Jóga

14 různých póz jógy pro kontrolu padání vlasů

Každý z nás si přeje dlouhé, lesklé a zdravé vlasy. Zdraví vlasů skutečně odhaluje životní styl, který vedeme, a režim, který dodržujeme. Ale s rostoucí urbanizací se vyrovnáváme se ztrátou stresu, dopřáváme si nezdravé jídlo, spíme a jíme v nevhodnou dobu. Všechny tyto faktory si na našich vlasech vybírají daň, což má za následek různé vlasové nemoci, jako je vypadávání vlasů, nízký růst.

Různé jógové pozice pro kontrolu padání vlasů

Abychom mohli bojovat s problémy s vypadáváním vlasů, aplikujeme na vaše vlasy různé kosmetické chemikálie, abychom získali lesk a lesk. Často ale zapomínáme, že kosmetika nám může poskytnout okamžité výsledky, ale dočasně. Je to naše nitro, které musí být zdravé, aby naše pokožka a vlasy byly zdravé.

Jóga je rozhodně velmi bezpečný a účinný prostředek. Pomáhá nejen při řešení problémů s vypadáváním vlasů, ale také pomáhá při růstu ztracených vlasů. Začlenění několika ásan jógy do našeho každodenního života se může v dlouhodobém horizontu ukázat jako velmi účinné.

Stačí cvičit jógu alespoň půl hodiny denně a vést se k lepší a zdravější budoucnosti.

Různé jógové ásany pro kontrolu padání vlasů:

Ásany, které zahrnují předklonění, fungují dobře na problémy s vypadáváním vlasů, protože zlepšují krevní oběh v oblasti koruny. Krevní oběh vyživuje kořínky vlasů a v důsledku toho lze pozorovat změny v růstu vlasů a snížení vypadávání vlasů po dobu přibližně jednoho měsíce. Člověk by měl tyto jógové ásany provádět nábožensky na denní bázi, aby dosáhl různých zdravotních výhod souvisejících s vlasy. Zde je několik póz jógy, které musíte vyzkoušet!!

1. Balayam jóga nebo tření nehtů:

Balayam jóga nebo tření nehtů pro vypadávání vlasů

Kroky:

 • To lze provést buď vsedě nebo ve stoje podle vaší vůle a lze to provést kdykoli během dne.
 • Mělo by být prováděno po dobu 5-7 minut v úseku.
 • Následující obrázek ukazuje, jak to provést.

Výhody:

 • Toho lze využít k rychlému snížení silných vlasů. Ukazuje okamžité výsledky za několik týdnů.

2. Kapalbhati Pranayam:

Kapalbhati Pranayam na vypadávání vlasů

Kroky:

 • Dýchá a vydechuje pránájám.
 • Proces by se měl několikrát opakovat.
 • Začněte s 20 denně a můžete ji libovolně zvyšovat.
 • Následující obrázek ukazuje, jak to provést.

Výhody:

 • Kromě toho, že slouží jako záchrana při vypadávání vlasů, pomáhá také při hubnutí a cukrovce.

3. Uttanasana:

Uttanasana na vypadávání vlasů

Kroky:

 • Zhluboka se nadechněte.
 • Postavte se do polohy zobrazené níže na obrázku.
 • V pozici vydržte minutu nebo 40 sekund.
 • Vydechněte a vraťte se do normální polohy.
 • Začátečníci by se měli pokusit dotknout země. Pokud to však nedokážou, není to problém. Správného držení těla dosáhnete časem.

Výhody:

 • Jak hlava visí dolů, dochází ke správné cirkulaci krve, což má za následek správný růst vlasů.
 • Dobrá póza pro strach.

4. Ustrasana:

Ustrasana pro vypadávání vlasů

Kroky:

 • Páteř by měla být vztyčená.
 • Zhluboka se nadechněte a ohněte se dozadu.
 • Proveďte asanu, jak je uvedeno na obrázku.
 • Pózu byste měli držet asi 30 až 60 sekund.
 • Při výkonu dýchejte normálně.
 • Pomalu vydechněte a vraťte se do původní polohy.

Výhody:

 • Krev proudí do mozku, v důsledku čehož se regenerují vlasové folikuly.

5. Uttanpadasana:

Uttanpadasana pro vypadávání vlasů

Kroky:

 •  Ásanu je třeba provádět podle obrázku.
 •  Mělo by probíhat normální dýchání.
 • Pro dosažení nejlepších výsledků by tyto ásany měly být prováděny denně na prázdný žaludek.

Výhody:

 • Velmi účinný při opětovném růstu vlasových folikulů.

6. Sasangasana:

Jógové ásany pro padání vlasů - sasangasana

Termín Sasangasana v překladu znamená králičí póza. Sasangasana je jednou z užitečných jógových ásan pro kontrolu padání vlasů. Nyní víme, proč mají králíci měkké hedvábné vlasy. Jóga k prevenci vypadávání vlasů zahrnuje sasangasanu, protože pomáhá při rychlejším toku krve do pokožky hlavy, čímž snižuje možnost vypadávání vlasů a také vyživuje pokožku hlavy. Bohužel to plešatým lidem nepomůže, aby si nechali narůst vlasy.

7. Adho Mukha Svanasana:

Jógové ásany pro padání vlasů - Adho Mukha Svanasana

Adho Mukha Svanasana je ve skutečnosti docela zábavná a zdálo by se, jako byste napodobovali kopec. Tato asana vyžaduje, abyste tlačili kyčle nahoru, zatímco tlačíte na zem dlaněmi a chodidly. Tato asana také zvyšuje průtok krve do pokožky hlavy, a tím vyživuje kořeny vlasů. A zdá se být zábavné dělat jógu pro kontrolu padání vlasů, že? Toto je jedna z nejlepších jógových pozic pro kontrolu padání vlasů a návrat k růstu vlasů.

8. Matsyasana:

Jógové ásany pro padání vlasů - Matsyasana

Kdo věděl, že napodobování ryby může zachránit nekonečné množství pramenů vlasů před pádem. Protože je všeobecně uznáváno, že cvičení jógy ke snížení vypadávání vlasů skutečně funguje, Matsyasana se stává populární mezi lidmi, kteří chtějí zabránit vypadávání vlasů. Matsyasana pomáhá regulovat tok krve ve vlasové pokožce a také vyživuje kořínky vlasů, aby nemohly spadnout

9. Apasana jóga:

Jógové ásany pro padání vlasů - Apasana

Apasana je jednou z nejvýznamnějších jógových póz při problému s padáním vlasů. Apasana je asana, která pomáhá při uvolňování všech škodlivých plynů, a tím zlepšuje trávení (poznámka: ujistěte se, že neuvolňujete žádný plyn v blízkosti jiných lidí, protože by jim to mohlo být velmi nepříjemné) kvůli zlepšení trávením se krev čistí a tato vyčištěná krev pomáhá při posilování vlasových folikulů.

10. Sarvangasana:

Jógové ásany pro padání vlasů - Sarvangasana

Jako výhoda pro lidi je sarvangasana nejlepší formou jógy, která zabraňuje vypadávání vlasů. Tato asana není určena pro lidi trpící bolestmi zad nebo jinou chronickou bolestí. Sarvangasana vyžaduje, abyste zvedli tělo zespodu ramene kolmo k zemi a celou váhu svého těla byste měli vzít na ramena a současně podpírat záda oběma rukama. Tato asana prokázala snížení plešatosti mužského vzoru a plešatosti ženského vzoru a také vypadávání vlasů.

11. Anulom Vilom:

Jógové ásany pro padání vlasů - Anulom Vilom

Toto není ásana, ale je to dýchací technika, forma jógy, která snižuje padání vlasů. Pro všechny líné lidi, kteří neradi hýbou svalem a přesto chtějí zastavit padání vlasů, je pro vás anulom vilom ideální, protože jedinou obtížnou věcí v tomto je nadechnout se a vydechnout. Toto dechové cvičení udržuje plíce zdravé a také stimuluje tok okysličené krve v těle, což také vyživuje pokožku hlavy a získáte zdravý růst vlasů.

12. Bhastrika Pranayama:

Jóga pro padání vlasů - Bhastrika Pranayama

Pranayama je součástí jógy a bhastrika pranayama je přeplňovaný režim pranayama. V bhastrika pranayam musíte dýchat jednou nosní dírkou a druhou nosní dírku zavírat palcem. Musíte 20krát velmi rychle vdechnout a vydechnout a vaše břišní stěna se bude pohybovat dovnitř a ven jako níže. Bhastrika pranayama je důležitou součástí jógy pro vypadávání vlasů; udržuje zdravé plíce a zlepšuje krevní oběh v celém těle, což pomáhá dobrému zraku a také prevenci vypadávání vlasů.

13. Sirsasana:

Jógové ásany pro padání vlasů - Sirsasana

Většina z výše uvedených ásan se snadno provádí a vyžaduje méně úsilí, ale sirsasana je obtížná z hlediska toho, že ji musíte cvičit denně a namáhá tělo, ale současně jsou v těle vidět výsledky pravidelného provádění sirsasany . Jedná se o jednu z nejlepších jógových ásan pro kontrolu padání vlasů. Sirsasana není nic jiného než stoj na hlavě. Musíte ohnout ruku dovnitř od lokte a vytáhnout tělo nahoru a dát celou váhu na ruce. Tato asana zvyšuje průtok krve do hlavy, což pomáhá při regeneraci vlasových folikulů a také vyživuje pokožku hlavy

14. Pawanmuktasana:

Jógové ásany pro padání vlasů - Pawanmuktasana

To se osvědčilo jako nejlepší ásany v józe pro padání vlasů. Lidé pocítili rozdíl v kvalitě vlasů a také snížení padání vlasů. Pawanmuktasana se provádí přiblížením kolen k bradě vleže na zádech. Tato asana pomáhá při snižování stresu, který je považován za největší důvod vypadávání vlasů.

Výše uvedené jsou jógové ásany pro kontrolu padání vlasů. Člověk musí být velmi trpělivý, pokud chce získat výsledek těchto ásan. Protože v józe nelze nikdy dosáhnout výsledků přes noc. Spíše než jít na chemické ošetření k zastavení vypadávání vlasů, měli byste se obrátit na jógu, abyste zabránili vypadávání vlasů.