Jóga

Ásany karmajógy a výhody, které byste měli vědět

My lidé jsme přestali dělat věci pro ostatní, že? I když ano, jde jen o to, abychom z toho něco dostali. Karma jóga, která byla vytvořena v hinduistickém konceptu, ukázala naši povinnost vůči společnosti. Karma jóga věří v nezištné jednání, aby se stala nejlepším člověkem. Karma jóga vám pomůže odpoutat se od vaší akce a získat život bez břemen. To se snadno vejde do vaší obvyklé rutiny, pomůže vám získat plodné odměny a rozdá úsměv ostatním.

Karma jóga je známá jako jóga „akce“, která vám pomůže najít smysl vašeho účelu od narození do smrti. Karma jóga znamená nezištnou službu, která vám pomůže vzdát se svého ega, aby sloužilo člověku, zvířeti, rostlině nebo neživému předmětu. To také znamená řídit se osobní dharmou a přijímat osud tak, jak přichází, který vede ke spokojenosti, jménu, bohatství nebo slávě.

Karma jóga je podle hinduismu jednou z cest k osvobození. Je také vítán jako cesta nesobeckého jednání, které předává studentovi moudrost a jedná podle dharmy. Oddělit se od světských záležitostí, jako je potěšení nebo osobní zisk, je hlavní motto. Svobody a naplnění je dosaženo, když je jakákoli akce prováděna nezištně nebo altruisticky, pouze s soustředěním a pozorností.

Ásany karmajógy a výhody, které byste měli vědět

Význam karma jógy:

 1. Čistí vaše srdce tím, že se zbaví ega, nenávisti, žárlivosti atd., Což je zásadní.
 2. Vzdát se sobectví je důležité pro zdravý život. Karma jóga vám toho pomůže dosáhnout.

  Buďte si plně vědomi sebe sama.

 3. Posilujte a zlepšujte vnitřní duchovní sílu a sílu.
 4. Láska a humanitární rysy jsou posilovány cvičením karma jógy.
 5. Ukazuje, že akce musí být vaším jediným krokem vpřed a neočekávat výsledek, ať už dobrý nebo špatný.
 6. Schopnost odevzdat vše práci, kterou děláte, pochází z cvičení karma jógy. Ukazuje vám, jak musíte vynaložit maximum, abyste mohli těžit z výhod tohoto aktu. To je také jeden z principů karma jógy.

Druhy karma jógy:

Existují tři druhy karma jógy;

 1. Sanchita Karma: Takový, který vzniká z hlouposti nebo ignorance. Často vzniká nevědomě.
 2. Karma prarabdhy: Prarabdha se zaměřuje na přítomnost. To, co děláte nyní, své činy a jeho výsledek, je to, o čem je váš současný život.
 3. Agami: Druhým druhem je Agami. Akce, které se budou konat v budoucnosti, jsou výsledkem vaší současné akce. Tohle je Agami.

Když je tato jóga prováděna správným způsobem, nepoškodí nikoho, kdo je v zákoně dharmy. To vám pomůže získat plody svých činů k božské lásce a porozumí vám pomáhat, uzdravovat a sdílet.

Karma jógu můžete cvičit prostřednictvím několika typů jógy, jako například:

1. Dolů pes:

 • Posaďte se na podložku na jógu.
 • Ruce a kolena držte dolů.
 • Ruce mějte narovnané k ramenům.
 • Vezměte si prsty pod kolena. Nehýbejte koleny.
 • Zatlačte podložku, když jste ve správném směru.
 • Přesuňte nohu nahoru a vytvořte „v“ těla.
 • Buďte v tomto kroku do 5 dechu.
 • Postupně se vraťte do normální polohy.

2. Výpady:

 • Postavte se na nohy a držte je pohromadě.
 • Posuňte se vpřed, jako byste chtěli chodit.
 • Sklopte zadní nohu.
 • Vaše zadní noha musí být nad kotníkem.
 • Držte tělo rovně.
 • Opakujte to s alternativními chodidly.

3. Hatha jóga:

Ha znamená „slunce“ a tha znamená „měsíc“, který spojuje dvojice protikladů. Toto je také známé jako „silná jóga“, protože vyžaduje spoustu fyzické námahy. Hatha jóga se soustředí na procvičování postojů a ovládání dechu, které pomáhá energizovat nadí. Toto je praxe jakékoli skutečné meditace a přináší tělo a mysl zdraví a energii. Pomáhá také posilovat sílu vůle a soustředění smyslů. Pranayama v hatha józe je důležitá pro zvládnutí dechové techniky, která aktivuje energii kundaliní.

Odrůdy hatha jógy:

Odrůdy hatha jógy

 • Kašmírská jóga,
 • Iyengar jóga,
 • Ashtanga vinyasa jóga,
 • Shrishti krama hatha jóga
 • Rakshana krama hatha jóga
 • Adhyatmika krama hatha jóga
 • Chikitsa krama hatha jóga
 • Shakti krama hatha jóga

4. Bhakti jóga:

Bhakti jóga popisuje hinduistickou filozofii šíření lásky, víry a odevzdání se bohu. Smyslem této jógy je uvědomit si Boha vytvořením vztahů mezi lidmi a lidmi. Může to být přítel-přítel, rodič-dítě, milovaný milenec a pán-sluha. Také to signalizuje oddanost osobnímu Bohu. Bhakti jóga je jednou z mnoha duchovních cest v hinduismu. Je to cesta k seberealizaci.

5. Jnana jóga:

Karma jóga ásany a výhody-jnana jóga

Význam džňány je moudrost nebo rozlišovací schopnost. Meditace džňány pomáhá stáhnout mysl a emoce ze života a žít v realitě nebo v duchu. Mysl hraje v Jnanan józe zásadní roli. Mysl je stvořena ke zkoumání své podstaty a k překonání identifikace mysli s egem a svými vlastními myšlenkami. Toto je další cesta k seberealizaci, kde je síla mysli použita k oddělení skutečných a neskutečných věcí ve světě.

6. Rádžajóga:

Karmajógové ásany a výhody-Rádžajóga

Rádžajóga je díky mnoha stylům také známá jako „královská jóga“. Pomáhá stimulovat výhody meditace pro seberealizaci a vede k vědomí. Je to cesta k sebekázni a praxi. Jóga je organizována do osmi cest. Je zaměřen na cíl jógy, což je samádhi, a ne jen jeho dosažení. Rádžajóga je někdy známá jako královská jóga.

Některé důležité prvky karma jógy:

Začněte cvičením hlubokého dýchání

 • Udržujte svou mysl v klidném stavu.
 • Vyhněte se jakýmkoli negativním myšlenkám v mysli, včetně radosti, nenávisti a úplatků.
 • Během karmajógy provádějte nějaké sociální služby.
 • Vždy buďte při pomoci druhým.

Karma jóga Vivekananda:

Karma jóga Vivekananda, často jdou ruku v ruce. Karma jóga nebo jóga akce je kniha přednášek Swami Vivekanandy. Byl přepsán Josephem Josiah Godwinem a byl publikován v roce 1896 v New Yorku. Hlavní téma knihy se točí kolem pojmu Karma v Bhagvat Gitě. Popisuje to jako mentální disciplínu, která nám umožní nést práci nebo povinnost opraváře do světa. Některé z prominentních kapitol zahrnují „Karma ve svém vlivu na charakter“, „Tajemství práce“, „Co je povinnost“ atd..

Karma jóga Bhagavatgita:

Karma jóga Bhagavat Gita definuje karma jógu jako „Plňte své povinnosti, jak nejlépe umíte“. Hlavní podstatou je zasvětit mysl Bohu a zbavit se starostí a sobectví. O tomto klidu mysli je karma jóga. I když byla veškerá moc svěřena jednotlivci, aby vykonával svou příslušnou povinnost a akci, člověk nemá právo volit výsledky. Být plně připraven na přijetí dobrého nebo špatného výsledku je naprosto nezbytné pro úspěšný a zdravý život.

Nejdůležitější vlastností, kterou je třeba během života rozvíjet, je pocit odloučení. I když to může být pro mnohé z nás obtížné, pro ty z vás, kteří dokáží pochopit celou myšlenku karma jógy a principy karma jógy a porozumět jí, je nezbytné začít hledat to, co potřebujete. Cesta k spiritualitě a seberealizaci vyžaduje extrémní soustředění a odhodlání. Přečtěte si více o těchto postupech a seznamte se s nimi, abyste získali lepší moudrost a porozumění.