karneval

Kostým Alenka v říši divů – 30 nápadů pro děti i dospělé

Rodinné téma karnevalového kostýmu Alice v říši divů

Ať už se jedná o karneval nebo jen o zábavní večírek, téma „Alenka v říši divů“ je ideální pro vlastní kreativní kostýmy. Populární kniha a mnoho filmových adaptací nabízejí řadu zajímavých postav k opětovnému vytvoření. Proto máme spoustu skvělých nápadů na a Kostým Alenka v říši divů dát dohromady pro dospělé a děti a použít jako inspiraci pro další kostýmní párty.

Dámský kostým Alice v říši divů pro Mardi Gras

Kostým Alenka v říši divů modré šaty-bílá-zástěra-cheshire kočka

Filmy Disney jsou již dlouho považovány za klasický zdroj inspirace, pokud jde o karnevalové kostýmy. Alenka v říši divů je netypický příběh s mnoha zajímavými a podivnými postavami, které žijí ve fiktivním světě. Právě rozdíly v postavách je činí tak zajímavými a oblíbenými u dětí i dospělých po celém světě. Hlavní postavou Alice je dívka s blond vlasy, která nabízí dobrý nápad na karnevalové kostýmy pro ženy nebo dívky.

Vyrobte si kostým Alice v říši divů sami – vlastnosti

Kostým šaty Alice-Wonderland-alice-zástěra-mašle

V animovaném filmu má Alice světle modré šaty s bílou zástěrou, bílými punčochami a černými botami. Jako šperky má černou čelenku s mašlí v blond vlasech. Pokud byste si chtěly šaty pro kostým Alenky v říši divů vyrobit samy, můžete si je buď ušít, nebo jednoduše okořenit ladící šaty ze šatníku.

Kostýmy na karneval Star Wars – 20 kreativních nápadů na karnevalové kostýmy

Skupinové kostýmy na karneval – 20 nápadů na karnevalové kostýmy pro rodiny

Karnevalové kostýmy – 24 neobvyklých nápadů z filmů

Zkombinujte kostým Alice s make-upem

Kostým Alenka v říši divů líčení-alice-růžové tváře

Jako doplněk ke kostýmu Alice můžete také použít make-up. Nejprve začněte růžovou barvou na tváře a tmavším odstínem růžové na rty. Poté si oči namalujte bledě modrým očním stínem, naneste trochu řasenky a máte hotovo.

Zábavné kostýmy Alice v říši divů

Kostým Alice v říši divů-zábavný nápad, velký dům Alice

S vtipným prvkem se každý karnevalový kostým stane ještě zajímavějším a poutavějším. Například dům bílého králíka můžete kromě kostýmu Alenky v říši divů vyrobit i z lepenky a použít ho k reprodukci dospělé Alice.

Sourozenecké kostýmy Alenky v říši divů

alice-v-říši divů-kostým-sourozenecké šaty-alice-dívka-zajíček-chlapec

V příběhu Lewise Carrolla je mnoho postav, které lze společně napodobit pro kreativní skupinové kostýmy. U sourozenců můžete kombinovat kostým Alenky v říši divů s bílým králíkem, kočkou Cheshire nebo bláznivým kloboučníkem.

Nápady na kostým Alice v říši divů – bílý králík

alice-v-říši divů-kostým-udělej si-děti-pochod-králík

Bílý králík z příběhu je roztomilým nápadem na kostým Alice v říši divů. Můžete si vybrat mezi vzhledem z animovaného filmu a tímto z filmu. Tmavě modrý sako s červeným motýlkem nebo červená vesta s tmavým motýlkem – volba je na vás.

Kostým bílého králíka pro děti i dospělé

alice-v-říši divů-kostým-zajíček-šaty-uši-kapesní-hodinky-líčení

Kostým bílého králíka pro Mardi Gras je vhodný pro kojence nebo děti i pro dospělé. U mužů se kostým skládá z bílé košile, kalhot a blejzru. Ženy naopak mohou vyměnit kalhoty a košili za šaty a punčocháče.

Králičí kostým Alice v říši divů

alice-in-wonderland-costume-bunny-costume-diy-March bunny-karneval

Pokud však nemáte vhodné oblečení v požadovaných barvách, pak můžete použít i barvy a šaty dle vlastního výběru. V tomto případě byste si však měli najít vhodné doplňky nebo dělat ruční práce, se kterými můžete být rozpoznáni jako zvolená postava.

Vyrobte si kostým Alice v říši divů sami – bílý králík

alice-in-wonderland-kostým-dámy-králičí-kapesní-hodinky-uši-sukně

Bílý králík z Alenky v říši divů vždy spěchá, a proto nosí velké kapesní hodinky. Hodiny a králičí uši jsou nejdůležitějšími prvky kostýmu bílého králíka. V následujícím textu naleznete dva návody, jak si je snadno vyrobit sami.

Králičí uši pro králíka

alice-in-wonderland-kostým-zajíček-uši-dráteník-čelenka-čistič trubek

K výrobě uší budete potřebovat čelenku a nějaké bílé čističe dýmek. Nejprve si vezměte dva čističe trubek a na vrchol dejte „X“. Poté jej otočte dohromady, dokud nezískáte tvar „V“. Nyní dobře omotejte konce kolem čelenky, aby držely na místě. Poté složte další čistič trubek na polovinu a připněte jej mezi velké ucho. Opakujte pro druhé ucho a jednoduché králičí uši jsou hotové.

Kapesní hodinky Tinker

alice-v-říši divů-kostýmní-šperky-zajíček-kapesní hodinky-dráteník

Tento kostým Alice v říši divů potřebuje kromě králičích uší také kapesní hodinky. Jednoduché hodiny můžete vyrobit z kulatého polotovaru z pěny, zlatého papíru, šablony ciferníku a zlaté stuhy.

Pánský kostým Alice v říši divů – kloboučník

alice-in-wonderland-costume-themed-carnival-group-kostýmy

Jeden z nejoblíbenějších nápadů na kostýmy Alice v říši divů pro muže je Mad Hatter. V animovaném filmu Disney má kloboučník bílé vlasy a nosí zelený cylindr s nápisem „10/6“. Ve filmu Tima Burtona naopak kloboučník v podání Johnnyho Deppa vypadá o něco výstředněji a tento vzhled je proto u kostýmu pro Mardi Gras upřednostňován.

Kostým šíleného kloboučníka

alice-in-wonderland-make-your-own-hat-maker

Abyste si kloboučnický kostým Alice v říši divů vyrobili sami, potřebujete velkou kreativitu a spoustu různých oděvů. Nejdůležitějšími funkcemi jsou cylindr, bunda s krajkou na lemu rukávu a barevný motýlek.

Kostým kloboučník s parukou

alice-in-wonderland-costume-hatter-diy-costume-paruka

Ženy se také mohou obléknout jako kloboučník pro Mardi Gras nebo při jiné příležitosti. Pokud jde o oblečení, můžete také improvizovat a použít oblečení z vlastního šatníku. S oranžovou parukou, páskovým páskem s cívkami nití a válcem získáte šílený kloboučnický vzhled.

Kostým kloboučník s make-upem

kostým alice v říši divů-kostým-šílený-kloboučník-kostým

Další důležitou součástí kloboučníka, kterou hraje Johnny Depp, je líčení. Kostým výrobce klobouků je doplněn správnými barvami pro obličej. K tomu potřebujete bílý základní nátěr, oční stíny v modré, červené a růžové, stejně jako růžovou rtěnku a ruměnec.

Doplňte šíleného kloboučníka – pokyny

alice-v-říši divů-kostým-šílený-kloboučník-líčení

Abyste vytvořili tvář bláznivého kloboučníka, měli byste nejprve celý obličej potřít bílou základnou a dokončit práškem. Poté pomocí bílých očních linek nalíčte linii očí. Dále nalíčte levé víčko modrým a pravé fialovým očním stínem. Naneste trochu červené pod oči a na tváře a rty nalíčte růžovou rtěnkou. Nakonec můžete na obočí buď nanést oranžový make-up, nebo na něj nalepit zrzavé vlasy.

Kostým Srdce královny Alice v říši divů pro Mardi Gras

alice-v-říši divů-kostým-královna-srdcí-kostým-make-up

Druhým kostýmem Alice v říši divů, který je vhodný pouze pro ženy, je Srdcová královna. Přichází v mnoha různých variantách a můžete být kreativní při výrobě kostýmu sami. Důležitou součástí tohoto kostýmu je opět správné líčení.

Kostým královny srdce s líčením

alice-in-wonderland-kostým-královna-ze-srdcí-návod na líčení

Zde najdete podrobné pokyny k líčení Queen of Hearts. Podle vašich zkušeností s líčením mohou být tyto pokyny velmi snadné nebo trochu náročné, ale s trochou praxe určitě uspějete. Pokud se však nemůžete líčit sami, požádejte o pomoc kamarádku.

Líčení Queen of Hearts inspirované filmem

alice-v-říši divů-kostým-make-up-dáma-srdce-očí-rtů

Ve filmu Tima Burtona pro Alenku v říši divů má Srdcová královna přísný vzhled, ke kterému potřebujete konkrétní líčení. Obličej Rudé královny je opět natřen bílou barvou, víčka jsou zcela nalíčena modrou až po obočí a ústa jsou namalována jako srdce. Červená královna má na levé tváři malé mateřské znaménko.

Vytvořte si vlastní kostým Alice v říši divů Queen of Hearts

alice-v-říši divů-kostým-dáma-srdcí-kostým-obojek-karty

Kostým královny srdcí Alice v říši divů má mnoho možností. Důležité jsou barvy, ve kterých převládá červená a černá. Skvělým nápadem na kostým by byl límec vyrobený z karet, které si můžete vyrobit pomocí hracích karet a sešívačky.

Doplňky ke kostýmu královny srdcí

alice-v-říši divů-kostým-dáma-ze-srdcí-oblečení-nápady-doplňky

Motivy a prvky ve tvaru srdce hrají v kostýmu královny srdcí důležitou roli. Pokud si kostým ušijete sami, můžete si k šatům nebo sukni vymyslet pár srdíček z filcu. Doplňky můžete okořenit také mottem, například hracími kartami.

Kostýmy královny srdce a krále srdce pro děti

alice-v-říši divů-kostým-královna-srdcí-král-srdcí-nápadů

A co je královna bez svého krále? Srdcová královna a Král srdcí představují skvělý nápad na partnerské kostýmy pro děti nebo dospělé. Vše, co potřebujete, je oblečení v červené barvě, žezla se srdíčky a ručně vyrobené korunky.

Jednoduchý kostým Alice v říši divů od karetních vojáků

alice-in-wonderland-kostým-karta-voják-bílé-tričko-pikové eso

Pokud nemáte čas na dlouhou přípravu na karneval nebo tematickou párty, můžete si rychle vyrobit kostým jako voják z karet sami. K tomu potřebujete bílé tričko, které můžete ozdobit lepicí fólií jako hrací kartou.

Kostýmy Alenka v říši divů pro dospělé

alice-v-říši divů-kostým-jednoduché-nápady-klobouk-šklebící se kočka

Ačkoli je Alenka v říši divů dětská kniha, dospělí se také rádi oblékají jako nejoblíbenější postavy knihy. S oblečením ve správných barvách a vhodným příslušenstvím můžete ušetřit spoustu peněz za zakoupené kostýmy a přesto na kostýmní párty vypadat skvěle.

Populární nápady na kostým Alice v říši divů – Cheshire Cat

alice-in-wonderland-costume-cheshire-cat-do-it-yourself-make-up

Další populární postavou z historie je Cheshire Cat. Vyznačuje se velkými, usměvavými ústy a dvoubarevnou srstí. Kostým Alenky v říši divů Cheshire Cat proto vyžaduje dobrý make-up nebo alespoň masku.

Vyrobte si kostým Cheshire Cat sami

alice-in-wonderland-costume-cheshire-cat-costume-make-yourself

Cheshire Cat jako kostým je oblíbený nápad pro děti. Chcete -li si kostým vyrobit sami, můžete použít halenku ve fialové barvě a ozdobit ji umělou kožešinou v jasně růžovém odstínu s pruhy. Ocas a uši mohou být také vyrobeny ze stejného materiálu.

Dětský kostým kočky cheshire

alice-in-wonderland-costume-cheshire-cat-costume-accessories-diy

Nejdůležitější vlastností kočky Cheshire je úsměv. Pokud chcete udělat kostým Alenky v říši divů bez make-upu, pak si můžete udělat úsměv sami. Nejprve si vystřihněte šablonu z Katonu a papíru, poté namalujte zuby černou tužkou a připevněte je na dřevěnou tyčku.

Partnerské kostýmy z Alenky v říši divů

alice-v-říši divů-kostým-udělejte si-nápad-dvojčata

Dvojčata Diedeldei a Diedeldum jsou skvělým nápadem na partnerské kostýmy z Alenky v říši divů. Kostým se perfektně hodí pro sourozence nebo bratry a je vhodný pro dívky i chlapce.

Vyrobte si dvojčata kostým Alice v říši divů sami

alice-v-říši divů-kostým-dvojčata-dieseldei-dieeldum

K dokonalé imitaci kostýmů Diedeldei a Diedeldum potřebujete žlutá trička s bílým límečkem a modrou mašlí, červené kalhoty a červené čepice. Ozdobte čepice žlutou vlajkou a kostým dvojčat Alice v říši divů je připraven.