Jóga

Savasana jóga (mrtvola) – Jak dělat kroky a výhody

Co je jóga Savasana:

Hledáte pózu z savasana jógy? Savasana je zásadní póza vaší praxe. Pro spoustu nových praktikujících může být savasana téměř veškerá tvrdá póza na zvládnutí plus nejnebezpečnější postoj k uchopení, jaký jen chcete. Savasana (mrtvola) zvyšuje náladu a uvolňuje stres a úzkost, ale má také mnoho fyzických výhod. Sanskrtské slovo „sava“ znamená „mrtvola“. Tato póza vypadá jako spící póza nebo jako mrtvé tělo. Je to velmi jednoduché a navíc každý může provádět tuto ásanu. Musíte se soustředit na každou část těla.

Savasana jóga a její výhody

Tato asana je jednou z nejsnadněji dostupných ásan, ale je nejnáročnější ji praktikovat. Je to jedna z nejlepších relaxačních póz a pokud je prováděna správně a s plným úsilím, dokáže odpočinout každou část těla, uklidnit nejen tělo, ale i mysl.

Jak dělat jógu Savasana (mrtvola) kroky, výhody a opatření:

Tento článek vás poučí o póze mrtvoly (jógová savasana), naučí vás, jak dělat kroky, výhody a preventivní opatření týkající se savasanové jógy.

Provedení kroků pro jógu Shavasana nebo Corpse Pose:

Provedení kroků pro Shavasana nebo Corpse Pose

 1. Mějte polohu na zádech, jako naše spící póza. Nohy mají být odděleny.
 2. Ruce mějte po boku a dlaně směřují nahoru. Nyní zpomalte.
 3. Zavřete oči a navíc dýchejte zhluboka a kousek po kousku nosními dírkami.
 4. Začněte se soustředit od hlavy k nohám. Tímto způsobem záměrně uklidňujete každou část těla. Vyhněte se pohybu vpřed bez uvolnění každé části těla.
 5. Při každém nádechu a výdechu (dýchání) cítíte, že je vaše tělo zcela uvolněné. Nechte své napětí, deprese, starosti a stres utéct při každém výdechu.
 6. Ti, kteří mají vynikající koncentraci, mohou hrát dlouhodobě a ostatní mohou hrát 3-5 minut.
 7. Uvolněte svaly, což vede ke snížení poptávky po krvi a kyslíku, čímž oběhovému a dýchacímu systému odpočinete.

Výhody Savasana jógy (Corpse Pose):

Výhody Savasana jógy (mrtvola)

 • Vede k uvolněné mysli, která vám umožní vidět navíc říkat světu v novém realistickém světle, být mimořádně dobře organizovaný v práci a navíc vnášet do života extra štěstí.
 • Savasana jóga odstraňuje znepokojivé myšlenky a napětí.
 • Jakmile se tělo uvolní, vědomí mysli se zvýší a to povede k růstu pratyahary.
 • Shavasana může být velmi nápomocná při menstruaci, protože nabízí hluboký odpočinek svalům a také mysli.
 • Mrtvá póza pomáhá při emočních poruchách, úzkosti, podráždění, depresi a frustraci; přesměrovat energii navíc nabízející pocit klidu a svěžesti.
 • Nepravidelnost v menstruačním cyklu je často analytická pro nadřazený problém. Shavasana pomáhá vyvážit tělo a navíc odpočívá v každém tělesném systému.
 • Zlepšete práci mozku. Snižte vysoký krevní tlak. Užitečné pro prevenci také zlepšení stížností na srdce.
 • savasana jóga nabídne klid a klid potřebné k uklidnění svalů, soustředění mysli a zbavení se jakýchkoli obav nebo jiných pochybností.

Integrujte relaxační náladu do vědomého a nevědomého vědomí.

 • Všechny činnosti v těle vyžadují kyslík dodávaný do krevního oběhu. Jakmile potřebujeme další kyslík, cirkulace se zlepší, což vede ke zrychlení dýchání.
 • Přijímá sebe sama. Později než ve třídě pracuji na rozvoji formy, síly, rozvahy a pružnosti. V savasaně (mrtvola) neexistuje žádný bezohledný, žádný boj. Nechte svou mysl odpočinout si od přípravy budoucnosti, jinak se podívejte na minulost. Odevzdejte se aktuálnímu okamžiku.

Opatření pro Shavasana jógu nebo mrtvolu:

 • Neustále vytvářejte shavasanu dříve, než cvičíte jinou yogasanu a následujete po ukončení yogasany.
 • Tento úsudek, který je těžké praktikovat ráno, jinak večer, může udělat, zatímco odpočívá v noci.

  Soustředění je významné.

 • Zatímco při cvičení shavasany, pokud se cítíte ospalí, jinak ospalí, můžete dýchat o něco rychleji a hlouběji. Výhody shavasany vás neomezují pouze na relaxaci těla a mysli, ale také hraje obrovskou roli ve spánku. Pokud trpíte nespavostí jako takovou, můžete si tuto jógu snadno vyzkoušet, než si lehnete do postele. Při cvičení jógy byste však nikdy neměli usnout, což by narušilo jemnou rovnováhu mezi relaxací a ovládáním dechu.

Jóga byla nesmírně snadná a možná jedna z nejlépe vytvořených hypes nyní trendových šílenství, kdysi byla odlehlou praxí, kterou provozovali pouze svatí nebo mudrci, kteří s tímto konceptem přišli jako první. Přestože historie jógy stále není definitivní, budoucnost této cesty je rozhodně dobře osvětlená a ozdobená. Jóga se nyní stala komerční atrakcí, která přitahuje lidi všech věkových kategorií a věku. Zjistili, že mysl i tělo lze uspokojit pouhým vylepšením pohybů těla a dýchacími technikami a během několika dnů se stal velkým hitem vášnivý trend používání jógy k zachycení podstaty mysli a kondice těla..