karneval

Řemeslné nápady na karneval s bambulkami pro malé i velké

Řemeslné nápady pro výzdobu karnevalových pomponů Mardi Gras děti dospělí

Masopust a karneval jsou barevné časy, na které se téměř každý těší a hlavně děti netrpělivě čekají. Můžete se na okamžik proměnit ve svého oblíbeného hrdinu. Vystupují indiáni, kovbojové, klauni, superhrdinové a další postavy. Ulice, společenské místnosti, sály a domy jsou vyzdobeny girlandami, stuhami, balónky a všemi druhy karnevalových předmětů. Je skvělé, že si děti mohou také vyrobit vlastní kostýmy a dekorace. Aby nechyběly nápady na ruční práce pro Mardi Gras a karneval, shromáždili jsme spoustu návrhů na kreativní ruční práce s bambulkami.

Barevné nápady pro řemesla pro Mardi Gras a karneval s bambulkami

řemeslné nápady mardi gras bambulky kostýmy děti

Pomlázky jsou pravděpodobně dobře známy každému, kdo roztleskává při fotbalových hrách. Jsou však k dispozici v široké škále provedení a velikostí. Zvláště vhodné k zavěšení jsou nadýchané svazky hedvábného papíru, pozlátka nebo voštinové kuličky. Zdobí stropy a stěny hal, večírků a místností. Z mírně menších verzí, které jsou většinou vyrobeny z příze, se dají udělat hravé girlandy. Jsou také zvláště účinné na kostýmech, obuvi a doplňcích pro karneval nebo Mardi Gras. Pomlázky jsou často kulaté, ale jsou možné i jiné tvary: srdce, diamanty nebo kapky. S trochou trpělivosti a trochy zručnosti si můžete pomlázky ve všech představitelných barvách vyrobit sami.

Řemeslné nápady na karneval: vyrobte si pomlázky sami

Řemeslné nápady pro karnevalové pompony Mardi Gras dětské párty klobouky papír

Bambulky můžete vyrábět z nejrůznějších materiálů. Ať už z vlny, příze, tylu, látky nebo hedvábného papíru, vtipné bambule si snadno vyrobíte sami. Jsou úžasně vhodné pro všechny dekorace a jako malé stříkance barev. Především je vhodně zvolen materiál. Bobule z tkáňového papíru vypadají obzvláště krásně jako přehozený věnec na stropě nebo nad zrcadlem. Malé bambulky vypadají velmi pěkně jako dárkové visačky, brože na oblečení, klobouky nebo boty. Pro speciální dekoraci stolu lze místo květin použít tylové bambulky. Malé a hustě ošoupané, vypadají jako květiny Craspedia Drumstick (žlutý kuličkový květ).

DIY pompoms: jak si vyrobit pom poms sami?

Řemeslné nápady na karnevalový pompon Mardi Gras si udělejte návod

Malé i velké bambule by neměly chybět na žádném kostýmu nebo karnevalovém outfitu. Jsou k tomu dokonalým doplňkem a jejich výroba je také velmi snadná. Nepotřebujete k tomu mnoho: Zbytky vlny nebo nití v jakékoli barvě, kousek lepenky, špičaté nůžky a pár kompasů. Musíte zvolit kompas v závislosti na požadované velikosti bobble. Nyní nakreslete kompasem dva stejně velké kruhy a vystřihněte tvar tak, aby vznikly dva stejné prsteny. Aby bylo snazší zabalit bambulku, můžete vystřihnout malý kousek prstenu. Poté položíte dva lepenkové prsteny na sebe a postupně je rovnoměrně omotáte přízí. Pokud je uprostřed velmi malý otvor, vystřihněte vlnu na dlouhé straně mezi dvěma kroužky. Před vyjmutím kusů lepenky protáhněte dlouhou nit a pevně ji spojte. Nakonec jsou odstraněny lepenkové kroužky a bambule je pěkně „coiffed“.

DIY malé pompony

Řemeslné nápady pro malou vidličku karnevalu Mardi Gras si vyrobte sami

U velmi malých bambulí doporučujeme použít jemné nitě, nejlépe vyšívací nebo hedvábné. Co je ještě potřeba, je čtyřhrotá vidlice. Nyní zauzlíte přízi uprostřed a omotáte kolem celé vidličky a vytvoříte tlustý svazek. Poté jej zauzlíte nití uprostřed a vyjmete z vidlice. Na konci oříznete smyčky a díky tomu bude mini bobble pěkná a nadýchaná. Můžete to trochu úhledně zastřihnout nůžkami, aby se to stalo kulovitým.

DIY tylové bambulky

řemeslné nápady karnevalové bambulky tyl udělejte si návod

Velké bambulky z tylu nebo papíru jsou skvělou ozdobou pro mnoho příležitostí. Zvláště na svatbách a ve společenských místnostech přesvědčují svým filigránským vzhledem. Na rozdíl od papíru nemá tyl tu nevýhodu, že se trhá příliš rychle a vždy vypadá tak krásně. Samozřejmě je o něco dražší než papír, ale odolnější a můžete ho i vyprat. Tyl na rolích se dodává v různých barvách a velikostech. Je také k dispozici jako metr pro šití v obchodech s látkami. V závislosti na velikosti potřebujete pro bambulky různá množství tylu. Ty lze drobit pomocí dvou papírových kroužků nebo vidličkou. Místo vidličky použijte podle velikosti bambulky obdélníkový kus lepenky a tyl jednoduše omotejte kolem kartonové krabice. Poté uprostřed zavažte nití a úplně prořízněte z obou stran. Nakonec musíte střídavě skládat jednotlivé vrstvy doleva a doprava, trochu je vytáhnout a pěkně vytvarovat.

Barevné nápady pro Mardi Gras a karneval s bambulkami

šťourat nápady karnevalové bambulky dětské kostýmy punčocháče okořenit

Pomlázky různých tvarů, velikostí a barev lze vzájemně kombinovat a okořenit tak jakýkoli nudný karnevalový outfit nebo karnevalový kostým. Platí pravidlo: čím více, tím lépe. Můžete dělat tolik, kolik chcete. Ty by měly být koordinovány pouze z hlediska barvy. Jasné, jasné barvy se velmi dobře doplňují a také s tématem karnevalu. V následujícím textu uvádíme několik skvělých nápadů na karnevalové doplňky.

Vytvořte si vlastní čelenku s bambulkami

drobetické nápady karneval pompony čelenka

Barevné bambule lze rychle vyrobit pomocí uvedených metod nebo alternativně koupit hotové a ještě rychleji je lze připevnit na požadovaná místa. Takže můžete ozdobit téměř všechny části karnevalového kostýmu atmosféricky. V závislosti na tom, jak svěží si oblečení představujete, lze přidat několik malých nebo jen několik větších bublin. Zde uvádíme dvě varianty bambule s čelenkou.

vrtat nápady karneval pompony čelenka pokyny

Jednoduchou, obyčejnou čelenku lze krásně rozzářit několika barevnými bambulkami. Pokud si přejete, můžete k němu připojit pouze o něco větší bambuli. Nejlepší způsob, jak připevnit pom poms, je použít horkou lepicí pistoli. Pokud jsou na spodní straně nejasné zbytky lepidla, můžete je pěkně zakrýt kouskem plsti.

Řemeslné nápady pro Mardi Gras a karneval: Vyrobte si věnec z pomponů sami

nápady řemesel karnevalové bambulky dekorace věnec střapce udělejte sami

Barevné bambulky a střapce různých velikostí v různých barvách lze báječně zpracovat jako girlandy na karneval, karneval nebo jednoduše na barevné dekorace do dětského pokoje. Stačí pevná nit a jehla. Mezi bambulky lze pro změnu vložit pár kulatých a hranatých dřevěných korálků nebo jiných ozdobných prvků.

Ozdobte párty klobouky pomlázkami

nápady na řemesla karnevalové pompony dětské párty klobouky

Společenské čepice patří ke každé párty. Navíc můžete klaunský kostým pro Mardi Gras nebo Karneval úžasně doplnit krásným lepenkovým kloboukem. K tomu potřebujete kousek lepenky, elastickou nit, barevné tužky a pár barevných bublin. S trochou pomoci si může každé dítě vyrobit večírek jako tento.

řemeslné nápady mardi gras karnevalové pompony zdobí párty klobouky

Poté, co jste z lepenky vytvořili kužel jakékoli velikosti, musíte zevnitř připevnit elastický závit. Pak si můžete poradit s výzdobou párty klobouku. Je velmi snadné vytvořit různé čepičky na klobouku pomocí houby a barvy. Nakonec spodní okraj klobouku ozdobte malými barevnými bambulkami, které jsou k sobě připevněny pomocí horké lepicí pistole.

Vyrobte si karnevalové boty sami

šťourat nápady mardi gras pompony zdobit boty okořenit

Jak vypadají dokonalé karnevalové boty? Určitě byste měla být pohodlná a krásná zároveň. Tenisky nebo tenisky jsou rozhodně příjemné pro vaše nohy, ale nejsou moc pěkné, že? Jednoduchý model obuvi okamžitě získá novou karnevalovou tvář s bambulí v zářivých barvách.

Ozdobte bambulkami z tylu na karneval a karneval

řemeslné nápady mardi gras pompony tyl zdobí

Takzvané pomponové květiny jsou perfektní jako skvělá dekorace na karneval a také jednoduše jako barevný splash v bytě. V závislosti na požadované velikosti je lze drátkovat jakýmkoli materiálem, jako je příze nebo tyl, pomocí jedné z metod, které jsme ukázali výše. Domácí pompony jsou pomocí drátu pečlivě zasunuty do dlouhých tenkých větví nebo hůlek. A nádherné kulovité květiny jsou připraveny!

 Kostým roztleskávačky obsahuje pomlázky

řemeslné nápady mardi gras karnevalové bambulky dětské roztleskávačky

Pomlázky známe hlavně z fotbalových, basketbalových nebo lakrosových her, kde jsou roztleskávačky v krátkých šatech a zářivých pomponech naprostou nutností. A není lepší příležitost vklouznout do jiné role než ve dnech karnevalu. Kromě kreslených postaviček, šerifů a kovbojů jsou oblíbeným tématem exkluzivní kostýmy roztleskávaček. S trochou snahy si můžete sami navrhnout outfit nebo jej skvěle doplnit domácími doplňky.

Cheeleader, který si sám vyrábí pomlázky: pokyny

vrtat nápady karnevalové bambulky roztleskávačky dělat pokyny

Kostým roztleskávačky obsahuje: krátkou skládanou sukni a tričko obepínající postavu nebo krátké šaty, ploché tenisky, čelenku do culíku a dvě velké bambulky. Kromě toho je vhodné nosit spodní prádlo a punčochy v barvě kůže, protože roztleskávačky obvykle předvádějí spoustu akrobatických tanečních rutin. Dokonalý vzhled skvěle dotvářejí dva bambulky ve stejných barvách jako kostým. Můžete si je vyrobit sami bez velkého úsilí.

nápady řemesel karnevalové pompony roztleskávačky, udělejte si kutilství

Pro roztleskávání bambulí jsou vhodné různé materiály, jako je jakákoli tkanina, pozlátko, hedvábný papír, nylon nebo podobně. Na pompon, který není příliš velký, použijte kus látky 12 “x 16” nebo jiný materiál. Čím velkolepější by měla být bambulka, tím více materiálu by na ni mělo být použito. Obdélník musí být řezán na proužky ve vzdálenosti 1,5 – 2 cm na obou stranách, ale ne do konce. Uprostřed by pruhy měly zůstat celé a držet tak třásně pohromadě.

nápady řemesel karneval pompoms kutilské roztleskávačky

Tímto způsobem můžete zpracovat tolik materiálu, kolik chcete. Nakonec jsou všechny kusy svázány dohromady uprostřed a buď upnuty na plastovou tyč, nebo alternativně každý připevněn kabelovou páskou.

Vytvořte si vlastní čelenku pro Mardi Gras nebo karneval

šťourat nápady karnevalové bambulky čelenka harreif peří kamínky

Malé bambulky lze báječně použít k ozdobení čelenek pro Mardi Gras nebo karneval. Zde uvádíme jednoduchý návod, jak z plastové koruny princezny udělat krásnou slavnostní čelenku s peřím a třpytkami.

šťourat nápady karneval pompony čelenka péřová čelenka

karneval

Řemeslné nápady na karneval s bambulkami pro malé i velké

Řemeslné nápady pro výzdobu karnevalových pomponů Mardi Gras děti dospělí

Masopust a karneval jsou barevné časy, na které se téměř každý těší a hlavně děti netrpělivě čekají. Můžete se na okamžik proměnit ve svého oblíbeného hrdinu. Vystupují indiáni, kovbojové, klauni, superhrdinové a další postavy. Ulice, společenské místnosti, sály a domy jsou vyzdobeny girlandami, stuhami, balónky a všemi druhy karnevalových předmětů. Je skvělé, že si děti mohou také vyrobit vlastní kostýmy a dekorace. Aby nechyběly nápady na ruční práce pro Mardi Gras a karneval, shromáždili jsme spoustu návrhů na kreativní ruční práce s bambulkami.

Barevné nápady pro řemesla pro Mardi Gras a karneval s bambulkami

řemeslné nápady mardi gras bambulky kostýmy děti

Pomlázky jsou pravděpodobně dobře známy každému, kdo roztleskává při fotbalových hrách. Jsou však k dispozici v široké škále provedení a velikostí. Zvláště vhodné k zavěšení jsou nadýchané svazky hedvábného papíru, pozlátka nebo voštinové kuličky. Zdobí stropy a stěny hal, večírků a místností. Z mírně menších verzí, které jsou většinou vyrobeny z příze, se dají udělat hravé girlandy. Jsou také zvláště účinné na kostýmech, obuvi a doplňcích pro karneval nebo Mardi Gras. Pomlázky jsou často kulaté, ale jsou možné i jiné tvary: srdce, diamanty nebo kapky. S trochou trpělivosti a trochy zručnosti si můžete pomlázky ve všech představitelných barvách vyrobit sami.

Řemeslné nápady na karneval: vyrobte si pomlázky sami

Řemeslné nápady pro karnevalové pompony Mardi Gras dětské párty klobouky papír

Bambulky můžete vyrábět z nejrůznějších materiálů. Ať už z vlny, příze, tylu, látky nebo hedvábného papíru, vtipné bambule si snadno vyrobíte sami. Jsou úžasně vhodné pro všechny dekorace a jako malé stříkance barev. Především je vhodně zvolen materiál. Bobule z tkáňového papíru vypadají obzvláště krásně jako přehozený věnec na stropě nebo nad zrcadlem. Malé bambulky vypadají velmi pěkně jako dárkové visačky, brože na oblečení, klobouky nebo boty. Pro speciální dekoraci stolu lze místo květin použít tylové bambulky. Malé a hustě ošoupané, vypadají jako květiny Craspedia Drumstick (žlutý kuličkový květ).

DIY pompoms: jak si vyrobit pom poms sami?

Řemeslné nápady na karnevalový pompon Mardi Gras si udělejte návod

Malé i velké bambule by neměly chybět na žádném kostýmu nebo karnevalovém outfitu. Jsou k tomu dokonalým doplňkem a jejich výroba je také velmi snadná. Nepotřebujete k tomu mnoho: Zbytky vlny nebo nití v jakékoli barvě, kousek lepenky, špičaté nůžky a pár kompasů. Musíte zvolit kompas v závislosti na požadované velikosti bobble. Nyní nakreslete kompasem dva stejně velké kruhy a vystřihněte tvar tak, aby vznikly dva stejné prsteny. Aby bylo snazší zabalit bambulku, můžete vystřihnout malý kousek prstenu. Poté položíte dva lepenkové prsteny na sebe a postupně je rovnoměrně omotáte přízí. Pokud je uprostřed velmi malý otvor, vystřihněte vlnu na dlouhé straně mezi dvěma kroužky. Před vyjmutím kusů lepenky protáhněte dlouhou nit a pevně ji spojte. Nakonec jsou odstraněny lepenkové kroužky a bambule je pěkně „coiffed“.

DIY malé pompony

Řemeslné nápady pro malou vidličku karnevalu Mardi Gras si vyrobte sami

U velmi malých bambulí doporučujeme použít jemné nitě, nejlépe vyšívací nebo hedvábné. Co je ještě potřeba, je čtyřhrotá vidlice. Nyní zauzlíte přízi uprostřed a omotáte kolem celé vidličky a vytvoříte tlustý svazek. Poté jej zauzlíte nití uprostřed a vyjmete z vidlice. Na konci oříznete smyčky a díky tomu bude mini bobble pěkná a nadýchaná. Můžete to trochu úhledně zastřihnout nůžkami, aby se to stalo kulovitým.

DIY tylové bambulky

řemeslné nápady karnevalové bambulky tyl udělejte si návod

Velké bambulky z tylu nebo papíru jsou skvělou ozdobou pro mnoho příležitostí. Zvláště na svatbách a ve společenských místnostech přesvědčují svým filigránským vzhledem. Na rozdíl od papíru nemá tyl tu nevýhodu, že se trhá příliš rychle a vždy vypadá tak krásně. Samozřejmě je o něco dražší než papír, ale odolnější a můžete ho i vyprat. Tyl na rolích se dodává v různých barvách a velikostech. Je také k dispozici jako metr pro šití v obchodech s látkami. V závislosti na velikosti potřebujete pro bambulky různá množství tylu. Ty lze drobit pomocí dvou papírových kroužků nebo vidličkou. Místo vidličky použijte podle velikosti bambulky obdélníkový kus lepenky a tyl jednoduše omotejte kolem kartonové krabice. Poté uprostřed zavažte nití a úplně prořízněte z obou stran. Nakonec musíte střídavě skládat jednotlivé vrstvy doleva a doprava, trochu je vytáhnout a pěkně vytvarovat.

Barevné nápady pro Mardi Gras a karneval s bambulkami

šťourat nápady karnevalové bambulky dětské kostýmy punčocháče okořenit

Pomlázky různých tvarů, velikostí a barev lze vzájemně kombinovat a okořenit tak jakýkoli nudný karnevalový outfit nebo karnevalový kostým. Platí pravidlo: čím více, tím lépe. Můžete dělat tolik, kolik chcete. Ty by měly být koordinovány pouze z hlediska barvy. Jasné, jasné barvy se velmi dobře doplňují a také s tématem karnevalu. V následujícím textu uvádíme několik skvělých nápadů na karnevalové doplňky.

Vytvořte si vlastní čelenku s bambulkami

drobetické nápady karneval pompony čelenka

Barevné bambule lze rychle vyrobit pomocí uvedených metod nebo alternativně koupit hotové a ještě rychleji je lze připevnit na požadovaná místa. Takže můžete ozdobit téměř všechny části karnevalového kostýmu atmosféricky. V závislosti na tom, jak svěží si oblečení představujete, lze přidat několik malých nebo jen několik větších bublin. Zde uvádíme dvě varianty bambule s čelenkou.

vrtat nápady karneval pompony čelenka pokyny

Jednoduchou, obyčejnou čelenku lze krásně rozzářit několika barevnými bambulkami. Pokud si přejete, můžete k němu připojit pouze o něco větší bambuli. Nejlepší způsob, jak připevnit pom poms, je použít horkou lepicí pistoli. Pokud jsou na spodní straně nejasné zbytky lepidla, můžete je pěkně zakrýt kouskem plsti.

Řemeslné nápady pro Mardi Gras a karneval: Vyrobte si věnec z pomponů sami

nápady řemesel karnevalové bambulky dekorace věnec střapce udělejte sami

Barevné bambulky a střapce různých velikostí v různých barvách lze báječně zpracovat jako girlandy na karneval, karneval nebo jednoduše na barevné dekorace do dětského pokoje. Stačí pevná nit a jehla. Mezi bambulky lze pro změnu vložit pár kulatých a hranatých dřevěných korálků nebo jiných ozdobných prvků.

Ozdobte párty klobouky pomlázkami

nápady na řemesla karnevalové pompony dětské párty klobouky

Společenské čepice patří ke každé párty. Navíc můžete klaunský kostým pro Mardi Gras nebo Karneval úžasně doplnit krásným lepenkovým kloboukem. K tomu potřebujete kousek lepenky, elastickou nit, barevné tužky a pár barevných bublin. S trochou pomoci si může každé dítě vyrobit večírek jako tento.

řemeslné nápady mardi gras karnevalové pompony zdobí párty klobouky

Poté, co jste z lepenky vytvořili kužel jakékoli velikosti, musíte zevnitř připevnit elastický závit. Pak si můžete poradit s výzdobou párty klobouku. Je velmi snadné vytvořit různé čepičky na klobouku pomocí houby a barvy. Nakonec spodní okraj klobouku ozdobte malými barevnými bambulkami, které jsou k sobě připevněny pomocí horké lepicí pistole.

Vyrobte si karnevalové boty sami

šťourat nápady mardi gras pompony zdobit boty okořenit

Jak vypadají dokonalé karnevalové boty? Určitě byste měla být pohodlná a krásná zároveň. Tenisky nebo tenisky jsou rozhodně příjemné pro vaše nohy, ale nejsou moc pěkné, že? Jednoduchý model obuvi okamžitě získá novou karnevalovou tvář s bambulí v zářivých barvách.

Ozdobte bambulkami z tylu na karneval a karneval

řemeslné nápady mardi gras pompony tyl zdobí

Takzvané pomponové květiny jsou perfektní jako skvělá dekorace na karneval a také jednoduše jako barevný splash v bytě. V závislosti na požadované velikosti je lze drátkovat jakýmkoli materiálem, jako je příze nebo tyl, pomocí jedné z metod, které jsme ukázali výše. Domácí pompony jsou pomocí drátu pečlivě zasunuty do dlouhých tenkých větví nebo hůlek. A nádherné kulovité květiny jsou připraveny!

 Kostým roztleskávačky obsahuje pomlázky

řemeslné nápady mardi gras karnevalové bambulky dětské roztleskávačky

Pomlázky známe hlavně z fotbalových, basketbalových nebo lakrosových her, kde jsou roztleskávačky v krátkých šatech a zářivých pomponech naprostou nutností. A není lepší příležitost vklouznout do jiné role než ve dnech karnevalu. Kromě kreslených postaviček, šerifů a kovbojů jsou oblíbeným tématem exkluzivní kostýmy roztleskávaček. S trochou snahy si můžete sami navrhnout outfit nebo jej skvěle doplnit domácími doplňky.

Cheeleader, který si sám vyrábí pomlázky: pokyny

vrtat nápady karnevalové bambulky roztleskávačky dělat pokyny

Kostým roztleskávačky obsahuje: krátkou skládanou sukni a tričko obepínající postavu nebo krátké šaty, ploché tenisky, čelenku do culíku a dvě velké bambulky. Kromě toho je vhodné nosit spodní prádlo a punčochy v barvě kůže, protože roztleskávačky obvykle předvádějí spoustu akrobatických tanečních rutin. Dokonalý vzhled skvěle dotvářejí dva bambulky ve stejných barvách jako kostým. Můžete si je vyrobit sami bez velkého úsilí.

nápady řemesel karnevalové pompony roztleskávačky, udělejte si kutilství

Pro roztleskávání bambulí jsou vhodné různé materiály, jako je jakákoli tkanina, pozlátko, hedvábný papír, nylon nebo podobně. Na pompon, který není příliš velký, použijte kus látky 12 “x 16” nebo jiný materiál. Čím velkolepější by měla být bambulka, tím více materiálu by na ni mělo být použito. Obdélník musí být řezán na proužky ve vzdálenosti 1,5 – 2 cm na obou stranách, ale ne do konce. Uprostřed by pruhy měly zůstat celé a držet tak třásně pohromadě.

nápady řemesel karneval pompoms kutilské roztleskávačky

Tímto způsobem můžete zpracovat tolik materiálu, kolik chcete. Nakonec jsou všechny kusy svázány dohromady uprostřed a buď upnuty na plastovou tyč, nebo alternativně každý připevněn kabelovou páskou.

Vytvořte si vlastní čelenku pro Mardi Gras nebo karneval

šťourat nápady karnevalové bambulky čelenka harreif peří kamínky

Malé bambulky lze báječně použít k ozdobení čelenek pro Mardi Gras nebo karneval. Zde uvádíme jednoduchý návod, jak z plastové koruny princezny udělat krásnou slavnostní čelenku s peřím a třpytkami.

šťourat nápady karneval pompony čelenka péřová čelenka