Jména dětí

60 Tradiční a moderní jména dětí Meena Rashi (Ryby)

Meena Rasi nebo Ryby je 12. znamení zvěrokruhu hinduistické védské astrologie. Toho Rašiho poznáte podle párů plaveckých ryb spojených k sobě šňůrkou. Děti, které se narodily pod Poorvabhadrou (1,2,3 Padas), Uttarabhadra (4 Padas) a Revathi (4 Padas), patří k tomuto Rasi. Pokud věříte v pojmenování vašich dětí podle pravidel Raši, můžete se podívat na tento seznam 60 jmen Meena Rashi pro chlapce a dívky!

meena rashi dětská jména

Předtím se však podívejme na počáteční abecedy (zvuky) Meena Rasi:

  • Poorvabhadra –Se, Takže, Dha, dhi
  • Uttarabhadra – Dhu, Syam, Jha, Dha
  • Revathi – Dhe, Dho, Cha, Chi

60 nejlepších jmen dítěte Meena Rasi pro chlapce, dívky, unisex a dvojčata:

Přejděte dolů a získejte seznam 60 populárních jmen pro chlapce a dívky narozené Meenou Rasi. Jako bonus jsme dokonce uvedli několik jmen v kategorii Unisex a Twins:

25 jmen Meena Rasi pro chlapce:

Chlapci narození pod Meenou Rasi jsou známí jako velmi citliví a měkcí lidé. Samozřejmě, když to situace vyžaduje, mohou být také velmi silní a extrémně přizpůsobiví. Nyní se podívejme na 20 populárních jmen pro chlapce narozené Meenou Rasi:

1. Sekhar:

Sekhar, také psaný jako Shekhar, je jedním z mnoha jmen lorda Shivy. Pochází ze sanskrtského slova „Sikhara“, což znamená „hora nebo vrchol“. Jméno je spojeno s úspěchem a škálováním nových životních výšin. Někteří lidé dokonce dávají přednost přidání slova „Chandra“ nebo půlměsíce, aby získali úplný pocit.

2. Sehej:

Pokud hledáte pro svého chlapečka jméno, které má uklidňující význam, zkuste „Sehej“. Znamená to klid, mír a příjemné. Název má pouze 3 slabiky a je ideální pro ty, kteří dávají přednost krátkým a smysluplným slovům.

3. Sobith:

Sobith je pěkné jméno pro chlapečky narozené v Meena Rashi. Znamená to „ten, kdo je krásný“ nebo „ten, kdo je vyzdoben ozdobami“. Jméno je také spojeno s vyzařováním těla a mysli.

4. Somil:

Somil je perfektní jméno pro děti narozené Meenou Rasi, kteří jsou přirozeně měkkými a citlivými lidmi, protože to znamená „měkké povahy“. Často se používá jako alternativa pro „Komal“ k dodržování předpisů Rasiho abecedy.

5. Sohan:

Sohan je sanskrtské slovo, které znamená „dobře vypadající“. Je to také jedno z populárních jmen Meena Rashi pro chlapce díky krátkému hláskování a stylové výslovnosti.

6. Sopan:

Sopan je sanskrtské slovo, které v překladu znamená „žebřík do nebe“. Může také znamenat konečnou blaženost nebo stav Mokshy. Toto je perfektní jméno pro chlapečky narozené v Meena Raši a Poorvabhadra Nakshatra.

7. Syamrit:

Pokud hledáte vzácné jméno začínající na „Syam“, zkuste Syamrit. Toto jedinečné slovo pochází ze sanskrtského jazyka, což znamená „mocný“ nebo „nádherný“.

8. Syasank:

Syasank je jedním z mnoha jmen lorda Shivy, což doslova znamená „Jedno s Měsícem“. Někteří lidé dávají přednost psaní Shashank nebo Sasank jako variant pravopisu.

9. Dhaksh:

Dhaksh je široce používané jméno pro chlapce narozené v Meena Rashi. Znamená to „Eeshawar“, tj. Lord Shiva. Někteří lidé dokonce věří, že Dhaksh odkazuje na Boha obecně (bez ohledu na jména).

10. Dhaman:

Dhaman je krásně znějící jméno, které pochází ze sanskrtského jazyka. Má více významů jako „sláva“, „záře“, „síla“ „majestátní“ nebo se dokonce používá k popisu „místa bydliště“.

11. Dharma:

Slovo „Dharma“ má silnou výslovnost a význam. Znamená to „zákon všech věcí“. Název je spojen s hinduismem i buddhistickým náboženstvím. Můžete dokonce udělat další míli a vyzkoušet „Dharmendru“, který je Pánem Dharmy.

12. Dhiren:

Jméno „Dhiren“ je sanskrtské slovo, které pochází ze slova „Dheera“ znamená silný nebo mocný. Dhiren v překladu znamená „Ten, kdo je silný“. Ať už se jedná o fyzickou sílu, mentální sílu nebo obojí, toto jméno může člověka naplnit velkou jistotou.

13. Dheeraj:

Slovo „Dheeraj“, které znamená statečnost, může na ostatní rozhodně vytvořit trvalý dojem. Hodně to prozradí o povaze člověka. Kromě odvahy je jméno spojeno s mentální prozíravostí a tolerancí.

14. Dhilan:

„Dhilan“ je relativně nové jméno pro chlapečky narozené Meenou Raši. Je to moderní slovo odvozené z hindského jazyka, které znamená „Syn vln“. Svérázná přezdívka pro toto slovo může být „Dhillu“.

15. Dhanesh:

Dhanesh je mužské jméno, které je odvozeno ze dvou sanskrtských slov „Dhana“, „Eesh“. Doslovný význam tohoto slova je „Pán bohatství“, což není nikdo jiný než Kuber. Pokud tedy chcete, aby váš chlapeček žil život v klíně bohatství, dejte mu toto jméno!

16. Dhanvin:

Jméno „Dhanvin“ má dva různé významy. Někteří to považují za „Archer“, zatímco jiní to považují za jedno z mnoha jmen lorda Shivy. Zajímavé je, že se také říká, že je to jedno ze jmen lorda Rámy, protože byl šikovným lukostřelcem.

17. Dhavak:

Pokud hledáte vzácné jméno, které jste ještě neslyšeli, zkuste „Dhavak“. Znamená to „sportovec“, „předchůdce“ nebo „závodník“. „Dhavak“ je spojen s fyzickou zdatností a silnou vnitřní touhou zůstat vždy na špici.

18. Dheekshit:

Slovo Dheekshit znamená „spravedlivě zakomplexovaný“. Pokud jste dítě, narodí se se světlou a zářící pletí, víte, jak mu nyní dát jméno! Pravopisná varianta tohoto jména je „Dixit“.

19. Charvik:

Charvik je smysluplné jméno pro chlapečky narozené Meenou Raši. Má mnoho významů, jako je inteligence, chytrost, brilantní, bystrý, přemýšlivý, chytrý atd. Můžete také vyzkoušet „Chaarvik“ jako pravopisnou variantu.

20. Chatur:

Chatur je jedním z nejlépe hodnocených jmen pro děti Meena Rashi, pokud jde o použití a popularitu. Je odvozen ze sanskrtského jazyka, což znamená „chytrý“, „chytrý“, „chytrý“ atd.

21. Chirag:

Chirag je další krásné jméno pro hinduistické dítě narozené ve znamení zvěrokruhu Ryby. Znamená to „světlo“, „vodící lampa“ atd. Chirag se běžně používá mezi hindsky mluvícími komunitami, kde se slovo „Chiraag“ používá také jako pravopisná varianta.

22. Chinmaya:

Chinmaya znamená „Bůh“. Pochází ze dvou slov „Chit“ a „Maya“, což znamená „ten, kdo se skládá ze všech znalostí“. Název odkazuje na ty, kteří dosáhli konečných znalostí života, jako jsou Svatí, Sadhové atd.

23. Chintan:

Slovo „Chintan“ znamená „hluboká myšlenka“ nebo „meditace“. Jméno také znamená „ten, kdo myslí na pohodlí ostatních“. Kvůli svému významu se používá napříč hinduistickým, buddhismem a džinistickým náboženstvím.

24. Jhaswin:

„Jhaswin“ je název odvozený ze sanskrtu, což znamená „krása života“. Podle jiných výkladů prý toto slovo pochází z mnoha jmen lorda Šivy. „Jhasvin“ můžete také použít jako alternativní hláskování.

25. Jhanish:

Jhanish je jméno, které vzniklo v moderní době. Zhruba to tedy znamená „Boží milostivý motýl“. K tomuto jménu však není mnoho mytologických asociací.

25 Meena Rasi dětských jmen pro dívky:

Dívky narozené Meena Rasi jsou obecně považovány za takové, jako jsou empatie, láska a náklonnost k rodině a kreativní myšlení. Jsou to také tiší lidé, kteří se vždy snaží udržovat kolem sebe pozitivní prostředí. Zde je 25 nejlepších jmen pro tyto malé dívky narozené ve znamení zvěrokruhu Ryby:

26. Sejal:

Slovo „Sejal“ je jedním z nejpreferovanějších jmen dívek narozených v Meena Rashi. Toto slovo odvozené z hindštiny znamená „čistý“, „nevinný“ a dokonce odkazuje na „říční vodu“. Název se běžně vyskytuje v severoindických oblastech.

27. Selvi:

Selvi je tamilské slovo, které znamená „dcera“. Spolu s použitím jména se „Selvi“ používá také u žen, které jsou považovány za hrdost určité komunity nebo oboru.

28. Sehana:

Slovo „Sehana“ může znít indicky, ale ve skutečnosti je odvozeno z filipínského jazyka. Pokud vám tedy nevadí vybrat jméno své dceři přes hranice, pak je toto krásné slovo docela výstižné. „Sehena“ znamená bohyně lásky!

29. Somita:

Název „Somita“ je převzat z více jazyků a má také různé interpretace. Znamená to „Východ slunce“ a „Ten, kdo se ujal dobrého vzhledu“. Ať tak či onak, „Somita“ je krásné jméno pro vaše malé dítě.

30. Sohini:

Sohini je název raga v indické karnatické hudbě. Je známo, že zanechává klidný účinek na mysl a smysly posluchače. Milovníci hudby, kteří se inspirují tímto Ragamem, dávají přednost pojmenování svých dcer po něm.

31. Sonál:

Sonal je název pro holčičky odvozený z hindštiny, který pochází ze slova „Sona“, což znamená „zlatý“. Název v překladu znamená „ryzí zlato“ nebo „drahocenný“ atd. Varianta tohoto jména je „Sonali“, jméno populární bollywoodské modelky a herečky!

32. Dhaatri:

Dhaatri je sanskrtské slovo, které znamená „Matka Země“. Je to také jedno z mnoha jmen bohyně Parvati uvedených v Lalita Sahasra Namam. Varianta hláskování může být „Dhatri“.

33. Dhaaravi:

Dhaaravi je považováno za jiné jméno bohyně Parvati, manželky lorda Shivy. K odstranění nadbytečného „a“ ze slova můžete také použít hláskování „Dharavi“.

34. Dishana:

Dishana, také psaná jako „Dhishana“, má více významů a interpretací. Odkazuje na náboženskou moudrost, posvátné hymny, řeč a dokonce i samotnou bohyni. Díky své vícerozměrné symbolice je Dishana oblíbená pro holčičky narozené Meenou Rasi

35. Dhriti:

Dhriti má mnoho významů, protože pro něj neexistuje správný překlad do angličtiny. Toto sanskrtské slovo znamená „jednat s odhodláním“, „trpělivost“, „pevnost“ a „tolerance“. Alternativou pravopisu může být „Dhruti“.

36. Divija:

Divija je krásné jméno pro holčičky narozené Rybami. Znamená to „ten, kdo se narodil v nebi“. Toto je výstižné slovo k popisu vaší dcery, která je podle vás darem od Boha. Varianta pravopisu může být „Dhivija“.

37. Dhitika:

Chitika znamená „ten, kdo je přemýšlivý“ nebo „moudrý“. Pochází z hindštiny a je široce používán jako jméno pro holčičky. Ačkoli se to běžně vyskytuje v buddhistickém náboženství, mnoho hinduistů si také vybírá toto pěkné jméno pro své dcery.

38. Dhiyaana:

Dhyana je jedinečné jméno pro holčičky Meena Rashi. Znamená to „meditace“ nebo „hluboké myšlení“. Název působí příjemným dojmem spolu s mírně poangličtěným zvukem, který se rýmuje na slovo „Tiana“. Pokud chcete, můžete odstranit další „a“.

39. Dheryanshi:

Další vzácné jméno pro dívky tohoto Raši může být „Dheryanshi“. Zhruba to znamená „trpělivost“. Jméno je spojeno s vášní, kreativitou, obětavostí a nadšením. O lidech s tímto jménem je také známo, že se rychle učí!

40. Syamili:

Syamili je pravopisná varianta pro „Shamili“, což znamená „krásný anděl“. Obvykle ji upřednostňují lidé z jižních států, kteří chtějí použít původní slovo, ale překroutí ho podle pravidel Nakshatry.

41. Syamolee:

Syamolee, také psaná jako Syamoli, je vybrána mými rodiči, kteří věří, že soumrak je krásný! Slovo doslovně znamená „dívka, která je temná“. S rostoucím povědomím o rozmanitosti barev už nemůže být vhodnější doba pro výběr tohoto krásného slova, které by popisovalo vaši panenku s medovou pletí!

42. Jhanak:

Jméno Jhanak si často pletlo s Janakem (otec Seethy). „Jhanak“ označuje cinkavý zvuk nohou, zvláště ten, který vychází z výplatních korálků. Symbolizuje také energii a živost.

43. Jharna:

Jharna znamená „kaskáda“ nebo „vodopád“. Toto slovo je spojeno s nepřetržitým tokem energie a kreativity. Název pochází z hindštiny a je populární mezi severoindickými komunitami.

44. Jhanhavi:

Mnoho lidí dává přednost použití „Jhanvi“ jako krátké formy slova. „Jhanhavi“ znamená „Řeka Ganga“. Věří se také jménu dcery Yakshy, zatímco jiný význam pro toto jméno je „ten, kdo je moudrý“. Můžete vyzkoušet tyto varianty pravopisu – „Jaanvi“, „Jahanvee“ a „Jahnavi“.

45. Jhansi:

Když mluvíme o jménech holčiček s „Jha, jednoduše si nemůžeme nechat ujít“ Jhaansi ”. Historická asociace se slavným Jhansi ki Rani je více než skutečný význam slova „vycházející slunce“..

46. ​​Chaaya:

Slovo „Chaaya“ pochází ze sanskrtského jazyka, což znamená „stín“ nebo „stín“. Je spojena se symbolikou, jako je podpora, pomoc druhým v nouzi atd. Alternativní hláskování je „Chhaya“.

47. Chaarvi:

Chaarvi je skvělé jméno pro holčičky narozené Meenou Rasi. Znamená to „krásná dívka“ nebo „krásná žena“. Slovo je odvozeno ze sanskrtu a má pouze 2,5 slabiky.

48. Charitha:

Charitha je sladké jméno pro holčičky, což znamená „ten, kdo má dobrou povahu“ nebo „ten, kdo má vřelé srdce“. Symbolizuje vlastnosti jako čistota, dobrá povaha a poctivost.

49. Chikita:

Chikita je moderní název, který je odvozen z mexického slova „Chiquita“, což znamená „roztomilá dívka“, „malá dívka“. V některých kulturách však může být toto jméno spojeno se smyslností. Před výběrem tohoto je tedy důležité znát úplný význam.

50. Chiranvi:

Chiranvi je krásné jméno pro holčičky, které znamená „smějící se“ nebo „šťastné“. Toto slovo je spojeno s pozitivitou, zářivostí a energií. Pokud tedy chcete ve své dívce tyto vlastnosti, dejte jí toto jméno!

5 Unisex jmen Meena Rashi Baby:

Pokud hledáte rodově neutrální jméno dítěte, doporučujeme vám podívat se na těchto 5 nejlepších tipů pro děti narozené v tomto Raši:

51. Jiva:

„Jiva“ je skvělé jméno pro děti narozené v Meena Rashi. Znamená to „ten, kdo je plný života“ nebo „ten, kdo existuje“. Vzhledem ke svému neutrálnímu významu může být jméno použito pro chlapce i dívky.

52. Dharuka:

Dharuka je sanskrtský název pro strom Deodar. V Himalájích je také les zvaný „Dharukavana“. Mnoho hinduistických rodičů tedy dává přednost pojmenování tohoto slova pro své děti.

53. Chaital:

Chaital je hindské slovo, které znamená „Vědomí“. Je vybrán pro obě pohlaví kvůli jeho neutrálnímu významu. Slovo také znamená duchovní probuzení a duševní bdělost.

54. Chaaru:

Chaaru je krásné jméno pro chlapce i dívky, což znamená „dobře vypadající“, „milovaný“, „příjemný“. Často se kombinuje s jinými slovy a tvoří rodově specifická jména jako „Chaaru Latha“.

55. Chaturya:

Chaturya je unisexovou alternativou pro jména jako „Chatur“, což znamená „ten, kdo je inteligentní“. Díky neutrálnímu významu je vhodný pro obě pohlaví.

5 jmen Meena Rashi pro dvojčata:

Podívejte se na těchto 5 různých kombinací jmen pro dvojčata narozená Meenou Raši, včetně chlapce, chlapce a dívky:

56. Diyara a Dikshit:

Pokud máte požehnání s dvojčetem a chlapcem narozeným v Meena Rashi, zkuste Diyaru a Dikshita. „Diyara“ znamená „Jas“ a „Dikshit“ znamená „jedno zasvěcení k dosažení poznání“.

57. Somesh a Sonalika:

Jména Somesh a Sonalika tvoří krásná jména pro dvojčata a děvčata narozená Meenou Raši. „Somesh“ znamená „Lord Chandra“ nebo Měsíc a „Sonalika“ znamená „Zlatý“. Takže máte neodolatelnou kombinaci stříbra (barva měsíce) a zlata.

58. Deepak a Deepthi:

Deepak a Deepthi je další dvojice jmen dvojčat Meena Rashi. Obě slova pocházejí z kořenového slova „Deep“, což znamená „lampa“. „Deepak“ znamená „Zdroj světla“ nebo „lampa“, zatímco „Deepthi“ znamená „jasný plamen“.

59. Dinakar a Divyesh:

Dinakar a Divyesh jsou skvělá jména pro dvojčata. Oba začínají písmenem „Dhi“ a dokonce i jejich význam je stejný. Obě slova znamenají „Bůh Slunce“.

60. Chandana a Chandini:

Další sada jmen pro dvojčata je Chandana a Chandini. „Chandana“ znamená „čisté santalové dřevo“ a „Chandini“ znamená „měsíční světlo“. Oba názvy sdílejí podobnou sadu abeced.

Doufáme, že se vám tento seznam 60 nejlepších jmen Meena Rashi líbil. Můžete vyzkoušet různé kombinace, předpony nebo přípony s těmito jmény a vytvořit tak jedinečná slova pro pojmenování vašeho dítěte. Pokud máte taková kreativní jména, která si myslíte, že musí do tohoto seznamu patřit, dejte nám vědět!

ODMÍTNUTÍ: Je důležité si uvědomit, že tato jména mohou mít v různých zemích, kulturách a jazycích různé významy. Než se tedy rozhodnete pro své dítě, ujistěte se, že plně porozumíte symbolice jména ve vaší místní kultuře. Neměli byste spoléhat na materiál poskytovaný v tomto článku, protože informace nejsou podloženy rozsáhlým výzkumem nebo odborným stanoviskem.