Jóga

Jaké jsou ásany divya jógy a jaké jsou její výhody?

Svět potřebuje osvobození a je na čase. Když mluvíme o osvobození, jste svět, což znamená, že vaše tělo je pro vás vesmírem, a měli byste se dobře starat o to, aby zůstalo zdravé a vydatné. Chcete -li mít dokonalou a dobře naladěnou postavu, zarovnané a přizpůsobené čakry, musíte cvičit pravidelně a vhodně, říkají odborníci. Nežádáme vás, abyste se každý den na několik hodin předplatili v drahých tělocvičnách nebo čerpali železo. Spíše vás žádáme, abyste mysleli na požehnání přirozenosti, například na jógu, abyste dosáhli dobře vyváženého, ​​tónovaného a fit těla.

Divya Yoga Asanas

Proč jóga?

 • Časově méně náročné.
 • Více výhod.
 • Celosvětově demograficky akceptováno.
 • Pomáhá tělu, mysli i duši.
 • Chrání před nebezpečím a rozmary krysího života.

Je ale důležité, abyste našli správného učitele, trenéra, školu nebo gurua, který se bude učit umění a vědu jógy. Starověký způsob, jak zůstat fit, udělal tehdy zázraky a dodnes pomohl miliardám po celém světě. Poraďte se však se svým rodinným lékařem, než se zaregistrujete nebo začnete s lekcemi jógy.

Co je Divya jóga?

Divya je sanksritský výraz pro „božský“, „osud“ nebo „štěstí“. V rámci filozofie jógy je divya často označována jako divya-drishti, což znamená božský vhled. Jakmile jogín dosáhne Divya-drishti, pomůže jim to komunikovat a spojit se s Božstvím a také jim umožní nahlédnout do budoucnosti i minulosti.

Divya Yoga je kombinací starodávné tradiční praxe hatha jógy a moderní a moderní metody karoserie zvané Heller work. Divya jógu původně vyvinula Divya Aanand (Daryl Vansier) a byla uznána Jógovou aliancí. V moderní době se stala velmi populární a probíhá v řadě studií i při duchovních cvičeních.

Divya jóga je primárně rozdělena do čtyř segmentů, přičemž každý segment se zaměřuje na konkrétní část těla nebo jiný aspekt dosažení duchovních a fyzických pokroků, které jóga nabízí. První modul se zaměřuje na „rukáv“ těla, zatímco druhý na „základní“ struktury a třetí na vyvažování ženské a mužské energie a poslední modul na integraci všech výše uvedených částí.

Jaké jsou hlavní ásany v divya józe?

Pojďme se podrobněji níže seznámit s konceptem ásan Divya jógy.

Jógu Patanjali Divya mohou cvičit lidé všech věkových skupin. Obvykle to začíná několika zahřívacími ásanami a suryanamaskarovými cvičeními, po nichž následují různé kombinace ásan, póz a cvičení. Patanjali Divya jóga také cvičí mudry, pranayamy a mikro cvičení, která prospívají očím, prstům, prstům, tváři a krku. Divya jóga je zakončena Shavasanou.

Podle Ramdeva je „jóga úžasný prostředek k procvičení, protažení a uvolnění těla/mysli, aby mohla být zdravá a dlouhověká. Pomáhá při koordinaci těla, mysli a duše.

Některé z ásan, které tvoří Divya jógu, jsou:

Baddha Padmasana: Baddha Padmasana je také známá jako zamčená lotosová póza. V sanskrtu „Baddha“ znamená vázaný nebo zamčený.

Bhujangasana: Bhujangasana připomíná vyvýšenou kapotu kobry, proto je také známá jako Cobra Pose.

Dhanurasana: Jak název napovídá, Dhanurasana je pojmenována podle tvaru, který tělo má při provádění – luk. Dhanu znamená úklona.

Halasana: Postava těla při provádění této ásany vypadá jako typický pluh, odtud název Halasana.

Kukkutasana: V sanskrtu Kukkut znamená kohout nebo kohout, tato asana byla zmíněna v zastaralých posvátných textech jógy, jako jsou Gheranda Samhita a Hatha Yoga Pradeepika. Je to obzvláště obtížná pozice, která vyžaduje obrovskou sílu paží a vyžaduje spoustu času a cvičení k zdokonalení této ásany.

Matyasana Mayurasana: V kontextu jógy Ashtanga Vinyasa je tato forma ásany považována za pultovou ásanu vůči Sarvangasaně.

Paschimothasana: Paschimottanasana je jednoduchá asana a předvádí klasickou pózu z hatha jógy a má mnoho výhod.

Saryangasana: „Sarv“ znamená všechny; „Anga“ znamená část těla. Sarvangasana je pozice jógy, kde je celé tělo vyváženo na ramenou.

Siddhasana: V sanskrtu znamená „Siddha“ „dosažený“ nebo „adept“ a „asana“ znamená „póza“. Siddhasana je v textu Hatha Yoga Pradeepika zmiňována jako jedna ze čtyř nejsilnějších póz vhodných pro meditaci.

Vajrasana: Tato diamantová póza se také nazývá Adamintine Pose. Název pochází ze sanskrtského slova Vajra (वज्), což znamená diamant nebo blesk, a jak název napovídá, jde o klečící pózu. Dechová cvičení jako Pranayama, Kapalabhati a Anulon Vilom se obvykle provádějí v sedě a říká se, že tělo je tak silné jako diamant.

Co spojuje Divya jógu?

Jednou z nejpopulárnějších větví nového věku dnes je Divyayoga. Pojďme se na koncept podívat podrobně.

Vajrasana:

Říká se, že Divya jóga pomohla mnoha lidem při problémech s padáním vlasů a při nehodách s vlasy. S použitím konečků prstů by se vašim vlasovým špičkám a folikulům dostalo spousty cvičení, čímž by byly vlasy silné a zdravé. Tato praxe také pomáhá při růstu vlasů, což by z vaší koruny dělalo vždy centrum přitažlivosti. Odborníci na divya jogín doporučují použít DivyaKesh Tail, který pomáhá v boji s problémy, které trápí hlavu a pokožku hlavy, dokonce i s bolestmi hlavy a migrénami. Olej je vyráběn v laboratořích Divya lékárny Swamiho Ramdeva a obsahuje následující přísady;

Vajrasana

 • Bhringa-raja
 • Brahmi
 • Amalakl (Amala)
 • ShwetaChandana

Divya jóga a těhotné ženy:

Být nastávající matkou je takové požehnání, Divya jóga nabízí mnoho póz například pro těhotné ženy;

1. Cat Pose pomáhá s problémy dolní části zad, což je zvláště v případě žen, které očekávají a mají v této oblasti akutní bolesti. Póza pomáhá ženám s přizpůsobivostí a pohybem

2. Heroine Pose pomáhá s psychickými, fyzickými, vzdušnými a dalšími nemocemi, které trápí těhotné ženy. Podporuje fungování páteře a svalů kolem a páteře jako celku.

Výše uvedené dvě polohy pomáhají s oblastmi kolem žeber, vysokého hrudníku, ramen a hrudníku. Zarovnání těla je možné, čakry jsou dobře sladěny a nemají žádné nepříznivé účinky na matku nebo na dítě v matčině lůně, říkají odborníci

Výhody:

Uvedené pózy pomáhají s výstižným poměrem dělohy. Membrána také pomáhá se snadnými pohyby a dýchací akty jsou také příznivé pro nastávající matku. Signály jsou přenášeny do mozku snadno a hojně, ale velmi klidně a vyrovnaně. Vazby a abstrakce dělohy se učí prostřednictvím takových póz, říkají odborníci. To je přesně to, co pomáhá ženě v době porodu nebo při aktu porodu.

Divya jóga a štítná žláza:

Pacienti trpící štítnou žlázou nyní nemusí utrácet velké částky za léky k léčbě. Odborníci se domnívají, že použití sarvangasanu je užitečné, nebo přijali stanovisko, které s takovými problémy pomůže.

 1. Pacient potřebuje začít jogínskou postojovou pozicí a pomalu se zhroutit na záda.
 2. Nyní potřebuje zvednout nohy, dokud nebude ohnuté k rameni
 3. Kolenní čepice by měla být přivázána k hrudi a přitisknuta k hrudi
 4. Lokty nesou veškerou váhu a paže podpírají boky
 5. Přijímací ohyb se pak provádí po dobu dvou minut, aby se jogínské cvičení uzavřelo

Štítná žláza je zodpovědná za hmotnost v těle a za aktivitu v těle. Pomocí výše uvedeného cvičení je štítná žláza stimulována a zefektivněna. Další ásany, které mají být použity jako následná opatření, jsou;

 • Naukasana
 • Uttanpadasana
 • Matsyasana
 • Yashtikasana

Případové studie prokázaly:

V dnešní době chce každý důkaz pro taková tvrzení, a proto když se podíváte online, najdete miliony svědčících pro Divya jógu. Baba Ramdev udělala s Divya jógou zázraky pro mnohé, zejména pro ty, kteří trpí problémy těla a mysli. Ásany, které učí, byly replikovány snadnějšími způsoby, znovu a znovu, a po celém světě.

Nyní se učí a využívá výhod Divya jógy více než miliarda. V celém národě existují třídy, kde se člověk může naučit, jak být fit. Kromě toho má Baba Ramdev svá vlastní videa, CD a DVD, jógové tábory, kde nabízí pokyny a body, jak si pomocí jógy co nejlépe užít svého zdraví. Ilustrované tréninky jsou jednoduché a přehledné a jsou zde také uvedeny výhody

Produkty Divya Patanjali:

Jogínský guru šel o krok napřed a přinesl terapie a domácí prostředky, které může používat každý, konkrétně produkty Divya patanjali. Lektvary a směsi použité patanjali divya jógy jsou vyrobeny ze stoprocentně přírodních bylin a je známo, že pomáhají při téměř všech nemocech těla a mysli. Není třeba se obávat žádných vedlejších účinků, protože uvedené složky jsou stoprocentně přírodní.

Výhody:

 1. Díky jógové terapii mají lidé trpící chronickými bolestmi prospěch z Divya jógy a patanjali
 2. Zmíněné ásany a pokud byly použity, pomohly mnoha lidem na celém světě přirozeným způsobem bojovat s obezitou a hubnutím, což eliminuje potřebu chirurgického zákroku a nákladných léků
 3. Produkty Divya patanjali generované z laboratoří lékárny Baba Ramdev mají odpověď na všechny zdravotní potřeby a problémy
 4. Získávají se a získávají se přírodní zdroje a zdroje, aby se zajistilo, že každý kus léku je autentický a pravý.
 5. Bylinné prostředky, které lze vyrobit doma, učí také jógoví mistři

Zůstaňte zdraví a zůstaňte šťastní!!