Jóga

Natarajasana – jak postupovat a výhody

Jóga je skvělý způsob, jak vás přenést od stresu každodenního života k vyrovnanosti a klidu skutečného a ničím nerušeného míru. Jógu praktikuje bezpočet let spousta šťastných lidí z celého světa, kteří dávají velmi pozitivní poznámky ohledně této věkově staré formy. Jóga je v podstatě pomalým cvičením, po kterém následují menší a větší zvraty, ve kterých je hluboké dýchání nedílnou součástí dosažení dokonalého postoje..

Natarajasana Jak postupovat a výhody

Jóga má také mnoho léčebných aplikací a je známo, že odstraňuje všechny problémy s klouby a bolesti zad spolu s dalšími problémy, jako je cukrovka a vysoký krevní tlak. K dispozici je neomezené množství poloh jógy, které jsou k dispozici pro každodenní použití. V dnešním článku budeme diskutovat o postoji Natarajasany a o tom, jak to dělat efektivně, a o jejích výhodách.

Natarajasana Jak na to?

V sanskrtu termín Nataraja znamená druh tance, kde „Nat“ znamená tanec, „Raja“ je král. Kultovní postava v indické mytologii, Nataraja je klasický tanečník, známý jako bůh tance, zobrazovaný prostřednictvím taneční figury, která se stala tradiční ikonou pro hinduisty. Napodobující zbytky toho samého tanečního postoje, tady je Natarajasana.

Anglický název pro tuto pozici je známý jako Lord of the dance pose a hlavně se zaměřuje na tělesnou rovnováhu jako jeden z hlavních požadavků. Přestože s tímto postojem začínající nemusí být v pohodě, praxe z vás udělá perfektního.

  1. Začněte tím, že se postavíte přímo doprostřed podložky na jógu.
  2. Vaše paže budou položeny přímo u boku a budou se dotýkat trupu, zatímco zarovnáte krk k páteři.
  3. Před zvednutím jedné z končetin se zhluboka nadechněte, řekněte levou a pomalu jím švihejte až do zad.
  4. Současně pohybujte paží, levou směrem dozadu, abyste si při švihu nohou mohli chytit prst na noze.

Nyní se pokuste dostat špičku tak vysoko, jak je to možné, což způsobí, že se ohnete až dopředu, hrudník vystrčíte a ramena se rozšíří. S pravou nohou stále rovně a podporující tělesnou hmotnost natáhněte pravou paži před sebe, možná mírně nakloněnou nahoru a držte ji rovně, když uzamknete postoj a dýcháte normálně na několik sekund. S lehkostí můžete dokonce pracovat až minutu nebo dvě.

V počátečních fázích použijte zeď nebo podpěru před sebou, abyste zlomili pád v případě, že ztratíte rovnováhu. Často se dokonce můžete rozhodnout pro „mudru“ ruky volnou rukou.

Jak nám to pomáhá?

  • Natarajasana je osvědčená jóga na hubnutí. Když stojíte na jedné noze a provádíte drobné protahování, nevyhnutelně spalujete kalorie. Každé ráno začněte svůj první východ slunce s touto jógou a pokračujte v houpání horkého těla každý den.
  • Kromě přibývání na váze vás trápí ještě jedna důležitá věc, a to mírný pocit zažívacích potíží pokaždé, když si pochutnáte na dobrém kořeněném jídle. To je, když tato jóga opět hraje svou roli při uvolňování vašeho těla z vedlejších kyselých formací, čímž vás chrání před poruchami trávení.
  • Je to také osvědčený způsob, jak udržet dolní končetiny silné a pevné. Jakkoli máte rádi dřepy, tato jóga by se také postarala o vaše svaly dolní části těla a zpevnila je.
  • Natarajasana je jedním z postojů jógy, které přitahují i ​​mysl. Pokud si dopřejete tuto jógu, dvě minuty každé ráno, můžete celou zátěž a depresi rozdrtit na kusy.