karneval

Steampunk oblečení – nápady a tipy na kostýmy, doplňky a co.

Čerpáno z minulosti, ale s výhledem do budoucnosti – to je styl steampunku. Charakteristické pro módu viktoriánské éry, steampunk oblečení se stalo oblíbeným nápadem pro oblékání na karneval, Halloween nebo tematické večírky. Co přesně znamená steampunk? Jak vypadají kostýmy pro ženy a muže? Dokážete si vyrobit steampunkový kostým sami a jaké doplňky se k tomuto stylu hodí? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v našem článku!

Steampunkové oděvy-upíři

Co je to vlastně steampunk?

steampunk oblečení pánské brýle kapesní hodinky

Steampunk je fenomén, který začal v 80. a 90. letech minulého století a je označován pouze jako literární hnutí. To se vyvinulo do uměleckého žánru, kulturního hnutí a dokonce celé subkultury, které všechny úzce souvisejí s viktoriánskou érou. Steampunk kombinuje prvky ze sci -fi, fantasy, historie a hororu. Futuristická technologie je kombinována s prvky viktoriánské éry. Pokud jde o módu a oblečení, tento věk, a tedy viktoriánský styl oblečení, je idealizován.

steampunk-oblečení-sakra-příslušenství-nápady

Kořeny steampunku lze hledat v literárních příbězích slavných spisovatelů Herberta George Wellse a Julese Verna. Tyto romány přesně tvarují doplňky, které jsou důležitou součástí steampunkového oblečení. Tam je budoucnost technologie popsána z pohledu industrializace. Proto jsou kapesní hodinky, svářečské brýle a převody nezbytnou součástí kostýmů.

Steampunk interiér je skvělý & blázen zároveň

Šperky ve stylu Steampunk – jedinečné šperky

Steampunk Café v Kapském Městě s jedinečnou kávou a interiérem

Steampunk oblečení pro ženy

steampunk oblečení šaty rock cylindr

Protože je steampunková móda ovlivněna viktoriánskou érou, kostýmy odpovídají tomuto stylu. Dámské kostýmy jsou obzvláště elegantní a univerzální a bezprostředně připomínají 19. století. Ženy se mohou rozhodnout pro široké sukně a šaty, stejně jako lederhosen v kombinaci s odpovídajícím kabátem. Chybět by neměla ani krajka, brokátová látka, samet a volánky. Vzhledem k tomu, že steampunkové oblečení je obvykle ručně vyráběné, zkušené dámy si také mohou zkusit ušít některé z nejslavnějších oděvů samy.

steampunk oblečení dámský rockový korzetový klobouk

Sukně a šaty

Sukně a šaty jsou bezpochyby nejběžnějším steampunkovým oblečením pro ženy. Vždy jsou kombinovány se spodničkami a korzety, stejně jako s odpovídajícími rukavicemi a doplňky do vlasů. Shromážděná sukně je klasikou ve viktoriánské módě, takže funguje dobře i v tomto případě. Elegantní a extravagantní převleky jsou i zde naprosto v pořádku. Šaty nebo sukně by se měly dokonale kombinovat se zbytkem vzhledu a hovořit o harmonickém celkovém obrazu.

steampunk-oblečení-dámy-korsáž-elegantní

Barvy také hrají důležitou roli v steampunkovém oblečení. Používají se především látky v hnědé a černé barvě, které mohou být příležitostně nahrazeny tmavými tóny jako sytě fialová, smaragdově zelená, půlnoční modrá a rubínově červená. Blůzy a spodničky mají také často bílou nebo slonovinovou barvu.

steampunk korsáž podprsní kůže

Steampunkový korsáž

Podprsenka nebo podprsenka je jedním z oděvů, které jsou pro všechny ženy v tomto stylu typické. Ve viktoriánské éře se korzety nenosily jako spodní prádlo, ale přes zbytek oblečení, tj. Jako top. Korsáže jsou často vyrobeny z kůže, brokátové látky nebo krajky a měly by být sladěny jako top s celým oblečením.

steampunk-oblečení-dámské-kalhoty-kabát-deštník

Vesty a bundy

Jako alternativu ke korsáži mohou ženy nosit i vestu. To se však často stává přebytečným, pokud je kostým steampunk kombinován s bundou nebo kabátem. Letecké nebo jezdecké bundy se také nosí jako svrchní oděv, protože ženy se často oblékají jako letecké pirátky, inženýry a piloty. Proto se k některým kostýmům nosí kožené bundy, které ale kostým nezakrývají, ale doplňují.

steampunk-make-up-tipy-ženy

Makeup

Pro ženu je líčení vždy důležitou součástí kostýmu. Úspěšný make-up by měl být v souladu s steampunkovým oblečením a doplňky a doplňovat je. K outfitu se proto hodí zemité tóny, ale také příležitostně černá, bílá a zlatá. Jasné barvy jsou pro líčení naprosto nevhodné a je třeba se jim vyhnout. Make-up by měl být obecně jemný a měl by vypadat obzvlášť přirozeně.

Steampunk oblečení pro muže

steampunk oblečení pán inženýr

Pánské oblečení je zase spojeno s viktoriánskou módou a ukazuje skutečnou eleganci a styl. Muži se mohou obléknout jako známí představitelé této doby, jako Sherlock Holmes nebo Phileas Fogg, tak i šílení vědci, letečtí piráti nebo inženýři. Pánské oblečení Steampunk by mělo být vždy dobře promyšlené a veškeré oblečení a doplňky musí být vzájemně sladěny, aby byl výsledkem celkový úspěšný obraz.

steampunk-kostým-udělej si sám

Obleky pro muže

Pánové z viktoriánské éry jsou často zobrazováni jako elegantní pánové, takže obleky s vestami jsou dokonalým steampunkovým oblečením pro muže. Patří sem také košile a vkusné kravaty, které zajišťují elegantní vzhled. Často je doplňují cylindry, rukavice, brýle a doplňky jako kapesní hodinky. Vzhled je obvykle doplněn kabátem, bundou nebo frockem jako topem.

steampunk oblečení pánský oblek klobouk

Kabáty a vesty

Skutečný vzhled je dosažen vestou přes košili. Topy jsou důležité, pokud jde o oblečení pro muže, a rozhodně by měly mluvit pro viktoriánský styl. Ať už jde o kabát, kabát nebo frak, barvy a doplňky hrají hlavní roli. Stejně jako u steampunkového oblečení pro ženy, i pro kostým jsou vhodné hnědé tóny, béžová, černá a tmavá, syté barvy jako vínová červená.

Nejdůležitější steampunkové doplňky pro kostýmy

kostýmy steampunkových oděvních doplňků

Steampunk oblečení není kompletní bez správného příslušenství. Můžete také odlišit dámské doplňky od pánských. Dámy obvykle nosí různé rukavice s prsty nebo bez prstů, většinou z kůže pro piloty a letecké piráty nebo z krajky pro elegantní viktoriánské dámy. Deštníky s krajkou se stejně krásně kombinují s elegantními steampunkovými šaty.

Na druhou stranu jsou futuristické navíjecí kapesní hodinky s ozubenými koly, stejně jako různé pistole a futuristické zbraně, považovány za nezbytnost pro muže. Vycházková hůl v ruce a dýmka jsou dalším vhodným doplňkem pro muže, kteří se chtějí obléknout jako viktoriánští gentlemani.

kapesní hodinky brýle steampunk

brýle

Svářečské brýle jsou přesně spojeny s tímto stylem a jsou proto důležitou součástí kostýmu steampunku. Nosí ji vědci a dobrodruzi i piloti. Klasické modely mají futuristický vzhled a jsou zdobeny mnoha převody a dalšími prvky. Pro letecký pirátský nebo pilotní vzhled jsou brýle kombinovány s leteckou helmou nebo šátkem.

steampunk-oblečení-nápady-muži

Čepice pro muže

Pánský kostým se bez klobouku prostě neobejde. Cylindry jsou v tomto případě považovány za klasiku a mohou být okořeněny různými prvky z tohoto stylu. Ke klobouku jsou často připevněny kožené řemínky, ozubená kola, brýle a další pasti. Obecně se pánové mohou rozhodnout pro jakékoli klobouky a čepice, pokud jsou z viktoriánské éry.

steampunk-oblečení-ženy-make-up-doplňky

Šperky pro ženy

Pokrývka hlavy je však důležitá nejen pro muže, ale i pro ženy. Můžete také nosit klobouky, které jsou zdobeny futuristickými prvky, jako je peří a špičky. Alternativně se k steampunkovskému kostýmu skvěle hodí různé vlasové doplňky pro ženy. Velmi dobře se k ní hodí pokrývka hlavy s peřím, kůží, mašlemi a kovovými převody. Jako další šperky jsou vždy vhodné ozubené řetězy a brože.

obuv

Ať už jde o šaty, sukně, svrchní oděvy nebo obleky, steampunkové oblečení je obvykle doplněno odpovídajícím párem bot. Boty jsou zdobené stejně jako zbytek oblečení, aby ladily s kostýmem. Na druhé straně lze použít převody, stejně jako kovové ozdoby, řetězy, šrouby atd.

Vyrobte si steampunkové oblečení sami

steampunk oblečení pár kostýmů

Pokud potřebujete levné steampunkové oblečení, které si chcete obléknout na další příležitost, můžete si zkusit vyrobit jednotlivé kousky oblečení sami. Pokud však nejste šití dobří nebo na to nemáte žádný volný čas, můžete zkusit proměnit jednoduché oděvy ve vhodný kostým. K tomu potřebujete dobrý nápad a jistou dávku kreativity. Držte se viktoriánské módy, ale přesto se pokuste začlenit technické prvky do celkového vzhledu.

Tip: Ve vintage a bazarových obchodech najdete oblečení, které odpovídá vašemu kostýmu za velmi dostupnou cenu.

steampunk-hat-costume-idea-diy

Šperky a doplňky ke kostýmu steampunku lze napodobit mnohem snáze než oblečení. K tomu jsou nezbytné základní věci jako klobouk, brýle nebo rukavice, které si pak můžete sami ozdobit příslušnou dekorací. Pokud jde o šperky a pokrývky hlavy, určitě můžete na bleším trhu najít pěkné věci.

Steampunk make-up: nápady pro ženy

Steampunk nápady na líčení pro dámy s kočičíma očima a červenými rty

Zejména na karnevalu nejde jen o převlek: Úspěšný make-up dokáže dokonale dotvořit vzhled. Zvláště pokud se rozhodnete pro téma jako „steampunk“, měli byste si také s velkou péčí vhodně upravit vlasy. Ukážeme vám několik nápadů na steampunkové líčení pro ženy a také vysvětlíme, jak si můžete sami udělat správný účes. Na konci článku najdete také nápady na makeup steampunk pro muže. nechte se inspirovat!

 Steampunk líčení: nápady pro dámy, kouzelnice

Dámy make-upu Steampunk třpytí oční stíny na tvářích

S trochou zručnosti a představivosti se vám určitě podaří na první pohled. Zvýrazněte své oči nejprve černým kohlem a řasenkou, poté kolem očí noste třpytivé oční stíny, abyste znovu vytvořili vzhled steampunkové kouzelnice. V ideálním případě byste se měli rozhodnout pro paletu ve zlaté a bronzové barvě, protože tyto nuance vypadají dobře u žen s modrým a tmavýma očima. Díky metalickým barvám si navíc téma přijde na své.

Steampunk líčení dámy nápady na karnevalové líčení pro čarodějky

Na konci nezapomeňte zdůraznit rty černou vložkou na rty a poté dát do středu rtů zlatý odstín. Smíchejte obě nuance velmi opatrně a poté naneste lesk na rty. Na rozdíl od každodenního líčení můžete zvýraznit rty i oči. Na karnevalu se vaše tvář může třpytit a jiskřit.

Doplňte hodiny Steampunk: nápady na karneval pro ženy

Steampunk líčí dámy nápady se zlatými mincemi a hodinovým strojkem

Další myšlenka, která byla v steampunku úspěšná, je nalíčení na hodinový strojek kapesních hodinek. Čas hraje ve světě steampunku důležitou roli, a proto na něj drobné detaily v oblečení vždy poukazují. Každý, kdo rád experimentuje, může pomocí lepidla na kůži připevnit staré mince nebo jednotlivá hodinová kolečka. Zruční a zkušení nadšenci do líčení mohou natřít ručičky hodinek kolem očí černým kohlem.

Steampunk nápady na líčení pro poloviční líčení pro ženy na karneval

A každý, kdo se chce nalíčit steampunkem, ale hledá jednoduchý nápad, může v obchodech najít šablony pro hodinový strojek. Jednoduše umístěte šablonu na obličej a pomocí houbičky na make -up naneste bronzové oční stíny. Poté opatrně odstraňte šablonu a voilà: líčení na karneval je připraveno! Teď už jen zbývá zdůraznit oči a rty a párty může začít!

Steampunk make-up: pilotka s brýlemi

Steampunk líčení jednoduchý nápad líčení pro ženy pilotní líčení

Brýle jsou oblíbeným doplňkem steampunkových kostýmů. Často se používají ve světě steampunku: někdy se používají jako ochrana očí na cestě časem, někdy jsou součástí výbavy pilotů, někdy při stavbě stroje chrání oči před jiskrami a létajícími předměty. Další myšlenka je inspirována futuristickými příběhy o budoucnosti steampunku. Proměňte se v pilota. Vytvořte šablonu, přiložte ji na oči a nastříkejte kůži šedým tělovým sprejem. Vyjměte šablonu.

Steampunkové ženy vymýšlejí nápady pro Mardi Gras a Mardi Gras

Na obličej můžete nadále nanášet jakýkoli make-up a také jej ozdobit hodinovými kolečky, kamínky atd. Nasaďte si kočičí oči a naneste červenou rtěnku, abyste dokončili vzhled. Ochranné brýle by samozřejmě neměly chybět, protože dodávají převleku finální úpravu.

Karnevalové líčení pro dámy v pilotním líčení ve stylu steampunk

Pokud jde o barvy, metalické nuance jsou velmi vhodné. Rty jsou buď černé, nebo tmavě modré nebo purpurové, oči – tradičně tvořené očními stíny v odstínech mědi. Můžete také použít ruměnec štětec na rozmazání černých očních stínů na obličej. Rozetřete barvu tak, aby tvář vypadala špinavě.

Steampunk líčení: Nápady na líčení inspirované viktoriánskou érou

Steampunk nápady na líčení pro ženy s červenými rty a kočičíma očima

Steampunk je silně ovlivněn viktoriánskou érou. V souladu s tím hraje také důležitou roli viktoriánský ideál krásy. Pokud tedy dámy chtějí nanést steampunkové líčení, pak můžete jemně zdůraznit jejich oči a zvýraznit rty červenou nebo růžovou rtěnkou. Takové „jemné“ líčení nechává prostor pro kreativní doplňky nebo účesy.

Steampunk účesy pro ženy

Karnevalový steampunk make-up pilotní kostým pro ženy a líčení

Steampunkové účesy pro ženy nabízejí příležitost dát volný průchod vlastní kreativitě. Protože s steampunkem jde prakticky cokoli. Pokud jste se rozhodli pro futuristický kostým, můžete si vlasy splést do dredů. V takovém případě byste měli vlasy pročesat proti směru růstu a poté rukama tvarovat jednotlivé dredy. V obchodech se prodávají také umělé dredy vyrobené z vlny a lze je kombinovat s jinými pletenými účesy.

Steampunk účesy pro ženy nápady pro snadné a rychlé aktualizace

Samozřejmě existují i ​​jednodušší každodenní aktualizace, které jsou ideální pro kostým fantasy bojovníka. Koník se také ukazuje jako vhodný účes pro dámy s dlouhými vlasy. Nechává kostým lépe vyniknout a upozorňuje na šperky a doplňky.

Steampunk účesy pro ženy Copánky pro pilota nebo dobrodruha

Pro vynálezce steampunku, který je vždy zvědavý na všechno nové, je tu další pletený účes. Dva pigtaily a là Pippi Dlouhá punčocha jsou interpretovány moderním způsobem. Copánky jsou volně svázané, vycházejí jednotlivé prameny, konce vlasů jsou stylizovány do vln. Účes má ještě jednu rozhodující výhodu: můžete nosit klobouk nebo čepici.

Steampunk účesy pro ženy ve viktoriánském stylu

Klasická viktoriánská aktualizace jsou další možností pro všechny ženy, které by chtěly do svých vlasů vnést romantický nádech z dob dávno minulých. Objemný, volně připnutý, ozdobený látkovými květinami nebo vintage vlasovými doplňky, tento účes opravdu upoutá pozornost. K tomu korzet a maxi sukně.

Steampunkové účesy pro ženy uvolněné kadeře ve viktoriánském stylu

Make-up muži Steampunk: Nápad na líčení pro polovinu tváře

Steampunk muž, který používá nápady líčení pro polovinu tváře

Nejen ženy se mohou obléknout na steampunkový karneval a podle toho se nalíčit. Muži se mohou také bavit oblékáním a upozorňovat na sebe kreativním líčením. Ve fotogalerii vám nabízíme několik příkladů, jak se steampunk muž může nalíčit. Nápady na líčení se velmi snadno napodobují.

Steampunk make-up: nápady pro muže

Steampunk make up pánské nápady zdůrazňují oči

Na karneval se steampunk muži nalíčili

Steampunk muž líčí nápady pro bojovníky

Steampunk roboti s líčením

Steampunk make up men makeup nápady pro karneval pro roboty

Make-up muži Steampunk: kostým a líčení vynálezce

Steampunk make-up muži namalují hodiny na obličej

Steampunk muž s líčením: lovec

Steampunk muž, který se líčí, aby se oblékl jako lovec karnevalu

karneval

Steampunk oblečení – nápady a tipy na kostýmy, doplňky a co.

Čerpáno z minulosti, ale s výhledem do budoucnosti – to je styl steampunku. Charakteristické pro módu viktoriánské éry, steampunk oblečení se stalo oblíbeným nápadem pro oblékání na karneval, Halloween nebo tematické večírky. Co přesně znamená steampunk? Jak vypadají kostýmy pro ženy a muže? Dokážete si vyrobit steampunkový kostým sami a jaké doplňky se k tomuto stylu hodí? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v našem článku!

Steampunkové oděvy-upíři

Co je to vlastně steampunk?

steampunk oblečení pánské brýle kapesní hodinky

Steampunk je fenomén, který začal v 80. a 90. letech minulého století a je označován pouze jako literární hnutí. To se vyvinulo do uměleckého žánru, kulturního hnutí a dokonce celé subkultury, které všechny úzce souvisejí s viktoriánskou érou. Steampunk kombinuje prvky ze sci -fi, fantasy, historie a hororu. Futuristická technologie je kombinována s prvky viktoriánské éry. Pokud jde o módu a oblečení, tento věk, a tedy viktoriánský styl oblečení, je idealizován.

steampunk-oblečení-sakra-příslušenství-nápady

Kořeny steampunku lze hledat v literárních příbězích slavných spisovatelů Herberta George Wellse a Julese Verna. Tyto romány přesně tvarují doplňky, které jsou důležitou součástí steampunkového oblečení. Tam je budoucnost technologie popsána z pohledu industrializace. Proto jsou kapesní hodinky, svářečské brýle a převody nezbytnou součástí kostýmů.

Steampunk interiér je skvělý & blázen zároveň

Šperky ve stylu Steampunk – jedinečné šperky

Steampunk Café v Kapském Městě s jedinečnou kávou a interiérem

Steampunk oblečení pro ženy

steampunk oblečení šaty rock cylindr

Protože je steampunková móda ovlivněna viktoriánskou érou, kostýmy odpovídají tomuto stylu. Dámské kostýmy jsou obzvláště elegantní a univerzální a bezprostředně připomínají 19. století. Ženy se mohou rozhodnout pro široké sukně a šaty, stejně jako lederhosen v kombinaci s odpovídajícím kabátem. Chybět by neměla ani krajka, brokátová látka, samet a volánky. Vzhledem k tomu, že steampunkové oblečení je obvykle ručně vyráběné, zkušené dámy si také mohou zkusit ušít některé z nejslavnějších oděvů samy.

steampunk oblečení dámský rockový korzetový klobouk

Sukně a šaty

Sukně a šaty jsou bezpochyby nejběžnějším steampunkovým oblečením pro ženy. Vždy jsou kombinovány se spodničkami a korzety, stejně jako s odpovídajícími rukavicemi a doplňky do vlasů. Shromážděná sukně je klasikou ve viktoriánské módě, takže funguje dobře i v tomto případě. Elegantní a extravagantní převleky jsou i zde naprosto v pořádku. Šaty nebo sukně by se měly dokonale kombinovat se zbytkem vzhledu a hovořit o harmonickém celkovém obrazu.

steampunk-oblečení-dámy-korsáž-elegantní

Barvy také hrají důležitou roli v steampunkovém oblečení. Používají se především látky v hnědé a černé barvě, které mohou být příležitostně nahrazeny tmavými tóny jako sytě fialová, smaragdově zelená, půlnoční modrá a rubínově červená. Blůzy a spodničky mají také často bílou nebo slonovinovou barvu.

steampunk korsáž podprsní kůže

Steampunkový korsáž

Podprsenka nebo podprsenka je jedním z oděvů, které jsou pro všechny ženy v tomto stylu typické. Ve viktoriánské éře se korzety nenosily jako spodní prádlo, ale přes zbytek oblečení, tj. Jako top. Korsáže jsou často vyrobeny z kůže, brokátové látky nebo krajky a měly by být sladěny jako top s celým oblečením.

steampunk-oblečení-dámské-kalhoty-kabát-deštník

Vesty a bundy

Jako alternativu ke korsáži mohou ženy nosit i vestu. To se však často stává přebytečným, pokud je kostým steampunk kombinován s bundou nebo kabátem. Letecké nebo jezdecké bundy se také nosí jako svrchní oděv, protože ženy se často oblékají jako letecké pirátky, inženýry a piloty. Proto se k některým kostýmům nosí kožené bundy, které ale kostým nezakrývají, ale doplňují.

steampunk-make-up-tipy-ženy

Makeup

Pro ženu je líčení vždy důležitou součástí kostýmu. Úspěšný make-up by měl být v souladu s steampunkovým oblečením a doplňky a doplňovat je. K outfitu se proto hodí zemité tóny, ale také příležitostně černá, bílá a zlatá. Jasné barvy jsou pro líčení naprosto nevhodné a je třeba se jim vyhnout. Make-up by měl být obecně jemný a měl by vypadat obzvlášť přirozeně.

Steampunk oblečení pro muže

steampunk oblečení pán inženýr

Pánské oblečení je zase spojeno s viktoriánskou módou a ukazuje skutečnou eleganci a styl. Muži se mohou obléknout jako známí představitelé této doby, jako Sherlock Holmes nebo Phileas Fogg, tak i šílení vědci, letečtí piráti nebo inženýři. Pánské oblečení Steampunk by mělo být vždy dobře promyšlené a veškeré oblečení a doplňky musí být vzájemně sladěny, aby byl výsledkem celkový úspěšný obraz.

steampunk-kostým-udělej si sám

Obleky pro muže

Pánové z viktoriánské éry jsou často zobrazováni jako elegantní pánové, takže obleky s vestami jsou dokonalým steampunkovým oblečením pro muže. Patří sem také košile a vkusné kravaty, které zajišťují elegantní vzhled. Často je doplňují cylindry, rukavice, brýle a doplňky jako kapesní hodinky. Vzhled je obvykle doplněn kabátem, bundou nebo frockem jako topem.

steampunk oblečení pánský oblek klobouk

Kabáty a vesty

Skutečný vzhled je dosažen vestou přes košili. Topy jsou důležité, pokud jde o oblečení pro muže, a rozhodně by měly mluvit pro viktoriánský styl. Ať už jde o kabát, kabát nebo frak, barvy a doplňky hrají hlavní roli. Stejně jako u steampunkového oblečení pro ženy, i pro kostým jsou vhodné hnědé tóny, béžová, černá a tmavá, syté barvy jako vínová červená.

Nejdůležitější steampunkové doplňky pro kostýmy

kostýmy steampunkových oděvních doplňků

Steampunk oblečení není kompletní bez správného příslušenství. Můžete také odlišit dámské doplňky od pánských. Dámy obvykle nosí různé rukavice s prsty nebo bez prstů, většinou z kůže pro piloty a letecké piráty nebo z krajky pro elegantní viktoriánské dámy. Deštníky s krajkou se stejně krásně kombinují s elegantními steampunkovými šaty.

Na druhou stranu jsou futuristické navíjecí kapesní hodinky s ozubenými koly, stejně jako různé pistole a futuristické zbraně, považovány za nezbytnost pro muže. Vycházková hůl v ruce a dýmka jsou dalším vhodným doplňkem pro muže, kteří se chtějí obléknout jako viktoriánští gentlemani.

kapesní hodinky brýle steampunk

brýle

Svářečské brýle jsou přesně spojeny s tímto stylem a jsou proto důležitou součástí kostýmu steampunku. Nosí ji vědci a dobrodruzi i piloti. Klasické modely mají futuristický vzhled a jsou zdobeny mnoha převody a dalšími prvky. Pro letecký pirátský nebo pilotní vzhled jsou brýle kombinovány s leteckou helmou nebo šátkem.

steampunk-oblečení-nápady-muži

Čepice pro muže

Pánský kostým se bez klobouku prostě neobejde. Cylindry jsou v tomto případě považovány za klasiku a mohou být okořeněny různými prvky z tohoto stylu. Ke klobouku jsou často připevněny kožené řemínky, ozubená kola, brýle a další pasti. Obecně se pánové mohou rozhodnout pro jakékoli klobouky a čepice, pokud jsou z viktoriánské éry.

steampunk-oblečení-ženy-make-up-doplňky

Šperky pro ženy

Pokrývka hlavy je však důležitá nejen pro muže, ale i pro ženy. Můžete také nosit klobouky, které jsou zdobeny futuristickými prvky, jako je peří a špičky. Alternativně se k steampunkovskému kostýmu skvěle hodí různé vlasové doplňky pro ženy. Velmi dobře se k ní hodí pokrývka hlavy s peřím, kůží, mašlemi a kovovými převody. Jako další šperky jsou vždy vhodné ozubené řetězy a brože.

obuv

Ať už jde o šaty, sukně, svrchní oděvy nebo obleky, steampunkové oblečení je obvykle doplněno odpovídajícím párem bot. Boty jsou zdobené stejně jako zbytek oblečení, aby ladily s kostýmem. Na druhé straně lze použít převody, stejně jako kovové ozdoby, řetězy, šrouby atd.

Vyrobte si steampunkové oblečení sami

steampunk oblečení pár kostýmů

Pokud potřebujete levné steampunkové oblečení, které si chcete obléknout na další příležitost, můžete si zkusit vyrobit jednotlivé kousky oblečení sami. Pokud však nejste šití dobří nebo na to nemáte žádný volný čas, můžete zkusit proměnit jednoduché oděvy ve vhodný kostým. K tomu potřebujete dobrý nápad a jistou dávku kreativity. Držte se viktoriánské módy, ale přesto se pokuste začlenit technické prvky do celkového vzhledu.

Tip: Ve vintage a bazarových obchodech najdete oblečení, které odpovídá vašemu kostýmu za velmi dostupnou cenu.

steampunk-hat-costume-idea-diy

Šperky a doplňky ke kostýmu steampunku lze napodobit mnohem snáze než oblečení. K tomu jsou nezbytné základní věci jako klobouk, brýle nebo rukavice, které si pak můžete sami ozdobit příslušnou dekorací. Pokud jde o šperky a pokrývky hlavy, určitě můžete na bleším trhu najít pěkné věci.

Steampunk make-up: nápady pro ženy

Steampunk nápady na líčení pro dámy s kočičíma očima a červenými rty

Zejména na karnevalu nejde jen o převlek: Úspěšný make-up dokáže dokonale dotvořit vzhled. Zvláště pokud se rozhodnete pro téma jako „steampunk“, měli byste si také s velkou péčí vhodně upravit vlasy. Ukážeme vám několik nápadů na steampunkové líčení pro ženy a také vysvětlíme, jak si můžete sami udělat správný účes. Na konci článku najdete také nápady na makeup steampunk pro muže. nechte se inspirovat!

 Steampunk líčení: nápady pro dámy, kouzelnice

Dámy make-upu Steampunk třpytí oční stíny na tvářích

S trochou zručnosti a představivosti se vám určitě podaří na první pohled. Zvýrazněte své oči nejprve černým kohlem a řasenkou, poté kolem očí noste třpytivé oční stíny, abyste znovu vytvořili vzhled steampunkové kouzelnice. V ideálním případě byste se měli rozhodnout pro paletu ve zlaté a bronzové barvě, protože tyto nuance vypadají dobře u žen s modrým a tmavýma očima. Díky metalickým barvám si navíc téma přijde na své.

Steampunk líčení dámy nápady na karnevalové líčení pro čarodějky

Na konci nezapomeňte zdůraznit rty černou vložkou na rty a poté dát do středu rtů zlatý odstín. Smíchejte obě nuance velmi opatrně a poté naneste lesk na rty. Na rozdíl od každodenního líčení můžete zvýraznit rty i oči. Na karnevalu se vaše tvář může třpytit a jiskřit.

Doplňte hodiny Steampunk: nápady na karneval pro ženy

Steampunk líčí dámy nápady se zlatými mincemi a hodinovým strojkem

Další myšlenka, která byla v steampunku úspěšná, je nalíčení na hodinový strojek kapesních hodinek. Čas hraje ve světě steampunku důležitou roli, a proto na něj drobné detaily v oblečení vždy poukazují. Každý, kdo rád experimentuje, může pomocí lepidla na kůži připevnit staré mince nebo jednotlivá hodinová kolečka. Zruční a zkušení nadšenci do líčení mohou natřít ručičky hodinek kolem očí černým kohlem.

Steampunk nápady na líčení pro poloviční líčení pro ženy na karneval

A každý, kdo se chce nalíčit steampunkem, ale hledá jednoduchý nápad, může v obchodech najít šablony pro hodinový strojek. Jednoduše umístěte šablonu na obličej a pomocí houbičky na make -up naneste bronzové oční stíny. Poté opatrně odstraňte šablonu a voilà: líčení na karneval je připraveno! Teď už jen zbývá zdůraznit oči a rty a párty může začít!

Steampunk make-up: pilotka s brýlemi

Steampunk líčení jednoduchý nápad líčení pro ženy pilotní líčení

Brýle jsou oblíbeným doplňkem steampunkových kostýmů. Často se používají ve světě steampunku: někdy se používají jako ochrana očí na cestě časem, někdy jsou součástí výbavy pilotů, někdy při stavbě stroje chrání oči před jiskrami a létajícími předměty. Další myšlenka je inspirována futuristickými příběhy o budoucnosti steampunku. Proměňte se v pilota. Vytvořte šablonu, přiložte ji na oči a nastříkejte kůži šedým tělovým sprejem. Vyjměte šablonu.

Steampunkové ženy vymýšlejí nápady pro Mardi Gras a Mardi Gras

Na obličej můžete nadále nanášet jakýkoli make-up a také jej ozdobit hodinovými kolečky, kamínky atd. Nasaďte si kočičí oči a naneste červenou rtěnku, abyste dokončili vzhled. Ochranné brýle by samozřejmě neměly chybět, protože dodávají převleku finální úpravu.

Karnevalové líčení pro dámy v pilotním líčení ve stylu steampunk

Pokud jde o barvy, metalické nuance jsou velmi vhodné. Rty jsou buď černé, nebo tmavě modré nebo purpurové, oči – tradičně tvořené očními stíny v odstínech mědi. Můžete také použít ruměnec štětec na rozmazání černých očních stínů na obličej. Rozetřete barvu tak, aby tvář vypadala špinavě.

Steampunk líčení: Nápady na líčení inspirované viktoriánskou érou

Steampunk nápady na líčení pro ženy s červenými rty a kočičíma očima

Steampunk je silně ovlivněn viktoriánskou érou. V souladu s tím hraje také důležitou roli viktoriánský ideál krásy. Pokud tedy dámy chtějí nanést steampunkové líčení, pak můžete jemně zdůraznit jejich oči a zvýraznit rty červenou nebo růžovou rtěnkou. Takové „jemné“ líčení nechává prostor pro kreativní doplňky nebo účesy.

Steampunk účesy pro ženy

Karnevalový steampunk make-up pilotní kostým pro ženy a líčení

Steampunkové účesy pro ženy nabízejí příležitost dát volný průchod vlastní kreativitě. Protože s steampunkem jde prakticky cokoli. Pokud jste se rozhodli pro futuristický kostým, můžete si vlasy splést do dredů. V takovém případě byste měli vlasy pročesat proti směru růstu a poté rukama tvarovat jednotlivé dredy. V obchodech se prodávají také umělé dredy vyrobené z vlny a lze je kombinovat s jinými pletenými účesy.

Steampunk účesy pro ženy nápady pro snadné a rychlé aktualizace

Samozřejmě existují i ​​jednodušší každodenní aktualizace, které jsou ideální pro kostým fantasy bojovníka. Koník se také ukazuje jako vhodný účes pro dámy s dlouhými vlasy. Nechává kostým lépe vyniknout a upozorňuje na šperky a doplňky.

Steampunk účesy pro ženy Copánky pro pilota nebo dobrodruha

Pro vynálezce steampunku, který je vždy zvědavý na všechno nové, je tu další pletený účes. Dva pigtaily a là Pippi Dlouhá punčocha jsou interpretovány moderním způsobem. Copánky jsou volně svázané, vycházejí jednotlivé prameny, konce vlasů jsou stylizovány do vln. Účes má ještě jednu rozhodující výhodu: můžete nosit klobouk nebo čepici.

Steampunk účesy pro ženy ve viktoriánském stylu

Klasická viktoriánská aktualizace jsou další možností pro všechny ženy, které by chtěly do svých vlasů vnést romantický nádech z dob dávno minulých. Objemný, volně připnutý, ozdobený látkovými květinami nebo vintage vlasovými doplňky, tento účes opravdu upoutá pozornost. K tomu korzet a maxi sukně.

Steampunkové účesy pro ženy uvolněné kadeře ve viktoriánském stylu

Make-up muži Steampunk: Nápad na líčení pro polovinu tváře

Steampunk muž, který používá nápady líčení pro polovinu tváře

Nejen ženy se mohou obléknout na steampunkový karneval a podle toho se nalíčit. Muži se mohou také bavit oblékáním a upozorňovat na sebe kreativním líčením. Ve fotogalerii vám nabízíme několik příkladů, jak se steampunk muž může nalíčit. Nápady na líčení se velmi snadno napodobují.

Steampunk make-up: nápady pro muže

Steampunk make up pánské nápady zdůrazňují oči

Na karneval se steampunk muži nalíčili

Steampunk muž líčí nápady pro bojovníky

Steampunk roboti s líčením

Steampunk make up men makeup nápady pro karneval pro roboty

Make-up muži Steampunk: kostým a líčení vynálezce

Steampunk make-up muži namalují hodiny na obličej

Steampunk muž s líčením: lovec

Steampunk muž, který se líčí, aby se oblékl jako lovec karnevalu