karneval

Oslavte Oktoberfest – nejlepší párty Oktoberfestu z celého světa

oktoberfest oslavit wiesnzelt mladí lidé skupina pivní hrnky strana tradiční tričko

Nic nepřenáší bavorského ducha lépe než každoroční oslava Oktoberfestu. Pokud jste však kdekoli jinde na světě, sestavili jsme seznam míst, kde se mnichovský Oktoberfest slaví stejně dobře. Jednou z největších událostí německého kalendáře je Oktoberfest, zejména v bavorském hlavním městě Mnichově. Večírek je známý po celém světě a každý rok se do města nahrne více než šest milionů lidí. Zatímco festival v místě původu stojí za to navštívit alespoň jednou, po celém světě je spousta dalších, které si můžete užít, pokud se nemůžete dostat do Mnichova. Když tedy slavíte Oktoberfest, jde především o skvělé jídlo a pití, zejména pro milovníky piva.

Oslava Oktoberfestu – Cincinnati, Ohio, USA

oktoberfest oslavit soutěž Cincinnati soutěž psů jezevčíka jezevčíka jako kostýmový závod v rohlíku

S druhým největším Oktoberfestem mimo Německo s přibližně 600 000 návštěvníky každý rok má Cincinnati nebo „Zinzinnati“, jak je známo během festivalu, jedny z nejzajímavějších a nejzábavnějších akcí kdekoli. Zábavní program je velmi rozmanitý a zahrnuje velké množství soutěží a hromadných akcí.

Oktoberfest oslavit soutěž Cincinnati soutěž žena nesoucí plný džbánek piva

Jeden z nich otevírá festival a nese název „Běh Vídeňanů“. Je to závod, kde po náměstí běhají desítky jezevčíků v kostýmech v rohlíku, zatímco v Bierkrugu běhá několik místních žen, aby přes ulici dostali co nejvíce hrnků s pivem.

Oktoberfest oslavit Cincinnati událost lidé shromáždili mrakodrapy

Důraz je kladen na skutečné hodiny, které představují takzvanou „zvonkohru“ a informují o začátku zábavy. Organizátoři z amerického města se snaží zachovat jedinečnou atmosféru i pravého ducha oslav a bavit publikum tradičními německými hrami. Mezi nimi je i zmíněný závod s plnými džbány na pivo v ruce, přibíjení na rychlost a slavné válení prázdných sudů.

Oslavte veganský Oktoberfest

vegan oktoberfest oslavit návštěvníky santa monica prázdné sklenice od piva

Na Oktoberfestu se každý rok sní hodně hovězího masa a přes půl milionu kuřat. V Santa Monice zvolili pořadatelé alternativu – uspořádali první Oktoberfest pro vegany. Existují vegetariánské párky a veganské ryby & Čipy, dezerty a vše, co si veganské srdce v nabídce přeje.

Tour De Hans v Torontu

kitchener waterloo kanada oktoberfest oslavit tradiční kostýmy pivní sudy pánské kostýmy

Největší oslava Oktoberfestu v Severní Americe se koná v Kitchener-Waterloo, 100 km od kanadského Toronta. Vzhledem k tomu, že Den díkůvzdání je ve stejné dny, přehlídka na jeho počest se stává nejokázalejší částí kanadského Oktoberfestu. Tisíce lidí se každý den shromažďují v ulicích, aby viděli různá divadelní představení, jejichž délka je 5 km.

kitchener waterloo kanada oktoberfest oslavit tradiční kroje taneční scéna logo

Pro milovníky sportu je zde také sto padesát kilometrů cyklostezek, které zahrnují prohlídky památek a speciální oslavu Oktoberfestu v cílové destinaci. Jedním z hlavních symbolů kanadského festivalu je Miss Oktoberfest. Na její počest je ples, který přitahuje tisíce účastníků z celé Evropy.

Oktoberfest oslavit soutěž Cincinnati soutěž lano tah ženy wiesn růžové ponožky

Tato partnerská města přitahují přibližně 700 000 návštěvníků na akci, která oslavuje německý odkaz zakladatelů těchto dvou měst téměř padesát let. K dispozici je spousta německého piva, hudební koncert známý jako „Rocktober“ a přehlídka psů s názvem „Dogtober“.

Hibiya Oktoberfest v Tokiu, Japonsko

oktoberfest oslavit tradiční japonské karnevalové kostýmy hibiya

Akce se koná v parku Hibiya, který se nachází nedaleko centra japonské metropole. Mnoho lidí se schází, aby oživilo některé z nejlepších německých tradic a vypilo nespočet hrnků od piva.

Oktoberfest oslavit humpta kapela tradiční kostýmy hudební nástroje

Ve velkém stanu v srdci parku nabízejí organizátoři mnoho zábavy a místo je obklopeno stojany s preclíky a klobásami. O správnou atmosféru se navíc stará kapela humpta, která nabízí hudební zábavu.

Brazílie: V rytmu nepřekonatelné Samby

brazílie oktoberfest vlajka vlajky pouličního průvodu Blumenau

Brazílie, známá svou láskou ke karnevalu, zve turisty, aby zažili rozmanitost dvou kultur – brazilské a německé. Festival se koná v Blumenau, kam každoročně zavítá více než 700 000 návštěvníků. Je považován za druhý největší na světě, přičemž zvláštní pozornost je věnována také hudbě, která oslavy neustále doprovází.

brazílie oktoberfest Blumenau pouliční průvod publikum na kole bavit modré tradiční kalhoty

Jedná se o klasický německý text písně překrytý tradičními latinskoamerickými rytmy. Oblíbený je v Brazílii soutěž o rychlost pití piva. Účastníci musí vypít „metr“ piva z podlouhlé láhve o objemu 600 mililitrů, aniž by vylili jednu kapku.

oktoberfest oslavit tanec německý tradiční mnichovský kostým ulice

Toto okouzlující brazilské město bylo založeno německými přistěhovalci v 19. století a autentická atmosféra ve starém městě rozhodně připomíná Německo. Výrazná architektura dává této oblasti pocit, který je pro Oktoberfest ideální.

Brazílie oktoberfest květinový sál markýza scénická hudba samba mix lidových písní

Tato akce má tendenci napodobovat tradiční německé aktivity a tance a zároveň vybírat královnu festivalu. To pak představuje město pro nadcházející rok.

Oslava Oktoberfestu – večírky s preclíky v Kambodži

oslavy oktoberfestu kambodža markýza pivní hrnky wiesn party asiaté

Panasijský pivní festival v hlavním městě Kambodže trvá od 23. do 25. října a každoročně navštíví více než 3000 návštěvníků. Hostům je nabízeno národní německé jídlo a pití, příslušná hudba a soutěžní program. Můžete tam jíst párky v rohlíku, závodit s pivními sudy a hrát starověkou německou hru o peníze, pivo a preclíky. Pravidla hry jsou velmi jednoduchá. Účastníci házejí podložky a preclíky na stůl tak, aby byly obrázky jasně viditelné. Každý ze stánků má svoji hodnotu a vítězem je ten, kdo nashromáždil více peněz.

Oktoberfest v Irsku – přibíjení a jódlování

oktoberfest dublin preclíkové stužky jódlovat

Stejně mnoho soutěží má irská verze Oktoberfestu v Dublinu. I když soutěž o zatloukání hřebíků do dřevěných desek má málo společného s originálem, ve zbývajících soutěžích můžete ukázat, jak velký bavorský temperament v sobě máte.

oktoberfest dublin šedý lederhosen hosté návštěvníci pijí pivo pivní hrnek

Součástí programu je také zpěv a bavorské lidové tance, které jsou velmi podobné irské kultuře.

Frankenmuth, Michigan, USA

oktoberfest oslavit detailní odznak tričko michigan frankenmuth

Tato oblast Michiganu je známá jako „Malé Bavorsko“ a již více než čtvrt století pořádá festivaly s mnoha tradičními tanci. Než si každý dá pár sklenic piva, kvalita tance je mnohem lepší. V tomto malém městě je spousta nepředvídatelných míst a akcí, které nabízejí spoustu možností, pokud chcete oslavit Oktoberfest takto.