karneval

Tinker for Mardi Gras: Tyto nápady na papírové desky jsou ideální pro děti do 3 let

Karneval se blíží a blíží a co nás může lépe naladit na karnevalovou náladu než nějaká barevná ruční práce? Dnes vám ukážeme několik skvělých nápadů na to, co mohou děti do 3 let pro Mardi Gras vyrobit. Od roztomilých zvířat po šťastné klauny – na tyto ruční práce stačí i několik papírových talířů, barev a barevného papíru. Protože pro 1 a 2leté děti to musí být co nejjednodušší, ale přesto barevné. Podívejte se na naše nápady a vyzkoušejte je třeba s dítětem třeba příští víkend. Zábava je zaručena!

Co mohou děti do 3 let vytvořit pro Mardi Gras?

Tinkerová zvířátka na karneval dětská postýlka u3

Ve věku 2 až 3 let jsou děti zvědavé a už je fascinují malé ruční práce. Ty by však neměly být složité a neměly by zabírat příliš mnoho času. Jinak dítě rychle ztratí zájem a vrtání zůstane neúplné. Rozhodněte se proto pro jednoduché motivy, které vyžadují málo materiálů, ale mohou vzbudit zájem dítěte. Upozorňujeme, že ne každé dítě ve věku 2 let je nadšeno do ručních prací. Pokud se vašemu dítěti nechce, zkuste to znovu jindy.

Zvířecí motivy jsou skvělé pro dvouleté děti. Ty se také shodují s tématem Mardi Gras, protože ti nejmenší se obvykle chtějí oblékat jako zvířata. Kočka, medvěd, lev … možnosti jsou prostě nekonečné. Pokud si přejete, můžete si masku ke kostýmu vyrobit také společně s dítětem. Skvělé jsou i jednoduché společenské čepice nebo korunky, které může dítě barevně ozdobit.

Klaunská maska ​​z papírového talíře s útržky barevného papíru

Další skvělou variantou pro ruční práce jsou barevné motivy, jako jsou klauni, duhy, balónky nebo vtipné girlandy. Je jen důležité, aby zvolená myšlenka řemesla odpovídala věku dítěte. Níže jsme shromáždili několik skvělých řemeslných projektů, které jsou vhodné právě pro děti do 3 let. Pokud se jim to líbí, mohou se samozřejmě přidat i starší děti. Jako hlavní materiál pro tyto ruční práce jsou vyžadovány papírové desky. Budete opravdu překvapeni, co lze z bílých kulatých talířů vykouzlit v několika jednoduchých krocích.

Hledáte také nápady pro své starší děti, které se skvěle hodí na karneval? Už jsme vám ukázali, jak se z papírových desek dají vyrobit hezké spirály. Stačí procházet naše stránky a objevit další skvělé projekty karnevalových ručních prací.

Vyrobte si lva na karneval

Vyrobte si lva na karneval z papírových talířů s googly očima

Král zvířat je oblíbeným nápadem pro dětský karneval. Ať už jako maska, nebo jen jako motiv ručních prací, děti do 3 let by určitě měly radost. Lva můžete společně s dítětem vyrobit z několika jednoduchých materiálů. Zde je seznam:

Papírový talíř

Barvy nebo pastelky namalujte na oranžovou, žlutou a černou

Kartáč / houba

Googlyho oči

Dětské nůžky

2leté děti možná ještě neumí namalovat správné tvary, ale stejně se snaží. Omalovánky jsou pro vás ještě zábavnější, takže si můžete nejprve načrtnout požadované tvary a poté nechat děti vybarvit.

Nápad na papírové lví řemeslo pro děti do 3 let

Nejprve otočte talíř, aby dítě mohlo malovat podlahu. Nyní by se mělo pokusit namalovat vnitřní oblast žlutě a vnější oblast oranžově. Pokud chcete jasnou linii mezi obličejem a hřívou, můžete použít šablonu nebo malířskou pásku. Jakmile je lev zbarven, nechte barvu v případě potřeby zaschnout a nakreslete na ústa, nos a oči (nebo lepte na slepé oči). Poté dítěti ukažte, jak mohou pomocí dětských nůžek ustřihnout třásně na okraj talíře, aby vytvarovaly lví hřívu, nebo to udělejte sami.

Lví maska ​​z papírového talíře

Vyrobte si zvířecího lva na karneval s dvouletým dítětem

Lva můžete také vyrobit jako masku jednoduchým vyříznutím základny talíře. Poté dejte svému dítěti několik proužků papíru ve žluté a oranžové barvě, aby se nalepily na okraj talíře. Pokud je celý okraj talíře zakrytý, už máte hezkou lví masku na karneval.

Tinker sloni z papírových talířů na karneval

Tinker sloni pro Mardi Gras nápad pro děti do 3 let

Další zvíře, které můžete rychle a snadno vytvořit z papírového talíře, je slon. Ukážeme vám, jak jen pár řezů může z talíře udělat slona. K projektu budete potřebovat tyto materiály:

Papírový talíř

nůžky

Lepidlo

Malovat

Houby nebo štětce

Papírové oči nebo googly oči

černé pero (volitelně)

Tinker nápad na karneval pro 2leté slony

Nejprve rozdělte okraj talíře na čtyři stejné části. Vyřízněte dvě protilehlé čtvrtiny, jak je znázorněno na obrázku. Jedna část slouží jako sloní chobot, druhá již nepotřebujete. Poté nechte své dítě namalovat slona v jakékoli barvě a přilepit na něj chobot. Přilepte oči na papír nebo je nakreslete a slon pro Mardi Gras je připraven.

Žralok s dětmi do 3 let

Žralok pro Mardi Gras s dětmi do 3 let inspirovaný Baby Shark

Pokud jste rodičem dvouletého dítěte, pravděpodobně znáte píseň „Baby Shark“. Pokud je vaše dítě také fanouškem vtipné písničky, pak můžete pro Mardi Gras společně vyrobit žraloka z papírových talířů. Chcete -li to provést, musíte nejprve dokončit součásti vyrobené z barevného papíru a poté vyrazit. Vystřihněte tři kusy na ploutve a ploutve, které by dítě mělo lepit nahoře a na obou stranách hlavy žraloka. Místo malování hlavy může být pokryto šedým hedvábným papírem. Vyřízněte zuby z bílého papíru a malých kruhů pro oči. Pak už jen nalepte oči a pusu na příslušná místa a máte hotovo. Z videa můžete také udělat žraloka modrým, žlutým nebo růžovým, aby odpovídal žraločím mláďatům.

Proměňte papírový talíř v plameňáka

Tarder Mardi Gras s dětmi u3 Flamingo

Děti do 3 let mohou také vyrobit plameňák pro Mardi Gras. K tomu je opět zapotřebí papírový talíř a nějaký hedvábný papír na nohy. Nejprve nakrájejte talíř na polovinu. Jednu polovinu dejte stranou a z okraje talíře vykrojte zakřivený krk a z druhé hlavu ze spodní části talíře. Nyní je vyzdoben. Růžovou barvou a štětcem nebo houbičkou může dítě namalovat ptačí tělo, krk a hlavu. Potřebujete jen trochu černé na zobák a případně přitáhnout oko (pokud nemáte po ruce praštěné oči).

Zůstávají jen nohy. Odřízněte dva dlouhé proužky oranžového hedvábného papíru a složte je jako harmoniku. Dítě by nyní mělo přilepit nohy na spodní stranu plameňáka a karnevalové ruční práce jsou hotové.

Vyrobte si tygra na karneval

Tinker tygr pro Mardi Gras nápad pro děti u3

Velké kočky jsou skvělým motivem pro karnevalové ruční práce. Na papírovém talíři kromě lva snadno vykouzlíte i tygra. K tomu potřebujete oranžový hedvábný papír, ze kterého vystřihnete malé kousky a dáte je dítěti spolu s pruhy černého papíru. Uši lze vystřihnout z oranžového papíru a buď nalepit na papírový talíř, nebo připevnit sešívačkou. Vytvořte ústa a oči z útržků papíru a máte dravce.

Pokyny pro tučňáka z papírového talíře

Tinker tučňák s dětmi z pokynů papírového talíře

Zde jsou jednoduché kroky, jak navrhnout tučňáka z papírového talíře. Nejprve složte boky a poté horní část dovnitř a přilepte. Natřete křídla a hlavu černou barvou. Z papíru vystřihněte zobák, oči a nohy a přilepte je na příslušná místa. kompletní!

Nápady na karnevalové klauny vyrobené z papírových talířů

Karnevaloví klauni vyrábějí ruční práce z papírových talířů a bambulí

Klauni jsou zábavní, a proto obzvláště oblíbení u dětí. Jsou spojeny se spoustou zábavy a nabízejí další skvělý nápad na karnevalové ruční práce s dítětem. A jak ze starého dobrého papírového talíře uděláte klauna? Jednoduchý! S barevnými bambulkami nebo papírovými úryvky ve všech barvách duhy děti do 3 let určitě uspějí.

Klaun hrající panenku na karneval z papírových talířů a nanuků

V tomto případě nemusíte nutně malovat papírový talíř, můžete na něj nalepit barevné dekorace. Dítě by mělo navrhnout zbytky papíru nebo bambulky ve veselých barvách jako paruku podél horní části talíře. Pro obličejové rysy, jako jsou oči, nos a ústa, lze použít bambulky, čističe dýmek nebo hotové šablony. Pokud si chce vaše dítě hrát s klaunem, můžete také na zadní stranu přilepit nanukovou tyč a proměnit klauna z papírového talíře na hrací panenku.

Vyrobte horkovzdušné balónky z papírových desek a ozdobte je

Vyrobte horkovzdušné balóny pro Mardi Gras s dětmi do 3 let

To, co je barevné, patří k karnevalu. Myslíte si to také? Poté použijte materiály, které si vyberete, ke zdobení a výrobě barevných horkovzdušných balónků s vaším dítětem. Papírový talíř slouží jako balón a košíky můžete vyrobit z hnědého papíru.

Pro tento projekt jsou vhodné zbytky papíru nebo pomponů, jasné barvy nebo motivy řemeslné pěny. Dítě může na balónky buď přilepit různé předměty, nebo na ně kreslit štětcem, houbičkou, vatovou tyčinkou nebo jiným materiálem. Čím barevnější a originálnější, tím lépe!

Tvořte duhy a učte se barvy

Nápad na řemeslo pro děti do 3 duh vyrobený z papírových talířů

Duha je barevná a veselá a také dobře funguje jako nápad na ruční práce během karnevalu. Přeřízněte papírový talíř na polovinu a poskytněte duhové barvy a houbový kartáč. Tento nástroj usnadní malému dítěti malování duhy. Ale stále by to potřebovalo vaši pomoc. Budete tedy malovat, dělat ruční práce a zároveň se s dítětem učit barvy. Aby byla duha připravena, přilepte na oba konce bavlněné koule jako mraky. Vypadá to tak ještě krásněji!

Vyhrajte korunu z papírových talířů pro Mardi Gras s dětmi do 3 let

Korunka papírového talíře s 2letým dítětem pro Mardi Gras

Pokud plánujete letos strávit Mardi Gras doma, nemusíte nutně utratit spoustu peněz za masky a kostýmy. Místo toho si je můžete jednoduše vyrobit sami a pobavit se s rodinou. Zde je příklad toho, jak si můžete vyrobit karnevalovou korunu s dětmi všech věkových kategorií.

Další nápady na domácí korunky na karnevalový kostým najdete v tomto článku.

Návod na karnevalovou korunu z papírového talíře

Doporučujeme nejprve s dítětem namalovat papírový talíř a teprve poté navrhnout korunku. Ozdoby jako flitry, kamínky nebo pomlázky přijdou na řadu potom.

A takto se korunuje korunka:

1. Přeložte papírové talíře na polovinu.

2. Nakreslete tři čáry (pod úhly přibližně 45 °, 90 ° a 135 °), přičemž ponechte alespoň 1 cm od okraje. Vyřízněte tři štěrbiny podél čar.

3. Rozložte papírový talíř a ořízněte podél přehybu a ponechejte 1 cm znovu na okraji.

4. Sklopte výsledné klíny nahoru a vytvořte rohy koruny.

5. Ozdobte korunku. kompletní!