Jóga

Hastapadasana (Forward Bend Pose) – Jak postupovat a výhody

V dnešním světě čelíme spoustě zdravotních problémů, pro které je jóga považována za lepší a účinnější řešení ve srovnání s umělými léky a léčbami. Pózy jógového věku byly sledovány již dávno a stále jsou v módě. Od počátku 21. století se nahromadila řada zdravotních problémů, z nichž některé jsou závažné.

Ačkoli existuje mnoho neutralizačních řešení pro tato onemocnění, přirozená volba je vždy nejlepší volbou. V tomto případě jít přirozeně znamená dělat správnou jógu.

Hastapadasana (Pose Bend Pose) - Jak postupovat a výhody

Odborníci a lékaři často doporučují jógu jako účinné řešení řady nemocí a zdravotních poruch. Ve starověku lidé trpěli kvůli nedostatku vhodných léků vážným počtem nemocí. Ale zahynuli? Ne! Žili a žili šťastně, aniž by svému tělu poskytovali dávky umělých léků, ale pořádně cvičili jógu.

Všichni jsme si vědomi výhod jógy. V Bhagavadgítě bylo řečeno, že „jóga je cesta já, přes já, k sobě“. Správná ranní jógová sezení nám může zajistit lepší den, ve kterém se můžeme lépe soustředit, lépe pracovat a lépe spát. Jóga také snižuje nadměrný stres a je také správnou formou meditace. Cvičení jógy může snížit vypadávání vlasů, bolesti zad, žaludeční nevolnost, zácpu a některá další významná onemocnění. Hastapadasana je oblíbená forma jógy, pomocí které můžeme snížit stres spolu s bolestmi svalů.

Postoj této jógy se nazývá jóga předklonu, kdy nejprve stojíme rovně a poté natáhneme paže a ohneme záda dopředu tak, aby se paže dotýkaly prstů na nohou. Toto je ve skutečnosti nejjednodušší jóga a je kompatibilní s lidmi téměř všech věkových kategorií. Spolu s tím je to jedna z nejúčinnějších póz jógy.

Ačkoli toto postavení vpřed za držení těla vypadá snadno, existují určité zásadní kroky, které je třeba dodržet, aby se z tohoto pohybu dostala účinnost. Při cvičení jógy je držení rukou a nohou důležitým problémem. Postoj a technika by nikdy neměly být opomíjeny, jinak by nebyly žádné výsledky. Hastapadana nebo stojící předklon není nic jiného. Zde je návod, jak to uděláte.

♦ Jak dělat Hastapadana:

Nejprve se postavte rovně a držte nohy a paže podél těla. Nyní proveďte stejný tlak na obě chodidla, abyste vyrovnali tělesnou hmotnost a při dýchání pomalu natahovali ruce nad hlavu.

Nyní vydechněte a pomalu se předkloňte, aby se vaše paže dotýkaly nohou. Udržujte tuto pozici po dobu nejméně 30 sekund a nezapomeňte dýchat. Při tomto postoji zhluboka dýchejte.

Při tomto držení těla by měly být ruce a nohy vzpřímené a páteř vzpřímená. Nyní přesuňte hrudník ke kolenům tak, že trochu zvednete boky a zatlačíte paty dolů k zemi. Jemně pohybujte hlavou směrem k chodidlům a pokračujte v dýchání. Nyní je čas dostat se z této pozice. Pomalu pohybujte rukama dopředu a nahoru a poté se vraťte do stoje. Vydechněte a dejte ruce na stranu.

♦ Výhody Forward Bend Pose:

Hastapadasana protahuje svaly a lze ji provádět jako zahřívací cvičení před zvedáním těžkých břemen. Za druhé, revitalizuje nervový systém a podporuje správný krevní oběh. Břišní orgány jsou po této józe zpevněny a páteř se stává pružnou.