Jóga

Salabhasana jóga (kobylka) – jak postupovat a výhody

Salabhasana (Locust Pose) je postoj, který se soustředí na břicho, hrudník a horní a dolní část zad. Základními zisky Locust Pose jsou výroba přizpůsobivosti a kvality v zádech.

Tento postoj je protisměrný k Paschimottanasana (sedící dopředu), Plough Pose (Halasana) a Sarvangasana (ramenní stojan). Než začnete Locust postoj, klidová jógová pozice se provádí odpočinkem na břiše místo na zádech.

Salabhasana jóga (kobylka) Jak postupovat a výhody

Salabhasana jóga nebo kobylka – jak udělat kroky a výhody:

Zde jsme poskytli podrobné pokyny, jak dělat salabhasana jógu a její výhody, spolu s opatřeními a tipy pro začátečníky, které vám pomohou se v této jógové póze zdokonalit.

1. Salabhasana jóga nebo kroky svatojánského chleba:

 • K provedení tohoto postoje budete možná muset polštářovat zem pod žebry a pánví složeným krytem. Kroky Locust Pose jsou jak po.
 • Chcete -li začít s tímto postojem, měli byste jít do lehu se žaludkem na podlaze. Paže mějte po stranách středu, obočí opřené o zem a dlaně vzhůru. Vaše obrovské prsty by měly být otočeny dovnitř, aby se vaše stehna otočila. Udržujte spodní část zpevněnou, aby vaše kostrč byla přitlačena k ohanbí.
 • Nadechněte se a zvedněte hlavu, nohy, ruce a horní polovinu daleko od nejranější fáze. Budete spočívat na přední pánvi, bříšku a dolních žebrech. Ověřte, zda je váš zadní konec pevný a nohy natažené. Nechte obrovské prsty na nohou obrácené jeden k druhému.
 • Zvedněte ruce s cílem, aby byly rovnoběžné se zemí, a dychtivě je protáhněte proti směru. Představte si, že na vaše nadloktí tlačí závaží a tlačí proti němu. Vaše lopatky (ramenní kosti) by měly být přitlačeny do zad.
 • Dívejte se buď přímo dopředu, nebo poněkud vzhůru, a dávejte pozor, abyste bradu nevytlačili dopředu nebo nezatížili zátylek na krku. Základna vaší lebky by měla být zvednuta a váš krk by měl být opět dlouhý.
 • Zůstaňte v této poloze po dobu 30 sekund až minut a výdech s výdechem. Můžete se párkrát nadechnout a provést kroky 2 až 3krát v případě, že na to máte chuť.

Výhody Salabhasana jógy:

Fyzické výhody:

 • Posiluje svaly dolní části zad.
 • Zlepšuje přizpůsobivost v zádech.
 • Speciálně navrženo pro zmírnění bolesti dolní části zad a ischias.
 • Stimuluje vnitřní orgány.
 • Zlepšuje absorpci.
 • Posiluje ramena a paže.
 • Opravné aplikace:
 • Zlepšuje fixaci.
 • Posiluje čakru swadhisthana.
 • Zlepšuje absorpci.
 • Zvládá slabost.

Terapeutické výhody:

Existuje mnoho výhod kobylky a většinou se seznámíme s výhodami pro zdraví. Zde uvádíme několik jejich terapeutických výhod:

1. Zmírňuje únavu

2. Zmírňuje plynatost

3. Léčí zácpu

4. Pomáhá předcházet zažívacím potížím

5. Poskytuje úlevu od bolesti dolní části zad

2. Opatření pro Salabhasana nebo Locust Pose:

Locust Pose je mimořádný postoj jógy, ale pro většinu lidí není považován za funkční jako postoj pro meditaci. Klade značnou míru úzkosti na kyčelní klouby a kolena a mělo by se k němu přistupovat s rozvahou, zejména amatéři.

Procentní podíl preventivních opatření Locust Pose nebo shalabhasana zahrnuje držení se stranou od této polohy v případě, že jste si poranili nebo ochabli kolena, protože na kolena je kladena velká úzkost. Kromě toho se zdrhněte leštění tohoto postoje v případě, že máte ischias. Také byste se měli držet stranou od této polohy v případě, že si poškodíte bérce.

Lidé s poraněním krku nebo zad by se měli vyhýbat přísnému cvičení salabhasany. Je velmi důležité, abyste nenatahovali orgány nad určitou úroveň, protože to může nepříznivě ovlivnit vaše žíly a nervy. Stejně jako v tomto případě, pokud stále máte pocit, že je pro vás vše v pořádku a necítíte žádnou bolest, doporučujeme vám, abyste se pro jistotu poradili s lékařem..

Již bylo zmíněno, že rolovanou přikrývku lze použít vždy k upevnění správné polohy těla a to je vhodné také pro lidi, kteří mají podvrtnutí v krku. To se stává zejména v případě studentů poté, co studují příliš dlouhé hodiny na jednom pevném místě a mají problém se špatným držením těla. Je pravda, že pohyb je nezbytný k vyléčení pevného držení těla, ale je také potřeba, abyste pochopili, že není vůbec dobré se přinutit jakýmkoli pohybem, jako je například kobylka, a poté na sebe působit vážné problémy..

Tipy pro začátečníky pro Salabhasana jógu nebo Locust Pose:

Tipem slušného studenta pro Locust Pose je zaměřit se na prodloužení páteře. Není důležité, jak vysoko se zvednete. Vyvíjení nadměrného stresu na výšku může zatížit váš krk a záda a způsobit poškození. Můžete otočit stehna dovnitř tak, že se vaše obrovské prsty otočí k sobě.

Tím se zabrání spoustě upnutí dolní části zad. Vaše pánev by měla být pevně přitahována k podložce. To posílí vynikající zdvih vaší horní části těla. Vaše zadní končetiny by měly být pevné, ale ne tvrdé. Mohli byste využít zádových a žaludečních svalů, abyste se zvedli v držení těla.

Vhodné rekvizity:

Srolovaná přikrývka je dokonalá rekvizita, kterou lze použít k procvičení, abyste co nejlépe dosáhli výhod salabhasany. Je to hlavně pro začátečníky, pro které je držení správného držení těla tou nejnáročnější částí a při cvičení salabhasana jógy může být válcování deky kolem oblasti dolní hrudní kosti velmi prospěšné. Někdy si můžete také podepřít čelo rolovanou přikrývkou, pokud máte zranění nebo vyvrtnutí a cítíte bodnutí bolesti, když držíte hlavu bez jakékoli podpory a krk tvoří základnu, aby unesl zátěž vaší hlavy. protože hlava je jako padající koule a rovnováhu je třeba správně udržovat.

Pokrok:

Když si myslíte, že jste si již dobře zvykli na základní salabhasana jógu nebo kobylku, můžete se dostat do určitého pokroku. Stejně jako v případě základního jógového postoje, ve kterém budete muset zvednout nohy přímo nahoru z pánve, i v tomto můžete jednoduše začít sevřít kolena a poté celý postoj založit na holeni. Nyní udělejte to, co je, zvednutím trupu nahoru a poté se pokuste roztáhnout kolena stejně jako vy. Ujistěte se, že nezkoušíte tento postoj, dokud nejste odborníkem na základní pózu.

Efekt partnera:

Partner může být velmi nápomocný při provádění salabhasany nebo kobylkové pózy. Může se postavit hned za vás a poté zatlačit na tricepsy a poté vytáhnout ruce nahoru od ramene k zápěstí proti odporu, abyste získali větší sílu a efekty se projevily lepším způsobem.