Jóga

Ardha Chandrasana – Jak postupovat a její výhody

Slovo Ardha Chandrasana je odvozeno ze sanskrtských slov, kde Ardha znamená polovinu a Chandra znamená zářící měsíc. Společný termín používaný pro Ardha Chandrasana je také Half Moon Pose. Tento druh póz nejen pomáhá udržovat rovnováhu těla, ale také pomáhá v boji s mnoha tělesnými problémy.

ardha chandrasana

Tato póza nejen zvyšuje vaši energetickou hladinu, ale také pomáhá při oživení ze špatného držení těla. Tato póza by se měla cvičit denně, protože pomáhá při posilování bicepsů. Chcete-li se naučit tento druh ásan, postupujte podle níže uvedených kroků:

Jak udělat Ardha Chandrasana

  •  Postavte se na podložku ve stoje.
  •  Nyní se postavte do pozice trojúhelníku. Ujistěte se, že stojíte vzpřímeně s nohama asi metr od sebe. Nyní položte levou ruku na levý hýždě a pravou rukou se téměř dotýkejte pravých nohou.
  • Při provádění této ásany buďte mimořádně opatrní, aby vaše ruka a rameno byly v přímé linii. Pokud ne, pak své tělo zarovnejte tak, že se budete pohybovat vpředu.
  • Nyní vdechněte trochu vzduchu do svého těla a pomalu vyjměte pravou ruku z pravé nohy a umístěte ji kousek od pravé nohy, ale ujistěte se, že to není příliš daleko, protože můžete ztratit kontrolu nebo rovnováhu těla.
  • Při provádění této ásany držte nohy rovně. Dbejte na to, abyste kolena ani mírně neprohýbali.
  • Pomalu zkuste zvednout levou nohu do vzduchu pod úhlem 90 stupňů. Musí být v přímce s vaší hlavou.
  • Poté začněte zvedat levou ruku do vzduchu, ujistěte se, že je v přímce odpovídající vaší pravé ruce.
  • Podívejte se přímo nahoru k levé ruce. Zůstaňte v této konečné poloze 2–3 minuty se zatajeným dechem.

Lidé trpící krkem nebo ramenem by tuto ásanu neměli praktikovat, aniž by se týkali svých lékařů. Pokud je váš problém s krkem nebo ramenem vyřešen, můžete s touto ásanou začít, ale pouze pod vedením učitele jógy. Půlměsíční póza by se měla cvičit denně. Při provádění této ásany je velmi důležité dýchat a vydechovat.

Jak udělat Ardha Chandrasana (půlměsíční póza) a její výhody

Výhody Ardha Chandrasana

Cvičení jógy je velmi prospěšné pro vaše zdraví. Pomáhá nejen učinit vaše tělo pružným, ale také se stará o vaše drobné problémy a bolesti vyskytující se v těle.

Ardha Chandrasana vám nejen zpevní páteř, ale také se postará o bolesti zad a dolní části páteře. Tuto asanu praktikuje mnoho tlustých a zdravých žen, protože pomáhá při odbourávání tuků z pasu, boků a hýždí.

Lidé, kteří opravdu chtějí zhubnout, by tedy měli začít asanu cvičit. Mnoho lidí si možná uvědomuje, že tato asana pomáhá udržovat vaše tělo v kondici. Pokud čelíte jakémukoli problému se zažíváním nebo gastro, začněte ode dneška dělat Ardha Chandrasana.

Opravdu pomáhá při trávení a také při zlepšování rovnováhy. Cvičení Půlměsíční pózy nejen, že se budete cítit uvolněně, ale také se budete cítit dobře zevnitř.

Člověk by měl tuto ásanu opakovat 3-4krát denně. Jóga je většinou velmi dobrá brzy ráno, ale pokud si najdete večer, ujistěte se, že budete cvičit tuto ásanu. Cvičení jógy vám přináší obrovské výhody.

Pokud budete tuto ásanu praktikovat velmi aktivně a pravidelně, může vás to jen odrazit od bolestí a léků. Přestaňte tedy číst a začněte ode dneška cvičit tuto ásanu.