Jóga

50 různých jógových ásan, které by měl vědět každý začátečník

Jógové ásany jsou nejjednodušším a nejsnadnějším způsobem, jak snížit nadváhu a meditovat tělo a mysl. Starověké cvičné druhy jógových ásan poskytují širokou škálu duševních a tělových výhod, včetně dalších výhod, jako je dodávání síly a flexibility, úleva od stresu a dokonce i léčení mnoha nemocí.

Jóga je o protažení našeho těla v různých formách a meditaci. Jógové pozice jako Surya Namaskar (Pozdrav slunci), Dhanurasana (Bow Pose), Bhujangasana (pozice Cobra), Kapalabhati pranayama jóga a mnoho dalších účinných jógových ásan pomáhá při snižování naší hmotnosti a také břišního tuku.

Různé jógové ásany, které by měl znát každý začátečník

Trpělivost je klíčem k józe. Silná vytrvalost podpořená vášní pro jógu je nutností. Tvrdá práce, obětavost a správná dieta mohou přirozeně zhubnout. Hubnutí není těžké, ale musíme mít na paměti, že ke hubnutí nestačí jen ovládání stravovacích návyků. Článek obsahuje názvy jógových pozic a také jógu pro začátečníky. Je to všechno o tom, jak je dělat!

Začínající jógové ásany je třeba mít na paměti

50 základních jógových pozic pro začátečníky:

Musíme začít pravidelně cvičit ráno a večer a kontrolovat také své stravovací návyky. Začněte tedy cvičit jógové ásany pro udržení dobrého zdraví. Pro začátečníky je prvním krokem zahřívací nebo protahovací cvičení. Nejprve musíte zjistit seznam protahujících jógových ásan v józe a jejich výhody. Uvedli jsme některé z nejlepších jógových cvičení a pozic s obrázky, které vám pomohou je efektivně provádět.

Základní jógové pozice pro začátečníky, které můžete dělat doma

Různé druhy jógových ásan pro muže a ženy:

Muži a ženy upřednostňují pro zdravý život jógu. Zde vysvětlujeme, jaké jsou nejlepší a základní jógové ásany a podrobnosti o nich v angličtině a sanskrtu s fotografiemi.

1. Pomalé protahování jógy ásany na krk:

Pomalu protahující jóga Asana na krk

Chcete -li začít s jógovými ásanami, měli byste nejprve začít se základními cviky, jako jsou pomalé protahování krku. Doporučuje se provést několik opakování těchto jogínských pomalých úseků krku, protože uvolňuje napětí a napětí krku. Tuto základní pózu z jógy lze rychle provést kdekoli, jen tak, že sedíte na židli!

Co byste měli vědět, než uděláte toto ásany: Při provádění této ásany by váš krk měl být rovný a neměl by být nakloněn dopředu ani dozadu a neměl by se ohýbat na obou stranách.

2. Jóga celého těla Tadasana – The Mountain Pose:

Jóga celého těla Tadasana - The Mountain Pose

Tadasana je také známá jako horská póza a je to jedna z nejlepších jógových ásan. Cvičení této jógové ásany pravidelně každé ráno přináší dobrou masáž rukou, zad, páteře a celého těla. Toto je nejvíce doporučovaná asana pro zvýšení výšky.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Měli byste si dát jídlo alespoň 4-6 hodin před tím, než začnete dělat tuto ásanu.

3. Pose ve stoje vpřed (Uttanasana jóga):

Skládací pozice ve stoje - výhody jógy Uttanasana

Uttanasana je póza v předklonu, která nás zbavuje stresu a úzkosti. Se svazkem na paži tato variace předklonu ve stoje poskytuje hluboké natažení ramen. Vázáním rukou také umožňuje pažím natáhnout se a utáhnout ramena, aby se uvolnila. Také přináší trochu krve zpět do mozku a zároveň skvěle protáhne nohy.

Co byste měli vědět, než uděláte toto ásany: Tuto ásanu je vhodné provádět pouze na prázdný žaludek.

4. Trojúhelníková pozice (Trikonasana jóga) pro začátečníky:

The Triangle Pose - Trikonasana jóga pro těhotenství

Toto cvičení trikonasana protahuje a posiluje svaly a zlepšuje funkce našeho těla. Je to dobré cvičení jógy pro těhotné ženy. Pomáhá snižovat krevní tlak, stres a úzkost a také zlepšuje funkce krve v celém těle. Tato jednoduchá jógová asana zlepšuje naši rovnováhu & koncentrační síla. Tato asana také odstraňuje tuky z pasu a stehen.

Co byste měli vědět, než uděláte toto ásany: Stejně jako ostatní ásany, i pro tuto ásanu je nezbytné, aby vaše střevo bylo prázdné.

5. Bow Pose (Dhanurasana jóga):

Bow Pose - Dhanurasana jóga pro snížení tuku

Dhanurasana je velmi účinná v programu hubnutí. Tato jógová póza pomáhá velmi snadno redukovat břišní tuk. Posiluje kotníky, stehna, třísla, hrudní a břišní orgány a míchu. Tento postoj jógy zlepšuje funkce ledvin, slinivky, jater, tenkého a tlustého střeva. Působí také jako prostředek uvolňující stres a poskytuje zádům pružnost. Zlepšuje funkci trávení a odstraňuje plyny.

Co byste měli vědět, než uděláte toto ásany: Neměli byste to dělat ásany, pokud máte problém s migrénou nebo bolestmi hlavy.

6. Surya Namaskar (Pozdrav slunci):

Seznam jógy Surya Namaskar (pozdrav slunci)

Plné kolo Surya Namaskar je považováno za dvě sady z dvanácti póz, se změnou ve druhé sadě, kde se nejprve posouvá protilehlá noha. Zlepšuje flexibilitu, sílu, rovnováhu, snižuje stres a úzkost, snižuje příznaky bolesti dolní části zad, zkracuje porod a zlepšuje výsledky porodu a snižuje poruchy spánku a hypertenzi. Také zvyšuje energii a snižuje únavu a je velmi prospěšný pro astma & chronická onemocnění. Toto je základní jógová ásana k protažení nohou a snížení hmotnosti.

Co byste měli vědět, než uděláte toto ásany: Před začátkem se Suryou Namaskarem se vždy zahřejte.

7. Kapalbhati Pranayama jógová pozice pro začátečníky:

Představte si jógu Kapalbhati Pranayama s více výhodami

Kapalbhati pranayama jóga je nejvíce doporučované dechové cvičení, které léčí naši poruchu žaludku a hubne. Cvičení 5 minut Kapal Bhati pranayama pravidelně odstraňuje toxiny a zvyšuje metabolismus. Léčí také zácpu, kyselost, cukrovku, astma a všechny druhy respiračních potíží, dutin a dokonce i vypadávání vlasů. Toto je jógová pozice účinná při hubnutí (hlavně břišní tuky). Pokud se provádí pravidelně, je hodnocena jako nejúčinnější druh jógové ásany.

Co byste měli vědět, než uděláte toto ásany: Jedná se o relaxační ásanu a měla by být provedena na konci cvičení, aby se uvolnilo celé tělo.

8. Bound Angle Pose – Baddha Konasana jóga pro začátečníky:

Bound Angle Pose - Baddha Konasana jóga pro začátečníky

Tato jógová ásana pro začátečníky pomáhá otevřít boky a zmírnit nepohodlí ischias, které lze zhoršit dlouhodobým sezením. Ischiatický nerv začíná v dolní části zad a probíhá po obou nohou a při komprimaci nervu může dojít k bolesti sedacího nervu. Dlouhé dojíždění a dlouhé sezení to zhoršuje.

9. Relaxační jóga Asana (Eagle Twist Yoga):

Relaxační jóga Asana - Eagle Twist jóga

Tato jógová asana pomáhá při relaxaci a je také skvělým způsobem, jak zvýšit flexibilitu páteře ze strany na stranu. Pravidelným cvičením tohoto cvičení jógy každý den můžete zmírnit bolest v dolní části břicha a dolní části zad.

10. Pose headstand (Sirsasana Yoga Pose):

Pose headstand - Sirsasana Yoga Pose for Better Health

Cvičení této jógové pozice může léčit nespavost (porucha spánku), problémy s páteří a také zlepšuje koncentrační schopnosti & duševní rovnováha. Zvyšuje krevní oběh v mozku a zlepšuje funkce mozku a paměť. I lidé trpící onemocněním jater, špatným krevním oběhem a bolestmi hlavy by měli tuto jógovou ásanu provádět pravidelně.

Co byste měli vědět, než uděláte toto ásany: Tuto ásanu je třeba provádět pod přísným dohledem, jinak by mohla způsobit vážné zranění.

11. Sarvangasana (ramenní stojan) pro začátečníky:Výhody jógy Sarvangasana Pose (ramenní stojan)

Tento postoj jógy posiluje a léčí bolesti zad a zlepšuje odolnost těla. To také udržuje naši tvář jasnou a odstraňuje tmavý kruh. Při pravidelném cvičení pomáhá při hubnutí. Je také známo, že zlepšuje krevní oběh, funkce trávení, kontroluje hladinu cukru v krvi a napravuje nesprávné fungování slinivky břišní..

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Ujistěte se, že děláte pouze tento prázdný cvičební žaludek.

12. Paschimottanasana (Forward Bend Pose):

Paschimottanasana Yoga Pose (Forward Bend Pose)

Paschimottanaasana pokrývá protažení celého těla od naší hlavy po paty. Tato asana se doporučuje zejména ženám po porodu ke snížení břišního tuku a tonizace břišně-pánevních orgánů. Posiluje zádové svaly a je také velmi užitečný pro zvýšení výšky. Protahuje páteř a přináší větší flexibilitu v našem těle.

Co byste měli vědět, než uděláte toto ásany: Tuto ásanu byste neměli provádět, pokud vám čelní ohýbání dělá problém.

13. Plough Pose (Halasana Yoga Pose):

Plough Pose - Halasana Yoga Pose Výhody

Halasana je také známá jako pozice pluhu, která posiluje naše zádové svaly a poskytuje flexibilitu. Léčí zažívací potíže a zácpu a také snižuje stres. Stimuluje břišní orgány a léčí břišní potíže. Lidé trpící cukrovkou by to měli dělat pravidelně. Pomáhá posílit a zpevnit míchu, posiluje břišní svaly, snižuje stres a léčí příznaky menopauzy.

Co byste měli vědět, než uděláte toto ásany: Udělejte to ásany pod dohledem, jinak se můžete stát obětí vážných zranění.

14. Ardha Halasana (Half Plough Pose):

Half Plough Pose - Ardha Halasana Výhody pro zdraví

Half Plough Pose je jógová ásana, která je podobná Uttanpadasaně, což je dobré pro zlepšení funkcí břišních orgánů. Tato snadná jógová ásana velmi rychle stimuluje břišní orgány a léčí zácpu a zažívací potíže. Snižuje také břišní tuky a tonizuje břišní svaly stehen a boků. Léčí žaludeční potíže a zlepšuje trávení, chuť k jídlu, odstraňuje plyny a je užitečný při léčbě artritidy a bederní spondylitidy.

Co byste měli vědět, než uděláte toto ásany: To je nejlepší asana pro osoby, které čelí zažívacím problémům.

15. Bhujangasana (Cobra Pose):

Cobra Pose - Bhujangasana jóga pro hubnutí

Bhujangasana (pozice kobry) poskytuje vynikající výsledky pro ty, kteří chtějí zhubnout a zvýšit metabolismus. Tato póza zlepšuje funkci jater, ledvin, slinivky a žlučníku. Přirozeně léčí nespavost (porucha spánku), problémy s páteří, zažívací potíže a zácpu. Ti, kdo trpí onemocněním jater, bolestmi hlavy, špatným krevním oběhem, mohou být vyléčeni s touto ásanou.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Tuto ásanu provádějte pouze na prázdný žaludek.

16. Pavanamuktasana (Pose pro odstranění větru):

Pavanamuktasana jógová pozice s výhodami (odstranění asany z větru)Pavanamuktasana je opravdu efektivní jógová pozice při odstraňování plynů ze žaludku a zlepšování trávicího systému. Tato asana je velmi dobrá pro všechny břišní orgány; také léčí kyselost a redukuje tuk. Posiluje váš zádový sval a léčí bolesti zad. Abyste získali ploché břicho, měli byste tuto ásanu provádět pravidelně. Toto je jedna z nejjednodušších póz jógy pro začátečníky.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Tato asana je nutností pro ty, kteří mají žaludeční problémy.

17. Uttana Padasana (pozice se zvednutou nohou):

Póza se zvednutou nohou - držení jógy Uttana Padasana

Uttana padasana, zvednutá noha, je prospěšná pro ty, kteří mají bolesti zad a žaludeční potíže. Je to dobré pro posílení břišních svalů. Tuto jógovou ásanu můžeme cvičit také zvedáním jedné nohy najednou. Abyste získali ploché a silné břišní svaly, tato asana funguje jako kouzlo. Je to užitečné pro ty, kteří trpí problémy s plynem, bolestmi artritidy, srdečními problémy a pasem & bolesti zad.

18. Setu Bandhasana Yoga Pose (Bridge Pose):

Bridge Pose - Setu Bandhasana jógová pozice

Obecně máme tendenci zapomínat na jakékoli cvičení na posílení nohou, protože se více staráme o vzhled horní části těla. Většinu hodin ale trávíme pouze na nohou, takže bychom měli začít cvičit s cílem posílit nohy. Tato jógová póza, setu bandhasana, posiluje nohy, zadní krk a hrudník. Poskytuje našemu tělu velkou vyrovnávací sílu.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Vyhněte se tomu, abyste během těhotenství dělali asanu.

19. Vajrasana (Diamond Pose):

Diamond Pose - zdraví Vajrasana jógy

Vajrasana je nejjednodušší ze všech ásan jógy, které lze cvičit i po obědě nebo večeři. A vajrasana je také známá jako „diamantová póza“, která je nejlepší pro nácvik dechových cvičení a meditace. Osoba trpící bolestmi kloubů by se této asaně měla vyhnout. Tato jógová asana uklidňuje mysl a přináší do mysli stabilitu, léčí zácpu, žaludeční potíže, kyselost a zvyšuje proces trávení. Ti, kteří mají problémy s plynem, si to mohou zacvičit ihned po obědě nebo večeři. Tato asana působí jako lék proti bolesti pacientů s artritidou.

20. Half Twist Pose (Matsyendrasan) pro začátečníky:

Half Twist Pose - Matsyendrasana jóga pro zdraví

Ardha matsyendrasana zvyšuje přísun kyslíku do plic a zvyšuje flexibilitu & funkce obratlů páteře. Protahuje také zádové svaly a páteř a uvolňuje ztuhlost kyčelních kloubů. Je to jedna z dokonalých jógových pozic, které jsou také užitečné při léčbě diabetu, zácpy, problémů s páteří, cervikální spondylitidy a poruch močových cest.

21. Ananda Balasana (Happy Baby Pose):

Snadná jóga Ananda Balasana: Happy Baby Pose

Happy baby asana jógy i pro začátečníky. Tato jógová asana poskytuje vynikající protažení kyčelních kloubů, které mohou ztuhnout přílišným sezením. Tato póza je duševně uklidňující a zároveň fyzicky stimulující, což z ní dělá perfektní cvičení pro den, kdy máme hodně v plánu. Tato póza prodlouží spodní část zad a umožní protažení boků. Je to jedna ze základních jógových ásan, které je třeba dělat.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Jedná se o relaxační ásanu, kterou je třeba provádět ke konci cvičení.

22. Balasana (dětská pozice):

Proveďte Balasana pro bolest z Balku (dětská pozice)

Tato jógová póza je velmi jednoduchá, ale uklidňující, kterou můžeme dělat i v posteli. Je to vynikající cvičení jógy pro ty, kteří trpí bolestmi zad, protože protahuje a uvolňuje páteř. Rovněž protahuje a posiluje svaly boků, stehen a kotníků. Těhotné ženy a osoby s vysokým krevním tlakem by se měly Balasaně vyhnout.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Těhotné ženy a osoby s vysokým krevním tlakem by se měly Balasaně vyhnout.

23. Shavasana (mrtvola):

Shavasana pro zdraví mysli (Corpse Pose)

Tato asana je o ležení jako mrtvola. Tato jógová ásana je docela univerzální ásana a cvičit ji před spaním pomáhá vyprázdnit vaše myšlenky, aby vás neudržely vzhůru ani v noci, nebo využily čas ráno k nastavení záměru na den dopředu. Toto je jedna z nejlepších poloh jógy, která vám pomůže zbavit se stresu ze všeho napětí, které držíte, abychom se mohli pořádně vyspat.

24. Virabhadrasana (pozice bojovníka):

Jóga celého těla Virabhadrasana (pozice bojovníka)

Tato póza vypadá jako voják ve válečné pozici, a proto se jí říká Virabhadrasana (pozice bojovníka). Je to vynikající pozice jógy pro těhotné ženy, která dodává celému tělu pružnost a posiluje nohy, paže, spodní část zad a tonizuje spodní část těla. Pomáhá také zvyšovat vytrvalost, koncentraci a rovnováhu našeho těla. Ulevuje nám od bolesti během menstruace.

25. Ustrasana (velbloudí póza):

Mnoho výhod jógy Ustrasana (velbloudí póza)

Při nácviku této pózy naše tělo vypadá jako tvar velblouda, proto se mu říká Ustrasana. Tato jógová asana je zvláště vhodná pro problémy se zády, relaxační mysl, krevní oběh, dýchací systém, endokrinní a nervový systém. Pomáhá zvyšovat velikost hrudníku a kapacitu plic, přináší flexibilitu v oblasti hrudníku, břicha a krku. Je prospěšný pro pacienty s astmatem a pomáhá při snižování tuků ze žaludku.

26. Garudasana (Eagle Pose):

Další výhody jógové pozice Garudasana (Eagle Pose)

Tato asana může vypadat jako hodně cvičení zvratů, ale není tak těžké ji provést. Pravidelné cvičení této jógové pozice pomáhá při snižování nadbytečných tuků ve stehnech & zbraně. Také zlepšuje rovnováhu našeho těla.

27. Natarajasana (Lord of the Dance Pose):

Další výhody jógy Natarajasana (Lord Of The Dance Pose)

Jedná se o jednu z nejlepších jógových ásan pro muže i ženy. Natarajasana je také známá jako pán taneční pózy, protože se podobá svému držení těla. Tato póza pomáhá zlepšit rovnováhu těla, koncentraci. Posiluje svaly kyčle, stehen a hrudníku. Pomáhá také při snižování hmotnosti a zlepšuje naše držení těla a rovnováhu.

28. Poloha Naukasana (pozice lodi):

Naukasana držení těla v józe (Boat Pose)

Tato asana je také nazývána jako pozice jógy na lodi. Naukasana pomáhá posilovat plíce, játra a slinivku břišní. To také pomáhá zvýšit cirkulaci krve a udržovat hladinu cukru. Posiluje svaly stehen, boků, krků a ramen a pomáhá snižovat břišní tuky. Zlepšuje také fungování ledvin, štítné žlázy a prostaty.

29. Marjariasana (Cat Pose):

Marjariasana jógová pozice pro tělo mysli (kočičí pozice)

Tato kočičí póza je výborným protažením při cvičení jógy. Vytváří pružnost v naší páteři a zbavuje nás bolestí zad. Zlepšuje náš krevní oběh a trávicí sílu. Toto cvičení je jednou z nejlepších póz jógy a také zpevňuje naše břicho a pomáhá uvolnit naši mysl. Podívejte se na fotografii jógy výše, abyste získali jasný obrázek.

30. Utthita Hasta Padangusthasana (prodloužená ruka na špičce):

Utthita Hasta Padangusthasana (prodloužená ruka od špičky)

Tato asana je dobrá na protažení částí těla, ale neměli bychom se protahovat nad naši kapacitu. Tato asana poskytuje dobrou masáž naší páteři, dolní části zad, bokům, nohám & ruce. Pomáhá také při snižování tuků v určených oblastech těla.

31. Hasta Uttanasana (pozice se zvednutými pažemi):

Hasta Uttanasana jóga pro více dýchání (pozice se zvednutými pažemi)

Jedná se o jednu z nejjednodušších jógových ásan, kde se prostě musíte protáhnout. Postavte se rovně a natáhněte ruce nad hlavu. Zkuste se natáhnout přímo od břicha a naklonit se dozadu, abyste vytvořili součást oblouku. Tímto způsobem můžete natáhnout celý trup přímo od břicha až ke špičce paží. Toto je také známé jako pozice zvednuté paže a tato jógová asana pomáhá zvýšit příjem kyslíku a protáhnout svaly.

32. Hastapadasana (Forward Bend Pose):

Jméno Hastapadasana v józe (Forward Bend Pose)

Toto je jedna z jógových ásan, kterou můžete cvičit kdykoli během dne. Je velmi účinný při posilování energie a také zlepšuje lepší krevní oběh. Roztahuje se téměř do všech svalů těla a může vašemu tělu přinést okamžitou záři díky osvěžení krevního oběhu. V tomto se musíte jen nadechnout, zablokovat ho a zvednout ruce nad hlavu a poté se ohnout dopředu, abyste se dotkli kotníků a rukou vložených pod chodidla.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Těhotné dámy nesmějí dělat toto ásany.

33. Prasarita Padottanasana (širokoúhlý předklon):

Prasarita Padottanasana s efektivním využitím (širokonohý předklon)

Toto je další verze Padottan asany a je velmi účinným cvičením jógy pro rysy drobných nemocí, které počítají bolesti hlavy a těla. Tato asana s pravidelným cvičením může také vyléčit určité množství deprese, kterou procházíte. Můžete to udělat součástí seznamu snadné jógy pro začátečníky, protože je to opravdu jednoduché. Nejprve musíte roztáhnout nohy a poté oběma rukama ohnout dolů, abyste se dotkli země.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Pokud to děláte poprvé, udělejte to pod náležitým dohledem, abyste předešli pádům nebo zranění.

34. Vrikshasana jóga (Tree Pose):

Používání Vrikshasana jógy nebo stromové pózy

Toto je další ze snadných póz jógy a často se cvičí jako součást zasedání SuryaNamaskar. Mělo by se to nejlépe cvičit pod širým nebem, brzy ráno se to hodilo pro jeho jméno. Důvodem jsou dokonce stromy jako na čerstvém vzduchu a sluneční světlo, které dostávají brzy ráno. Tato pozice jógy pomáhá zvýšit koncentraci a koncentraci. K tomu musíte stát na jedné noze, zatímco druhá je uzamčena za kolena a vaše ruce jsou zdviženy nad hlavou v modlitbě.

35. Ardha Chakrasana (Half Wheel Pose):

Half Wheel Pose - Ardha Chakrasana Pomozte zpevnit své tělo

Pokud si myslíte, že dáváte přednost jógovým ásanám, abyste zpevnili všechny části svého těla, pak musíte mít tuto v seznamu jógových póz, které budete denně cvičit. Jóga je disciplína, a proto při jejím dodržování musíte dodržovat pravidelnost. K tomu se musíte naučit zadní klenbu, ale ne plnou. Postavte se před vyvýšenou plošinu nebo nízký stůl a poté se ohněte dozadu, abyste se dotýkali téhož.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Nezkoušejte tuto ásanu, pokud jste měli nějaké zranění krku, ramene nebo páteře.

36. Viparita Virabhadrasana (pozice reverzního bojovníka):

Viparita Virabhadrasana (nebo) Reverzní válečnice představují

Toto je jedno z názvů jógových cvičení, které najdete v každém seznamu, který zaškrtnete. Nyní již víme o Virabhadrasaně nebo jednoduše o válečnické póze. To je právě naopak. Zde odbočíme na zadní straně těla doprava a mírně to zatočíme. Tento je velmi užitečný při tonizaci pasu a břišních svalů a také léčí bolesti páteře a další problémy, jako jsou tyto.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Nezkoušejte tuto ásanu, pokud jste měli nějaké zranění krku, ramene nebo páteře.

37. Chakrasana Yoga (Full Wheel Pose):

Chakrasana jóga využívá pro zdraví nebo plné kolo

Dříve jsme četli o pólu Half Wheel nebo Ardha chakrasaně, která je spíše součástí snadné jógové ásany pro začátečníky. V tomto je na další úrovni a je to pokročilejší držení těla. Zde musíte stát a zvednout ruce, když se nakloníte dozadu, abyste pomalu vytvořili zadní oblouk. To je velmi užitečné při hojení problémů s páteří, protože protahuje všechny zadní svaly vašeho těla. Tento postoj také pomáhá udržovat rovnováhu v trávicím systému. To je jedna z největších výhod jógových ásan s vynikajícím přínosem pro zdraví.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Pokud to poprvé vyžaduje nějakou pomoc, nebo vám to může způsobit vážné zranění.

38. Cvičte Ardha Chandrasana (Half Moon Pose):

Půlměsíční pozice - Procvičte si Ardha Chandrasana, abyste zvládli problémy se stresem

To je další z jógových ásan, které vám pomohou udělat si záda. Důvodem je, že záda a páteř každého člověka jsou nejvíce náchylné ke stresu. Při práci sedíme dlouhé hodiny a páteř je první, koho postihne. Pravidelným cvičením držení těla můžete vyléčit všechny vaše problémy s páteří a zády a také bolesti ischiasu.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Pokud jste pacientem Vertigo, buďte opatrní nebo se mu zcela vyhněte.

39. Adho Mukha Svanasana:

Adho Mukha Svanasana jóga pro trávicí zdraví

Tuto jógovou ásanu si můžete jednoduše vybrat z tohoto seznamu efektivních póz jógy. Toto je také známé jako držení psa směrem dolů. Je to tehdy, když se ohnete téměř úplně vpředu, přičemž vaše kyčelní část směřuje nahoru. Tato pozice jógy je velmi užitečná a je považována za jógovou pózu pro ženy. Je to proto, že pravidelná praxe tohoto může vyléčit příznaky menopauzy a může také vyvážit váš menstruační cyklus. Obecně tato asana také pomáhá vyvážit fungování trávicího systému, a tím zabránit kyselosti a plynatosti.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Vyvarujte se této ásany během těhotenství, nebo máte problém s krkem nebo zády.

40. Vyaghrasana (Tiger Pose):

Vyaghrasana v józe pro úlevu od bolesti (Tiger Pose)

Tato jógová asana je také známá jako póza statického tygra a je další, která léčí problémy s bolestmi zad. To se zaměřuje zejména na oblast dolní části zad a protahuje svaly a tkáně, což způsobuje úlevu od bolesti v konkrétní oblasti. Zde budete muset nejprve zaujmout pozici čtyřnohého zvířete nebo jako chcete se plazit. Nyní se natáhněte dopředu a zvedněte alternativní ruku a nohu a natáhněte ji rovně.

41. Jóga Bakasana (Crow Pose):

Jóga Bakasana a její výhody (Crow Pose)

Toto je jedno z názvů jógových ásan, které jsou obvykle součástí pokročilé fáze jógové praxe. Tenhle určitě potřebuje hodně odhodlání, flexibility a síly. Musíte vyvážit celé tělo na dlaních a zvednout se, abyste znovu pokrčili nohy a vytvořili formaci, která bude vypadat jako tělo jeřábu. Tato jógová póza je velmi užitečná při tonizaci paží a při odstraňování tuku z břišní části.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Tato asana je o vyvážení těžiště na pažích, a proto jakýkoli spěch může být vážně zraňující.

42. Makarasana (krokodýlí pozice):

Makarasana jógy (nebo) Krokodýlí pozice

Jedná se o jedno z velmi oblíbených cvičení ze série jógových ásan pro začátečníky. Je to proto, že to není opravdu těžké a je to jen relaxační poloha, kterou může každý snadno udělat. Jediná věc je, že musíte znát dýchací proces, který je u jógových ásan nejdůležitější. Tato asana je zvláště užitečná při relaxaci svalů a zmírnění bolestí, jako jsou bolesti dolní části zad a bolesti způsobené ischiasem.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Pokud máte nějaké zranění krku, vyvarujte se tlaku na krk.

43. Salabhasana (Locust Pose):

Salabhasana (svatojánská pozice) Jógová pozice pro začátečníky

To je jeden z multi-výhodné jógové ásany, protože to je užitečné při úlevě od bolesti, stejně jako funguje velmi dobře, pokud jde o hubnutí. Zde musíte dát obě ruce rovně, když ležíte na přední straně. Nyní zvedněte nohy rovně a společně nahoru a dobře dýchejte. Ujistěte se, že netlačíte rukama. To zvyšuje metabolismus, díky čemuž je zabráněno tvorbě tuku a je také užitečné při poruchách trávení.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Pokud máte nějaké zranění krku, vyvarujte se tlaku na krk.

44. Bhekasana (držení žáby):

Typické jógové pozice bhekasana nebo žabí držení těla

Jedná se o jógu představující tonizaci těla, která není příliš obtížná. Tuto jógovou ásanu musíte vyzkoušet, pokud si myslíte, že potřebujete zmírnit boky a hýždě. Za tímto účelem budete muset ležet na břiše a nyní se zvednout až k prsu a znovu zezadu, musíte otočit obě nohy od kolen, abyste je mohli držet. To vám poskytne pěkný úsek a tím se části tonizují.

45. Gomukhasana jóga (pozice hlavy krávy):

The Cow Head Pose - Gomukhasana Yoga Practice for Sexual Problems

Jedná se o pokročilou jógu prováděnou z konkrétních důvodů. To mohou provádět muži i ženy. To je zvláště užitečné pro muže, protože to usnadňuje sexuální problémy vedoucí k lepším manželským vztahům. Cvičení Gomukhasany také pomáhá léčit kýlu.

46. ​​Virasana Yoga Pose (Hero Pose)

Hero Pose in Yoga - Virasana Yoga Pose and Benefits

Tento je opět v pokročilém stádiu jógových ásan a je nápomocný při bolestech a problémech kloubů. Cvičení této jógy vám nakonec poskytne větší flexibilitu a také ulehčí všem částem vašeho těla. Cvičení Virasany také zvyšuje metabolismus v těle a zlepšuje krevní oběh i v kloubech. Tato asana může ukázat okamžitou záři ve vaší tváři, která je výsledkem správného krevního oběhu.

47. Supta Virasana Yoga (Reclined Hero Pose):

Supta Virasana jóga pro zdraví břicha (Reclined Hero Pose)

Také známá jako sklopná póza hrdiny, toto není příliš obtížné držení těla. V tomto musíte udělat Vajrasana a lehnout si s nohama upevněnými v poloze. Tento druh jógových ásan je velmi užitečný pro trávicí systém a jeho správné fungování. Tato jógová póza také zabraňuje ukládání nadměrného tuku v těle, zejména v oblasti břicha.

Co byste měli vědět, než uděláte tuto ásanu: Pokud máte nějaké zranění krku, vyvarujte se provádění této ásany.

48. Kumbhakasana (Plank Pose):

Efektivní jóga Kumbhakasana (Plank Pose)

Tato pozice je také známá jako planková póza a může ji cvičit kdokoli, protože je to opravdu velmi snadné. Ujistěte se, že začnete tím, že to uděláte alespoň desetkrát, a poté postupně zvýšíte na 15 a poté 20krát. Vypadá to jednoduše, ale je to velmi účinné při tonizaci řady částí těla. To zahrnuje boky, pas, břicho, paže a ramena. Cvičte tuto pózu z jógy každý den, pokud chcete rozvíjet tónovaný abs.

49. Vasisthasana (boční prkno):

Jak dělat Vasisthasana v józe - (Side Plank Pose)

Lépe známá jako boční prkna jógová pozice a verze té předchozí, zde budete muset zvednout tělo tím, že budete spočívat na jedné ruce, která bude ležet naplocho až po loket. Zvedněte a položte si druhou ruku na pas v chytrém držení těla. To je užitečné při tónování extra tukových rukojetí, díky nimž váš pas vypadá špatně a je tvrdohlavý.

50. Utthan Pristhasana (Lizard Pose):

Utthan Pristhasana a jejich výhody (Lizard Pose)

Také známá jako ještěrka představuje, je to velmi užitečné při uvolňování stresu, únavy a napětí. Tato póza určitě vypadá komplikovaně, ale není tomu tak. Můžete to udělat, abyste své tělo po náročném pracovním dni spíše uvolnili. Je to okamžitě účinné a velmi, velmi uklidňující pro tělo.

Své tělo můžete udělat silné a zdravé tím, že budete používat především různé druhy jógových ásan a získáte také duševní klid. Jóga je terapií pro mysl a tělo, jak jsme již poznali, a existuje několik jógových póz. Je stále výhodnější, když člověk cvičí přiměřeně denně.

Před provedením těchto ásan je třeba dbát opatrnosti:

Proč jóga? Cvičení jógy je velmi dobré pro vaše zdraví. Je však velmi důležité, abyste to udělali správně. Vždy je vhodné, aby se člověk před jógou doma naučil správnou techniku, jak cvičit jógové ásany. Existuje velká pravděpodobnost, že pokud jsou ásany udělány špatně, pak to může nepříznivě ovlivnit zdraví.

Opatření a kontraindikace jógových pozic

Níže jsou uvedena různá opatření, která je třeba dodržovat při provádění jógových ásan, a kontraindikace, na které je třeba dávat pozor a považovat je za varovné znamení:

 • Provádějte jógu v naprostém klidu. To je jeden ze zásadních požadavků před začátkem jógy.
 • Výběr oblečení, které nosíte, bude mít na vaše ásany velký vliv. Při cvičení jógy si vyberte pohodlné oblečení. Typy jógové pózy, které si přejete dělat, rozhodnou o oblečení, které byste měli nosit.
 • Nikdy necvičte jógu na holé zemi. Použijte podložku na jógu.
 • Udržujte se řádně hydratovaní.
 • Vyhněte se jídlu před cvičením jógy nebo dodržujte dostatečný časový rozdíl mezi časem jídla a časem jógy.
 • Pokud máte nějaké problémy s břichem, pak ásany, které zahrnují jakékoli polohy vyžadující kroucení, víření nebo namáhání břišních svalů, pak se takových ásan zdržte.
 • V případě kyselého refluxu by se mělo striktně vyhýbat jakýmkoli ásanám, které vyžadují, aby byla hlava nižší než žaludek, zkrátka jakýmkoli inverzním ásanám.
 • Pokud jde o bolesti zad, pacienti laskavě doporučují lékaři cvičení, která můžete dělat, a cvičení, kterým byste se měli vyhýbat, protože to může situaci zhoršit..

Vedlejší efekty jógy:

Jóga zlepšuje vaši flexibilitu a mentální schopnosti. Ale za určitých podmínek existují určité vedlejší účinky. Podívejme se na možné vedlejší účinky jógy:

 • Glaukomové komplikace – u glaukomu je za očními bulvy zvýšený tlak, který může nakonec vést ke ztrátě zraku. Situaci mohou komplikovat některé jógové ásany, jako je stoj na hlavě, stoj na ruce, stoj na rameni, které zvyšují tlak na oči.
 • U pacientů s krevním tlakem může situaci zhoršit silné dýchání a různé druhy póz jógy, které zahrnují inverze.
 • Pokročilé jógové ásany by se měly cvičit pod náležitým vedením, jinak to může vést k vážnému zranění zad.
 • Svalové napětí nebo svalové napětí je běžným vedlejším účinkem jógy, které je způsobeno nesprávným držením těla.

Jóga je úžasná věc a musí být součástí vašeho životního stylu, abyste měli šťastný a zdravý život. Je však velmi důležité, abyste se správně naučili cvičit jógové ásany, než je budete cvičit doma bez vedení. Jóga je o držení těla a perfektní držení těla je velmi důležité, aby pro vás ásany fungovaly správným způsobem, jak by měly. Pro dosažení nejlepších výsledků zakončete cvičení 5minutovou jógovou meditací a sledujte, jak se vaše energie zvýší.

Experti na jógu a jejich recenze:

1. Ana Forrestová

Ana Forrestová

Posouzení: Ana Forrest je tvůrcem Forrest jógy v roce 1982, která se řídí zásadami, zejména dechem, silou, integritou a duchem. Forrest Yoga, vedená prvky Ashtanga Vinyasa, je známá svou základní silou, intenzitou a dlouhým držením pozic. Ana Forrest se stala certifikovanou instruktorkou jógy ve věku 18 let a je mezinárodně proslulá svými uzdraveními a prací v józe.

2. Briohny Smith

Briohny Smith

Posouzení: Briohny Smith je lektorka jógy se sídlem v LA a je celosvětově známá jako bohyně inverze. Jógu se poprvé naučila v roce 1999 a nyní je sama instruktorkou a učí jógu pod svou ochrannou známkou Fit Flow Yoga v LA. Cestuje po celém světě, aby pokračovala ve třídách, a ustupuje.

3. Janet Stoneová

Janet Stoneová

Posouzení: Yogini Janet Stone zahájila svou cestu jógového výcviku v roce 1996 v Indii. Naučila se Vinyasa jógu a její učení je energické a je nádhernou kombinací Vinyasy dlouhé se zpěvem, dechem, vědomím, pohybem a humorem. Janet byla vystupována v různých publikacích, jako jsou Elephant Journal, Yoga Journal a Yoga Flow Magazine. V současné době vede 200hodinový program vzdělávání učitelů Vinyasa a vede různé workshopy a cvičení v USA, Indii a Mexiku.

4. Kino MacGregor

Kino MacGregor

Posouzení: Kino MacGregor se poprvé začal učit Ashtangu ve věku 19 let a po třech letech praxe strávila sedm let svého života zkoumáním různých učení Ashtangy. Ve věku 29 let obdržela certifikát k výuce Ashtanga jógy od jejího tvůrce Shri K. PattabhiJoise. Její sledovanost na YouTube se blíží 5 milionům zhlédnutí a je dokonce autorkou 2 knih Ashtanga a vyrobila 6 DVD Ashtanga jógy. Své tréninkové programy provádí po celé Asii.

5. Sadie Nardini

Sadie Nardini

Posouzení: Sadie je učitelkou jógy Rockstar a má velké fanoušky. Je skvělá trenérka a nikdy se nesnaží sdílet své postřehy se svými následovníky při cvičení jógy. A je zakladatelkou Core Strength Vinyasa Yoga a strávila 19 let svého života studiem výživy, filozofie, jogínské disciplíny a anatomie. Je autorkou různých jógových knih a píše pro mezinárodní jógové a wellness publikace.