Jóga

Jak provádět Viparita Karani Asana a její přínosy pro zdraví

Jóga má několik vynikajících postojů k udržení dobrého stavu člověka. Je to jediná fyzická aktivita, která zahrnuje jak mysl, tak tělo. Zejména ve světě plném stresu má jóga mnoho výhod, které nabízejí úlevu. Jednou z nejlepších póz, jak uklidnit chaotickou mysl a dosáhnout tělesné síly a kondice, je Viparita Karani. Slovo „viparita“ je sanskrtské slovo, které znamená převrácené a jen na povel, jiný název pro Viparita Karani Asana je Legs up the Wall pose. Ásana ve skutečnosti zahrnuje osobu, která je v polovině cesty vzhůru nohama. Přečtěte si, abyste věděli o divech této pózy a o tom, jak si můžete vychutnat plody zdokonalování této ásany.

Jak provádět Viparita Karani Asana a její přínosy pro zdraví

Viparita Karani Tipy pro začátečníky:

Tato póza je jednou z náročných ásan v józe. Zahrnuje zvedání spodní části těla nahoru a udržování rovnováhy. Začátečníkům může být těžké dosáhnout na první pokus. Podívejte se na několik nejlepších tipů, jak provádět nohy po zdi:

 • Ze začátku použijte zeď jako oporu pro nohy.
 • Pevně ​​přitiskněte stehna ke stěnám
 • Udržujte dech, abyste vyrovnali celou oblast trupu proti zdi
 • Pokaždé, když vydechujete, musíte na stehna pevněji zatlačit kosti.

Jak udělat Viparita Karani jógu:

Chcete -li znát kroky Viparita Karani, postupujte podle následujících bodů:

 • Pro začátečníky použijte silnou oporu, zeď, pokud musíte provádět následující jógu.
 • Lehněte si u zdi v kolmém stavu tak, aby vaše dolní končetiny směřovaly ke zdi a poté se hranou přibližujte ke zdi, dokud se boky nedotknou zdi.
 • Nyní, když máte nohy opřené o zeď, narovnejte je. Při pokusu o to můžete cítit mírné tahání nebo natahování, ale to by vás nemělo zastavit.
 • Jakmile jste v poloobrácené poloze, položte ruce na obě strany a uvolněte se.
 • Jen si tam lehněte dobrých 5 až 10 minut.
 • Dýchejte normálně; není nutné žádné přehánění při dýchání.
 • Kvůli drsné základně můžete cítit nepohodlí v oblasti boků, a proto můžete použít opěrku polštáře nebo skládanou přikrývku.
 • Pro odborníky, kteří zvládli formu jógy, již nebudou vyžadovat podpěru na zeď.

Tentokrát využijí sílu spodní části těla tím, že zavěsí dolní končetiny vzhůru nohama a využijí sílu horní části těla, když použijí ruce jako oporu v pase a zvednou spodní část těla nahoru.

Výhody Viparita Karani:

Tato asana má neuvěřitelné výhody pro zdraví. Pravidelným cvičením lze překonat řadu zdravotních problémů a užívat si dobrého života. Některé z klíčových oblastí, kde tato asana může pomoci, jsou:

1. Duševní klid:

Možná vás překvapí, jak má zvedání nohou a snaha udržet to mít co do činění s duševním klidem. Pokud něco, vytváří to chaos o to víc, ale poté, co jste s cvičením skončili, byste se cítili vyplaveni veškerým vnitřním stresem a znovu obviňujeme intenzivní průtok krve a cirkulaci, který se zlepšuje a začne fungovat, jakmile zaujmete pozici. . Tím se mozkové buňky otevřou a zbytek následuje.

2. Ovariální problémy:

Řeknu vám, proč je to účinná jóga, která by pomohla všem ženám tam venku, bez ohledu na věk a životní styl. Je to proto, že nejvíce ceněný prvek v našem těle, vaječník, má často tendenci se k nám chovat špatně. Jako královna vládne svým vlastním způsobem a udržet ji a její problémy na uzdě, to je mistrovská jóga. U těch, které jsou stále plodné, vám může pomoci vyléčit vaše menstruační nesrovnalosti, zatímco u těch, kterým už nezbývá žádné vajíčko, se tato jóga aplikuje na krevní tlak a cirkulaci ve vaječníkové oblasti, díky čemuž jsou řízeny sekrece hormonů, takže můžete mít klid po menstruačním životě.

3. Migréna:

Pokud vás trápí bolest hlavy nebo migréna, zabalte si kolem hlavy těsný obvaz a lehněte si na doporučenou polohu. Brzy ucítíte, jak vaše migréna nebo bolest hlavy pomalu mizí.

4. Hypotyreóza:

Když si lehnete do poloinvertované struktury, budete vědět, že krev proudí do mozku a cirkuluje tam, čímž vytváří mírný tlak i v oblasti krku, když prochází kolem. Tím se aktivují a stimulují štítné žlázy. Tímto způsobem by se sekrece štítné žlázy mohla vyrovnat potřebám vašeho těla.

Opatření a kontraindikace:

Před prováděním této jógové ásany je třeba mít na paměti následující opatření a možné vedlejší účinky:

 • Tuto ásanu je nutné striktně provádět pouze na prázdný žaludek
 • Před pokusem o tuto pózu se ujistěte, že jste vyprázdnili svá střeva
 • Mezi cvičením a jídlem musíte dodržet alespoň 4hodinový odstup
 • Této ásany je třeba se během menstruace vyvarovat, protože převrací vaše tělo
 • Lidem trpícím glaukomem se nedoporučuje, aby dělali tuto ásanu
 • Také lidé s chronickými problémy s krkem musí tuto jógu provádět pod dohledem instruktora

Viparita Karani Asana je úžasná pro unavené nohy a lidi, kteří trpí pravidelnými křečemi v chodidlech. Může zmírnit bolesti zad a má terapeutický účinek na mysl. Je to skvělé při podpoře trávení a snížení krevního tlaku. Lidé trpící nespavostí z této ásany hodně těžili. Pokud chcete zahnat depresi a vést klidný život bez obav, je to jedna z nejlepších pozic jógy.