Jóga

Makarasana (krokodýlí póza) – jak postupovat a její výhody

O józe se mluví už roky a roky, počínaje našimi předky až po svět před nimi. Jóga začínala především rituálním náboženstvím, které následovalo po svatých, a zdaleka překonala všechna omezení, aby dosáhla slávy, s jakou nebyla dosud oslavována žádná jiná rutina cvičení. Nedávná vlna obav o kondici uzurpovala svět a nyní se ideologie, které zůstávají, omezují pouze na fyzickou zdatnost.

Jóga nám však může nabídnout něco víc, než jen fyzickou zdatnost. S jógou lze nyní dosáhnout duševní úlevy od deprese a klidu. To je jeden z hlavních důvodů, proč je jóga mnohem více upřednostňována před cvičením. Tento článek je o výhodách a krocích jedné takové jógy zvané Makarasana.

Makarasana (krokodýlí pozice) Jak postupovat a její výhody

Makarasana (krokodýlí póza):

Prostřednictvím řízeného dýchání a pomalých gest a pohybů ruky se jóga spoléhá na konkrétní nedosažitelné polohy a pózy, které zahrnují mírné úseky a zvraty, a teprve díky celé této proceduře splňuje jóga své podmínky. Makarasana však není považována za jednu z nejtvrdších poloh.

Ve skutečnosti je to jedna z nejdostupnějších póz a je také široce známá jako krokodýlí póza. Makarasana je odvozena od konečné podoby držení těla, která napodobuje líného krokodýla. Nyní existují dvě verze této jógy, začátečníci a profesionální. Připravte si podložku na jógu a začněte cvičit.

Tipy pro začátečníky- Makarasana (krokodýlí póza):

Makarasana (Crocodile Pose) je docela náročná póza, zejména pro začátečníky. Může chvíli trvat, než se boky, dolní část zad a hamstringy dostatečně otevřou, aby umožnily plný rozsah pohybu požadovaný u těchto ásan. Při provádění těchto ásan je důležité si uvědomit určitou míru trpělivosti, protože jakákoli agresivita projevená během cvičení těchto cvičení bude mít jen opačný účinek a bude mít za následek zranění.

Jak to udělat?

  • Lehněte si na podložku, obličejem se nejprve dotkněte čela země. Páteř musí být natažená, přičemž dbejte na to, aby dolní končetiny byly narovnané a natažené.
  • Nyní se ujistěte, že se vaše prsty dotýkají země kotníky směrem ke stropu. V tuto chvíli by měly být obě ruce na každé straně a dlaň vzhůru, spočívající vedle vás.
  • Po této póze následuje hluboký výdech, a když to uděláte, zvedněte hlavu z ramen a soustřeďte se na paže, které se vracejí až teď. Pokuste se napodobit loď, jak pomalu zvedáte nohy, čímž necháte hlavu trochu naklonit dozadu.
  • Zadržte dech na několik sekund, než jej pustíte a zachováte svůj původní postoj.

Výhody krokodýlí jógové pozice:

Pozice Maha Mudra jógy je nespočet, protože poskytuje flexibilitu tělu a uvolňuje mysl. Další póza Makarasany závisí hlavně na klidu těla, kde se po dlouhém dni tvrdé práce a dřiny možná budete chtít rozhodnout pro toto cvičení, abyste se ochladili. Když si lehnete a natáhnete nohy rovně, uvolní se uspokojivý nádech bolesti způsobený svalovou ztuhlostí. Předpokládá se, že hluboké dýchání zbaví vaše tělo toxinů, a proto se po tom začnete cítit lépe.

Výše popsaná dřívější poloha se zaměřuje na ztuhlost těla a opět vytvořením nebo napodobením formace lodi uvolňujete těsné uzly a napínací body svého těla. To je důvod, proč svaly na začátku mohou způsobit malou bolest, která by později ustoupila pružnosti těla.

Je to vynikající způsob, jak udržet spodní svaly zad stabilní a robustní, když je zvednete, čímž vytvoříte mírné promáčknutí a tím i napínací sílu v malé části zad.

Preventivní opatření a kontraindikace:

Existují konkrétní preventivní opatření, která by lidé měli před cvičením této jógové pózy dodržovat. Jednou z hlavních věcí, na kterou si dát pozor, je zajistit, aby vaše tělo bylo při cvičení ásany v pohodlí. Pokud máte vážné zranění zad, je nejlepší se Makarasaně vyhnout. U osob s poraněním krku se vyhněte jakémukoli tlaku nebo podpoře krku a nechte jej stát neutrálně. V opačném případě položte skládanou deku kolem krku jako podporu během ásany. Mezi významné kontraindikace patří těhotné ženy a osobám s astmatem a průjmem se doporučuje zdržet se praktikování těchto poloh jógy, pokud nejsou pod přísným dohledem odborníků. Lidé s poraněním kolena a zlomeninami kostí také nedoporučují cvičit tyto polohy.

Makarsana (Crocodile Pose), stejně jako mnoho předklonů, je díky svému jemnému uklidňujícímu účinku považována za regenerační pózu. Říká se také, že revitalizuje tělo, uvolňuje stres a úzkost. Tuhost ve vašem těle je běžným problémem, se kterým se čas od času potýkáme. Pokud při nácviku těchto poloh nebudeme opatrní a pozorní, taháme šlachu sem a nerv tam vždy. Toto cvičení vám pomůže postarat se o ztuhlost a ztuhlost těla protažením svalů a vnesením pružnosti do nich. Tato jóga také souvisí se srdcem, kde mohou být srdeční problémy udržovány na uzdě tím, že tento postoj provádíme denně. Když se však tentokrát skloníte, na chvíli zadržte dech, dokud vám nezačne rychle bít srdce. Břicho také obsahuje vaječníky, a proto má tato jóga také ruku v ruce při odstraňování menstruačních nepravidelností a problémů. To je užitečné hlavně pro ženy, které s těmito problémy neustále hodně trpí. Je známo, že jóga navždy dezinfikuje vaši mysl spolu s tělem, a to je jen další z mnoha výhod, které vám tato jóga může poskytnout.