Jóga

Jak provádět Padahastasana (Pose-to-Feet Pose) a její výhody.

Jóga se stala nedílnou součástí našich životů. Pokud chcete do své rutiny začlenit protahovací pózu, Padahastasana může být ideální. Padahastasana, široce známá jako Hand Under Feet Pose, se dostává pod intenzivní předkloněné pozice obrácené jógy. Pomáhá významným způsobem udržovat zdraví vašeho těla. Cvičením Padahastasana můžete posílit kolena a stehna při protažení dolní části zad, zad, stehen, lýtek a hamstringů.

Padahastasana (ruka na nohou) Jak postupovat a výhody

Tento článek pojednává o výhodách Padahastasany a o tom, jak můžete účinně provádět tuto jógovou ásanu.

Co je Padahastasana jóga ?:

Padahastasana je protahovací póza, která pomáhá efektivně protáhnout svaly dolní části zad, lýtek a stehen. Padahastasana je odvozena ze sanskrtu, kde pada znamená noha, hasta znamená ruka a asana znamená držení těla. Smyslem této ásany je tedy použít ruce, aby se dotkly nohou ohnutím dopředu.

Výhody Padahastasana jógy:

Zde jsou některé z nejlepších výhod pravidelného provádění Padahastasany.

1. Pomozte vám spálit břišní tuk:

Poloha Padahastasana ve stoje a předklonu vám pomůže ztratit břišní tuk při fyzickém protažení svalů. Možná nebudete zpočátku provádět tuto ásanu s dokonalostí, ale cvičením můžete dosáhnout ohromných výsledků.

2. Silná a pružná páteř:

Když provádíte Padahastasanu, svaly na nohou a pažích jsou natažené, což je během procesu ohromně posiluje. Pravidelným cvičením této jógové ásany se navíc vaše páteř stává pružnou.

3. Zvyšuje úroveň vitality těla:

Padahastasana, také nazývaná póza rukou na nohou, je součástí rutiny Surya namaskar a posiluje sílu a aktivitu vašeho těla.

4. Zlepšuje trávení:

Cvičení Padahastasana uvádí věci do pohybu efektivně uvnitř trávicího traktu stimulací trávicího procesu, který zlepšuje funkce různých trávicích orgánů.

5. Zvyšte svůj metabolismus:

Padahastasana pomáhá udržovat zdravou metabolickou aktivitu na každodenním základě. Toto fyzické cvičení stimuluje všechny metabolické procesy ve vašem těle, takže je řízení hmotnosti mnohem lépe ovladatelné.

6. Vylepšuje paměť:

Cvičení Padahastasana energizuje váš nervový systém. Také zlepšuje vaši mozkovou sílu a paměť tím, že zvyšuje průtok krve do vašeho mozku.

7. Masíruje trávicí orgány:

Padahastasana pomáhá zvýšit flexibilitu telat, hamstringů a účinně masíruje a tonizuje trávicí orgány.

8. Zvyšuje krevní oběh:

Pohyb rukou a nohou při provádění Padahastasany zlepší krevní oběh ve vašem těle. Průtok krve v horní části těla je vylepšen, protože pomáhá uvolňovat přebytečný vzduch z vašeho břicha.

9. Pomáhá při problémech souvisejících s nosem a krkem:

Zahrnutí pozice pod nohama do vašeho zdravotního režimu je vhodné pro lidi trpící různými nosními a krčními problémy. S praxí můžete tuto pózu provádět snadněji.

Jak udělat Padahastasana:

Zde jsou jednoduché kroky, které můžete dodržovat, abyste mohli Padahastasanu provádět efektivně:

 • Postavte se vzpřímeně v horské póze s rukama na boku těla a držte je rovně.
 • Pomalu se ohýbejte a přitom naklánějte klouby kyčle a vydechujte. Dávejte pozor, abyste se neotočili z pasových kloubů.
 • Pamatujte, že v podhůří potřebujete protáhnout trup a dýchat, zatímco se předkloníte.
 • Otvory a zakloňte ruce pod chodidla a dbejte na to, abyste měli prsty zcela pod nohama.
 • Při nádechu vezměte hlavu a trup co nejvíce a přitáhněte nohu a trup blíž.
 • Trochu zvedněte trup, zkuste se protáhnout a nepřestávejte po celou dobu vdechovat a vydechovat. Poté se zkuste při dýchání ohnout dopředu a hlouběji.
 • Zůstaňte v této poloze tak dlouho, jak můžete.
 • Zpočátku se můžete málo protahovat, ale postupně můžete zvýšit sílu a pružnost svého těla.
 • Při provádění této ásany mějte nohy a záda rovně.
 • Vyhněte se namáhání krčních svalů tím, že necháte hlavu pevně viset.
 • Nadechněte se a pomalu zvedněte trup nahoru.

Kdo by neměl dělat Padahastasanu ?:

Přestože je Padahastasana prospěšná, lidé s následujícími zdravotními podmínkami by se měli této póze vyhnout.

 • Hypertenze a srdeční problémy.
 • Vředy.
 • Zranění kyčle.
 • Břišní kýla.
 • Ischias.
 • Problémy s koleny.
 • Závrať.

Jóga je perfektní způsob, jak začlenit cvičení do své každodenní rutiny. Chcete-li však využít všech výhod provádění Padahastasany, nezapomeňte zahrnout alespoň desetiminutové zahřátí, abyste mohli odstranit ztuhlost těla. Pokud jste navíc začátečník, ujistěte se, že se budete řídit zkušeným praktikem, abyste se vyhnuli vážným zraněním. Nakonec nám dejte vědět, pokud vám tento článek pomohl!

Prohlášení: Tipy a návrhy zmíněné v tomto článku slouží pro informační účely a nenahrazují odbornou lékařskou pomoc. Než vyzkoušíte něco nového, je vždy bezpečné poradit se s lékařem nebo dietologem.

FAQ:

1. Jaké jsou přípravné pózy k provedení Padahastasany?

Odpověď: Než začnete provádět pózu z rukou na nohy nebo Padahastasana, jsou následující přípravné pózy, které musíte cvičit:

 • Paschimottanasana.
 • Janusirasana.
 • Adho mukha svanasana.
 • Sputa padangusthasana.

2. Jaký je správný čas na provádění jógy?

Odpověď: Správný čas na provedení jakékoli jógové pózy je během časných ranních nebo večerních hodin, kdy jsou vaše střeva prázdná. Jógu provádějte v otevřených prostorách nebo místnostech se správným větráním.

3. Může někdo provádět jógové ásany doma?

Odpověď: Přestože je jóga pro lidi všech věkových kategorií, bez ohledu na pohlaví, je nejlepší provádět jógové ásany pod vedením profesionála, zvláště pokud jste začátečník nebo trpíte jakýmkoli zdravotním stavem. Abyste se vyhnuli jakýmkoli zraněním, cvičte pod odborníkem.