Jóga

Pozice jógy Sri Swami Satyananda a jejich výhody

Satyananda Yoga je pojmenována po svém zakladateli, Sri Swami Satyanandě Saraswati, který vyvinul tuto jógu, která je kombinací starověké tradiční jógy a moderní lékařské fyzioterapie. Guru i mistr jógy v Indii i na Západě šíří jeho učení v Indii pod názvem The Bihar School of Yoga. Jedná se o rozsáhlou praxi, která kromě ásan a pránájámu zahrnuje mimo jiné také shatkarmy nebo šest očistných technik, jógu Nidra, dhjanjógu, karma jógu, kundaliní jógu, kriya jógu, mantra jógu, juna jógu, seva jógu. Nyní se podívejme na některé z nejlepších póz satjanandské jógy.

Sri Swami Satyananda Yoga Poses & amp; Jejich výhody

Sri Swami Satyananda Saraswati jóga představuje:

  1. Co je satjananda jóga?
  2. Rozdíl mezi Iyengar jógou a satjanandskou jógou?
  3. Jaké jsou účinky satjanandské jógy?

V následujících odstavcích byly probrány některé z nejzákladnějších póz satjanandské jógy.

1. Cobra Pose:

Satyananda jóga představuje Cobra Pose

Chcete -li provést Cobra Pose, musíte ležet na břiše a držet nohy blízko sebe. Ruce byste měli mít pod rameny na zemi. Zhluboka se nadechněte a velmi pomalu zvedejte hlavu. Poté musíte také zvednout hrudník a břicho. Udržujte pupek na podlaze.

2. Bow Pose:

Bow Pose Satyananda jóga

Chcete -li provést Bow Pose, lehněte si na podložku na jógu a mějte ruce po boku. Čelo by mělo spočívat na podložce. Zavřete oči a dvakrát dýchejte. Nyní pokrčte kolena a přitáhněte nohy k hýždím. Držte nohy a zvedněte nohy a trup z podlahy. Vydržte několik póz a vraťte se na první pozici.

3. Lotus Pose:

Lotus Pose

U Lotus Pose musíte sedět na podložce na jógu a sklopit nohy tak, aby jedna byla na druhé. Položte ruce na kolena, zastrčte břicho, vnímejte protažení a držte pózu na několik sekund. Vraťte se do normální polohy a proveďte to několikrát.

4. Sedící pozice vpřed v ohybu:

Sedící pozice v předklonu

Posaďte se na podložku na jógu a dejte nohy rovně před sebe. Nadechněte se a při výdechu se ohněte dopředu a stáhněte hrudník dolů. Držte ramena otevřená a několik sekund normálně dýchejte. Držte 30 sekund a uvolněte.

5. Locust Pose:

Locust Pose

Pro Locust Pose musíte ležet na podlaze s hlavou otočenou k podlaze. Vaše paže musí být vedle sebe. Nyní jemně zvedněte nohy z podlahy a poté hlavu a horní část trupu. Chvíli vydržte a dýchejte. Proveďte toto cvičení několikrát, protože vám to pomůže zůstat fit, aktivní a zdraví po celou dobu.

6. Cat Pose:

Cat Pose

Chcete-li provést Cat Pose, položte ruce a kolena na podložku jako čtyřnohé zvíře. Roztáhněte prsty a dívejte se na podlahu. Zhluboka dýchejte a tlačte střed zad nahoru. Nyní se podívejte na podlahu a stočte hlavu směrem dovnitř. Toto cvičení opakujte asi deset až dvacetkrát. Poté se můžete uvolnit se vztyčeným trupem.

7. Příznivá pozice:

Příznivá pozice

Auspicious Pose je jednou z nejjednodušších ásan. K tomu musíte sedět na podložce na jógu s pravou nohou položenou v prázdném prostoru mezi levým stehnem a lýtkovým svalem. Udržujte páteř rovně a položte ruce na bradu. Několikrát se zhluboka nadechněte.

8. Mountain Pose:

Mountain Pose

Chcete -li provést Mountain Pose, postavte se rovně s nohama u sebe. Spojte dlaně tak, aby byly proti sobě. Udržujte páteř rovnou. Nyní dýchejte a vydechujte. Ujistěte se, že zhluboka a pomalu dýcháte.

9. Thunderbolt Pose:

Thunderbolt Pose

Pro Thunderbolt Pose musíte pokleknout na podlahu a položit ruce na kolena. Těšte se měkkým pohledem a relaxujte. Posaďte se a držte pózu po celou jednu minutu. Chcete -li uvolnit pózu, položte dlaně na podlahu a zvedněte hýždě. Překřížte kotníky a natáhněte nohy ven.

Výše uvedené jsou tedy některé z nejlepších póz satjanandské jógy, ale to není vše. Ostatní aspekty, které jsou zahrnuty v této formě jógy, jsou příliš před fyzickými výhodami a mají za cíl vyšší duševní vývoj člověka. Duchovní růst, který zažívá člověk praktikující satjanandajógu, nelze popsat slovy. Přidejte se k této józe, vyzkoušejte její výhody a také ji sdílejte se svými přáteli a příbuznými.

Často kladené otázky & Odpovědi:

Q1. Co je satjananda jóga?

Odpověď: Satyananda jóga je forma jógy, která se kromě pránájámy a ásan zaměřuje také na různé meditace a očistné techniky, které pomáhají pozvednout člověka na všech třech úrovních, tj. Fyzické, mentální a duchovní.

Q2. Čím se Satyananda jóga liší od Iyengar jógy nebo Ashtanga jógy?

Odpověď: Základní rozdíl mezi satjanandskou jógou a iyengarskou jógou nebo aštanga jógou je ten, že hlavní zaměření této jógy není na ásany, ale funguje na vícevrstvých aspektech člověka. Cvičením satjanandské jógy tedy můžete dosáhnout celkového rozvoje člověka a hlavně duchovního pozvednutí člověka s citlivostí být jedním s vyšší duší a božským já.

Q3. Jaké jsou účinky satjanandské jógy?

Odpověď: Cvičením satjanandské jógy člověk obecně prožívá následující:

  • Hlubší relaxace
  • Vnitřní mír a klid
  • Ásany zároveň pomáhají uvolnit stres uložený v našem těle
  • Povědomí o našem těle se zlepšuje a stres se snižuje.