Jména dětí

60 Populární jména dětí Kumbha Rashi (Vodnář) s významy

Kumbha Rasi neboli Vodnář je jedenácté znamení zvěrokruhu v souhvězdí. Poznáte ho podle symbolu vodníka nesoucího hrnec! Podle indické védské astrologie patří děti narozené v Nakshatras – Dhanishta (1,2 Padas), Makaram (3,4 Padas) a Satabhisham (4 Padas) ke Kumbha Raši. V tomto článku se podíváme na 60 nejlepších dětských jmen Kumbha Rasi pro chlapce a dívky.

kumbha rashi dětská jména

Ale předtím se podívejme na počáteční abecedy tohoto Rasi:

  • Dhanishta a Makara Nakshtram – Ga, Gi, Gu, Ge
  • Satabhisham – Go, Sa, Si, Su, Shu

(POZNÁMKA: Informace týkající se počátečních písmen Raši se mohou v různých Panchangamech lišit)

60 nejnovějších jmen dětí Kumbha Rashi (Vodnář) pro chlapce a dívky:

Pokud vaše dítě spadne do tohoto Raši a jste ochotni je pojmenovat podle pravidel Raši, pak už nehledejte. Vybrali jsme do užšího výběru několik krásných jmen pro vašeho chlapce nebo dívku spolu s významy, symbolikou a dalšími zajímavými informacemi.

25 nejlepších jmen Kumbha Rashi pro chlapce:

Kumbha Rasi Narození chlapci jsou známí svými vlastnostmi, jako je fyzická síla, nezávislé myšlení a intuitivní povaha. Chcete -li svému fešákovi přinést to nejlepší z těchto vlastností, vyberte si některá z těchto jmen Kumbha Rasi:

1. Gagan:

Jméno „Gagan“ je jedním z populárních jmen chlapců narozených Kumbha Raši. Pochází ze sanskrtského slova „Gaganam“, což znamená „nebe“. Jméno symbolizuje úspěch, rozlehlost a vyšší stav mysli.

2. Gaman:

Gaman je jméno hinduistického chlapečka, které má více významů. Původní význam slova je „cesta“ a někteří lidé jej také vykládají jako jedno z mnoha jmen lorda Ganeshy.

3. Ganjan:

Ganjan je jedinečný název pro chlapečky narozené ve Vodnáři, což znamená „překonat“ nebo „překonat“. Název představuje úspěch, vítězství a vítězství. To je vhodný výběr pro ty, kteří se narodili v Dhanishta Nakshatra.

4. Geetham:

Geetham je krásné jméno, které pochází z velkého eposu Mahabharatha. Slovo doslovně znamená „majitel Bhagavad Geethy“, kterým není nikdo jiný než Pán Krishna. Někteří lidé dokonce dávají přednost používání tohoto jména také pro dívky.

5. Girish:

Girish je sanskrtské slovo, které znamená „Pán hory“ nebo Lord Shiva. Je také psán jako „Gireesh“. Název je tvořen dvěma slovy „Giri“, což znamená hora a „ish“, což znamená Eeshwara nebo Shiva.

6. Govind:

Doslovný význam slova Govind je „Ten, kdo zachraňuje Zemi“. Toto jméno bylo dáno Pánu Krishnovi, který byl považován za konečného Boha nebo zachránce jeho krav (zvaných Gau) a pastevců.

7. Goshant:

Goshant je pro chlapečky Kumbha Raši smysluplné jméno, které znamená „mírumilovný“ nebo „s pocitem duševní stability“. Slovo má uklidňující vibrace, které mohou vašemu dítěti pomoci vést život v míru.

8. Guna:

Guna je indické jméno pro chlapečky, což znamená „dobrá postava“ nebo „dobré ctnosti“. Název je často kombinován s jinými slovy a tvoří jména jako „Guna Sekhar“, „Guna Teja“ atd.

9. Gurudutt:

Jméno „Gurudutt“ má duchovní vibrace. Znamená to „dar gurua“. Jméno si obvykle vybírají hinduisté nebo sikhové na počest svého náboženského nebo duchovního učitele. Je odvozen z hindského jazyka.

10. Girik:

Girik je ze sanskrtu odvozené jméno pro chlapečky, což znamená „Lord Shiva“. Slovo pochází z výrazu „Giri“, což znamená „hora“. V překladu znamená „Girik“ „Ten, kdo obývá horu“.

11. Girvan:

Girvan je hinduistické jméno chlapečka, což znamená „Boží jazyk“. Je krásné slovo pojmenovat své malé chlapce, kteří se stanou měkkými, empatickými muži.

12. Saathvik:

Saathvik je jedním z mnoha jmen lorda Shivy. Je odvozen ze sanskrtského jazyka, který znamená „klidný“, „ctnostný“ a „mírumilovný“. Mnoho lidí se domnívá, že chlapci s tímto jménem jsou ve srovnání s ostatními dětmi mužského pohlaví obvykle méně agresivní.

13. Saahil:

Saahil je krásné jméno pro chlapečky narozené ve Vodnáři, což znamená „Sea Shore“. Slovo představuje klid, vyrovnanost, věčnost a pocit naděje. Je to také jedno z nejpopulárnějších jmen pro chlapce v Indii.

14. Saaketh:

„Saaketh“ je jedním z mnoha jmen lorda Rama, kterému se také říkalo „Saaketha Rama“. Toto jméno získal podle města „Saket“, hlavního města Ajódhji. Někteří lidé také interpretují „Saaketh“ jako jméno Pána Krišny.

15. Saneesh:

„Saneesh“ je pěkné jméno pro chlapečky narozené v Kumbha Rashi a má mnoho vzájemně souvisejících významů jako „Slunce“, „lesk“, „světlo“, „lesk“, „záře“ atd. Pravopisná varianta je „Saniš“.

16. Sadgun:

„Sadgun“ je jméno chlapečka, což znamená „ctnostný“. Je to složité slovo odvozené ze dvou sanskrtských slov „Sath“, což znamená dobro a „zbraň“, což znamená „ctnosti“. Související názvy jsou „Sadguna“, „Sathgun“ atd.

17. Sushanth:

Sushanth je sladké jméno pro chlapečky, které má více významů jako „tichý“, „klidný“, „mírumilovný“ atd. Lidé s tímto jménem jsou obvykle považováni za milovníky míru.

18. Siddharth:

Siddharth, také psaný jako Siddhartha, znamená „Ten, kdo dosáhl cíle“. Je to původní jméno Gautama Buddhy, zakladatele buddhismu. Běžné přezdívky pro toto slovo jsou „Siddhu“, „Sids“ atd.

19. Siddesh:

Slovo „Siddesh“ je odvozeno od jména svatého Lingayata zvaného „Siddheshwar“. Samotné jméno je vytvořeno dvěma slovy „Siddha“, což znamená svatý, který dosáhl osvícení, a „Eesh“, což znamená Eeshwara.

20. Siraj:

Siraj je arabské jméno pro chlapečky, což znamená „vodící lampa“. Slovo představuje osvícení, osvícení, důvěru a naději.

21. Subhash:

Subhash je sanskrtské slovo, které pochází ze dvou slov „Su“, což znamená dobro, a „Basha“, což znamená „slova“. Celkově tedy název znamená „ten, kdo má dobrou řeč“. Ženská varianta tohoto jména může být „Subhashini“.

22. Suchit:

Suchit je jméno pro chlapečka, což znamená „ten, kdo je rozumný“ nebo „inteligentní“. Slovo také naznačuje všímavost nebo dobré myšlenky. Varianta hláskování může být „Suchith“.

23. Shubam:

Jedním z nejpoužívanějších jmen pro chlapečky v hindsky mluvících komunitách je „Shubam“. To znamená „ten, kdo má štěstí“, „posvátný“ nebo „příznivý“.

24. Susheel:

Susheel je krásné jméno pro chlapečky narozené v Kumbha Rashi. Má více významů jako „dobrý charakter“ nebo „ctnostný člověk“. Jméno je také dobře zařazeno mezi populární jména pro indické chlapce.

25. Shanmukh:

Slovo „Shanmukh“ je považováno za jedno z mnoha jmen lorda Kartikeya, který má šest tváří. Je trendem přidávat další slova a vytvářet jména jako „Shanmukha Krishna“, „Shanmukha Sai“ atd., Aby se spojila více boží jména do jednoho.

25 nejlepších jmen Kumbh Rashi pro dívky:

Dívky narozené Kumbha Raši mají údajně příjemnou osobnost a vysokou inteligenci. Jsou to také tiší lidé, kteří mají dobrou intuici a soustředění. Chcete -li tyto vlastnosti maximalizovat, můžete vybrat jedno z těchto krásných jmen pro dívky narozené Kumbha Raši:

26. Gaana:

Gaana je sladce znějící jméno pro dívky, což znamená „Píseň“. Název znamená žít harmonický život, stejně jako poznámky v hudební písni. Pokud však chcete přidat písmeno „h“ a udělat z něj „Ghaana“, může místo původního významu představovat africkou zemi.

27. Geetha:

Geetha je sanskrtské slovo, které pochází ze „svaté knihy hinduistů“ Bhagawat Geetha “. Doslovný význam tohoto slova je „Boží píseň“. Alternativní hláskování jsou „Gita“, „Geeta“, „Githa“.

28. Gunjan:

„Gunjan“ je krásné jméno pro holčičky, které působí poeticky. Název odvozený z hindštiny znamená „hučení včel“ a je populární v severoindických komunitách.

29. Gehna:

„Gehna“ je hindské slovo, které znamená „šperky“ nebo „ozdoby“. Název také naznačuje něco, co je vzácné a ceněné, stejně jako vaše malá holčička. Pro tento název neexistují žádné jiné varianty.

30. Gomathi:

„Gomathi“ je ze sanskrtu odvozené slovo, které znamená „královna krásy“. Je to také název jedné z řek v Indii. Alternativou hláskování je „Gomathy“ nebo „Gomati“, podle vašeho výběru.

31. Girisha:

Jméno „Girisha“ pochází z hinduistické mytologie. Spojuje dvě slova „Giri“ znamená „hora“ a „Eesha“ znamená „choť lorda Šivy“. „Girisha“ tedy znamená Parvati nebo ten, kdo žije v horách.

32. Gunitha:

Slovo „Gunitha“ znamená „ten, kdo je zdatný“. Je vyroben s kořenovým slovem „Guna“, což znamená „vlastnosti“. Název také naznačuje ctnost, vynikající a talent.

33. Gunjitha:

„Gunjitha“ je další krásné jméno pro holčičky narozené Kumbha Raši, což znamená „hučení včel“. Může to být jihoindická varianta slova „Gunjan“, aniž by se změnil význam.

34. Gyaana:

Slovo „Gyaana“ pochází ze sanskrtského slova „Gyaan“, což znamená „znalosti“. „Gyaana“ znamená bohyně znalostí nebo Saraswathi Devi. Lidé věří, že pojmenování svého dítěte po této dietě může pozvat k poznání a intelektuálnosti.

35. Gurudevi:

„Gurudevi“ je sanskrtské jméno, které znamená „božský učitel“. Název pochází ze slov „Guru“, což znamená Učitel a „Devi“, což znamená „Bohyně“.

36. Saanvi:

„Saanvi“ je krásné jméno pro holčičky narozené Vodnářem. Je také velmi populární mezi jižními indiány, protože toto slovo je považováno za jedno z mnoha jmen bohyně Lakšmí. Doslovný význam tohoto jména je „Ten, kdo bude následován“.

37. Saachi:

Saachi je smysluplné jméno pro dívky, které znamená „pravda“. Název naznačuje poctivost, pravdivost a transparentnost myšlenek. Je to hindské slovo a někdy je interpretováno jako „milovaný“ a „půvabný“.

38. Sadhana:

„Sadhana“ nebo „Saadhana“ je sanskrtský název odvozený od dívek, což znamená „výkon“, „praxe“ nebo „úspěch“. Běžně se používá v hinduismu a buddhismu.

39. Sahana:

„Sahana“ je moderní název pro holčičky, který je odvozen ze sanskrtského slova „Sahanam“, což znamená „trpělivost“. Je to také název raaga v klasické hudbě. Pravopisná varianta je „Sahaana“, která má také menší rozdíl; je to význam a výslovnost.

40. Sahaja:

Jméno „Sahaja“ znamená „přírodní“ nebo „původní“. Pochází ze sanskrtského jazyka, ve kterém je slovo „Sahajam“ používáno k popisu čehokoli, co má originalitu.

41. Saina:

„Saina“ je skvělé jméno pro holčičky, které začíná na „s“. Sladce znějící jméno znamená „princezna“. Pochází z arabštiny a hebrejštiny a je také jménem indického hvězdného badmintonisty „SainaNehwal“.

42. Samakhya:

„Samakhya“ je jméno hinduistické holčičky, které znamená „jméno“, „Reputace“ nebo „sláva“. Slovo je vhodné pro děti žen, které se narodily v Kumbha Rashi a SathabishamNakshtram.

43. Shanaya:

„Shanaya“ je oblíbeným výběrem ze seznamu moderních dětských jmen Kumbha Rashi. Je odvozen z hindštiny a má více významů jako „významný“, „rozlišovaný“ a „první sluneční paprsek“.

44. Sharini:

Slovo „Sharini“ znamená Země. Znamená to také další významy jako „ten, kdo chrání“ nebo „ten, kdo střeží“. Pokud si myslíte, že vaše malá dívka vyroste ve váš divoký ochránce, vyberte jí toto jméno!

45. Sudeeksha:

„Sudeeksha“ je ze sanskrtu odvozené jméno pro holčičky, což znamená „dobrý začátek“ nebo „příznivé zahájení“. Podle hinduistické víry je toto slovo považováno za jedno z mnoha jmen bohyně Lakšmí.

46. ​​Simone:

Pokud hledáte jméno, které má poangličtěný a moderní zvuk, zkuste „Simonee“. Toto hebrejské odvozené jméno znamená „Bůh slyšel“. Je to vhodný výběr pro ty, jejichž děti indického původu žijí v zámoří.

47. Sumedha:

Sanskrtské slovo „Sumedha“ znamená „ten, kdo je moudrý“. Název také naznačuje inteligenci, mentální zdatnost, chytrost a mimořádnou schopnost myšlení.

48. Surangi:

Slovo „Surangi“ pochází z hindštiny, což znamená „barevné“. Jméno je spojeno s pozitivitou, jasem, veselostí a životním štěstím. Pokud tedy chcete, aby si vaše dcera užívala tak blaženého života, vyberte jí toto jméno.

49. Supreetha:

„Supreetha“ je další krásné jméno pro holčičky narozené Kumbha Raši. Znamená to „milovaný“ nebo „ten, kdo je draho milován“. Název je odvozen ze sanskrtského jazyka a nejbližší alternativní název je „Preetha“.

50. Sreshta:

Slovo „Sreshta“ pochází ze sanskrtského jazyka, což znamená „nejlepší“. Toto je vhodné jméno pro holčičky, které jsou považovány za ztělesnění dokonalosti pro své rodiče!

5 Unisex dětských jmen Kumbha Rashi:

Pokud hledáte pro svou holčičku nebo chlapce narozeného ve Vodnáři rodově neutrální jméno, podívejte se na těchto 5 oblíbených tipů:

51. Giyan:

„Giyaan“ je vzhledem ke svému neutrálnímu významu vhodné jméno pro chlapce i dívky. V překladu znamená „lesk“ nebo „záře“. Jméno je populárně nalezené v hindsky mluvících komunitách.

52. Saarin:

„Saarin“ je unisexové jméno odvozené z hindštiny, což znamená „ten, kdo je nápomocný“. Neexistují žádné jiné varianty tohoto jména

53. Shakthi:

Slovo „Shakthi“ představuje sílu a moc. Může být použit pro mužské i ženské pohlaví. Existuje mnoho osobností (obou pohlaví) s tímto jménem.

54. Shanthi:

Další genderově neutrální název pro děti narozené Kumbha Raši je „Shanthi“. Chcete -li vytvořit konkrétní pro konkrétní pohlaví, můžete přidat přípony jako „Kumar“, „Kumari“ atd..

55. Suri:

„Suri“ je hezké jméno pro malé chlapce a dívky, což v perském jazyce znamená „Červená růže“. Spolu s používáním jako hlavního jména je „Suri“ v mnoha regionech také široce používáno jako příjmení.

5 jmen dvojčat Kumbha Rashi:

Pokud máte požehnání s dvojčaty-chlapec-dívka, chlapec-chlapec nebo dívka-dívka, vyzkoušejte tyto nápady na pojmenování:

56. Garv – Gaurav:

Jak jména „Garv“, tak „Gaurav“ pocházejí z hindštiny. „Garv“ znamená hrdost a „Gaurav“ znamená respekt. Kvůli jejich podobnému hláskování, počátečním písmenům a souvisejícím významům mohou být perfektní pro pojmenování dvojčat.

57. Garima – Gathika:

„Garima“ znamená teplý a „Gathika“ znamená píseň. Když jsou tato jména spojena, mohou dávat význam „písně, která vnáší teplo do srdce“, a jsou tak ideální pro pojmenování dvojčat.

58. Saagar – Sagarika:

Pro kombinaci dvojčat chlapečka a dívky funguje sada „Saagar“ a „Sagarika“ naprosto skvěle. Oba názvy mají kořenové slovo „Saagar“, což znamená Moře. Přidáním přípony „ika“ získáte významy jako „mořský proud“ nebo „ten, kdo se narodil v moři“.

59. Saahith – Saahithi:

Další sada jmen pro dvojčata chlapečka a holčičky je „Saahith“ a „Saahithi“. Oba názvy mají společné slovo „Saahith“, což znamená literatura.

60. Shriya – Shravya:

U dvojčat je tato sada jmen velmi vhodná. „Shriya“ znamená prosperující, vzácný a „Shravya“ znamená melodický. Je zajímavé, že obě slova jsou spojena s bohyní Lakšmí.

Doufáme, že vám tento seznam dětských jmen Kumbha Raši pomůže. K těmto slovům můžete přidávat nebo měnit, aniž byste se odchýlili od původního významu. Pokud máte další taková jedinečná jména, která fungují pro děti tohoto Raši, dejte nám vědět.

ODMÍTNUTÍ: Je důležité si uvědomit, že tato jména mohou mít v různých zemích, kulturách a jazycích různé významy. Než se tedy rozhodnete pro své dítě, ujistěte se, že plně porozumíte symbolice jména ve vaší místní kultuře. Neměli byste spoléhat na materiál poskytovaný v tomto článku, protože informace nejsou podloženy rozsáhlým výzkumem nebo odborným stanoviskem.