Jóga

Ájurvédské jógové ásany a výhody

Ajurvéda je zcela vědecká a tato oblast se týká hlavně uzdravení nemoci člověka pomocí přírodní léčby. To znamená, že místo užívání tablet nebo jiného léku se používá přirozený postup. k léčbě člověka se používají různé druhy listů a šťáv. Původně to byla starodávná praxe a v posledních dnech ztratila svůj význam, nicméně tato vědecká metoda opět získala svůj význam. Byla vyvinuta jako disciplína, kde člověk tuto metodu nejprve vyzkouší a experimentuje, teprve poté se praktikuje komerčně.

Ájurvéda jóga ásany a výhody

lidé obecně mylně považují tuto metodu za použitelnou pouze na jakékoli fyzické problémy, ale pravdou je, že je stejně nápomocná, pokud jde o duševní stabilitu. Tato metoda je považována za extrémně relaxační pro tělo i mysl. Způsobuje hluboký mír v mysli a pomáhá člověku zbavit se každodenních problémů a podívat se na život ve větším měřítku.

Na druhé straně jóga znamená zlepšení tělesných podmínek prováděním určitých poloh těla, cvičení a dechových cvičení. Ajurvédská jóga se týká cvičení, kde se jóga i ajurvéda provádějí společně. Některá držení těla nebo cvičení jsou člověku předepsána podle problémů probíhajících v těle pacienta.

ajurvédská jóga

Většina fyzických problémů vyskytujících se v těle souvisí s nerovnováhou v doshsa, což jsou tři energie, o nichž se říká, že existují v těle člověka zodpovědného za fyziologická onemocnění. Stručně řečeno, nerovnováha nebo narušení kterékoli ze tří dóš může způsobit fyzické problémy. To lze zase léčit ajurvédou a přijetím různých postojů a cvičení. cvičení pomáhají tělu obnovit nerovnováhu a dostat tělo na správnou cestu. Osoba je přirozeně léčena a také neexistují žádné vedlejší účinky.

Celkem existují tři druhy energií, které dokážou neporušeně ovládat všechny naše fyzické funkce. Narušení v kterékoli z těchto energií může způsobit problémy. všechny tři doshy byly zmíněny níže s jejich vedlejšími účinky-

Pitta Dosha:

Tato energie je zodpovědná za spotřebu všech živin a minerálů. vede také ke správnému fungování metabolického systému a udržuje člověka aktivního po celý den. Také to pomáhá správně trávit jídlo a extrahuje všechny potřebné vitamíny a minerály, které může tělo vyžadovat, aby správně fungovalo.

Jakýkoli druh nerovnováhy však může vést k rozrušení a frustraci. člověk se může cítit neklidný a také depresivní. Nesprávné trávení jídla může vést k nežádoucím vředům a varu. osoba se také může cítit závratě. Nejlepší způsob, jak to léčit, je mít trávicí přírodní tablety a provádět cvičení, která mohou vést k trávení jídla.

Vata Dosha:

Vata dosha je zodpovědná hlavně za správnou cirkulaci krve v těle. Tato energie pomáhá tělu správně se pohybovat a poskytuje mu správné pohybové funkce. Na této dóše ve skutečnosti závisí i práce srdce a sebemenší pohyby jako mrkání očí nebo kroutící se prsty u nohou. nerovnováha této energie může způsobit vážnou úzkost. Osoba by mohla být napjatá kvůli nesprávnému pohybu. I to však má řešení. Pravidelné cvičení určitých cvičení může vrátit energetickou hladinu zpět do normálu.

Kapha Dosha:

Kapha Dosha označuje energii, která je zodpovědná za rovnováhu vody v těle. Udržuje pokožku hydratovanou a také dodává vodu různým orgánům těla. Nerovnováha v této energii může způsobit nejistotu, kde jako správná rovnováha může člověka udržet klidného a milujícího. osoba zůstane starostlivá a bude mít také odpouštějící povahu.

Ajurvédská jóga není nová technika a je uznávána po celém světě z vědeckých důvodů. Člověk musí pravidelně cvičit držení těla a přijímat přírodní léky, aby zůstal jedlí a také udržoval rovnováhu tří životních energií.