karneval

Vyrobte si kaktusový kostým sami pro děti i dospělé – návody a příslušenství

Vytvořte si vlastní kaktusový kostým z vlněné nitě a květin z pomlázek

Stejně vtipný karnevalový kostým se nejlépe hodí k vtipnému karnevalu. A s nápaditými a fantazijními nápady můžete rozesmát i všechny ostatní. Pokud letos hledáte něco nového a chtěli byste si to dokonce udělat sami, můžete si vybrat takový kaktusový kostým. Nejen, že je to zábava, ale je to také velmi snadné. V tomto článku bychom vás chtěli seznámit s technikami a variantami, které jsou k tomu k dispozici. Kaktusové kostýmy jsou také skvělé pro kostýmy na poslední chvíli a pro začátečníky. Ať už hledáte kaktusový kostým pro ženy, muže nebo děti, s těmito nápady neuděláte chybu.

Vyrobte si kaktusový kostým sami – základní materiály

Domácí kaktusový kostým s čističi dýmek, brčky nebo vlnou

Nejjednodušší způsob, jak získat originální kaktusový kostým na karneval, je použít konfekci. Pokud ještě nemáte ve svém šatníku něco vhodného, ​​ten pravý najdete rychle v obchodě. Jediným požadavkem je, aby oblečení mělo zelenou barvu. Nezáleží na tom, zda je světlo nebo tma. Podstatný není ani druh oblečení. Můžete si vybrat, co se vám líbí. Mikina a džíny jsou stejně vhodné jako oblekové kalhoty a svetr nebo bunda. Dámy mohou také použít šaty, sukni a punčocháče. A pokud je karnevalový kostým pro dítě, pak si vezměte zelený oblek.

vtipný nápad na karnevalový kostým pro kojence a batolata

Pokud ale v obchodech nenajdete nic vhodného ke kaktusovému kostýmu, můžete zelenou barvu získat také pomocí barvy na textil a oblečení si barvit sami. Pak máte také možnost vybrat si odstín, který se vám nejvíce líbí. Protože kaktusy nejsou vždy úplně zelené, lze použít i béžové, hnědé a v případě potřeby tyrkysové kalhoty a vršek může obsahovat také prvky v béžové, hnědé nebo podobné barvě. Jen trochu experimentujte, dokud nebudete s oblečením spokojeni.

Legrační kaktusový kostým vyrobený ze slámy

Kaktusový kostým ze brček, zelených kalhot a svetru

Jakmile dáte dohromady ty správné oděvy, je čas věnovat se ručním pracím, protože jak to oblečení vypadá, téměř vám nepřipomíná kaktusy. Pro první nápad budete potřebovat brčka (nejlépe v bílé, zelené nebo béžové) a horké lepidlo. Je vhodný jako kaktusový kostým pro dospělé i pro děti. Nejprve rozřízněte brčka na tři nebo čtyři části, protože z nich se mají stát trny. Poté jsou pomocí horkého lepidla přilepeny na oděv. Nejlepší je to nejprve vyzkoušet na starém kusu látky, abys to cítil a nezničil oblečení pro kaktusový kostým.

Kaktusový kostým pro karnevalového drotáře se brčky a mikinou

Celkově vzato, vezmete kousek slámy, na jeden ze dvou konců dáte trochu horkého lepidla a nalepíte ho na svetr nebo jakýkoli oděv, který jste si vybrali. Pokud vyrábíte hroty pro kaktusový kostým ze slámy, je nejlepší slepit skupinu tří nebo čtyř kusů dohromady na jednom místě. Vypadá to autentičtěji, protože skutečný kaktus má také několik trnů vyrůstajících z jednoho místa. Tímto způsobem můžete na horní část nalepit, jak chcete. Buď navrhnete pouze přední část, nebo to celé znovu zopakujete na zadní straně. Nezapomeňte také na rukávy.

Ostny z vlněné nitě

vtipný karnevalový kostým se zelenými kaktusy s květinami

Zvlášť když je kaktusový kostým určen pro děti, které jsou menší, nebo dokonce pro kojence, nejsou brčka nutně tou správnou volbou. Děti se na něm mohly poškrábat a jsou prostě otravné. V tomto případě lze použít i jinou variantu. Jedná se o jednoduché hroty vyrobené z vlněné nitě. Kromě bílé vlny budete opět potřebovat i horké lepidlo a samozřejmě zelený kousek oblečení. Připojte horkou lepicí pistoli a můžete vyrazit.

Návod na výrobu kostýmů horkým lepidlem

Zatímco se horké lepidlo zahřívá, ustřihněte tři vlákna stejné velikosti vlny a spojte je uprostřed. Nejlepší je vytvořit několik takových skupin trnů současně. Tyto a brčka poté nalepte na oděv předem. A pak máte hotovo. Tuto myšlenku lze použít pro obě pohlaví, takže je vhodná i pro kaktusový kostým pro muže.

Dětský kaktus s kloboukem jako doplněk na karneval

Jak již bylo zmíněno dříve, tyto hroty jsou vhodnější pro dětský kostým. Pokud tedy chcete letos oslavit Mardi Gras se svým malým a hledáte k němu kostým, kaktus je opravdu roztomilý nápad. Je také vyroben rychle a snadno, takže si stále můžete vytvořit kaktusový kostým i ve svém rušném každodenním životě jako čerstvá matka. Stačí si vzít triko s dlouhým rukávem nebo dětské triko s dlouhým rukávem. Nemusíte nalepit všechny ostny najednou. Stačí udělat pár z nich každý den.

Pohrávat si s čističi trubek

dráteník s čističi trubek udělejte hroty pro kaktus sami

I čističe dýmek jsou skvělý materiál, který můžete použít při navrhování svého karnevalového kostýmu. Použijte to jako brčka: nakrájejte na menší kousky, které poté připevněte na košili, svetr, šaty nebo kalhoty v malých skupinách po třech. Tato myšlenka je také více doporučována pro starší děti a dospělé, protože čističe potrubí jsou vyrobeny ze špičatého drátu, který, i když není nutně nebezpečný, může být nepříjemný.

Další příslušenství ke kaktusovému kostýmu na karneval

Dětská čepice s míčem a květinou pro bodyčka pro kaktusové děti

Do kostýmu kaktusu můžete také přidat některé další prvky. Jednak lze čepici nebo kapuci také ozdobit hroty a tímto způsobem také maskovat hlavu. Kromě ostnů tam lze umístit i květiny. Rádi bychom vám níže ukázali, jak je můžete vyrobit. Jinak jsou rukavice originálním doplňkovým doplňkem a především rukavicemi do trouby, protože jsou objemnější a nejlépe tak napodobují přirozeně zaoblené kaktusové větve.

Kaktusový kostým s kutilskými květinami

Převlek pro děti na Mardi Gras a Halloween s šaty a květinami

Jak již bylo řečeno, květiny jsou milým doplňkem, díky kterému je kaktusový kostým ještě veselejší a hlavně barevnější. Mohou být vyrobeny z různých materiálů a poté buď připevněny k vršku nebo rukávům, nebo mohou sloužit jako čelenka přilepením na čelenku nebo čepici. To samozřejmě také závisí na pohlaví. Čelenka je hezký nápad pro ženy, zatímco muži by pravděpodobně dali přednost klobouku.

Květiny jako čelenky z plstěného materiálu v červené, žluté a oranžové barvě

  • z plsti

První varianta je vyrobena z plstěné látky. Barvy červená, oranžová, žlutá a růžová se dobře hodí. Vhodné jsou jednobarevné i vícebarevné květiny. Nejprve z plsti vystřihněte mnoho různých okvětních lístků. Abyste se ujistili, že jsou všechny stejné, můžete si pro tento účel předem vyrobit šablonu z lepenky. Jak vidíte v návodu na plstěné květiny ke kaktusovému kostýmu, jednotlivé okvětní lístky jsou poté slepeny k sobě v několika řadách, dokud nedostanete požadovanou velikost. Hotovou květinu poté nalepte kamkoli na kostým.

Tinkerujte květinu z plsti jako čelenku s čelenkou

Pokud byste chtěli květinu použít na čelenku s čelenkou, doporučujeme ji nejprve nalepit na plstěný kotouč, ke kterému potřebujete i druhý, stejně velký kotouč. Na okraj kruhu naneste horké lepidlo podle obrázku a mezi tento a druhý plstěný kotouč připevněte čelenku. Pokud chcete, můžete do vlasových doplňků přidat ještě pár hrotů.

DIY kostým pro muže a ženy pom-poms jako kaktusové květiny

  • z pomponů / vlny

Pro tuto myšlenku budete potřebovat vlnu. Opět platí, že červená, žlutá, růžová nebo oranžová jsou nejlepší, protože to jsou nejběžnější barvy pro kaktusové květiny. Pokud nevíte, jak si vyrobit bambulky sami, postupujte podle pokynů: Vlněná nit se několikrát omotá kolem ruky. Čím víc si ruku omotáte, tím bude bobule křupavější. Poté opatrně vezměte z ruky tuto vícevrstvou smyčku a konec nitě přivažte kolem středu. Uvažte uzel a rozřízněte dvě smyčky na obou stranách uzlu. Bobule je připravena a váš kaktusový květ také. Nyní je přilepte ke kaktusovému kostýmu.

Kaktusy jako karnevalový kostým pro ženy s šaty a čelenkou

  • z umělých květin

Získání květin je ještě jednodušší pomocí hotových umělých květin. Odstraňte květiny z umělých stonků, které jsou obvykle jen připnuté. Pokud je to nutné, odřízněte je nůžkami nebo kleštěmi. A pak je můžete nalepit na karnevalový kostým vlastní výroby. To bylo docela snadné, že??

Vytvořte papírové květy z hedvábného papíru a krepového papíru

  • z papíru

Poněkud propracovanější, ale o to krásnější možností by bylo vyrobit květiny z papíru a přesněji z krepu nebo hedvábného papíru. K tomu lze vybrat širokou škálu barev a tvarů květin. Návody na papírové květiny jsou bohaté, takže ani s tímto projektem nebudete sami. Tyto květiny určitě udělají nádherný dojem a po karnevalu je můžete sundat z kostýmu a použít jako jarní dekorace v domě.

Květinová sukně

vtipný doplněk ke kostýmu kaktusu s plastovým květináčem

Květináč můžete dokonce použít jako příslušenství. To je také skvělý nápad, pokud chcete místo kalhot nosit legíny. A dokonce si můžete příslušenství vyrobit ze skutečného plastového kbelíku. Ujistěte se, že průměr lopaty je dostatečně velký. Jediné, co musíte udělat, je vyříznout dno tohoto kbelíku. Poté vpíchněte dva další otvory do horního okraje vpředu a vzadu. Tam si zavážete šňůru, abyste převzali roli nosičů. kompletní!

Tip: Pokud nemůžete najít dostatečně velký secí stroj, vezměte si menší a rozřízněte jej podélně na polovinu. Připojte jednu polovinu dopředu a druhou polovinu dozadu.

Pokud si však uděláte kostým na poslední chvíli a jen vám dojde čas na kýbl, můžete místo něj použít lepenku. To také pohodlně má odpovídající barvu. Na kus lepenky nakreslete tvar kbelíku a vystřihněte. Nyní můžete tento tvar použít jako šablonu pro jiný. Tyto dvě části by měly být přední a zadní. Chcete -li to provést, jednoduše je spojte v dostatečné vzdálenosti mezi nimi pomocí provázku nebo drátu. Neměly by chybět ani popruhy, aby se kaktusový hrnec snáze přenášel.