karneval

Dveřní věnec jako ozdoba karnevalu – Jak si můžete sami vyrobit barevné šperky

To, že se kýžený karneval letos neuskuteční, neznamená, že se stejně nemůžete správně naladit. Uspořádejte malou párty s vlastní rodinou nebo si jednoduše vyzdobte byt jasnými barvami podle příležitosti. K tomu samozřejmě stále potřebujete správnou karnevalovou výzdobu! Co takhle vyrobit si věnec na dveře sami a u vchodových dveří vytvořit radostnou karnevalovou náladu? S našimi pokyny můžete vytvořit perfektní karnevalovou dekoraci pro váš domov!

Karnevalová dekorace s věncem na dveře - jednoduchý návod z různých materiálů

Vyrobte si s dětmi karnevalové dekorace – vyrobte si vlastní věnec na dveře z papíru

Paličkování karnevalových ozdob s papírem - dveřní věnce v duhových barvách

Různé karnevalové dekorace si můžete vyrobit sami z papíru a věnec na dveře není výjimkou. Měli byste však mít na paměti, že v tomto případě se nedoporučuje věnec na dveře pověsit zvenčí, protože by ho vlhkost zničila. Je vhodnější pro vnitřní dveře. Jinak máte různé možnosti pro dekoraci věnečku na duhové dveře. Zde je několik nápadů:

Nápad s proužky papíru na quilling

Vyrobte si karnevalovou dekoraci sami pomocí papírových proužků - barevného věnce na dveře

Quilling se provádí pomocí papírových proužků a můžete je nechat nařezat na míru v řemeslné dílně. Pásy si ale můžete samozřejmě také nastříhat sami. Potřebujete plochý polystyrenový prsten, který můžete přilepit na široký pás pro zavěšení, jak je znázorněno na obrázku. Poté proužky stočte do spirálovitého tvaru (použijte tužku). Přitom papír trochu přitlačte, aby se znovu nesvinul. Hlemýžď ​​by pak měl být volný, ale neměnil by svůj tvar. Na prsten přilepte šneky, opakovaně v různých směrech. Střídejte barvy. Nedělejte si starosti s tím, že by se rolky rozpadly při zavěšení. Pokud je sepnete dostatečně pevně, budou se navzájem držet pohromadě později.

Srdcem

Oslavte Mardi Gras a Valentýna se správnou ozdobou - věncem z papírových srdcí

Letos se Mardi Gras shoduje s Valentýnem. Zkombinujte oba svátky vytvořením duhového věnce hodného karnevalu jako karnevalové dekorace, která se skládá ze sladkých srdcí. Stačí použít proužky papíru, které můžete ohnout k srdcím. Chcete -li to provést, složte proužek uprostřed, vytvarujte srdcové klenby ze dvou konců a poté je sešijte. Poté sešijte srdíčka k sobě do kruhu (můžete použít i lepidlo). Poté sešijte nebo přilepte pásku na dvě protilehlá srdce a máte hotovo. Pokud chcete, můžete na nejvyšší srdce uvázat barevnou bambulku.

Vyrobeno z papírových květin

Vytvořte květiny z hedvábného papíru a ozdobte lepenkový prsten

Z hedvábného papíru můžete vytvořit takové líbivé papírové květiny, které pak jednoduše přilepíte na lepenkový prsten nebo polystyrenový prsten. Vytvořte květiny pro tuto karnevalovou výzdobu následujícím způsobem: Položte několik vrstev čtvercového hedvábného papíru na sebe (čím více vrstev, tím je květina objemnější). Složte tento stoh jako harmoniku a výsledný proužek spojte uprostřed provázkem (nebo použijte sešívací pistoli). Pokud chcete, můžete rohy konců zaokrouhlit, ale přesto bude květina vypadat hezky. Opatrně stáhněte vrstvy od sebe a přilepte květiny na prsten.

Vyrobte si karnevalové dekorace sami – barevné koule

Nápad na dekoraci na karnevalovou párty v barvách duhy pro dobrou náladu - ozdobte vánočními koulemi

Získejte vánoční ozdoby znovu, protože jsou ideální pro barevný věnec na dveře jako karnevalová dekorace. Díky svým duhovým barvám šperk upoutá pozornost všech a nemůže vám pomoct, ale naladit vás. Pokud nemáte na výběr tolik různých barev, můžete si samozřejmě koupit nové koule. Zaručeně je najdete online i po vánoční sezóně a pravděpodobně dokonce za nižší cenu než obvykle.

 • Barevné vánoční koule, lesklé, matné nebo s třpytkami (ideálně dokonce kombinujte všechny tři) a v různých velikostech
 • Věnec – buď z polystyrenu, nebo z drátěného kroužku
 • horké lepidlo
 • Závěsná stuha

Karnevalová dekorace s barevnými vánočními koulemi - duhové barvy na polystyrenovém prstenu

Tak krásné a přesto můžete tento dveřní věnec tak snadno vyrobit a použít jako ozdobu karnevalu. Stačí jen přilepit kuličky k prstenu. Nejlepší je začít zevnitř a menší kuličky přilepit na prsten. Poté na vnější stranu připevněte větší koule a poté vyplňte oblast mezi těmito dvěma řadami. Střídejte matné, lesklé a třpytivé znovu a znovu. Nakonec vyplňte mezery menšími koulemi na vánoční stromeček a zavěste stužku, kterou zavěsíte (pokud používáte polystyrenový prsten, měli byste začít stuhou). Působivá výzdoba dveřního věnce na karneval je připravena!

Veselý párty věnec na karneval s míčky a peřím

Spropitné: Pokud se vám tento karnevalový věnec zdá příliš vánoční, můžete jej také ozdobit několika dalšími doplňky, jako jsou barevné mašle, bonbóny, konfety, peří, maska ​​nebo jiné věci, které jsou spojené s festivalem.

Dveřní věnec DIY s benátskými maskami a stužkami

Karnevalový věnec na dveře s benátskou maskou na karnevalovou dekoraci s italským nádechem

Německý karneval je samozřejmě zábavný a veselý a dodá vám dobrou náladu, ale tentokrát vás mohou zajímat tradice jiných zemí. Například italský karneval je velmi výrazný a barevný a známým symbolem je benátská maska. Pokud tedy již máte touhu po cestování kvůli cestovním omezením, můžete si do svých čtyř stěn vnést trochu prázdninového pocitu zavěšením takového dveřního věnce jako karnevalové dekorace. Pokud chcete, aby věnec vypadal více domácky, můžete místo benátské použít i klasickou karnevalovou masku.

 • Drátěný kroužek pro věnce (v příkladu s průměrem 50 cm)
 • cca 60 cm role černé sítě (nebo tylu)
 • 2 role ozdobné pásky v různých barvách
 • zlatá stuha ze síťoviny
 • Větve jakékoli barvy (můžete je také nastříkat sami)
 • Pružiny s tyčemi
 • Karnevalová nebo benátská maska
 • Čistič potrubí (nejlépe v jedné ze síťových barev; v pokynech byla použita bílá, aby byly kroky lépe viditelné)
 • Štípačky
 • nůžky
 • horké lepidlo

Vyrobte si karnevalové dekorace

Návod na výrobu benátského karnevalového věnce s karnevalovou maskou

Vezměte čističe potrubí, ohněte je na polovinu a na několika místech a ve stejných intervalech je zespodu přivažte ke kovovému prstenci. Chcete -li to provést, nejprve je připevněte dále na vnější straně (v příkladu na druhém kroužku, kde se dráty kříží) a poté také na vnitřní straně a přesazení do první řady (na dvou vnitřních kroužcích drátu). Poté můžete černou síť přivázat k čističům vnějších trubek (síť umístěte mezi dva konce a jednou zašroubujte). Netahejte síť napnutou mezi dráty, ale nechte ji ležet volně a nadýchanou.

Drátěný prsten s designem sítí a stuh na karnevalový věnec jako ozdoba dveří

Potom stejně volně připevněte zlatou síť k ostatním čističům trubek. Potom vezměte dvě stužky dohromady a přidejte je také. Jakmile budete s distribucí spokojeni, můžete konce čističů trubek ohnout a schovat pod stuhy a sítě. Poté spojte větve k sobě a připevněte je ke straně věnce. Nyní přidejte barevné peří na stejné místo a masku doprostřed (nebo jakékoli jiné místo).

Drátěný věnec na dveře jako ozdoba na karneval s plstí

Živý dveřní věnec z plsti v lemovaném vzhledu jako ozdoba karnevalu

Tento působivý věnec na dveře také září v duhových barvách jako karnevalová dekorace. Skládá se z polystyrenového prstenu a plsti. Nejprve nakrájejte plsť na malé obdélníky. Ty by měly být dostatečně široké, aby se vešly kolem a zcela zakryly viditelný povrch prstenu. Poté několikrát nakrájejte na jednu ze dvou kratších stran, abyste získali třásně.

Cool dveřní věnec na karneval

Vystřihněte obdélníky z barevné plsti, třásní a lepidla na polystyrenový prsten

Poté naneste lepidlo na neřezaný proužek a přilepte kousek plsti na prsten. Poté přilepte další kus k odsazení prstence k prvnímu, ale ujistěte se, že třásně překrývají předchozí obdélník. Takto pokračujte, dokud není celý věnec přikrytý.

Decentní karnevalová dekorace na okna a dveře

Elegantní karnevalová dekorace s jarním věncem s šeříky - vyrobte si girlandy z papírových kruhů

Komu se to nelíbí tak barevné, může se také rozhodnout pro klasický jarní věnec s květinami a větvemi a jednoduše ho okořenit pár slavnostními girlandami. Stejně jako v příkladu mohou být navrženy v okouzlujícím, ale slavnostním zlatě nebo v jasných barvách. Pro usnadnění práce je nejlepší použít razníky různých velikostí. Samozřejmě můžete také použít pár kompasů k nakreslení kruhů a poté je ručně vystřihnout.

Ozdobte věnec karnevalových dveří papírovými girlandami

Poté položte kruhy zpět nahoru v požadovaném pořadí a rozestupech a přilepte k nim řetězec horkým lepidlem, abyste vytvořili věnec. Vzhledem k tomu, že se věnec bude pohybovat a otáčet při každém pohybu dveří, doporučujeme, abyste ke každému kruhu přilepili další kruh a skryli tak provázek jako sendvič. Nevzhledná záda tedy zůstávají skryta. Pohrotete si několik z nich (také v různých délkách) a připevníte je k prstenu.

Vyrobte si z látky karnevalové dekorace

Karnevalová dekorace vyrobená vlastními pruhy látky - karnevalový věnec v jasných barvách

Pokud chcete ozdobit dveřním věncem, můžete také použít své útržky látky na výrobu karnevalové dekorace a vyrobit věnec z látky. Potřebujete drátěný kroužek na věnce a také mnoho pruhů látky v požadovaných barvách a se stejnou délkou a šířkou. Pak to jednoduše připoutáte k prstenu. Uzly by měly být na zádech. Pásy pevně spojte, aby nevznikly žádné mezery.

Věnec na dveře jako karnevalová dekorace z proužků látky - skvělý recyklační projekt

Nakonec, pokud je to nutné, můžete konce pruhů látky zkrátit a oříznout, pokud jste na ně příliš dlouhé. Takový věnec také vypadá velmi elegantně jako ozdoba na karneval, pokud v dolní oblasti uvázáte nějaké dlouhé proužky, které pak visí dolů na dveře. Pokud chcete jako karnevalovou dekoraci dveřní věnec s osvětlením, můžete do věnce zapracovat také LED světelný řetěz. Nejlepší je zabalit ho kolem drátěného prstence, než k němu přivázáte pásy látky.

Jednoduchý řemeslný nápad na karneval s tkaninou pro krásný párty věnec

Barevné stuhy na karnevalovou dekoraci na okno, zeď nebo dveře

Jednoduchý nápad na karneval s barevnými mašlemi z tylu a sítě

Drobné karnevalové dekorace s dětmi – na kroužek uvázat různé ozdobné stuhy

Ozdobte kovový prsten mašlemi ze stuh

Karnevalová výzdoba venku – věnec ze sítě, karnevalové masky a perlové náhrdelníky

Vyrobte si párty věnec na karnevalový festival sami z tylových a karnevalových masek

Stahujte střapce kolem vyšívacího rámečku

Ozdobte vyšívací rámeček na věnec vlněnými střapci

Z barevné vlny vytvořte cop a přilepte ho na polystyrenový prsten

Barevnou přízi splétejte do copu a přilepte na věnec

Dekorace pro Mardi Gras – nápady s bambulkami

Jednoduchý nápad na DIY karnevalové dekorace s bambulkami na zeď, okno nebo dveře

Barevné plstěné bambulky jako dekorace na karneval

DIY karnevalová dekorace s bambulkami vyrobenými z plsti nalepené na prstenu