Jóga

Hanumanasana (Monkey Pose) – Jak postupovat a výhody

Hanumanasana je jen jednou z mnoha jogínských poloh, které vám pomohou omladit vaše tělo. Jóga je umění udržet si zdraví prostřednictvím měkkého pomalého procesu procházení pozic, některé snadné, jiné obtížné, když dýcháte zhluboka a zatímco vaše mysl rezonuje mírem a strukturou, vaše tělo prochází procesem cvičení. V dnešním článku si povíme o Monkey Pose, výhodách a vnitřním pohledu na to, jak tuto jógu provádět správným způsobem.

Výhody Hanumanasany:

Jak to udělat?

Hanumanasana (opičí pozice) Jak postupovat a výhody

Název Hanumanasana v pouličním slově se také nazývá opičí póza. Nejde v podstatě o nic jiného, ​​než o rozchod prováděný pomalým tempem s dechem navozeným cvičením. Začněte tím, že položíte podložku na jógu a pokleknete na kolena, abyste mohli začít s držením těla. Pro začátečníky to může být trochu obtížné zvládnout, ale s praxí by se člověk snadno uvolnil.

Jakmile pokleknete, natáhněte jednu z nohou, řekněte pravou, zatímco druhá zůstává stagnovat. Natáhněte ji před sebe a nyní ji levou nohou začněte natahovat dozadu rovným způsobem. Možná budete chtít použít ruce v počátečních fázích, ale s praxí převládá dokonalost. Brzy zjistíte, že jste natažení na obou stranách. Jakmile si je osvojíte, sejměte opěrku rukou a dejte ruce až k hrudníku, skládejte je tak, jak jdete.

Někde uprostřed můžete cítit mírný tah hamstringů. Malý strečink je dobrý pro protahování, ale nikdy jej nenechte přes palubu, což může mít za následek bolest svalů nebo nervový tah. Před sejmutím opěrky rukou vyrovnejte svou tělesnou hmotnost a poté narovnejte páteř a zarovnejte ji s krkem.

Pro profesionály, kteří to již udělali, se můžete dokonce rozhodnout pro mírný náklon na horní část těla, abyste vytvořili tlak nakloněním krku a zvednutím paže nahoru, aby odpovídala úrovni vašich očí. Jakmile se dostanete do požadované polohy, držte pózu a ujistěte se, že můžete správně dýchat. Několik hlubokých nádechů a počítání mysli a můžete uvolnit pózu a vrátit se k původnímu postoji.

Jak nám to pomáhá?

Póza opice vyvíjí velký tlak na vaši břišní oblast, oblast přímo uprostřed rozštěpu a horní části těla. Je to dobrý cvik na posílení břišních svalů a na jeho pevnost a odolnost.

Pro dámy, které často trpí menstruačními problémy, je to dobrý způsob, jak posílit břicho, a tím vám pomoci překonat bolestivá bolest. V průběhu menstruačního cyklu se však pro to nerozhodněte.

Tato jóga také pomáhá při posilování svalů spodní části těla, včetně zadní dřeně. Stává se, že dolní končetiny zažívající tlak zvyšují průtok krve v nich. Mírné naklonění způsobí, že vaše dřeňové a pasové pásy projdou procesem zkroucení a natažení. Když to shrneme dohromady, je to dobrá pomoc pro posílení svalů.

Číňané věřili ve volný tok energie qui (chi) nebo těla v celém těle, aby udržovali rovnováhu ve vaší mysli a těle. Rozrušená mysl si často vybudovala jen bezesné noci a unavená rána. Hanumanasana zbavuje vaše tělo toxinů, které by se později staly faktory stresu a deprese, což je důvod, proč vám ranní jóga může pomoci obnovit nespavost.