karneval

Vyrobte si karnevalové klobouky sami – snadné nápady na kroj pro kutily

vyrobte si karnevalové klobouky sami nápady-návod-ovocné klobouky-krepový papír

Klobouky jsou skvělým doplňkem karnevalových kostýmů a dodávají vzhledu konečný nádech. V závislosti na kostýmu lze klobouky také rychle a snadno vyrobit sami. Klobouky si můžete ušít sami nebo si je vyrobit z papíru. Sestavili jsme několik nápadů a pokynů, které vám letos pomohou Vyrobte si karnevalové čepice sami umět. Nápady jsou vhodné pro děti i dospělé.

Vyrobte si karnevalové klobouky sami – klasické párty klobouky

Vytvořte si vlastní karnevalové klobouky inspirace-párty-klobouk-květina-kutilství-klaun

Večírek je skvělý jako karnevalový klobouk. Tyto karnevalové klobouky lze použít pro různé kostýmy a dokonce je mohou vyrobit i začátečníci. Společenský klobouk se například skvěle hodí ke kostýmu klauna. Vše, co potřebujete, je trychtýř, který můžete vyrobit z papíru nebo plsti. Nemusíte umět ani šít, pokud si chcete vyrábět párty klobouky jako karnevalové klobouky sami.

Vyrobte si karnevalové klobouky sami – nápady k napodobení

Vyrobte si karnevalové klobouky a party klobouky-pompony-karton-papír

Nálevku pak můžete ozdobit, jak chcete. Barvy kostýmu můžete použít jako vodítko. Pokud má váš kostým například tečkovaný vzor, ​​můžete si jej navrhnout i na kloboucích. Můžete si také vyrobit pomlázky pro karnevalové čepice sami. Přidejte také něco ke karnevalovému kostýmu. Vždyť všechno by do sebe mělo zapadat.

Cirkusové karnevalové čepice si udělejte sami

karnevalové klobouky-udělej-si-cirkus-motto-stanový klobouk

Pokud hledáte správný kostým na karnevalovou párty s cirkusovou tematikou, může se vám tento nápad na klobouk hodit. Cirkusový stan je jednoduše vymalován z bílého hrnečku a trychtýře. Když si vyrobíte tyto karnevalové čepice sami, nezapomeňte na gumičku a vlajku. Legrační klobouky, jako je tento, jsou skvělé pro různé nápady na kostýmy.

Vyrobte si karnevalové klobouky sami – nápady s květinovým vzhledem

Vyrobte si karnevalové klobouky sami květ-krep-papír-návod-řemeslné nápady-dámy

Klobouky na květiny existují v nejrůznějších provedeních a jsou vyrobeny ze široké škály materiálů. Pokud si chcete vyrobit karnevalové klobouky sami, je někdy nezbytný základní rám. Tedy i pro tento skvostný doplněk. Rámeček snadno vyrobíte z lepenkových krabic. Poté jej můžete přilepit okvětními lístky z krepového papíru, látky, plsti nebo pěnové gumy.

Listy jako čelenka

Vyrobte si karnevalové klobouky sami listy-pěna-guma-papír-čelenka-snadné

Takové listy, které lze použít pro ovocné kostýmy, mohou být také vyrobeny z jakéhokoli materiálu. Dřík se může skládat z kusu trubky, kterou zakryjete příslušnou tkaninou. Poté zajistěte listy a stonek na čelenku nebo čelenku. Takhle rychle si můžete vyrobit karnevalové čepice sami!

Plstěný květinový klobouk

Karnevalové čepice-udělej si sám-květinový klobouk-nápad-plst-dráteník-ušit

Sami si můžete vyrobit jednoduché karnevalové čepice, u kterých nemusíte nutně šít, protože filc se dá také báječně nalepit. Pro klobouky si můžete vybrat jakýkoli tvar. Pokud si takové karnevalové klobouky vyrábíte sami, můžete je použít na kostýmy květinek nebo víl. Přátelský doplněk pro malé i velké!

Vyrobte si karnevalové klobouky sami – návod na květinovou čepici

karnevalové klobouky-udělejte si-květinový klobouk-snadné-drátění-karnevalové nápady

Další roztomilá věc je taková čepice, která je také vyrobena z plsti. Úžasně se ale hodí i jiné látky. Pokud si chcete takové karnevalové čepice vyrobit sami, potřebujete kulaté víko jakékoli velikosti. Na víko naneste dostatek výplňového materiálu, který poté přiložte kulatým kouskem látky. Žlutou látku přilepte k okraji víčka.

Vytvořte okvětní lístky

karnevalové klobouky-vyrobte-látku-šťourání-návod-vzorník-okvětní lístky

Na okvětní lístky je nejlepší použít domácí šablonu. Tímto způsobem si můžete být jisti, že všechny okvětní lístky vypadají stejně. Šijte podél okraje jehlou a nití a poté zatáhněte za nit. Takto vytvoříte vzor shromažďování. Tento krok opakujte pro všechny okvětní lístky. K výrobě vlastních karnevalových klobouků zbývá už jen pár kroků.

Dokončete karnevalový klobouk

karnevalové klobouky-udělej si sám-čelenka-příslušenství-příslušenství

Poté nalepte okvětní lístky na spodní stranu víčka. Ujistěte se, že jsou listy blízko sebe. Poté víko zakryjte kruhovým kouskem plsti, na který nakonec připevněte čelenku, aby bylo možné nasadit čelenku. S výrobou karnevalových klobouků se nedá dělat nic jiného.

Vytvořte květinový prsten

Vyrobte si karnevalové klobouky, květiny, plsti, děti, dospělí, šaty, květiny

Tato varianta je vhodná i pro květinové klobouky. Jednotlivé lístky se navlékají na stužku. Čelenka je pak umístěna na hlavu jako klobouk nebo koruna. Nejjednodušší způsob, jak si tyto karnevalové čepice vyrobit sami, je znovu použít plsť. Samozřejmě lze použít i jiné materiály.

Jednotlivé prvky

karnevalové klobouky-udělejte si-červené-okvětní lístky-šijte-stuhu-čelenku

Pro okvětní lístky vystřihněte oválné kousky látky, pokud si sami vyrábíte karnevalové klobouky. Ty jsou poté složeny uprostřed. Sešijte okraje k sobě a ponechte trochu otevřený na obou stranách ve směru linie přehybu, abyste mohli stuhu provléknout. Vytvořte tolik okvětních lístků, kolik je pro zvolenou velikost nutné.

Jednoduchý zakrslý klobouk bez šití

DIY-karneval-klobouky-bez-šití-trpasličí-trpasličí-klobouk-trychtýř

Tento skvělý karnevalový klobouk je opět skvělým příkladem toho, jak můžete pracovat s plstí bez šití. Pokud byste si chtěli takové karnevalové klobouky vyrobit sami, stačí vám horká lepicí pistole. Z plstěné látky jakékoli barvy vystřihněte trojúhelník. Velikost závisí na obvodu hlavy. Vytvořte trychtýř s trojúhelníkem a v případě potřeby vyzkoušejte velikost.

Vyrobte si vtipný klobouk sami

karnevalové čepice-udělej si sám-nápady-návod-snadní-začátečníci-karnevalový-kostým-děti

Nálevka se poté slepí. Nechte lepidlo chvilku zaschnout, pak přeřízlou látku v otvoru odstřihněte. Klobouk je připraven. Pokud si vyrobíte tyto karnevalové čepice sami, můžete také připojit gumu, aby klobouk nesklouzl dolů. Klobouk můžete také ozdobit květinami a dalšími věcmi.

Ušijte si čarodějnický klobouk sami

karnevalové klobouky-udělej si sám-instrukce-čarodějnický klobouk-kostým-karneval

I čarodějnický klobouk je jednodušší, než byste si mohli myslet. Pokud byste se chtěli pustit do takového projektu a vyrobit si karnevalové čepice sami, můžete použít šablonu pro jednotlivé prvky, kterou najdete v odkazu níže. V zásadě potřebujete pouze trychtýř jako u trpasličího klobouku a kruhový kus látky, na který trychtýř připevníte.

Vyrobte si karnevalové klobouky sami – vyrobte si karnevalové válce

karnevalové klobouky-vyrobte si válec-pantomima-klaun-černý papír

Pro mimický kostým můžete použít válec Mardi Gras. Hodí se ale i ke kostýmu klauna. Klobouky si můžete vyrobit jako karnevalové klobouky sami, dokonce i jako začátečníci, protože nejsou vyžadovány žádné speciální dovednosti. Nejprve si připravte pár šablon, které můžete také vyrobit v programu malování a poté vytisknout.

Vyrobte si karnevalové čepice sami – návod na cylindr na karneval

karnevalové klobouky-vyrobte si plsť-cylindr-karnevalový-kostýmový doplněk

Karnevalový válec můžete vyrobit buď z látky nebo papíru. Pomocí plstěné vložky můžete udělat papír stabilnějším. Vystřihněte jednotlivé prvky a přilepte na ně případné vložky. Pásem vytvarujte válec a poté přilepte okraje, pokud si tyto karnevalové klobouky vyrobíte sami.

Válec malého formátu

karnevalové čepice-udělej si sám-instrukce-začátečník-ženy-muži-karnevalové-kostýmy

Poté na válec přilepte víko. Když lepidlo zaschne, válec přijde na větší kruh. Protože lepidlo zde bude pravděpodobně také vidět, můžete okraj překrýt páskou. Tímto způsobem můžete také skrýt jakýkoli nepravidelně řezaný okraj. Pokud si sami vyrábíte menší karnevalové čepice, můžete k nim přidat čelenku nebo čelenku.

Klobouk pro šíleného kloboučníka

karnevalové klobouky-udělej si bláznivý kloboučník-nápad-lepenka

Pokud byste si chtěli vyrobit kloboučnický kostým sami, můžete tento vtipný klobouk použít jako doplněk. Chcete -li to provést, nejprve vytvořte “základní strukturu” z lepenkových disků a pásů, které ohnete do tvaru. Poté můžete klobouk přikrýt látkou nebo krepovým papírem a ozdobit, jak se vám líbí. Pokud si vyrobíte karnevalové klobouky sami, můžete použít každodenní materiály.

Indická čelenka

karnevalové klobouky-udělej si sám-indiánská čelenka-papír-barevné-peří

Jak si můžete sami vyrobit takový indický doplněk z papíru jako karnevalový klobouk, podívejte se na výše uvedené pokyny. Slepte konce dohromady a čelenka se promění v klobouk, který můžete nosit ke svému kostýmu. Použijte světlé barvy k vytvoření nejlepší karnevalové nálady.

Pokyny s předlohou pro čarodějnický klobouk tady.

Pokyny pro ovocné klobouky z titulního obrázku tady.

karneval

Vyrobte si karnevalové klobouky sami – snadné nápady na kroj pro kutily

vyrobte si karnevalové klobouky sami nápady-návod-ovocné klobouky-krepový papír

Klobouky jsou skvělým doplňkem karnevalových kostýmů a dodávají vzhledu konečný nádech. V závislosti na kostýmu lze klobouky také rychle a snadno vyrobit sami. Klobouky si můžete ušít sami nebo si je vyrobit z papíru. Sestavili jsme několik nápadů a pokynů, které vám letos pomohou Vyrobte si karnevalové čepice sami umět. Nápady jsou vhodné pro děti i dospělé.

Vyrobte si karnevalové klobouky sami – klasické párty klobouky

Vytvořte si vlastní karnevalové klobouky inspirace-párty-klobouk-květina-kutilství-klaun

Večírek je skvělý jako karnevalový klobouk. Tyto karnevalové klobouky lze použít pro různé kostýmy a dokonce je mohou vyrobit i začátečníci. Společenský klobouk se například skvěle hodí ke kostýmu klauna. Vše, co potřebujete, je trychtýř, který můžete vyrobit z papíru nebo plsti. Nemusíte umět ani šít, pokud si chcete vyrábět párty klobouky jako karnevalové klobouky sami.

Vyrobte si karnevalové klobouky sami – nápady k napodobení

Vyrobte si karnevalové klobouky a party klobouky-pompony-karton-papír

Nálevku pak můžete ozdobit, jak chcete. Barvy kostýmu můžete použít jako vodítko. Pokud má váš kostým například tečkovaný vzor, ​​můžete si jej navrhnout i na kloboucích. Můžete si také vyrobit pomlázky pro karnevalové čepice sami. Přidejte také něco ke karnevalovému kostýmu. Vždyť všechno by do sebe mělo zapadat.

Cirkusové karnevalové čepice si udělejte sami

karnevalové klobouky-udělej-si-cirkus-motto-stanový klobouk

Pokud hledáte správný kostým na karnevalovou párty s cirkusovou tematikou, může se vám tento nápad na klobouk hodit. Cirkusový stan je jednoduše vymalován z bílého hrnečku a trychtýře. Když si vyrobíte tyto karnevalové čepice sami, nezapomeňte na gumičku a vlajku. Legrační klobouky, jako je tento, jsou skvělé pro různé nápady na kostýmy.

Vyrobte si karnevalové klobouky sami – nápady s květinovým vzhledem

Vyrobte si karnevalové klobouky sami květ-krep-papír-návod-řemeslné nápady-dámy

Klobouky na květiny existují v nejrůznějších provedeních a jsou vyrobeny ze široké škály materiálů. Pokud si chcete vyrobit karnevalové klobouky sami, je někdy nezbytný základní rám. Tedy i pro tento skvostný doplněk. Rámeček snadno vyrobíte z lepenkových krabic. Poté jej můžete přilepit okvětními lístky z krepového papíru, látky, plsti nebo pěnové gumy.

Listy jako čelenka

Vyrobte si karnevalové klobouky sami listy-pěna-guma-papír-čelenka-snadné

Takové listy, které lze použít pro ovocné kostýmy, mohou být také vyrobeny z jakéhokoli materiálu. Dřík se může skládat z kusu trubky, kterou zakryjete příslušnou tkaninou. Poté zajistěte listy a stonek na čelenku nebo čelenku. Takhle rychle si můžete vyrobit karnevalové čepice sami!

Plstěný květinový klobouk

Karnevalové čepice-udělej si sám-květinový klobouk-nápad-plst-dráteník-ušit

Sami si můžete vyrobit jednoduché karnevalové čepice, u kterých nemusíte nutně šít, protože filc se dá také báječně nalepit. Pro klobouky si můžete vybrat jakýkoli tvar. Pokud si takové karnevalové klobouky vyrábíte sami, můžete je použít na kostýmy květinek nebo víl. Přátelský doplněk pro malé i velké!

Vyrobte si karnevalové klobouky sami – návod na květinovou čepici

karnevalové klobouky-udělejte si-květinový klobouk-snadné-drátění-karnevalové nápady

Další roztomilá věc je taková čepice, která je také vyrobena z plsti. Úžasně se ale hodí i jiné látky. Pokud si chcete takové karnevalové čepice vyrobit sami, potřebujete kulaté víko jakékoli velikosti. Na víko naneste dostatek výplňového materiálu, který poté přiložte kulatým kouskem látky. Žlutou látku přilepte k okraji víčka.

Vytvořte okvětní lístky

karnevalové klobouky-vyrobte-látku-šťourání-návod-vzorník-okvětní lístky

Na okvětní lístky je nejlepší použít domácí šablonu. Tímto způsobem si můžete být jisti, že všechny okvětní lístky vypadají stejně. Šijte podél okraje jehlou a nití a poté zatáhněte za nit. Takto vytvoříte vzor shromažďování. Tento krok opakujte pro všechny okvětní lístky. K výrobě vlastních karnevalových klobouků zbývá už jen pár kroků.

Dokončete karnevalový klobouk

karnevalové klobouky-udělej si sám-čelenka-příslušenství-příslušenství

Poté nalepte okvětní lístky na spodní stranu víčka. Ujistěte se, že jsou listy blízko sebe. Poté víko zakryjte kruhovým kouskem plsti, na který nakonec připevněte čelenku, aby bylo možné nasadit čelenku. S výrobou karnevalových klobouků se nedá dělat nic jiného.

Vytvořte květinový prsten

Vyrobte si karnevalové klobouky, květiny, plsti, děti, dospělí, šaty, květiny

Tato varianta je vhodná i pro květinové klobouky. Jednotlivé lístky se navlékají na stužku. Čelenka je pak umístěna na hlavu jako klobouk nebo koruna. Nejjednodušší způsob, jak si tyto karnevalové čepice vyrobit sami, je znovu použít plsť. Samozřejmě lze použít i jiné materiály.

Jednotlivé prvky

karnevalové klobouky-udělejte si-červené-okvětní lístky-šijte-stuhu-čelenku

Pro okvětní lístky vystřihněte oválné kousky látky, pokud si sami vyrábíte karnevalové klobouky. Ty jsou poté složeny uprostřed. Sešijte okraje k sobě a ponechte trochu otevřený na obou stranách ve směru linie přehybu, abyste mohli stuhu provléknout. Vytvořte tolik okvětních lístků, kolik je pro zvolenou velikost nutné.

Jednoduchý zakrslý klobouk bez šití

DIY-karneval-klobouky-bez-šití-trpasličí-trpasličí-klobouk-trychtýř

Tento skvělý karnevalový klobouk je opět skvělým příkladem toho, jak můžete pracovat s plstí bez šití. Pokud byste si chtěli takové karnevalové klobouky vyrobit sami, stačí vám horká lepicí pistole. Z plstěné látky jakékoli barvy vystřihněte trojúhelník. Velikost závisí na obvodu hlavy. Vytvořte trychtýř s trojúhelníkem a v případě potřeby vyzkoušejte velikost.

Vyrobte si vtipný klobouk sami

karnevalové čepice-udělej si sám-nápady-návod-snadní-začátečníci-karnevalový-kostým-děti

Nálevka se poté slepí. Nechte lepidlo chvilku zaschnout, pak přeřízlou látku v otvoru odstřihněte. Klobouk je připraven. Pokud si vyrobíte tyto karnevalové čepice sami, můžete také připojit gumu, aby klobouk nesklouzl dolů. Klobouk můžete také ozdobit květinami a dalšími věcmi.

Ušijte si čarodějnický klobouk sami

karnevalové klobouky-udělej si sám-instrukce-čarodějnický klobouk-kostým-karneval

I čarodějnický klobouk je jednodušší, než byste si mohli myslet. Pokud byste se chtěli pustit do takového projektu a vyrobit si karnevalové čepice sami, můžete použít šablonu pro jednotlivé prvky, kterou najdete v odkazu níže. V zásadě potřebujete pouze trychtýř jako u trpasličího klobouku a kruhový kus látky, na který trychtýř připevníte.

Vyrobte si karnevalové klobouky sami – vyrobte si karnevalové válce

karnevalové klobouky-vyrobte si válec-pantomima-klaun-černý papír

Pro mimický kostým můžete použít válec Mardi Gras. Hodí se ale i ke kostýmu klauna. Klobouky si můžete vyrobit jako karnevalové klobouky sami, dokonce i jako začátečníci, protože nejsou vyžadovány žádné speciální dovednosti. Nejprve si připravte pár šablon, které můžete také vyrobit v programu malování a poté vytisknout.

Vyrobte si karnevalové čepice sami – návod na cylindr na karneval

karnevalové klobouky-vyrobte si plsť-cylindr-karnevalový-kostýmový doplněk

Karnevalový válec můžete vyrobit buď z látky nebo papíru. Pomocí plstěné vložky můžete udělat papír stabilnějším. Vystřihněte jednotlivé prvky a přilepte na ně případné vložky. Pásem vytvarujte válec a poté přilepte okraje, pokud si tyto karnevalové klobouky vyrobíte sami.

Válec malého formátu

karnevalové čepice-udělej si sám-instrukce-začátečník-ženy-muži-karnevalové-kostýmy

Poté na válec přilepte víko. Když lepidlo zaschne, válec přijde na větší kruh. Protože lepidlo zde bude pravděpodobně také vidět, můžete okraj překrýt páskou. Tímto způsobem můžete také skrýt jakýkoli nepravidelně řezaný okraj. Pokud si sami vyrábíte menší karnevalové čepice, můžete k nim přidat čelenku nebo čelenku.

Klobouk pro šíleného kloboučníka

karnevalové klobouky-udělej si bláznivý kloboučník-nápad-lepenka

Pokud byste si chtěli vyrobit kloboučnický kostým sami, můžete tento vtipný klobouk použít jako doplněk. Chcete -li to provést, nejprve vytvořte “základní strukturu” z lepenkových disků a pásů, které ohnete do tvaru. Poté můžete klobouk přikrýt látkou nebo krepovým papírem a ozdobit, jak se vám líbí. Pokud si vyrobíte karnevalové klobouky sami, můžete použít každodenní materiály.

Indická čelenka

karnevalové klobouky-udělej si sám-indiánská čelenka-papír-barevné-peří

Jak si můžete sami vyrobit takový indický doplněk z papíru jako karnevalový klobouk, podívejte se na výše uvedené pokyny. Slepte konce dohromady a čelenka se promění v klobouk, který můžete nosit ke svému kostýmu. Použijte světlé barvy k vytvoření nejlepší karnevalové nálady.

Pokyny s předlohou pro čarodějnický klobouk tady.

Pokyny pro ovocné klobouky z titulního obrázku tady.