Jóga

Pozice a výhody židle pro jógu

Cvičení jógy na židli je velmi dobré pro udržení vašeho zdraví a síly. Mnoho lékařů a odborníků jim poradilo pro ty, kteří nemohou cvičit kvůli svému věku nebo kvůli nedostatku času. Tyto pózy jsou tak snadné, že je může provádět téměř každý. Zahrnují strečink, dýchání, meditaci, zvraty a rotaci. Zpevňují břicho a pomáhají vám lépe se soustředit. Pro lepší porozumění, návrhy, znalosti a odkazy můžete použít několik následujících odstavců.

Pozice a výhody židle pro jógu

Zde jsou nejlepší pozice a výhody jógy na židli.

1. Dýchání:

židle-jóga

Chcete -li cvičit jógu na židli, musíte začít s dýcháním. Posaďte se rovně na židli a položte si ruce na břicho. Nyní se uvolněte a začněte dýchat. Zkuste si zatlačit dech do jádra. Pózuje to denně, protože vám to poskytne sílu a odolnost.

2. Spinal Twist:

Pro zkroucení páteře musíte sedět rovně na židli a vdechovat. Otočte se doleva, zatímco se díváte přes levé rameno. Nyní držte tuto pózu asi tři nádechy a poté se vraťte do normální polohy. Opakujte na druhé straně.

3. Roztažení třísel:

Pro protažení slabin se posaďte rovně na židli a roztáhněte nohy. Položte ruce na stehna a nakloňte se dopředu. Cítíte protažení nohou a spodní části zad. Vydržte jedno počítání a vraťte se do normální polohy. Udělejte to asi třikrát až čtyřikrát, pokud vám to vyhovuje.

4. Boční ohyby:

Popadněte opasek, připněte si ho a posaďte se ve vzpřímené poloze. Zvedněte ruce nad sebe. Inhalovat. Při výdechu se sklopte na pravou stranu. Když se stanete silnějšími, můžete se ohnout pro mnoho dalších dechů. Totéž opakujte na levé straně. Nezapomeňte každý nádech velmi pomalu.

5. Fan Pose:

Pokud jde o pózu fanoušků, položte nohy pevně na podlahu. Ujistěte se, že jsou od sebe. Vezměte obě ruce a chyťte se opěradla židle. Srolujte lopatky dolů a zkuste v hrudi vytvořit otvor. Zadržte asi pět až deset dechů a poté ji nechte uvolnit. Dokončete tím, že se omotáte rukama.

6. Shake It Out Pose:

Chcete -li udělat tuto jógu, potřeste rukama a nohama. Začněte protřepáním jedné nohy najednou. Pak přidejte ruce. Díky tomu bude vaše jádro silnější. Nezapomeňte také na několik sekund protřepat páteř a poté ji můžete udržet vysokou. Díky tomu se budete cítit svěží a plní energie.

7. Rotace kotníku:

Chcete -li provádět rotace kotníků, posaďte se na židli s rovnou páteří. Poté zvedněte nohy asi dvacet centimetrů nad zem. Otočte oběma nohama doleva a dozadu. Můžete to udělat jednou nohou najednou nebo oběma dohromady. Vše závisí na vaší komfortní zóně. Vezměte to doleva a pak doprava.

8. Pose Raise Pose:

Chcete -li pózu zvednout koleno, musíte nejprve sedět na okraji lavičky. Vaše nohy by měly být na podlaze. Nyní vezměte tělo dolů s rukama na lavičce. Nyní zvedněte kolena nahoru a dolů; jeden za druhým. Tím zpevníte nohy, tricepsy, ramena a horní část zad.

9. Rotace ramen:

Při rotaci ramen vezměte obě ruce a položte je na paže tak, aby se vaše prsty dotýkaly ramen. Nyní je otočte ve směru hodinových ručiček. Poté, co to provedete asi minutu, je otočte proti směru hodinových ručiček. Tím zpevníte svaly paží a posílíte je.