Jména dětí

Jména dětí Uttara Phalguni Nakshatra: 60 moderních voleb

Podle hinduistické astrologie čas narození, datum a místo určují rodnou hvězdu, slunce a měsíční znamení. Pokud věříte v astrologii a dáváte přednost pojmenování svého dítěte podle narození nakshatra, tato řada vám pomůže. Dnes uvidíme dětská jména Uttara Phalguni Nakshatra pro děti narozené pod touto hvězdou.

Ať už chcete svému dítěti pojmenovat moderní jméno nebo tradiční jméno; sestavili jsme seznam smysluplných, milých, kreativních a roztomilých jmen Uttara phalguni nakshatra pro malé chlapce a dívky narozené pod touto hvězdou. Toto je dvanácté v pořadí, jak v pořadí hvězd, tak v sériích diskutujících o dětských jménech podle nakshatras.

jména uttara phalguni nakshatra

Uttara Phalguni Nakshatra a charakteristika:

Uttara phalguni nakshatra je dvanáctá v pořadí celkem 27 hvězdných znamení, ovlivněných Suryou (sluncem). Nakshatra se pohybuje od 26,40 ve znamení zvěrokruhu Lva do 10 v Panně. Hvězdu symbolizují čtyři nohy postýlky. Pokud se váš malý narodil pod Uttara phalguni nakshatra, pak se říká, že jsou velmi přátelské povahy. Narození v Uttara phalguni nakshatra jsou laskaví, velkorysí, jemní, nápomocní a přátelští. Jsou ambiciózní a mají silnou vůli, jsou odhodlaní a vždy se snaží dosáhnout svých cílů.

Nejen to, o Uttara phalguni nakshatra narozených je známo, že jsou vždy úspěšní ve svém úsilí. Nyní pojďme prozkoumat nejnovější jména níže narozených Uttara phalguni nakshatra.

Uttara Phalguni Nakshatra Počáteční písmeno/slabika pro jména dětí:

Jména Uttara nakshatra by měla začínat následujícími slabikami.

Te, Ta, Taa, Pa, Paa, Pi, Pee, To

Jména pro Uttara Phalguni Nakshatra Borns 2020:

Tady jsme; pojďme začít a prozkoumat nejkrásnější jména Uthiram natchathiram pro malé chlapce a dívky.

Jména chlapců Uttara Phalguni Nakshatra:

1. Paarak:

Paarak znamená příjemný. Název také znamená záchranu a osvobození. Toto je jedno ze vzácných a jedinečných dětských jmen pro chlapce Uttara phalguni nakshatra.

2. Paaras:

Paaras je novodobý název, který znamená zdravý. Jméno v dnešní době nabývá na významu a je pro moderní rodiče dnešní doby zcela novou volbou.

3. Paarth:

Paarth je jiné jméno Arjun. Jméno také alternativně znamená král, princ. Je to tradiční, ale pěkně znějící jméno chlapečka.

4. Paatav:

Paatav znamená sekáček. Toto je velmi vzácné jméno, které má smysl a je moderní. O tomto mužském jménu Uttara phalguni nakshatra zatím mnoho lidí neví.

5. Paavan:

Paavan nebo Paawan znamená oheň, posvátný a čistý. Toto je v posledním desetiletí velmi běžné jméno pro chlapečka, ale ve svém významu velmi klasické.

6. Padmanabh:

Padmanabh znamená ten, kdo má lotos. Jméno je také alternativním jménem pro lorda Vishnu. Mezi další variace stejného jména patří Padhmanabh, Padhmanabha a Padhmanabhan.

7. Pakshin:

Pakshin nebo Pakhshin znamená okřídlený plnovous. Jména pro chlapce Uttara phalguni nakshatra jsou původně odvozena od slova pakhshi, což znamená pták v několika indických jazycích.

8. Palash:

Palash je jméno zcela moderního chlapečka. To znamená zeleň. Dalším významem stejných jmen chlapečků pro Uttara phalguni nakshatra je kůň.

9. Pallav:

Pallav je jedinečné a mladistvé jméno chlapečka. pallav znamená mladé výhonky a listy. Název je také slovo převzaté z hudební terminologie.

10. Pankaj:

Pankaj je velmi populární indické jméno, přesto má krásný a krásný význam. Znamená lotosový květ. Jméno je také dalším jménem pro Pána Brahmu.

11. Pankit:

Pankit znamená Line. Toto je velmi jedinečné a nové moderní jméno pro chlapečka pod Uttara phalguni nakshatra.

12. Panvith:

V případě, že chcete tradiční význam názvu s krásným moderním zvukem, může být Panvith ideální. Panvith je Lord Siva.

13. Parag:

Parag je již populární jméno severoindického chlapečka. Jméno Parag znamená sláva. To také znamená voňavou a dobrou vůni.

14. Paramesh:

Jméno Paramesh je doslova odvozeno od jmen Lorda Sivy a Lorda Vishnu. Jména pro chlapce Uttara phalguni nakshatra znamenají Boha celého světa.

15. Paranjay:

Paranjay v překladu znamená Varun, Pán moře. Je to krásné a okouzlující jméno chlapečka pro Uttara phalguni nakshatra.

16. Parijat:

Název parijat znamená v hinduistických mytologických textech božský strom. Je to nebeská květina.

17. Farnost:

Farnost znamená hledač nebo někdo, kdo něco hledá. Toto je velmi moderní a moderní název pro chlapečky.

18. Parithosh:

Parithosh znamená spokojenost a potěšení. Toto je běžné a známé jméno chlapečka většinou v severních a západních indických státech.

19. Parteek:

Parteek znamená symbol. Toto je velmi jedinečné a vzácné jméno chlapečka odvozené z hindštiny.

20. Parvan:

Parvan znamená úplněk. Je odvozen a pochází z indických jazyků a také symbolizuje záři a štěstí.

21. Pasupathi:

Pasupathi je velmi tradiční jméno chlapečka po generace. Přesto se jedná o klasický název. Pasupathi znamená Pán všech zvířat. Je to také další jméno pro lorda Shivu.

22. Pathik:

Pathik znamená cestovatel nebo dobrodruh. Název je nový a moderní se současnými významy a krásnými konotacemi. Pochází z hindštiny.

23. Piyush:

Piyush znamená nektar. Toto je opět velmi běžné jméno chlapečka, které se vyskytuje převážně v severní Indii.

24. Pavan:

Pavan nebo Pawan znamená vánek, vítr a vzduch. Toto je velmi běžné a většinou nalezené jméno v několika státech Indie, včetně jižní Indie.

25. Pavith:

Pokud chcete něco s roztomilým významem a krásnou symbolikou, může to být dobré. Pavith znamená láska.

Jména dívek Uttara Phalguni Nakshatra:

26. Paarthvi:

Paarthvi je velmi krásné jméno holčičky. Jedná se o běžný a nově nalezený název, který v severní Indii získává na významu. Parthvi je jiné jméno pro bohyni Lakshmi a Sita Devi. To také znamená Dcera Země.

27. Paavani:

Paavani nebo Paawani znamená někdo, kdo je pravdivý a svatý. Toto je velmi běžné jméno holčičky v několika indických státech, odvozené z indických jazyků.

28. Padmaja:

Padmaja je opět tradiční a starý název oblíbený po generace, přesto je to krásné a klasické jméno. To znamená bohyni Lakšmí, někoho, kdo se narodil z Lotusu.

29. Pankhuri:

Pankhuri je velmi krásné jméno severoindické holčičky. To znamená okvětní lístky květin. To je krásná ženská jména Uttara phalguni nakshatra.

30. Panvi:

Panvi znamená bohyně. Toto je velmi vzácné a jedinečné jméno pro holčičku, přesto s krásným a intenzivním významem. Co myslíš?

31. Parameshwari:

Parameshwari nebo Parameswari znamená bohyně Durga. Název znamená nejvyšší vládce Země. Toto je velmi tradiční jméno holčičky.

32. Paravana:

Paravana je velmi nová a jedinečná, osvěžující volba pro holčičku v Uttara phalguni nakshatra. To znamená světlo. Symbolizuje také naději a září.

33. Pari:

Pari je klasické a navždy roztomilé jméno, které znamená víla nebo anděl. Je odvozeno z hindského slova Pari. Tato čtyřpísmenná jména holčiček pro Uttara phalguni nakshatra jsou docela krásná a mají krásný význam.

34. Parimala:

Parimala v několika jazycích, včetně hindštiny, sanskrtu, telugštiny a dalších, znamená vůni. Toto je krásná volba ve jménech pro holčičku Uttara phalguni nakshatra.

35. Parineetha:

Parineetha znamená odborník. Znamená to také úplnou bytost, znalou a moudrou. Toto je klasické a krásné jméno holčičky.

36. Parni:

Parni znamená listnaté. Toto je moderní a nové dětské jméno pod Uttara phalguni nakshatra. Toto je jedno z jedinečných jmen Uttara phalguni nakshatra pro holčičku.

37. Parul:

Parul znamená krásný člověk. To také znamená praktické, laskavé. Alternativně existuje také květina pojmenovaná po Parulovi. Toto je krásné, ale běžné jméno holčičky v mnoha částech Indie.

38. Parvathi:

Parvathi není nikdo jiný než bohyně Parvathi Devi. Toto je tradiční volba jména holčičky pod Uttara phalguni nakshatra.

39. Pavishka:

Pavishika nebo Pavishka znamená přírodu. Název je nový a moderní s jedinečným významem. Je to vzácné jméno, ideální pro moderní rodiče, kteří hledají roztomilé nové jméno.

40. Padma Priya:

Padma Priya je krásné a klasické jméno pro holčičku. Jméno Padma Priya je milovníkem lotosu.

41. Pavithra:

Pavithra je velmi běžně používaný název v několika státech, odvozený od samotného slova Pavithra. To znamená čistý.

42. Payal:

Payal v hindštině znamená kotník. Toto je krátké a roztomilé jméno holčičky Uttara phalguni nakshatra.

43. Pihu:

Pokud chcete další velmi krátké a krásné dívčí jméno, Pihu může být ideální. Pihu znamená sladký a vynikající člověk.

44. Piramila:

Piramila znamená královna celého světa. Toto je zcela nové a inovativní jméno Uttara phalguni nakshatra.

45. Piya:

Piya je milovaná. Toto je velmi běžná, ale klasická volba jména pro rodiče za poslední dvě desetiletí. Název je také velmi umělecký a poetický.

46. ​​Piyushi:

Piyushi znamená svěcenou vodu. Název je docela tradiční, ale moderní a jedinečný vzácný název pro malé dívky v Uttara phalguni nakshatra.

47. Pavana:

Pavana znamená svěžest a čistotu. Na druhé straně to také znamená posvátné.

48. Parveen:

Parveen znamená hvězda. Toto je běžné jméno holčičky v několika státech severní Indie.

49. Piyali:

Piyali je krásné a roztomilé znějící jméno holčičky. Piyaali nebo Piyali znamená strom. Toto je krásná volba pro dívky Uttara phalguni nakshatra Kanya rasi.

50. Partha:

Parmitha nebo Parmita znamená moudrost. Toto je jedinečná a nová volba jména v seznamu jmen dívek pro Uttara phalguni nakshatra.

Unisex jména pro Uttara Phalguni Nakshatra:

51. Parsha:

Parsha znamená zbožný. To také znamená v perském jazyce svatý. Toto je vzácné a krásné jméno pro holčičku a kluka pro Uttara phalguni nakshatra.

52. Pavi:

Pavi znamená čistý. Toto může být pojmenováno jak pro holčičky, tak pro chlapce pod Uttara phalguni nakshatra.

53. Pavni:

Pavni může být unisexové jméno, ideální pro chlapečky a holčičky. Jméno Pavni znamená med, pravda, a Pane.

54. Padma:

Padma je velmi slavné a známé jméno, ideální jak pro chlapečky, tak pro dívky. To lze také použít jako předponu jména jako křestního jména. Padma znamená lotos. To také znamená bohyni Lakšmí.

55. Pahal:

Pahal znamená začátek. Symbolizuje také iniciativu a aspekt. Toto je krásné moderní unisex jméno pro holčičku a chlapce.

Volby dvojčat pro jména dětí pro Uttara Phalguni Nakshatra:

56. Piyasha – Piyusha:

Piyasha znamená láska. Piyusha znamená Amrit, nápoj, díky kterému je člověk nesmrtelný. Oba jsou sladká a smysluplná volba jména pro dvojčata

57. Pival- Pivari:

Pival znamená strom. Pivari znamená manželka Sukha. Pokud chcete rýmovat dvojčata na výběr jména, může to být dobré pro holčičky.

58. Paanik – paaraj:

Paanik znamená ruka. Paarl naopak znamená zlato. Symbolizuje také vzácnou osobu podobnou drahokamům. Jedná se o krátké a roztomilé volby jména dvojčat.

59. Padmadhar – Padmajai:

Padmadhar znamená ten, kdo drží lotosový květ. Padmajai je bohyně Lakshmi, která se narodila z Lotusu. Toto jsou tradiční volby jména dvojčat pro Uttara phalguni nakshatra.

60. Pakhi – Paksha:

Pakhi znamená pták. Paksha znamená fáze měsíce. Jedná se o krásné a roztomilé volby jména pro dvojčata a chlapce.

Doufáme, že vám tento seznam dětských jmen Uttara phalguni nakshatra pomohl. Představují dokonalou rovnováhu smysluplných, milých, tradičních a moderních dětských jmen pro chlapce a dívky. Dejte nám vědět, jaké jméno se vám pro malého líbilo; rádi vás slyšíme!

Prohlášení:

Všechna výše uvedená jména mají svůj význam podle kontextu a času. Tyto významy a symboly se mohou měnit v závislosti na různých kulturách, zemích, regionech a jazycích. Před provedením rozsáhlého průzkumu doporučujeme porozumět několika výkladům připojeným k názvu.