Jóga

Adho Mukha Svanasana (sestupně směřující pes)- Jak postupovat a jeho výhody

Jóga je jednou z nejúčinnějších forem tělesného cvičení, která se praktikuje po celém světě. Většinu času upřednostňovaného před konvenčními tělocvičnami je jóga klidná a sebraná, ale nikdy neustupuje ze svého cíle. Prostřednictvím jógy nejen udržujeme fyzickou rovnováhu, ale také se očisťujeme od nitra, kde lze dosáhnout jednoduchého aktu jógy složeného klidu a duševního klidu. Pokud jde o širokou škálu různých druhů, zde je klasický jógový akt s názvem Adho Mukha Svanasana nebo spíše sestupný pes.

Adho Mukha Svanasana (sestupně směřující pes) Jak postupovat a jeho výhody

Jak to udělat?

Než se dostaneme k výhodám, jak dobře vám toto cvičení může pomoci, zde je podrobný krok za krokem, jak tuto jógu provádět. Pečlivě vyvažujte své tělo na všech čtyřech a následujte jednoduché dechové cvičení koordinované s pohybem těla. Toto cvičení, také široce známé jako sestupný pes, získalo své jméno podle držení těla, které na čtyřech připomíná psa.

Než začnete, možná budete chtít jako podložku použít podložku, která vám může trochu usnadnit práci. Nyní se postavte na všechny čtyři tak, aby vaše záda byla nyní zarovnána se zemí. Lopatky by měly být široce od sebe, s dlaněmi položenými na zemi dolů po obou stranách.

Nyní začněte s výdechem a při zvedání spodní části nahoru, abyste nyní vytvořili oblouk s břichem vyřezávaným dovnitř. Narovnejte ruce a kolena tak, abyste vytvořili dokonalé obrácené V a uzamkli polohu na několik sekund nebo minut, než uvolníte držení těla a vrátíte se do původní polohy. Zatímco uvolňujete držení těla, nezapomeňte se nadechnout.

Jak nám to pomáhá?

S touto jógou v dopoledních hodinách se můžete rozloučit s těmi tvrdohlavými bolestmi zadních svalů. Zatímco kroutíte a protahujete tělo, velká část zádových svalů je vystavena flexibilitě. Je to také dobré cvičení pro problémy s kostní dření, kde vaše páteř prochází rychlým tahem a protahováním, čímž je zajištěna její flexibilita.

adho mukha svanasana

Tímto cvičením lze také vyřešit problémy s krkem a rameny. Zatímco tvoříte obrácené V, zkuste vyrovnat krk se zemí a narovnat ruce. Tímto způsobem můžete dát svým ramenním a krčním svalům dobrý trénink.

Trávení v celé své kráse je jedním z přínosů, které by vás mohly potkat, jakmile začnete cvičit toto cvičení. Výdech, pauza a nádech při kroucení a protažení se vždy hodí pro váš trávicí systém.

Jednou ze stinných stránek stárnutí je problém s krevním tlakem. To je důvod, proč je toto cvičení nezbytností pro vás a váš tlak, který lze díky tomuto cvičení udržovat na konstantní úrovni, aby se zabránilo kolísání.

Trpět sinusem je těžké, zvláště když se musíte vypořádat s nepříjemnou bolestí, a proto je pro vás ideální zkouškou procvičit dýchání touto pozicí, která vám může pomoci udržet bolesti dutin na uzdě.

Pes směřující dolů upřednostňuje nejen tělo, ale i mysl, což je pravděpodobně jeden z důvodů, proč lze depresi, únavu, neklid a podráždění zbavit tohoto odborného postupu. Deprese byla často spojována jako zdroj problémů pomocných orgánů, a proto zde existuje způsob, jak je všechny omezit.