Jména dětí

Seznam 60 trendových jmen dětí Purvabhadra Nakshatra

Podle hinduistické náboženské víry a astrologie může být pojmenování novorozence podle jejich měsíčních souhvězdí, zvěrokruhu a hvězdných znamení příznivé a šťastné. V naší sérii dětských jmen podle nakshatras, dnes budeme hovořit o dětských jménech Purvabhadra nakshatra.

jména dětí purvabhadra nakshatra

Pokud se tedy vaše malá hvězda narodila ve hvězdě Purvabhadry, pokračujte ve čtení, abyste věděli vše o tom, co je Purvabhadra nakshatra, její vlastnosti, slabiky počátečních jmen pro osoby narozené v této hvězdě a seznam návrhů jmen Purvabhadra nakshatra. Začněme!

Co je Purvabhadra Nakshatra a jeho vlastnosti?

Purvabhadra nakshatra je 25. v pořadí z celkových 27 nakshatras v indické hinduistické astrologii. Pohybuje se od 20 stupňů Vodnáře do 3,20 ve znamení zvěrokruhu Ryby. Význam Purvabhadra nakshatra je příznivý nebo šťastný a má symbol předních nohou pohřební postýlky. Vládnoucí planetou pro Purvabhadra nakshatra je Jupiter a božstvo je jednorožec, jednonohý had.

Děti narozené v Purvabhadra nakshatře jsou inteligentní, dodržují životní zásady a jsou idealistické. Jsou pravdiví, věrní své práci, povinnostem a rodině a také vášniví. Jsou to lidé milující mír, přesto velkorysí k těm, kteří je obklopují. Říká se o nich, že vynikají v pracovním životě a dobře vydělávají peníze.

Pojďme se podívat na počáteční písmena jmen a seznam chlapců a dívek jména Purva Bhadrapada nakshatra pro novorozence.

Purvabhadra Nakshatra Jména Počáteční písmena:

Pokud se vaše maličká narodila pod touto konkrétní hvězdou, je dobré ji pojmenovat následujícími počátečními slabikami.

Se, So, Da, Daa, Di, Dee, Dha, Dhi.

V případě pojmenování novorozence podle padas v nakshatře,

  • Jména první pada Purvabhadra nakshatra začínají Se.
  • Jména 2. pada Purvabhadra nakshatra začínají na So.
  • Purvabhadra nakshatra 3. pada jména začínají Da.
  • Jména 4. pada Purvabhadra nakshatra začínají Di.

Krásná jména dětí pro Purvabhadra Nakshatra s jejich významem:

Seznam nejnovějších, moderních, smysluplných a jedinečných Purvabhadrových jmen pro chlapce, dívky a dvojčata je následující.

Jména Purvabhadra Nakshatra pro chlapečky:

1. Dakshit:

Dakshit je další jméno pro Lorda Sivu. Pochází ze sanskrtského jazyka a hindské mytologie a je to tradiční smysluplné, ale moderně znějící jméno chlapečka.

2. Daipayan:

Daipayan je velmi jedinečná a současná volba jména dítěte pro chlapce v Purvabhadra nakshatra. Znamená to osobu, která se narodila na ostrově. Jméno dále symbolizuje také poutníka nebo dobrodruha.

3. Daivat:

Daivat znamená osoba, která má štěstí nebo moc. To také znamená božské. Daivat je pro Purvabhadra nakshatra zřídka nalezená a jedinečná volba jména dítěte. Je to atraktivní mužská jména Purvabhadra nakshatra.

4. Darshit:

Darshit znamená znamení nebo zobrazení. To také znamená návštěvníka. Tato dětská jména Kumbha rasi Purvabhadra nakshatra pocházejí ze sanskrtského jazyka a jsou skvělou volbou pro chlapečky.

5. Darpan:

Darpan je nyní trendovou a klasickou nadčasovou volbou jména pro narozené Purvabhadra nakshatra. Znamená to zrcadlo. Název také symbolizuje odraz.

6. Dasvanth:

Dashvanth nebo Dasvanth není nikdo jiný než Lord Siva. Je to také další jméno pro Lorda Murugana. Je to krásná a rozkošná, přesto tradiční volba jména pro děti Purvabhadra nakshatra.

7. Diganth:

Název Diganth pochází ze sanskrtského jazyka a znamená horizont. Je to stylová a smysluplná, jedinečná volba jména.

8. Digvijay:

Digvijay je nyní rozšířené a slavné jméno. Znamená to někoho, kdo vyhraje nad každým člověkem. Je to také velmi běžné jméno chlapečka pro Purvabhadra nakshatra.

9. Dikshit:

Dikshit, který se také píše jako Deekshit, znamená zahájit nebo připravit. Je to slavná, ale klasická a trendová volba jména pro moderní rodiče, aby pojmenovali svou malou hvězdu. Nesmírně to milujeme. Co myslíš?

10. Dipanjan:

Dipanjan znamená oko lampy. Jméno také symbolizuje milost, naději a světlo. Je to krásná volba jména, která se většinou nachází v severních i jihoindických státech.

11. Divansh:

Divansh znamená částice slunce. Název pochází ze sanskrtského jazyka a naznačoval sluneční paprsek, což znamená sluneční oko. Milujeme tuto jedinečnou symboliku názvu.

12. Divesh:

Divesh znamená Pán bohů. Je to krátké, rozkošné a smysluplné jméno pro chlapečky v Purvabhadra nakshatra.

13. Rozdělení:

Milujeme těchto pět písmen roztomilého jména Divit. Znamená to někoho, kdo je nesmrtelný. Není to běžné jméno a je ideální pro moderní rodiče, kteří hledají atraktivní volbu. Název pochází ze sanskrtského jazyka.

14. Divyant:

Divyant, také hláskovaný jako Divyanth, znamená pohledný člověk. Je to roztomilé a stylové chlapečkové jméno Purvabhadra nakshatra.

15. Diwakar:

Diwakar, také hláskovaný jako Diwaker, znamená Pán světel. Název také naznačuje slunce. Tento Purvabhadra nakshatra pojmenovává pro chlapce široce známé jméno chlapečka již od starověku a je již populární volbou.

16. Sekar:

Sekar nebo Shekar/ Sekhar je opět velmi slavné jméno. Znamená to lord Vishnu. Jméno také znamená osobu, která je talentovaná a inteligentní.

17. Sethu:

Sethu je v hinduistické tradici posvátné jméno. Jméno znamená velký válečník. Je to krásná a velmi intenzivní odvážná volba jména pro děti v Purvabhadra nakshatra.

18. Sohag:

Sohag je zcela moderní název pro chlapce v Purvabhadra nakshatra. Znamená to lásku a slunce.

19. Soheil:

Jméno Soheil je již známé v severních indických státech. To znamená hezký. Název také naznačuje měsíční světlo nebo záři a záři. Milujeme všechny krásné významy a symboly spojené se jménem, ​​že?!

20. Sohaan:

Sohaan znamená dobře vypadající a chytrý člověk. V tomto novém tisíciletí je to opět moderní a vzácná volba pro chlapečky. Milujeme to mezi moderními jmény chlapců Purvabhadra nakshatra.

21. Sohit:

Sohit je krásné a pětipísmenné jméno chlapečka odvozené z indických jazyků. Znamená to okouzlující muž.

22. Somashekar:

Somashekar nebo Soma Shekhar není nikdo jiný než Lord Siva. Je to velmi tradiční volba jména pro chlapečka a je široce známá z generace na generaci.

23. Somit:

Somit pochází ze sanskrtského jazyka, což znamená někoho, kdo všechno získá rychle. Je to jedinečné jméno, a to jak z hlediska výslovnosti jména, tak z hlediska významu.

24. Soukhya:

Název Soukhya, který je odvozen z hindštiny a sanskrtu, znamená pohodu nebo štěstí. Znamená to také někoho, kdo léčí s vynikající klidnou a duchovní myslí.

25. Soumik:

Soumik znamená krásná duše. Na druhé straně to také znamená mocnou duši nebo mocnou jako oheň. Milujeme oba významy tohoto jména chlapečka Purvabhadra nakshatra.

Jména dívek Purvabhadra Nakshatra:

26. Daakshya:

Daakshya je krásná novodobá volba jména pro holčičku. Znamená to chytrého a brilantního člověka. Jméno pochází ze sanskrtského jazyka pro jméno holčičky pod Purvabhadra nakshatra.

27. Daamini:

Daamini znamená sebeovládaná osoba. To také znamená dobývání. Jméno je velmi slavnou volbou již pro malé dívky v Purvabhadra nakshatra.

28. Dajshi:

Dajshi je velmi jedinečné a neobvyklé jméno, které znamená slavnou duši. Je to velmi vzácné a také roztomilé ženské jméno Purvabhadra nakshatra.

29. Dakshika:

Dakshika není nikdo jiný než dcera lorda Brahmy. Jedná se o tradiční název, který však znamená krásnou moderní výslovnost a konotaci. Milujeme tuto volbu jména a nápad.

30. Daritree:

Daritree nebo Dharitree znamená Zemi. Je odvozen ze sanskrtského jazyka a je převládající volbou jména holčičky, která je také smysluplná a intenzivní.

31. Darshini:

Darshani nebo Darshini je již trendové jihoindické jméno. Je to jiné jméno pro bohyni Durga. Jméno také znamená někoho, kdo má štěstí, že je krásný. Je to krásné a tradiční jméno holčičky pro Purvabhadra nakshatra.

32. Digvi:

Digvi znamená vítěz a někdo, kdo vždy zvítězí. Je to krátké a roztomilé, hezké jméno holčičky s jedinečným a odvážným intenzivním významem.

33. Dikshitha:

Dikshitha, která se také píše jako Deekshita nebo Diksita, znamená zasvěcený nebo někdo, kdo začíná. To je mezi jmény holčiček slavné pro Purvabhadra nakshatra.

34. Dipali:

Dipali nebo Deepali znamená řadu lamp nebo řadu světel. Jméno je krásné ve významu a také ve výslovnosti.

35. Dipika:

Dipika nebo Deepika znamená světlo nebo malou lampu. Původem ze sanskrtského jazyka jde o klasickou a trendy indickou holčičku jménem Purvabhadra nakshatra.

36. Dipati:

Dipati znamená božský. Je to velmi jedinečné a neobvyklé jméno holčičky pro narozené Purvabhadra nakshatra.

37. Disha:

Disha znamená směr. Symbolizuje a implikuje také cestu. Je to krásná a krátká volba roztomilé holčičky pro ty, kteří se narodili pod Purvabhadra nakshatrou.

38. Dishita:

Dishita znamená soustředěný. Znamená to někoho, kdo je vždy odhodlaný. Je to krásná a smysluplná okouzlující volba jména holčičky pocházející ze sanskrtského jazyka.

39. Ditvi:

V případě, že chcete velmi nové a krásné moderní jméno, toto se nám nesmírně líbí. Jména dívek Ditviin Purvabhadra nakshatra znamenají božské dobro.

40. Divya:

Všichni jsme slyšeli jméno Divya. Je to krásné a módní a slavné jméno již v několika indických státech. Divya znamená krásná dívka, božská dívka. To také znamená okouzlující.

41. Divyanka:

Divyanka je krásné a slavné jméno, které se většinou vyskytuje v severní Indii. Znamená božskou duši nebo božskou bytost.

42. Diza:

Pro rodiče, kteří dávají přednost zcela novému a krátkému jménu, je tento čtyřpísmenný ideální. Diza znamená štěstí.

43. Sejal:

Sejal znamená říční voda nebo tekoucí božská voda. Je to krásné jméno, které se většinou vyskytuje u severoindických holčiček v Purvabhadra nakshatra.

44. Sevitha:

Sevitha nebo Sevita znamená milovaný. Je to tradiční název, ale k dnešnímu dni se běžně nepoužívá.

45. Sobitha:

Sobitha nebo Shobitha znamená kreativní člověk. Znamená to také někoho, kdo je inovativní a umělecký. Je to jméno krásné holčičky, které je okouzlující ve výslovnosti. To také patří mezi slavná jména Purvabhadra nakshatra v Kannadě.

46. ​​Sohini:

Sohini znamená krásná dívka. To také znamená příjemné a okouzlující. Jméno je krásné a atraktivní jak ve výslovnosti, tak v symbolice. Milujeme tuto volbu jména holčičky Purvabhadra nakshatra.

47. Sonali:

Sonali je odvozeno od slova Sona v hindštině, což znamená zlato. Jméno znamená zlatý člověk nebo zlatá duše.

48. Soujanya:

Soujanya nebo Sowjanya znamená něžná nebo správná osoba. To také znamená zdvořilý. Soujanya je typická volba jména pro jihoindickou holčičku. Patří také mezi slavná jména Purvabhadra nakshatra v Telugu.

49. Sowmya:

Sowmya znamená mír. Je to opět velmi slavná volba jména holčičky. Znamená to také někoho, kdo je k ostatním klidný a velkorysý.

50. Sourita:

Pokud chcete zcela nové jméno, může to být správná volba. Sourita znamená pracovitý člověk. Vsadíme se, že jste se s tím u dívčích jmen Purvabhadra nakshatra nesetkali.

Unisex jména dětí Purvabhadra Nakshatra:

51. Sampurna:

Sampurna nebo Sompurna v indických jazycích znamená kompletní. Jméno symbolizuje úplnou osobu. Je to krásná a rozkošná volba jména pro malé chlapce a dívky.

52. Sonu:

Sonu je obecně přezdívka dávaná kojencům. V dnešní době to však často vnímáme jako primární křestní jméno. Sonu znamená zlato.

53. Darshi:

Darshi nebo Darshee znamená požehnání. Jméno je také dalším jménem Pána Krišny. Je to oblíbené dětské jméno ideální a vhodné pro chlapce i dívky.

54. Darshil:

Darshil znamená dokonalost. Je to krásná a jedinečná jména pro holčičky a kluky.

55. Somál:

Somal znamená někoho něžného a měkkého. Toto je velmi moderní a zřídka se vyskytující unisexové jméno pro chlapce a dívky.

Dvojčata Purvabhadra Nakshatra pro chlapce a dívky:

56. Daman – Daanish:

Daman a Daanish jsou krásná jména dvojčat pro Purvabhadra nakshatra. Jméno Daman znamená zkrocení nebo dobytí osoby. Daanish na druhé straně znamená plný znalostí nebo člověk s moudrostí.

57. Daivat – Daivi:

Daivat a Daivi jsou krásná jména pro dvojčata a chlapečka. Jméno Daivat znamená šťastná a božská osoba. Daivi na druhé straně znamená zbožná dívka.

58. Soraj – Sorav:

Soraj znamená Bůh. Sorav znamená nebeský. Oba jsou roztomilé a krátké dvojčata s výběrem jména pro ty, kteří se narodili pod Purvabhadrou nakshatrou.

59. Sonia – Sonakshi:

Sonia a Sonakshi jsou nápady na jména dvojčat. Sonia nebo Soniya znamená zlatá dívka nebo krásná dívka. Sonakshi znamená zlatooká kráska. Je to také jiné jméno pro bohyni Parvathi.

60. Somesh – Somjit:

Toto jsou jména dvojčat pro chlapečka pro Purvabhadra nakshatra. Somesh znamená měsíc. Somjit znamená ten, kdo vyhrává nad sluncem.

Doufáme, že jste si užili zkoumání těchto nápadů na jména pro ty, kteří se narodili v Purvabhadra nakshatra. Všechna tato dětská jména Purvabhadra nakshatra jsou stylová, moderní, atraktivní a také kreativní. Dejte nám vědět, co si o nich myslíte; rádi vás slyšíme.

Prohlášení:

Všechna výše uvedená jména a významy jsou kontextuální a mohou se měnit podle různých jazyků, regionů a zemí. Doporučujeme provést hloubkový výzkum, abychom porozuměli několika významům a symbolice spojeným se stejným názvem.