dokonce zvolit v barokním stylu.

Ledová královna s barokní parukou, korunkou, kožichem a líčením v bílé a modré barvě

Skvělé karnevalové kostýmy, jako je ledová královna, jsou samozřejmě doplněny pouze správným make-upem a doplňky. Proto vám pomocí následujícího video návodu ukážeme, jak nalíčit líčení a jak vyrobit korunku ledu z jednoduchého horkého lepidla. Pokud si chcete vyrobit karnevalové kostýmy sami, budou tak úplné.

Z horkého lepidla vytvořte korunu

Udělejte si kostým odsouzence sami

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - trestanci pro muže a ženy z černých pruhovaných oděvů

Bez ohledu na to, zda jde o odsouzený kostým pro ženu, muže nebo dítě – pokud si chcete sami vyrobit rychlý kostým, který nemusíte ani šít, činíte správné rozhodnutí. Stačí použít černobílé pruhované oblečení. Nezáleží na tom, zda zvolíte kalhoty s tričkem, legíny nebo atraktivní šaty, které lichotí vaší postavě. Správné příslušenství je také důležité:

 • Štít s číslem odsouzeného
 • volitelně: pruhovaná čepice, kotníkové manžety, pouta, peněženka

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - vyrobte si kostým vězně s černou lepicí páskou

Tipy a triky: Pokud doma nemáte nebo nemůžete najít pruhované oblečení a chcete si na Mardi Gras vyrobit kostým na poslední chvíli, můžete si také jednoduše vzít bílé oblečení a navrhnout jej širokou černou páskou, abyste získali pruhy. Z hliníkové fólie a několika kovových prstenů si můžete vyrobit kotníkovou manžetu, kterou si následně přivázáte kolem nohy nebo připevníte na kalhoty. Můžete si tedy vytvořit vtipné karnevalové kostýmy, které současně zapůsobí kreativitou.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami pomocí bílé košile a černé pásky - nápad vězně

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami a oblečte se jako farmářova manželka

Jednoduše si vyrobte farmářský kostým sami dirndlem nebo montérkami a gumáky

Chtěli byste si rolničku vyrobit sami jako kostým? Není nic jednoduššího než to! Wellingtonové boty, kostkovaná košile nebo halenka, džíny nebo šaty a pár holínek jsou vše, co k tomuto nápadu potřebujete. Kostým můžete završit slaměným kloboukem a hráběmi, lopatou nebo jiným zahradnickým nářadím nebo košíkem s ovocem a zeleninou (např. Z plsti). Můžete také použít dirndl se zástěrou jako kostým na karneval. Ideálním stylem jsou spletené účesy, které jsou ideálně připnuté.

Vyrobte si kostým ospalé hlavy sami

Funny sleepyhead jako převlek na karneval s pyžamem a pantoflemi

Jednoduché kostýmy jsou také nápady ospalé hlavy. Vše, co je spojeno se spánkem, lze použít, pokud si chcete takové karnevalové kostýmy vyrobit sami. Nadýchané pantofle, noční košile nebo pyžamo, župan, čepice na spaní, polštář a dokonce i brýle na oči na čelo. Pomocí make-upu můžete také nalíčit tmavé kruhy. Chtěli byste také něco udělat s vlasy? Dobře stylizovaný je zde špatně! Místo toho si vlasy prohoďte a upravte lakem na vlasy.

Vyrobte si kostým kejklíře sami

Vyrobte si klobouk pro kostým kejklíře z pěnové gumy a zvonků

Pokud jsou karnevalové kostýmy domácí, děláte obzvlášť velký dojem. Proto si můžete nejvhodnější postavu na karneval vyrobit jako karnevalový kostým sami. Kejklíř je míněn. Typický je pro něj efektní klobouk, který můžete vyrobit z různých materiálů, jako je papír, pěnová guma nebo plsť, pokud jej nechcete šít samostatně. Zde je průvodce, který můžete použít pro všechny tři materiály:

 • tištěné šablony (viz níže)
 • Plsť, pěnová guma nebo řemeslný papír v jakékoli barvě
 • Lepicí tyčinka nebo horké lepidlo
 • tužka
 • nůžky
 • Perforátor
 • Zvony nebo bambule

Pokud chcete vyrobit kejklířský klobouk z papíru, použijte lepicí tyčinku a malé bambule nebo papírové kruhy ze šablony (zvonky jsou na papír příliš těžké), zatímco horké lepidlo a zvonky nebo bambulky jsou vhodné pro pěnovou gumu nebo plst.

Návod na výrobu klobouku kejklíře z pěnové gumy nebo papíru

Pokyny pro papír: Vytiskněte šablony (první stránka třikrát a další dvě po jedné) pomocí barevného papíru. Poté vystřihněte prvky. Získáte: 3 proužky, 6 trojúhelníků a 12 kruhů. Na každý konec přilepte dva proužky (nebo všechny tři, pokud to nestačí) a přidržte výsledný dlouhý proužek kolem hlavy, abyste určili požadovanou délku pro váš obvod hlavy. Odřízněte přebytek. Ale nechte kousek, kterého se budete držet.

Oblečte se jako kejklíř a vyrobte si klobouk pro kostým

Nyní na něj uspořádejte trojúhelníky, ale bez lepení. V závislosti na délce pásu se může stát, že se budou muset trochu překrývat. Nechte také kousek volný, abyste mohli na konci slepit oba konce pásu k sobě. Pokud 6 trojúhelníků nestačí, vytiskněte další šablonu. Jakmile je proužek zakrytý, znovu vyzkoušejte velikost a slepte konce dohromady. Pás by měl být na vnější straně.

Kejklířský klobouk vyrobený z papíru v modré, žluté a červené barvě - nápad pro začátečníky

Nyní přilepte kruhy na každý hrot a poté také na druhou stranu špičky. Pomocí hvězd ozdobte klobouk. Nakonec špičky mírně ohněte dolů pomocí tužky. Kejklíř je skvělý, pokud si chcete vyrobit dětské kostýmy sami. Ale samozřejmě to také vypadá velmi dobře pro dospělé a může být dokonce vybráno v různých barevných kombinacích pro skupinový kostým.

Vytvořte si vlastní kejklířský klobouk z pěnové gumy v jednoduchých krocích

Pro variantu z plsti nebo pěnové gumy Šablony vytiskněte na běžný bílý papír a poté použijte vystřižené tvary jako šablonu pro jejich přenesení na plstěnou nebo pěnovou gumu. K lepení použijte horké lepidlo a postupujte stejným způsobem jako ve výše uvedených pokynech. Tipy navrhujete pomocí zvonečků nebo pomponů místo papírových kruhů.

Šablona pro tisk tady.

Vyrobte si karnevalové kostýmy pro párty s tématem Mexika

Uspořádejte tématickou párty v Mexiku na karneval - nápady na kostýmy

Jste pozváni na karnevalovou párty a tématem večírku je náhodou „Mexiko“? Pak máte opravdu spoustu možností, jak se obléknout. Mexičan se sombrero, pončo a knír je jen jedním z nich. Rádi bychom vám nabídli další čtyři varianty:

Vyrobte si mexický kostým sami

Udělejte si Mexičana jako karnevalové kostýmy - jednoduché nápady z běžného oblečení

Potřebuješ:

 • blůza přes rameno s volánky a ladící sukní nebo kalhotami nebo volánové šaty přes rameno
 • Kovbojské boty
 • Sobrero nebo květiny jako doplňky do vlasů

Pokud si chcete vyrobit mexický kostým sami, třeba ve svém šatníku najdete i potřebné věci. Pokud ne, hledejte výhodnou nabídku v běžném obchodě. Můžete nosit rozevřené vlasy se světelnými vlnami a velkou květinu jako ozdobu do vlasů. Upřednostňují se světlé barvy. Pokud zvolíte bílou halenku, dejte si alespoň pozor na pestrobarevnou sukni.

Sombrero a kovbojské boty pasují na Mexičana i na Mexičana. Také nám připadá velmi zábavný nápad s puškou a nábojovým pásem, který dodává kostýmu revoluční vzhled.

Pinata jako zábavný kostýmní nápad na karneval vyrobený z krepového papíru

Nebo co s tím Kostým Pinata výše, pro které stříháte proužky z plsti, pěnové gumy nebo krepu, abyste vytvořili třásně, a poté je přilepíte na jakýkoli oděv horkým lepidlem? Kaktus jako kostým je také vhodný pro téma.

Kostým tequily se solí a citronem nebo skořicí a limetkou

Tequila jako skupinový kostým se solí a citronem nebo skořicí a limetkou - kreativní návrhy

Tequila je vhodná i pro sólový kostým, ale můžete si jej také vybrat, pokud si chcete sami vyrobit karnevalové kostýmy pro 3 osoby. Jedna osoba je tequila a další dvě jsou sůl a citron nebo skořice a limetka, v závislosti na druhu tequily. Potřebuješ:

 • bílé nebo stříbrné šaty pro bílou tequilu; žluté nebo oranžové šaty pro zlatou tequilu
 • bílé šaty na sůl; světle hnědé nebo bronzové šaty na skořici
 • žluté šaty na citron; zelené šaty do vápna

Oděvy si samozřejmě můžete poskládat různě, jak si přejete. Například zelený top pro vápno lze nosit s černou sukní nebo se můžete rozhodnout pro jednoduché džíny. Jde o to, abyste pro tyto karnevalové kostýmy z vlastního šatníku místo nákupu nových použili co nejvíce prvků.

Vytvořte si vlastní kostým soli pro kostým tequily s tématem Mexika

Přesto je třeba udělat trochu drobnosti, aby bylo skutečně rozpoznáno, co chcete reprezentovat. Ideální jsou jednoduché visačky na rameni se slovem „sůl“ nebo „skořice“ a etiketou láhve tequily. Můžete také navrhnout citron nebo limetku na košili s bílou plstí (viz pokyny níže), jednoduše nahoře napište nebo vytiskněte fixou „Tequila“ a „Sůl“. Zde je vyžadována kreativita, ale to také znamená, že možností je mnoho.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – květ karnevalového kostýmu

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - maska ​​a čelenka v jednom z papíru

Květiny jsou barevné a veselé, a proto ideální pro tuto příležitost. Kromě toho existují opravdu jednoduché nápady a techniky pro výrobu květinového kostýmu. Pokud byste si chtěli vyrobit květiny jako karnevalové kostýmy sami, máme pro vás pár doporučení. První myšlenka není o konkrétním druhu květin. S barvami si tedy můžete hrát, jak chcete. Byla použita pěnová guma a plsť, ale vhodný je i papír.

 • Pěnová guma v jakékoli barvě
 • žlutá plsť
 • bílý list papíru
 • Papírový talíř
 • nůžky
 • Perforátor
 • pryž
 • Špendlíky
 • horké lepidlo

Vyrobte si vlastní doplňky pro karnevalové kostýmy z pěnové gumy - dráteníku s květinami

Pokud si chcete vyrobit květinu sami jako karnevalový kostým, je nejlepší začít vystřihnutím okvětních lístků. Aby byly všechny stejné, připravte si nejprve šablonu z bílého papíru a přeneste tvar na pěnový kaučuk. Tvar okvětních lístků si můžete vybrat sami. Poté vystřihněte vnitřní kruh papírového talíře tak, aby zbyl jeden prsten. Otvor by měl být dostatečně velký, aby se vám do něj vešel obličej. Proto může být oválný otvor lepší než kulatý.

Poté pomocí horké lepicí pistole přilepte květiny na zadní stranu vystřižené desky. Protože prsten je poté ještě viditelný, měl by být zakryt dalším elementem. U příkladů byl vystřižen vlnitý prsten a u druhé květiny byly ze žluté plsti vyřezány malé kousky s třásněmi. Můžete si ale také vymyslet něco vlastního.

Jakmile budete s květinou hotovi, propíchněte do ní otvory na dvou protilehlých místech a přivažte gumičku, pomocí které květinu připevníte k hlavě. Buď můžete stopku napodobit zeleným oblečením, nebo ji můžete také vyrobit z pěnové gumy a přilepit k běžnému oblečení, které chcete nosit na karneval. Měli byste mít s sebou také několik listů papíru.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – pampeliškový kostým

Vtipná pampeliška s ladící čelenkou a zelenými šaty

Pampeliška je opravdu originální nápad, pokud jde o domácí karnevalové kostýmy pro dospělé a děti. Na obrázku níže vidíte potřebné materiály. Nadýchané konce semen však mohou být vyrobeny z různých materiálů, takže můžete být kreativní. Nyní vám představujeme stručný průvodce a několik alternativ:

Můžete použít držáky na balonky, špejle na kebab nebo jiné druhy tyčinek, jejichž hroty pak můžete z jedné strany zakrýt bílým peřím, bílou vatou nebo falešnou kožešinou. Květinová pěna je opatřena horkým lepidlem a vložena do klobouku. Přilepte klobouk tímto způsobem k pěně, aby nic nemohlo sklouznout. Potom vytvořte semena a přilepte je přes víčko do pěny.

Pampeliška jako kostým - možné materiály k maskovacímu převleku

Pokud nemáte po ruce špejle nebo byste se raději obešli bez nich, protože kostým je například pro dítě, můžete je vynechat a bílý materiál nalepit přímo na klobouk. V tomto případě není nutná žádná květinová pěna a místo klobouku můžete také použít tenkou dámskou punčochu, která vás nezahřeje. Noste zelené oblečení, aby odpovídalo pokrývce hlavy, navržené tak, aby napodobovalo stonek.

Vyrobte si slunečnicový kostým sami

Návod na jednoduchou žlutou plstěnou slunečnici

Pokud byste chtěli vyrobit oblíbené slunečnice jako karnevalové kostýmy sami, můžete si vybrat první květinový vzor a pro květinu jednoduše použít barvy žluté a tmavě hnědé. Nebo co třeba taková čelenka jako doplněk ke karnevalovému kostýmu?

 • žlutá plsť
 • hnědá plsť
 • Čelenka
 • Horké lepidlo nebo lepidlo na textil
 • bílý list papíru
 • Špendlíky nebo klipy

Slunečnice jako kostýmní nápad na karneval s květem do hlavy

Z papíru vystřihněte okvětní lístek. Tento tvar pak použijete jako šablonu a přenesete jej do žluté plsti. Vystřihněte okvětní lístky a také hnědý kruh (cca 7,5 cm) a hnědý proužek (cca 5 x 30 cm). Poté pás podélně přehněte uprostřed, jak je znázorněno na obrázku, a sevřete nebo sešijte boky, aby se znovu nerozvinulo. Pás několikrát ustřihněte podél záhybu v malé vzdálenosti od sebe, poté proužek stočte jako šnek a v pravidelných intervalech nanášejte lepidlo.

Vytvořte si vlastní čelenku se třemi slunečnicemi pro karnevalové kostýmy

Nyní přilepte hnědý kruh na čelenku. Sklopte část žlutých lístků ve spodní části a přilepte obě strany k sobě. Tím se vytvoří 3D efekt. Tyto okvětní lístky přilepte na vrchol podél kruhu. Znovu rozdělte rozložené okvětní lístky na spodní stranu odsazené od ostatních. Nakonec přilepte hnědého šneka na květinu a vaše čelenka je připravena na karneval.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – nápady na kostým jídla

Můžete si sami vyrobit řadu potravin pro karnevalové kostýmy

Jídlo jako nápad zamaskovat je nejen vtipné, ale také velmi oblíbené. Nápady se pohybují od ovoce a zelenina výše Fast Food až do Sladkosti a dezerty. V následujícím textu vám ukážeme pár nápadů, jak si můžete takové karnevalové kostýmy vyrobit sami. Začněme zdravým ovocem!

Kostým ananas

Varianty kostýmu ananasu k napodobení pro děti i dospělé

Jak už asi tušíte, můžete pro ananas vymyslet četné varianty, pokud si chcete vyrobit karnevalové kostýmy sami. Ukážeme vám sladěnou pokrývku hlavy a pár nápadů na zbytek oblečení.

Žluté šaty a koruna z listů pro kostým exotického ananasu

Vyrobte si korunu listí pro karnevalové kostýmy sami

K zelené koruně potřebujete jen:

 • zelená plsť
 • Čelenka
 • Role toaletního papíru
 • nůžky
 • tužka
 • horké lepidlo

Jednoduchý návod na korunu listů ananasu - Jak vyrobit čelenku

Po délce plstěného listu nakreslete tvary listů jako věnec, takříkajíc cikcakovou čáru. Listy nemusí být dokonale tvarované a každý nový věnec by měl být o pár centimetrů užší než ten předchozí. Začněte tím nejširším, který přilepíte kolem loo role. Poté na něj přilepte další největší věnec a takto pokračujte, dokud nebude nalepen také nejužší věnec. 5 až 6 vrstev by mělo stačit.

Vyrobte si doplněk ke karnevalovým kostýmům sami z plsti a čelenky

Listy pak můžete opatrně ohnout směrem dolů. Pokud je pro vás hrot příliš holý, můžete také vystřihnout jednotlivé listy plsti a slepit je dovnitř. Hotovou korunku nyní přilepte na čelenku a můžete se připravit na karnevalovou párty. Nyní si ukážeme, jak si můžete oblečení pro karnevalové kostýmy ananasu vyrobit sami!

Ananasový převlek pro malé i velké s domácím pončo ze žluté plsti

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – oblečení

Ve výše uvedeném příkladu jste již viděli, že k dokončení karnevalového kostýmu potřebujete pouze žluté šaty nebo košili se žlutými kalhotami. Je to tedy perfektní kostým na poslední chvíli vyrobený za pár minut. V následujícím textu vám také ukážeme praktické pončo z plsti, které můžete vyrobit nejen pro děti:

 • velký list plsti ve žluté barvě
 • černým fixem nebo akrylovou barvou
 • nůžky
 • Tričko osoby, pro kterou chcete tento druh karnevalového kostýmu vyrobit sami

Vytvořte si žlutý kostým z plsti - Pončo ke kostýmu ananasu se snadno dělá bez šití

Přeložte plsť na polovinu jednou a pak znovu. Zamyslete se nad tím, jak dlouho byste pončo chtěli mít, a poté si tuto délku označte na několika místech, měřeno od složeného rohu. Vystřihněte tento čtvrtkruh. Pokud nyní rozbalíte plsť, získáte kruh, který jednou složíte uprostřed. Vezměte si tričko, umístěte otvor pro hlavu doprostřed záhybu a označte dva konce a spodní střed otvoru na plsti. Jak získat správnou velikost pro otevření ponča.

DIY kostým bez šití pro začátečníky snadno napodobitelný - ananas

Poté vystřihněte půlkruh (který se po rozložení stane plným kruhem) a nakrájejte do plsti jednou asi 5 cm. Pokud chcete, můžete přidat otvory (štěrbiny) pro ramena. Chcete -li to provést, krátce si oblékněte domácí pončo, abyste zjistili, kde by to bylo nejpraktičtější. Poté v těchto bodech nastříhejte do plsti a můžete černou barvou nebo fixem nakreslit vzor ananasu od písmene „V“ vzhůru nohama.

Dámský houbový kostým

Roztomilý houbový karnevalový kostým a jak si čepici můžete vyrobit sami

Jediná věc, se kterou si musíte pohrávat, pokud si chcete sami vyrobit houby jako karnevalové kostýmy, je houbový klobouk, ale také to chce trochu více času. Pro zbytek kostýmu jednoduše vyberte jednobarevné šaty nebo kalhoty, legíny nebo sukni a košili, top nebo halenku v jedné barvě: v závislosti na houbě v bílé barvě (např. Muchomůrka nebo houba) nebo ve světle hnědé nebo béžové ( např. hříbky). V příkladu vám ukážeme muchovník, ale můžete si vyrobit i další houbu a jednoduše změnit barvy.

 • červená plsť
 • bílý filc
 • lepenka
 • bílý mušelín nebo jiná texturovaná tkanina
 • široký pásek nebo gumička na zavázání klobouku
 • Plnění (volitelné, ale doporučené)
 • horké lepidlo
 • Papírová páska
 • nůžky
 • Fréza nebo nůž na koberec

Návod na houbový klobouk z lepenky a látky - dráteník s muškářem

Z kartonu odstřihněte asi 3,5 cm široký proužek, což je obvod hlavy plus 2 centimetry, protože mezi hlavou a lepenkou bude později látka. Slepte konce k sobě a vystřihněte z lepenky další dva proužky stejné šířky. Připevněte to na prsten ve tvaru X. Poté vystřihněte velký kruh z lepenky, který je o několik palců větší než obvod hlavy.

Jako houbový převlek na karneval a vyrobte si klobouk sami

Opěrku hlavy, kterou jste právě vytvořili, pak můžete použít jako šablonu k tomu, abyste uprostřed nakreslili kruh a vystřihli ho. Tuto díru pak můžete přizpůsobit tvaru hlavy a dále ji řezat. Poté přilepte opěrku hlavy a další čtyři lepenkové pásy odsazené k sobě na získaný prsten. Jejich délka závisí na tom, jak vysoký by měl být houbový klobouk, a lze je zvolit individuálně.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami z plsti - muchomůrky v červené a bílé barvě

Z látky vystřihněte kruh, který je o 30 cm větší než hlava. Uprostřed vyřízněte otvor o 20 cm větší než ten v lepenkovém kruhu. Otočte lepenkový rámeček a nalepte na něj látku horkým lepidlem. Vytvořte spoustu záhybů, které by díky větší velikosti měly báječně fungovat. Poté klobouk otočte a položte na něj červenou plsť, abyste získali potřebnou velikost. Pro jistotu by plsť měla být o něco delší. Poté, co jej připevníte na klobouk, můžete přebytek odstřihnout.

Nápad muchomůrky na karneval s domácí čepicí a bílým oblečením

Poté z bílé plsti vystřihněte skvrny různých velikostí a tvarů, které poté rozetřete na houbový klobouk a přilepte. Na vnitřní stranu otvoru pro hlavu pak stačí připevnit kousek pásky, který ji pod bradou zaváže, nebo kousek gumy ve dvou protilehlých bodech.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým okurkový

Kutilské okurky pro dospělé a děti, které si sami vyrobí

Pokud byste si chtěli sami vyrobit kostým na motto zelenina, máte opravdu velký výběr. Ukážeme vám okurky z plsti, které si můžete vyrobit jako karnevalové kostýmy. To se provádí šitím, což je opravdu snadné!

 • tmavě zelená plsť (khaki)
 • Cítil světlejší odstín zelené
 • zelené stužky
 • Horké lepidlo nebo lepidlo na textil
 • Špendlíky

Vystřihněte přední a zadní část obložení z tmavě zelené plsti. Za tímto účelem můžete použít oblečení ze skříně (nebo někoho jiného, ​​kdo bude mít kostým) jako průvodce. Oblast nad nohama lze řezat rovně a pytlovitě. Nebojte se přesných měření, protože nemusí být dokonalá. Také povolte pár dalších palců švu, aby kostým volně padl. Buďte tedy štědřejší.

Domácí okurky pro dívky v tmavě zelené barvě

Poté položte dva kusy na sebe (pravé strany k sobě, pokud používáte jinou tkaninu) a sešijte obě strany k sobě pod pažemi. Přilepte nebo přišijte kravaty pod ramena, poté si můžete kostým jednou vyzkoušet, abyste našli správná místa k otevření nohou. Vlevo přišpendlete díl, který má být sešitý, kostým znovu sundejte a díly sešijte k sobě. Kostým ale můžete nosit i takto. Pak to vypadá jako šaty.

Nakonec ze světlejší plsti vystřihněte pár různě velkých kruhů, rozložte je na karnevalový kostým a přilepte nebo přišijte. Noste top v podobné barvě, stejně jako kalhoty, punčocháče nebo legíny.

Vyrobte si citronový kostým sami

Pěnu citronu si udělejte sami jako převlek pro děti i dospělé

Vyrobit si karnevalové kostýmy sami může být tak snadné! Dokazuje to i tento citronový kostým, který si vyrobíte za pár minut.

 • žluté šaty nebo jiné žluté oblečení
 • bílý filc
 • Horké lepidlo nebo lepidlo na textil
 • kousek lepenky
 • bílý papír

Vytvořte si vlastní ovoce jako karnevalové kostýmy - vyrobte citron a limetku

Na papír nakreslete segment citronu a vystřihněte ho. Nyní nakreslete obrys podél šablony na bílý filc. Kolik přesně budete potřebovat, závisí na velikosti. Vystřihněte segmenty a prsten, který poté přilepte na košili nebo šaty. Alternativně můžete vybrat variantu z obrázku výše nebo následující, pro kterou potřebujete pěnu, žlutou akrylovou barvu, lepenku, lepidlo, štětec a široký elastický pás:

Vystřihněte kruh z pěny a segment citronu z lepenky jako šablonu. Žlutou barvou nakreslete kolem pěnového kruhu ohraničení, poté na kruh umístěte šablonu a barvou obkreslete jeho obrys. Toto opakujte, dokud nenavrhnete dostatek segmentů. Poté je vybarvěte a nechte barvu zaschnout. Na záda nalepte kousek gumičky, která je o něco kratší než obvod pasu a máte hotovo.

Vyrobte si hroznový kostým sami

Vyrobte hrozny z balónků s listy ze zelené plsti

Pravděpodobně nejjednodušší variantou kostýmu z hroznů je použití balónků. Máte na výběr mezi světle zelenými a purpurovými hrozny. Nejlepší je vzít si kšiltovku nebo tričko a kalhoty podobné barvy, nafouknout balónky a zajistit je na místě zasunutím zavíracích špendlíků skrz uzly a látku. To funguje nejlépe, když někdo nosí oblečení.

Vyrobte si z fialových balónků jednoduchý hrozen a vezměte ho na karneval

Poté můžete nosit obojek vyrobený ze zelené plsti ve formě listů. Můžete jej také zavřít pojistným kolíkem na krku nebo jej opatřit tlačítkem. Alternativně můžete také použít věnec z listů jako pokrývku hlavy a navrhnout úponky zelenými nebo hnědými čističi dýmek. Pokud chcete svému partnerovi vyrobit karnevalové kostýmy sami, jeden si může vybrat zelené a druhý fialové hrozny.

Navrhněte kostým hroznů s listy a větvičkami z čističů potrubí

Vyrobte si jahodový kostým sami

Udělejte roztomilou jahodovou z červených šatů a semínka z plsti

Pokud má jahodový kostým oblékat ženy, můžete použít červené šaty a zelené legíny. Pánové mohou také sáhnout po jednoduchém červeném tričku a zelených kalhotách. Ze žluté, černé nebo bílé plsti vystřihněte malé slzovité tvary, které budou semeny. Poté vezměte zelenou plsť, přeložte ji na polovinu podélně a položte ji na výstřih.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - DIY nápad na jahody pro začátečníky

Výřez na plsti lehce označte tužkou. Vystřihněte půlkruh (když ho otevřete, budete mít nyní uprostřed plsti díru). Nyní vystřihněte listy kolem něj, aby se vytvořil límec. Nakonec ji rozřízněte, abyste ji mohli dát kolem výstřihu a nasadit. Přilepte to a semena k oblečení. kompletní!

Můžete si ale také vyrobit pončo z červené plsti sami jako v návodu na ananas jako karnevalový kostým a poté zelené listy přilepit k výstřihu. Pro rozšíření kostýmu lze také vyrobit čelenku. Například nápad na korunu ananasu se dobře hodí.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým hranolky

DIY kostýmy pro začátečníky bez šití - taška na hranolky s návodem na ruční práce

 • lepenka
 • červená a žlutá barva ve spreji
 • silná pěna (cca 7,5 cm silná)
 • řezačka boxů
 • nůžky
 • horké lepidlo
 • bílá stužka
 • žluté šaty

Prvky na hranolky vystřihněte z lepenky takto: Zadní strana je v nejvyšším bodě vysoká 83 cm, přední nejnižší 48 cm; obě jsou široké 63 cm. Boční panely jsou široké 38 cm, zadní strany obou jsou stejně vysoké jako vnější strana zad a přední strany jsou vysoké jako vnější strana přední části. Poté nastříhané prvky nastříkejte červeně (ideálně venku nebo s otevřeným oknem).

Vyrobte si jednoduché hranolky z lepenky a červené barvy

Jakmile barva zaschne, přilepte prvky k sobě horkým lepidlem. Buďte k lepidlu velkorysí. Postavte se do tašky a podívejte se, kde by měla být popruhy, aby spočívaly na vašich ramenou. Označte místa a nalepte tam stužky v požadované délce.

Pěnu nakrájejte na dlouhé hranolky a nastříkejte je žlutou barvou

Poté užitkovým nožem nakrájejte pěnu na proužky, které jsou zhruba stejně široké jako pěna (aby hranolky měly čtyři strany stejné velikosti). Nakrájejte hranolky různé délky (v příkladu 60 a 100 cm). Poté nastříkejte proužky žlutě, což může snadno vést k skvrnitému vzhledu. Hranolky naaranžujte na okraj hranolku a přilepte na místo. Nezapomeňte ponechat po stranách prostor pro ruce.

Vytvořte si zábavné nápady na karnevalové kostýmy sami - hranolky z dlouhých balónků

Spropitné: Místo pěny můžete také použít dlouhé balónky a sáček označit (např. „Hranolky“ nebo logem McDonald’s).

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým sýra

Vyrobte si jednoduché sýrové karnevalové kostýmy z lepenky, květinové pěny a žluté barvy

 • 2 velké řemeslné boxy
 • žlutá akrylová nebo sprejová barva
 • Kruhová řezačka papíru
 • Gumička
 • nůžky
 • horké lepidlo
 • Oblečení ve žluté barvě

Pro čelenku také:

 • oranžová barva
 • Květinová pěna
 • štětec
 • Čelenka nebo čelenka
 • Kobercový nůž nebo malá pila
 • Lžíce nebo lžičkaVýroba žlutého sýra s otvory - Pokyny pro zavěšení značek

Pomocí řezačky kruhů vyřízněte z obou lepenkových krabic kruhy různých velikostí. Poté krabice nalakujte nebo nastříkejte žlutou barvou. Pokud při stříkání není vnitřek otvorů barevný, můžete si pomoci štětcem. Odřízněte dva kusy stejné délky a přilepte je ke dvěma kartonovým krabicím, abyste měli popruhy na ramena.

Tinker švýcarský sýr s otvory a odneste ho na karneval

K čelence: z květinové pěny vystřihněte trojúhelníkový kousek a lžící sem tam vyškrábněte pár děr. Květinovou pěnu také nastříkejte žlutou barvou a poté otvory natřete štětcem a oranžovou barvou. Takto získaný sýr přilepte na čelenku nebo čelenku.

Rocherův plesový kostým

Kostým Ferrero Rocher ve zlatě a bronzu pro ženy a muže

Ke kostýmu Ferrero Rocher potřebujete pouze hnědou sukni a lesklý zlatý top. Další možnosti, které můžete použít k výrobě takových karnevalových kostýmů sami, jsou:

 • zlaté šaty, které jsou v dolní oblasti přelepeny hnědým papírem Rocher
 • hnědý top se zlatou sukní
 • Skutečné míče Rocher lze nalepit na sukni a / nebo top
 • Místo hledání zlatého kusu oblečení můžete na jednoduchou nalepit zlatou fólii

Kostým Ferrero Rocher můžete také použít jako skupinový kostým a kombinovat ho s dalšími delikatesami, jako jsou Raffaelo, Ferrero polibky a podobně.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým cukroví bez šití

Hravý a barevný karnevalový kostým - barevné bonbóny s tylem a plstí

 • Cítil v různých barvách cukrovinek (pastelové barvy), včetně bílé
 • bílý tyl
 • Nůžky na látku
 • horké lepidlo
 • Fiberfill
 • Zavírací špendlíky
 • Gumička
 • páska

Přemýšlejte o tom, jak velké bonbóny chcete, a vystřihněte z bílé plsti v této velikosti (v příkladu průměr 75 cm) dva kruhy. K tomu můžete jako předlohu použít například hula hop nebo velkou mísu na mísu. Poté z barevných plstěných tkanin vystřihněte několik vírů ve dvou různých velikostech. Aby byly všechny stejné, můžete si předem připravit šablonu z bílého papíru.

Řemesla pro Mardi Gras - dětský kostýmní návod na sladkosti

Rozložte víry na jeden z bílých plstěných kruhů a přilepte je na místo. Jednoduše odřízněte veškerý přebytečný materiál. Poté kruh otočte barevnou stranou dolů před sebe a druhý kruh nad něj. Oba okraje slepte horkým lepidlem. Nechte ale malý otvor, kterým nalepíte polyfill. Jakmile jste s množstvím vaty spokojeni, zalepte zavírací otvor páskou.

Vyrobte si bonbóny jako karnevalové kostýmy sami s fólií a společenským kloboukem

Pomocí zavíracích špendlíků a poté trochu lepidla připevněte gumičku na záda, přes kterou se později provlečou paže. Poté rozprostřete tyl před sebe, položte na něj cukroví barevnou stranou dolů, tyl kolem něj omotejte a oba konce spojte stuhou. Stejným způsobem a pomocí klacku můžete jako doplněk vyrobit malé lízátko.

Vyrobte si kostým cukroví sami

Nápady pro cukroví dívky se skutečnými bonbóny, parukou a domácím lízátkem

Chtěli byste si sami vyrobit kostým cukroví? Pak to může být opravdu pestré a z nejrůznějších materiálů můžete vyrobit jakékoli sladkosti a kombinovat je ke karnevalovému kostýmu. Jako oblečení jsou vhodné všechny druhy oblečení výrazné nebo pastelové barvy. Zde je několik nápadů, pomocí kterých si můžete vyrobit tyto druhy karnevalových kostýmů sami:

Hravé nápady na kostýmy na karneval a Halloween se sladkostmi jako doplňky

 • barevné papírové rolky na posypání
 • lepení skutečných cukrovinek nebo gumových medvídků na oblečení
 • Tutu z barevných tylových proužků jako sukně
 • růžová vata na cukrovou vatu
 • barevné pompony
 • Náhrdelníky ze skutečných cukrovinek
 • růžová paruka

Nebo co takhle velkoformátové sladkosti, jako je tato lízátko a rockové cukroví:

Idea Candy Girl - Kreativní doplňky ke kostýmu s cukrovým cukrem a lízátkem

The lízátko Tinker s pěnovým kruhem a dřevěnou tyčinkou, kterou nastříkáte bílou a zapíchnete do kruhu. Namalujte pěnu jasnými barvami a vytvořte víry. The Skalní cukr na jeden konec dřevěné tyčinky přilepte polystyrenovou kouli a obarvěte béžovou barvou. Cukr si vyrobíte sami z bazénových nudlí, které nejprve nakrájíte na plátky a poté na malé kousky. Tyto kostky velkoryse přilepte na dřevěnou tyčinku a poté je nastříkejte libovolnou barvou (za tímto účelem pásku z dřevěné tyče odlepte).

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – živý červenobílý kostým si vyrobíte sami

Jednoduše si pohrajte červené a bílé kostýmy na karnevalové a kostýmní večírky

Červená a bílá jsou oblíbené barvy pro karneval a kostýmy obecně. Kromě muchomůrky z výše uvedeného průvodce existuje mnoho způsobů a motivů, pro které můžete barvy použít. Zde je několik nápadů, jak si můžete vyrobit karnevalové kostýmy sami v této barevné kombinaci:

Vyrobte si kostým majáku sami

Vyrobte si vtipný maják pro červenobílé karnevalové kostýmy sami

Nejjednodušší variantou, pomocí které si můžete vyrobit karnevalové kostýmy majáku sami, je použít bílé oblečení a širokou červenou pásku, pomocí které můžete na oděvu vytvářet pruhy. Funguje to v zásadě jako výše uvedené pokyny pro odsouzeného. Nejlépe vypadají široké šaty, které se směrem k vrcholu zužují, ale v případě potřeby jsou vhodné i bílé kalhoty s bílým tričkem. Nasaďte si na hlavu helmu a vybavte ji čelovkou.

Vyrobte si pro maják vlastní čelenku a ozdobte ji baterkou

Také tento klobouk, který byl původně určen ke kostýmu kočky v klobouku, ale skvěle poslouží i jako tip na maják.

 • červenobílá pěnová guma nebo plsť
 • lepenková krabice
 • nůžky
 • horké lepidlo
 • lepící páska
 • Čelenka

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - majákový klobouk ke kostýmu

Z tenkého kartonu vytvarujte váleček a konce slepte páskou. Z dalšího kusu lepenky vystřihněte dva kruhy, které by měly mít o něco větší obvod než válec. Tento kruh použijete jako šablonu k vystřihnutí kruhu z červenobílé pěnové gumy / plsti, která je zase větší než v lepenkové krabici. Oba kruhy z lepenky zakryjte kruhy z pěnové gumy. Přitom sklopte gumu dovnitř a přilepte ji na lepenkový kruh.

Návod na pruhovaný klobouk z lepenky a pěnové gumy, aby ladil s kostýmem majáku

Budete také potřebovat tři proužky z každé barvy, vystřižené asi na 3,5 cm na délku. Tyto proužky lepte střídavě kolem válce (začněte červenou nahoře a ukončete bílou dole). Může se stát, že poslední proužek je příliš široký a je třeba jej oříznout trochu užší. Nyní přilepte válec na červenou stranu červeného kruhu a poté nevzhlednou stranu bílého kruhu na válec. Hotový klobouk upevníte na čelenku. Pokud chcete, můžete přidat kapesní nebo LED lampu.

Tip na čepici na poslední chvíli: Alternativně můžete na válec použít také bílou lepenku, na kterou pak plstěným perem nebo akrylovou barvou namalujete červené pruhy.

Vyrobte si popcornový kostým sami

Vyrobte si karnevalové kostýmy z popcornu sami v jednoduchých krocích - několik návodů na šťourání

Ať už jsou to červeno -bílé pruhované šaty na karneval nebo domácí lepenková taška jako v případě sáčku na hranolky, popcornový kostým lze rychle a snadno složit kreativním způsobem. Několik skvělých nápadů s pokyny najdete v našem příspěvku na popcornové kostýmy. Existuje dokonce nápad s dětským nosičem, abyste se mohli zúčastnit karnevalového večírku se svým dítětem.

Vyrobte si kostým Queen of Hearts sami

Srdcová královna s korunou karet v červených šatech pro Mardi Gras

Srdcová královna z filmu „Alenka v říši divů“ je obvykle spojována s kostýmem Královny srdcí, a to je také opravdu populární karnevalový kostým. Už jsme vám představili pár nápadů na kostým královny srdcí a také návod na líčení. Pokud si chcete vyrobit kostým královny srdcí sami, můžete také použít skutečnou hrací kartu jako téma a být při tom opravdu kreativní.

Srdcová královna z Alenky v říši divů je již několik let jedním z nejoblíbenějších kostýmů

Červené šaty jsou základem, pokud si chcete dámy z karnevalových kostýmů vyrobit samy. Alternativně je také vhodný bílý. K líčení samozřejmě používáte stejné barvy a upřednostňujete bílou tvář s červenými rty a případně červeným obočím, řasami, víčky a tvářemi. Můžete si také dát srdíčko na tvář. Důležité je také příslušenství! Přilepte tři hrací karty na čelenku a vytvořte žezlo s hrotem z karet. Nebo co třeba obojek?

Nechte princeznu zamaskovat

Princezna s purpurovou tylovou sukní a papírovou korunkou - nápady a pokyny k napodobení

Dlouhá, domácí tylová sukně a koruna jsou téměř vše, co potřebujete, pokud si chcete sami vyrobit kostýmy princezny na karneval. Top a případně punčocháče v odpovídajících barvách jsou samozřejmě také zahrnuty. A to platí jak pro děti, tak pro dospělé. Vhodné šaty můžete samozřejmě hledat i v obchodě. Korunu byste si ale měli vyrobit alespoň sami, protože pak je zaručeně jedinečná

Tinker a princezna koruna – nápady pro kutily na karneval nebo dětské narozeninové oslavy

Tinker korunky z různých materiálů, aby ladily s kostýmem

Kostým princezny pro dívky – rychlý a snadný kutilský projekt bez šití

Kostým disko koule

Vytvořte disko kouli na oblékání z papírové hmoty a ozdobte ji lesklým papírem

 • cca 90 cm velký, kulatý balón
 • Novinový papír
 • mouka
 • voda
 • holografická páska (nebo papír, který nastříháte na proužky)
 • lepící páska
 • nůžky
 • stříbrná stuha nebo stuha s flitry
 • Balíková páska
 • stříbrný, bílý nebo šedý top a šortky (není vidět)

Návod na výrobu disko koule s velkým balónkem a novinami

Mouku a vodu smíchejte v poměru 1: 1, abyste vytvořili pastu pro papírenskou hmotu (konzistence jako husté lepidlo). Poté balónek nafoukněte a noviny natrhejte nebo nakrájejte na proužky. Ponořte proužek do lepidla, vytlačte přebytečnou tekutinu a umístěte jej na balón.

Opakujte to mnohokrát, dokud není celý balón zakrytý. Poté budete potřebovat další tři vrstvy, přičemž každou vrstvu necháte zaschnout, než nanesete další. Když je čtvrtá a poslední vrstva suchá, můžete balónek propíchnout a zbývá jen obal z papírové hmoty. Vyřízněte dva otvory nahoře a dole, přičemž ten spodní je trochu širší, abyste mohli chodit při přenášení míče.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami - vyrobte si kouli na převleky, jako jsou koule, jablka a další

Odřízněte dlouhé proužky holografické pásky a několikrát přeřízněte jednu z dlouhých stran, abyste vytvořili třásně. Pásky oblepte lepicí páskou kolem míčku, začněte odspodu a pomalu postupujte nahoru. Každý nový řádek by měl překrývat předchozí. Nyní vše, co potřebujete, je nosič. Požádejte někoho, aby vám pomohl změřit správnou délku, když máte kostým. Hotové stříbrné nebo flitrové pásky na popruhy poté připevněte balicí páskou (nebo sešívačkou) na vnitřní stranu míče.

Spropitné: Papírovou kouli můžete použít také pro řadu dalších nápadů na kostýmy (např. Kostým cukroví výše).

Vyrobte si kostým lékaře sami

Kostým doktora je klasický a dá se rychle složit k jednoduchým věcem

Potřebujete bílý plášť. Pro děti můžete použít bílou košili pro dospělé a pro dospělé můžete použít příliš velkou košili. Alternativně lze vpředu rozříznout jednoduché bílé tričko, pokud nemáte po ruce tričko. Pokud chcete, můžete namalovat červený kříž na drobetový plášť a dokončit úpravy pomocí správného příslušenství: stetoskop, teploměr, maska, stříkačka (bez jehly!) A podobné jsou velmi vhodné a mohou být používané v jedné lékárně nebo hračkářství.

Vyrobte si duhový kostým sami

Barevná plstěná duha, která se poflakuje v přestrojení za karneval

Duhový kostým je účinný a snadno vyrobitelný zároveň. V kombinaci se sluncem a dešťovým mrakem s blesky, dešťovými kapkami nebo sněhovými vločkami se skvěle hodí ke skupinovému kostýmu s tématem „počasí“. Potřebuješ:

 • Cítil různé barvy duhy
 • bílý filc
 • nůžky
 • horké lepidlo
 • Stuhy na popruhy

Ze všech barev (kromě bílé) vystřihněte půl elipsy nebo půlkruhy takto: Začněte spodní barvou, kterou můžete použít jako vodítko poté. Vystřihněte půlkruh libovolné velikosti (nebo elipsy). Toto pak položte na další barvu, změřte vzdálenost cca 5 cm a vyřízněte i tuto barvu. Poté položte druhý půlkruh na třetí barvu a opakujte všechny kroky, dokud nevystřihnete všechny barvy. Poté je slepte k sobě nebo vystřihněte všechny prvky ještě jednou na záda.

Vystřihněte mraky z bílé plsti a ozdobte spodní část duhy. Přilepte stužku zevnitř a získané znamení zavěste na krk nebo můžete použít další znak na záda a přední a zadní stranu přilepte dvěma stejně dlouhými stužkami k zavěšení kostýmu přes ramena. Noste oblečení jakékoli barvy (např. Světle modrá pro oblohu).

Skvělé nápady duhy s barevnou tylovou sukní, nudlemi nebo plstí

Na obrázku výše můžete vidět několik dalších nápadů na výrobu kostýmu. Bazénové nudle lze například použít pro ruční práce nebo tylovou sukni vyrobenou z barevných tylových proužků. Jako pokrývka hlavy se hodí malý obláček, který nalepíte na čelenku.

Nápady na karnevalové kostýmy z koupelny

Nápady z koupelny - Jak se obléknout podle tohoto hesla

V koupelně je spousta věcí a inspirace pro vytvoření originálního a super zábavného kostýmu. Zde je několik nápadů, které by se vám mohly líbit, pokud si chcete vyrobit karnevalové kostýmy sami:

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým do pěnové koupele

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami s balónky - nápad na bublinkovou koupel s bílými balónky, sprchovou čepicí a houbou

Vyrobit si karnevalové kostýmy sami a napodobit bublinkovou koupel? Nejen, že to zní legračně, to je! Budete potřebovat bílé oblečení a bílé balónky, které napodobují mýdlové bubliny a pěnu. Kostým pak vyrobíte podle stejných pokynů jako u hroznů. Další příslušenství, které můžete použít, je sprchová čepice, kartáč, kachna do koupele, houba nebo láhev šamponu. Vymyslete něco vtipného!

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostýmní sprcha

Pro kostým do sprchy se může partner obléknout jako kartonová toaleta

 • PVC trubky, dostatečně velké, aby se do nich vešla hula obruč
 • Konektory
 • Izolace potrubí
 • Sprchový závěs (plus prsteny, pokud nejsou k dispozici)
 • Sprchová hlavice
 • Řezačka trubek
 • stahovací pásky
 • široká papírová páska
 • jakékoli příslušenství (např. sprchová čepice, kartáč, houba)

Udělejte si sprchu jako karnevalový kostým z PVC trubek a sprchového závěsu

Pokud si chcete dělat sprchy jako karnevalové kostýmy sami, potřebujete oporu pro ramena, která drží oponu. Vybudujete to z trubek a spojek podle šablony na obrázku výše. Je lepší nejprve řezat větší trubky, které pak můžete v případě potřeby zkrátit. Prvky, které budou na rameni, překryjte izolací a překryjte lepicí papírovou páskou.

Dokonce i začátečníci si mohou udělat sprchu jako karnevalové kostýmy sami

V případě potřeby hula obruč zkraťte. Otevřete jej v původním otvoru a zkuste zvednout konektor, abyste mohli zkrácenou pneumatiku dát zpět k sobě. Zbývající odříznutý kus vložíte do sprchové hlavice a poté do delší PVC trubky, kterou následně zasunete do jednoho ze dvou spodních otvorů v opěrce. Pneumatiku můžete také nastříkat bílou barvou nebo ji omotat papírovou páskou.

Ostatní otvory jsou rovněž opatřeny trubkami, které jsou dostatečně dlouhé na to, aby dosáhly na pneumatiku. Zavěste sprchový závěs a připevněte podpěru k pneumatice stahovacími páskami (odstřihněte všechny vyčnívající pouta). Zahrňte také prsteny, aby nemohly sklouznout. Zavěste mýdlo nebo houbičku, nasaďte kapuci a můžete vyrazit.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – nápad na kostým zubní pasty

Kostým na zubní pastu z bílého oblečení

Nepřipadá vám vězeň, voják nebo čarodějnice tak originální a nudná? To všechno jsou, pravda, docela často vybrané nápady na karnevalové kostýmy. Pokud hledáte vtipné kostýmy, které jsou také neobvyklé, kostým zubní pasty je bezesporu nádherná varianta. A konec konců, na karnevalu by to mělo být zábavné!

Improvizovat! Vezměte si prostěradlo, do kterého si vystřihnete otvor pro hlavu, dlouhé šaty nebo bílou košili s bílými kalhotami. Poté na něj napište název jakékoli zubní pasty. Nebo vyrobte z lepenky tubu (slepte ji dohromady a vytvořte válec) a připevněte popruhy na ramena. Jako klobouk můžete k napodobení víčka použít větší papírový kelímek. Hodí se i zubní kartáček na kostým partnera.

Vyrobte si kostým monstra cookie sami

Legrační sušenka v tmavě modré barvě s péřovou nebo tylovou sukní a obličejem z plsti

Plsť je ideální, pokud si chcete sami vyrobit jednoduché karnevalové kostýmy. Skvělá plsť znovu vstupuje do hry s Cookie Monster. Potřebuješ:

 • světle hnědá a tmavě hnědá plsť
 • černý filc
 • bílý filc
 • tmavě modré oblečení (např. top, legíny a tutu)
 • volitelně: tmavě modré peří

Možnosti pro cookie monstrum jako převlek na karneval a pokyny pro čelenku

Tmavě modré tričko tvoří základ, pokud si chcete vyrobit karnevalové kostýmy sami. Navrhnete na něj obličej cookie monstra a je to opravdu snadné. Z bílé plsti vystřihněte dva stejně velké kruhy a z černé vystřihněte stejnou velikost, kromě toho, že musí být menší než bílé. Poté nalepte na oči v oblasti hrudníku. Sami se rozhodnete, zda chcete vytvořit plazící se monstrum, aby vypadalo nahoru, dolů nebo do strany. Než vše nalepíte, jednoduše experimentujte.

Rompery a kombinézy v tmavě modré barvě jsou vhodné pro monstrum cookie jako karnevalový kostým

Z černé plsti můžete také tvarovat ústa, jak se vám líbí. Pak budete potřebovat ještě pár sušenek, které se skládají z velkých světle hnědých kruhů a malých tmavě hnědých kousků plsti. Takové sušenky můžete šířit kamkoli na kostým. Na oplátku přilepte k ústům nakousnutou sušenku. A to je vše! Tutu můžete také vyrobit z modrého tylu nebo peří. Muži k němu mohou také nosit košili a tmavě modré kalhoty. Pokud chcete, můžete si čelenku vyrobit podle pokynů na obrázku výše (polystyrenové koule, čelenka, modré peří a černá plsť).

Vyrobte si vlastní kostým na vánoční stromeček

Vytvořte si vlastní vánoční stromeček, který se nosí z tutu, tylu, lepenky nebo plsti

Zelený top, zelená tutu a zelený svetr, ke kterému si obléknete hnědé punčocháče nebo legíny (do kufru) a který ozdobíte vánočními girlandami a pohádkovými světýlky, vám na vánoční stromek stačí. Ale to samozřejmě není jediná možnost. Protože tato varianta nemá klasický tvar vánočního stromku, měly by vánoční prvky držet odkaz na téma obložení.

Pokud je to na vás příliš vánoční a raději si vyrobíte neutrální vánoční stromky jako karnevalové kostýmy, nakreslete strom na velký list papíru nebo lepenky a vystřihněte. Nyní máte šablonu, pomocí které můžete vánoční stromeček dvakrát libovolně přenést na karton, zelenou plsť nebo zelenou pěnovou gumu a vystřihnout. Pokud používáte lepenku, natřete ji zeleně. Oba prvky poté spojíte na větší vzdálenost a obléknete kostým.

Můžete také sešít plsť a poté ji nasadit. V tomto případě byste měli udělat dva prvky dostatečně velké, aby se vešly dovnitř. To platí zejména pro otvor pro hlavu. Pokud to je třeba udělat velmi rychle, lze plst jednoduše také slepit dohromady.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – jako zvíře na karneval

Oblečte se jako zvířata a vyrobte si karnevalové kostýmy sami - nápady pro kočky, leopardy a medvědy

Zvířata jako převlek na karneval jsou bezpochyby klasikou pro dospělé i děti. Výběr je samozřejmě nekonečný, protože vybrat si lze nejen savce, ale také hmyz, plazy a ryby. Nyní vám ukazujeme čtyři oblíbené nápady pro zvířata, která si můžete sami vyrobit jako karnevalové kostýmy.

Nechte kočku maskovat se

Sestavte černou kočku z běžného každodenního oblečení

I když je pro kostým kočky obvykle zvolena černá barva, nemusí to znamenat, že si nemůžete vybrat jiné typické barvy kožešiny. Ať tak či onak, můžete nosit běžné oblečení, jako je košile (jak se vám líbí, dlouhý nebo krátký rukáv) nebo top a legíny nebo kalhoty. Důraz je kladen spíše na kočičí líčení a doplňky, když si kočičí kostým vyrobíte sami. Další nápady:

Nápady pro kočičí uši vyrobené z čističů trubek, drátu, plsti nebo papíru

 • načechraný svetr
 • Vesta z umělé kožešiny
 • Tulle tutu
 • krátké šaty a legíny
 • (otevřené) rukavice

Ucho pro kočičí kostým z drátu, plsti, čističe trubek nebo krajky

Uši pro karnevalové kostýmy si vyrobte sami

Pro uši potřebujete čelenku v barvě vašeho kostýmu. Pro uši máte spoustu možností, ze kterých si můžete vybrat. Můžete je vystřihnout z papíru, plsti, pěnové gumy nebo falešné kožešiny, ale také je můžete vytvarovat z čističů drátů nebo trubek a připevnit k čelence.

Cheshire kočka jako alternativa k normální kočce jako převlek s videem pro líčení

Vyrobte si Cheshire Cat sami jako karnevalové kostýmy

Nebo co takhle si vybrat klasiku Cheshire Cat z Alice in Wonderland? V kostýmu by neměla chybět fialová barva. Zde je ale důležitý především make-up.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – karnevalový kostým leoparda

Leopardy pro dámské kostýmy vyrobené z oděvů se zvířecími potisky

Vzhledem k tomu, že zvířecí vzory jsou v dnešní době velmi módní, určitě budete mít ve skříni nějaké oblečení s leopardím potiskem, že? Pokud ne, nevadí, protože v každém obchodě pravděpodobně najdete to správné oblečení, abyste si rychle a snadno mohli sami vyrobit kostým leoparda. A co je nejlepší: Oblečení můžete nosit i po karnevalu.

Správně nalíčte obličej ke kostýmu leoparda

Nejlepší je použít následující typy oblečení, z nichž některé mohou být také černé, aby se vzor nepřehnal:

 • Horní
 • svetr
 • Legíny (např. Šaty s leopardím potiskem a černými legínami nebo naopak)
 • Kabát (s leopardím potiskem přes černý svetr, top nebo košili)
 • Vesta (košile s dlouhým rukávem)
 • Boty (černé s leopardími legínami / kalhotami nebo se zvířecím potiskem s černými nohavicemi)
 • Kombinéza

Leopardí make-up

Skvrny jsou v zásadě vyrobeny velmi jednoduše černou barvou. Je však užitečné přidat několik dalších barev, abyste dosáhli typického béžovo-oranžového vzhledu leoparda. Je také důležité použít dobrý podklad, aby leopardí líčení dlouho vydrželo.

Vyrobte si kostým ovečky pro děti sami

Ovce se snadno a rychle oblékají s bílou vestou a bavlněnými koulemi

 • bílé tuniky nebo krátké šaty a čepici nebo vestu s kapucí
 • černá košile s dlouhým rukávem (pokud používáte vestu) a legíny nebo kalhoty
 • černé boty
 • černý filc
 • Bavlněné koule
 • horké lepidlo

Jediné, co musíte udělat, pokud si chcete sami vyrobit kostým ovečky, je přilepit bavlněné koule kolem celé vesty (nebo tuniky). Z černé plsti vystřihněte podlouhlé uši a přilepte je k bokům kapuce (nebo čepice). Oblečte si černé oblečení a přes něj vestu. Jako make-up stačí obyčejná černá tečka na nose.

Vyrobte si kostým medvěda sami

Medvěd hnědý pro muže, ženy a děti - Jak si můžete vyrobit karnevalové kostýmy sami

Zejména pro děti lze v obchodě rychle najít jednoduchý svetr s kapucí, který má také medvědí uši. Pak už jen stačí podle toho nalíčit obličej a najít k tomu hnědé kalhoty nebo legíny. Pokud ale raději podáte ruku sami, můžete si uši vyrobit také sami. Co třeba medvěd péče o kutily, který můžete použít i jako skupinový kostým.

Panda v černobílých šatech a kulatých brýlích

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým pandy

Na kostým pandy můžete použít stejné oblečení jako na kostým ovečky, jen tentokrát nepotřebujete vatové tyčinky. Z plsti můžete vytvořit obličej a uši pandy a připevnit je na kapotu. Na obličej můžete také nalíčit: bílý obličej a černé kruhy kolem očí, to je vše, co potřebujete. Ale také nám ten nápad s brýlemi připadá velmi roztomilý. To by mělo být velké a kulaté.

Lední medvěd s overalem nebo vestou v bílé barvě s kapucí nebo čepicí

Sami si vyrobte kostýmy ledního medvěda jako karnevalové kostýmy

K lednímu medvědovi budete samozřejmě potřebovat bílé oblečení. Pokud si karnevalové kostýmy vyrábíte sami, můžete si vyrobit rukávy a nohavicové nohavice nebo boty s drápy z černé plsti a medvědím obličejem na kapuci nebo bílé čepici. Samozřejmě zde můžete pouze připevnit uši a místo toho si nalíčit obličej.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami – kostým závodního řidiče

Udělejte ze závodních řidičů sami karnevalové kostýmy - nápady s montérkami a autem vyrobeným z lepenky

Jste vy nebo vaše dítě fanouškem formule 1? Pak jsou kostýmy s mottem „závodění“ to pravé pro vás. A nejlepší je, že například závodní řidiči si mohou snadno vyrobit karnevalové kostýmy sami. Vše, co potřebujete, je kombinéza nebo sportovní oblek v jakékoli barvě (např. Červená pro Ferrari), kterou navrhnete pomocí černobílé kostkované pásky. Při sestavování kostýmu Mardi Gras nezapomeňte na baseballovou čepici. Alternativně lze napodobit retro koženou čepici s brýlemi jako na obrázku výše.

Volitelně můžete také nalepit reklamní bannery na záda a vlajku na hrudník. Pokud si přejete, můžete na boty také nalepit lepicí pásku. Skuteční nadšenci rukodělných výrobků si mohou vyzkoušet kartonový závodní vůz, který jim visí na ramenou. Pokyny najdete ve videu níže. Odkaz na šablonu pro tisk najdete v komentářích k videu.

Vyrobte si kostým Falbala sami

Ke kostýmu Falbala pro Mardi Gras potřebujete bílou sukni a modrý top

Falbalovy šaty z filmu Asterix a Obelix se snadno kopírují a nemusí jít nutně o přesnou kopii. Vše, co potřebujete, je modrý, delší top a přiléhavá sukně ve stylu mořské panny, jejíž spodní lem navrhnete pomocí modrého pruhu plsti nebo lepicí pásky. Kromě toho můžete nosit bílý pás v oblasti pasu, stejně jako modré náušnice a náramek.

Falbala od Asterix a Obelix navrhují kostýmní večírek s tematickými filmy

Blond vlasy jsou charakteristickým znakem Falbaly. Pokud tedy nemáte blond vlasy, rozhodně doporučujeme použít paruku. Skvělými doplňky, které je třeba zvážit, jsou proutěný koš nebo kytice květin.