Jóga

Bakasana (Crow Pose) – Jak postupovat a její výhody

Mnoho lidí často začíná s cvičením jógy, pouze když trpí jakýmikoli chronickými poruchami nebo zdravotními komplikacemi. Pokud ale vaše komplikace nemoci pokročily, necítíte, že po určité hranici bude i pro jógu trochu obtížné dělat zázraky. Proto se často navrhuje, aby byla jóga nebo asana prováděna od velmi mladého věku, protože vám přináší mnoho zdravotních výhod.

Bakasana (vrána Pose) Jak postupovat a její výhody

Chcete se naučit asanu, která je nejen lepší, ale také jednoduchá. Bakasana je taková ásana, která může vypadat velmi obtížně, ale je to nejjednodušší ásana. Bakasana je sanskrtské slovo a je běžně známá jako jeřábová póza. Tato pozice jógy je nejvíce ceněna, protože vám přináší úlevu od strachu.

Pokud se plánujete naučit Bakasanu, postupujte podle jednoduchých pokynů uvedených níže:

Kroky, jak dělat Bakasanu:

 •  Postavte se na podložku ve stoje. Toto je jedna póza, kterou je třeba začít jinou ásanou. Začněte s touto ásanou tím, že budete nejprve v pozici horské pózy se složenými nohami.
 • Nyní se pomalu ohněte dolů a položte ruce doprostřed kolen.
 •  Opatrně položte dlaně na podložku a roztáhněte prsty od sebe. Vaše ramena by se neměla dotýkat vašeho těla a měla by být od sebe oddělena.
 • Nyní začněte zvedat boky nahoru. Zvedněte to tak vysoko, jak můžete. Po zvednutí začněte ohýbat lokty na stranu tak, aby zadní část ramenních polic spočívala na kolenou.
 •  Po dosažení této pózy se stačí podívat dolů a soustředit se na bod, abyste zvýšili úroveň koncentrace. Nadechněte se, zkuste si dát váhu svého těla na prsty na nohou, aby pro vás byla ásana více vzrušující.
 • Pomalu vydechněte, držte se v této poloze, řekněte asi 3-4 minuty. Nyní sklopte nohy a opatrně se vraťte do původní polohy.

Pokud jste v této póze začátečník, může to být pro vaše zápěstí trochu bolestivé. Buďte tedy trochu opatrní. Zkuste se tomuto postoji vyhnout, pokud trpíte poraněním zápěstí nebo rukou. Těhotné dámy by se této asaně měly také vyhnout. Lidé trpící syndromem karpálního tunelu by se této asaně měli zcela vyhnout. Tuto pózu byste měli provádět nejlépe v časných ranních hodinách.

Tato póza poskytuje svému praktikovi hodně síly a flexibility. Mnoho lidí říká, že tato asana dokonale uzdravuje vaše tělo. Tato póza pomáhá zajistit tělu dokonalou rovnováhu. S touto ásanou jsou spojeny obrovské zdravotní výhody. Přečtěte si dále, abyste věděli o jeho přínosech pro zdraví.

Výhody zdraví:

Bakasana je pro naše tělo prospěšná mnoha způsoby-

 • Opravdu pomáhá při tonizaci vašeho těla a poskytuje špičkovou podporu vašim hlavním svalům.
 • Díky nadměrnému natažení horní části zad dodává pružnost vaší páteři.
 • Opravdu pomáhá při správném fungování trávicího systému, čímž snižuje váš sklon k tvorbě kyselin a také pomáhá při zotavení z bolesti pálení žáhy.
 • Tato pozice pomáhá při celkovém rozvoji vašeho těla. Pomáhá nejen při koordinaci a koncentraci, ale také zajišťuje rovnováhu vašeho těla.
 • Pomáhá stimulovat vaše orgány, zejména třísla a břicho.

Při provádění této ásany se můžete cítit jako pták a vzduch hraje velmi důležitou roli v tom, jak vás uchopit. Začněte tedy tuto pózu ode dneška. Opravdu to pomůže udržet vás fyzicky fit a zdravé. Začněte se tedy učit a šťastně cvičit. V případě jakékoli bolesti se obraťte na odborného lékaře.