Jména dětí

60 nejnovějších jmen Tula Rashi nebo Libra pro chlapce a dívky

Narodil se váš chlapeček nebo holčička pod vedením Tuly Raši? Podle západní astrologie také nazývaná Libra, Tula Raši pokrývá tři nakshatry, konkrétně Chitra (3 a 4 Padas), Swathi (4 Padas) a Visakha (1,2,3 Padas). V tomto článku jsme představili 60 nejlepších dětských jmen Tula Rashi pro chlapce a dívky, které jsou dokonalým mixem tradic a moderny.

Jména pro děti Tula Rashi

Předtím se však podívejme na počáteční písmena (slabiky) jména Tula Raši pro každé z výše uvedených Nakshatras:

  • Chitra: Ra, Ri
  • Swathi: Ru, Re, Ro, Ta, Roo
  • Visakha: Te, Tu, Tae, To

Seznam moderních jmen Tula Raši pro chlapce a dívky:

Jakmile znáte přesné narození nakshatra a pada dítěte, můžete prozkoumat jména pomocí příslušných počátečních písmen. Zde je 60 nejlepších jmen Tula Raši s významy:

25 jmen Tula Raši pro chlapečky:

Než uvažujete o jménu pro svého chlapečka, použijte vědu védské astrologie. Kromě toho, aby to znělo dobře, musí být název také kompatibilní s pozicemi hvězd, aby přilákal v životě úspěch. Zde je našich 25 nejlepších tipů pro vašeho malého prince:

1. Raghav:

Raghav je jméno indického chlapečka odvozené od Ramayany. Znamená to „ten, kdo pochází z Raghu Vamsa“, tj. Lord Rama. Toto sanskrtské slovo má varianty jako „Raagav“, „Raghava“ atd. Je vhodné pro chlapce narozené v Chitra Nakshatra.

2. Rahul:

Rahul je jedním z nejpopulárnějších jmen indických chlapců. Má více významů a interpretací. Podle buddhismu je „Rahul“ jméno syna Buddhy, což znamenalo „vztah“. Nejranější zmínka o tomto slově však byla v Upanišadách, ve které to znamenalo „ten, kdo překonává všechna utrpení“. To není vše! „Rahul“ je jméno většiny bollywoodských protagonistů, což je pravděpodobně hlavní důvod jeho popularity.

3. Raajan:

Raajan je jméno chlapečka odvozené ze sanskrtu. Znamená to „král“ nebo „královská osoba“. Existuje mnoho alternativních slov pro Raajan, která mají stejný význam, jako Raja, Raju atd. Raajan však zní velkolepě a královsky!

4. Rachit:

Rachit je mužské jméno, které začíná na „Ra“ a je vhodné pro chlapce narozené v Tula Raši a Chitra nakshatram. Je to sanskrtské slovo, které znamená „vynález“ a má tři slabiky. Ženské sourozenecké jméno je Rachita.

5. Ripan:

Ripan je moderní jméno pro chlapce narozené pod Chitra Nakshatrou. Znamená to „první světlo na obzoru“. Pro toto slovo neexistují žádné varianty a přezdívka může být „Ripu“.

6. Rishank:

Toto jméno začíná zvukem „ri“ a je vhodné pro indické chlapečky. Podle hinduistické mytologie je Rishank považován za jméno oddaného lorda Shivy. Varianta je „Vrishank“, což znamená „Lord Shiva“. Můžete si tedy vybrat mezi sledujícím a následovaným!

7. Rishil:

Rishil je moderní variantou slova „Rishi“ znamená Svatý. Technicky to nemá žádný konkrétní význam a pro jedinečnost je přidáno písmeno „l“. Alternativní hláskování může být „Rushil“ a přezdívky jsou „Rishi“, „Rish“ atd..

8. Riyaan:

Riyaan je krásné jméno Tula Rashi pro chlapečky, což znamená „Lord Vishnu“. Zní to podobně jako anglické jméno „Ryan“, ale význam a pravopis jsou zcela odlišné. Další zajímavou interpretací tohoto slova je „Malý král“.

9. Ruheel:

Ruheel je jméno hinduistického chlapečka, které znamená „namontovaný“ nebo „dospělý“. Toto jméno je spojeno se stálým růstem a pozitivním sklonem k životu. Přezdívky Ruheel jsou „Ruhee“, „Ruhy“.

10. Rushit:

Rushit je současný název pro „Rishi“, což znamená Svatý nebo Mnich. Má své kořeny v sanskrtském jazyce a patří k hinduistickému náboženství. Nejbližší alternativou k Rushitu je „Rishit“. Oba mají stejný význam jako malá variace pravopisu.

11. Rudransh:

Rudransh je silné znějící jméno pro chlapečky narozené Tula Raši. Je to složité slovo vytvořené z Rudry (Lord Shiva) a Ansh (část). Lidé s tímto jménem mají prý odvážný a nebojácný postoj k životu. Krátké tvary jsou „Rudra“ a „Rudr“.

12. Revanth:

Revanth je dětské jméno pro chlapce hinduistického původu, což znamená „jezdec“. Indická interpretace tohoto slova je „Lord Surya“, který řídí vůz s 12 koňmi. Revanth tedy také znamená „slunce“ nebo „ten, kdo čistí temnotu“.

13. Rochit:

Název „Rochit“ pochází z hindštiny, což znamená „slavný“ nebo „nádherný“. Mezi jmény Tula Raši, které začínají slabikou „Ro“, je to relativně nové. Sourozenecké jméno pro Rochit může být „Rochita“.

14. Rohesh:

Rohesh je jedním z mnoha jmen lorda Vishnu. Tu si můžete vybrat pro svého chlapečka narozeného pod Tula Raši. „H“ ve středu však může zpočátku ztížit výslovnost, takže můžete používat přezdívky jako „roh“, „rohi“ atd..

15. Ronith:

Ronith je stylové jméno pro chlapečky narozené Tula Raši. Znamená to „Okouzlující“, které dokonale vystihuje tvého pohledného prince. U variant můžete na konci odstranit písmeno „h“ a jednoduše se držet „Ronit“.

16. Ruhan:

Ruhan je pro indické chlapečky neobvyklé jméno. Má svůj původ v Persii a význam je „ten, kdo je duchovní“. Ačkoli jméno používají muslimové, jeho nábožensky neutrální význam je vhodný i pro hinduisty.

17. Rithul:

Rithul je pěkné jméno pro chlapečka, které dodržuje pravidla pojmenování Tula Raši. Pochází z hindštiny a znamená „Hledání pravdy“. Nemá žádné jiné alternativy a přezdívka může být „Rithu“.

18. Sakra:

Tohit je jiný název pro hinduistické chlapečky. Rýmuje se na „Rohit“, ale má svůj vlastní význam. Tohit pochází z hindštiny a znamená „ten, kdo je krásný“. Spolu s fyzickou krásou název také naznačuje vnitřní krásu a dobrotu.

19. Tarunesh:

Tarunesh je rozšířená verze „Tarun“, což znamená „mladý muž“. Jméno je spojeno s mladistvostí a energií. Někteří lidé dávají přednost „Tharunesh“ jako alternativnímu pravopisu, aby splnili pravidla numerologie.

20. Tathagatha:

Pokud jste věřící v buddhisty, Tathagatha může být vynikající volbou pro pojmenování vašeho chlapečka. Je odvozen ze sanskrtu, což znamená „ten, kdo tak odešel“. Lord Buddha je v mnoha starověkých písmech často označován jako Tathagatha.

21. Tavish:

Tavish je mužské dětské jméno, které znamená „nebe“. Další interpretace tohoto slova jsou „silné“, „odvážné“ atd. Zajímavé je, že Tavish má také skotský odkaz! Používá se jako alternativa pro „Thomas“ ve Skotsku. Takže jedno jméno a mnoho kultur!

22. Tejas:

Tejas je název pro chlapce ze sanskrtu, což znamená „lesk“ a „lesk“. Používají ho převážně vyznavači hinduismu, buddhismu a džinismu. Alternativy jsou „Teja“, „Tejal“ atd.

23. Tushar:

Tushar je sladce znějící jméno pro chlapečky narozené pod VisakhaNakshatramem. Toto sanskrtské slovo původu znamená „zima“ nebo „sníh“ a symbolizuje „čistotu“. Ženské sourozenecké jméno pro Tushar je „Tusharika“.

24. Taksheel:

Taksheel je působivé jméno pro chlapečky, což znamená „osoba se silným charakterem“. Používá se hlavně v hinduismu a džinismu. Pravopisná varianta je „Takshil“, která vypadá krátce a jednoduše.

25. Teerth:

Teerth je tradiční chlapecké jméno pro děti Tula Raši a má 3 slabiky. Má svůj původ v sanskrtu a znamená „svaté místo“ nebo „posvátná voda“. Místo Teerthu můžete také použít „Tirtha“.

25 nejlepších jmen holčičky Tula Raši:

Vaše dívka si nezaslouží nic jiného než to nejlepší, včetně jejího jména! Aby byl proces výběru snadný, vybrali jsme pro vaši holčičku narozenou pod Tula Raši 25 oblíbených jmen:

26. Raaga:

Raaga je hudebně inspirované jméno pro holčičky narozené ve znamení Vah. Znamená „melodii“ a pochází ze sanskrtu. V tradiční hudbě je raga kombinací harmonických hudebních not. Pokud tedy chcete, aby vaše dcera měla radostný hudební život, toto jméno si vyberte!

27. Rajasi:

Rajasi je jméno původem ze sanskrtu, což znamená „ten, kdo je hoden krále“. Není to dokonalé jméno pro vaši malou královnu? V jiných kontextech je Rajasi také považován za jedno z mnoha jmen bohyně Durgy.

28. Rabita:

Rabita je neobvyklé jméno pro holčičky narozené pod Tula Raši. Je to slovo odvozené z hindštiny, které znamená „spojení“ nebo „svazek“. Alternativní hláskování je „Rabitha“. Toto je skvělé jméno pro dívky, které hrají ústřední roli ve vzájemném propojení rodiny.

29. Rakshita:

Rakshita je jedním z populárních hinduistických jmen pro dívky narozené pod Chitra nakshtram. Začíná na „Ra“ a je odvozeno ze sanskrtského jazyka. Rakshita znamená „ochrana“ nebo „zachránce“. Pro alternativní hláskování můžete přidat „h“ navíc, aby se stalo „Rakshitha“.

30. Ramila:

Ramila je moderní jméno pro holčičky, což znamená „milovaná“. Jeho původ se předpokládá z perského jazyka. Nejbližší variantou tohoto jména je „Ramita“, což také znamená „potěšující“ nebo „milovaný“.

31. Ranita:

Ranita je neobvyklé jméno Tula Raši pro hinduistické dívky. Má své kořeny v hebrejštině a znamená „Půvabná melodie“ nebo „melodie“. Můžete jí také říkat „Rani“, což znamená královna jako přezdívka pro Ranitu.

32. Rashitha:

Rashitha je ženské jméno, které znamená „půvabná“ nebo „ta, která je mírumilovná“. Název obsahuje tři slabiky a pro variantu hláskování můžete použít „Rashita“. Přezdívka pro toto slovo může být „Raši“, což znamená zvěrokruh.

33. Raveena:

Připomíná vám Raveena dávnou bollywoodskou krásu Raveena Tandon? Toto jméno má nejen krásný zvuk, ale také pěkný význam. Raveena znamená „slunečný“ nebo „krása slunce“. Perfektní jméno pro vaši malou slečnu Sunshine!

34. Ravija:

Ravija je jméno indického původu, které pochází ze sanskrtu. V překladu znamená „ten, kdo se narodil ze slunce“. Alternativní jména jsou „Raveeja“, „Rawija“ a mužský sourozenecký název je „Ravij“.

35. Rechal:

Rechal je jméno hinduistické holčičky, které má více významů jako „nevina“, „zodpovědný“ atd. To jsou nejžádanější vlastnosti každé dívky, že? Kromě významu má Rechal také stylový, poangličtělý zvuk.

36. Rithika:

Rithika je hezky znějící jméno pro holčičky narozené v Tule Raši. Toto slovo pochází ze sanskrtu a znamená „tok vody“. Věří se, že lidé s tímto jménem mají spoustu kreativity a energie. Můžete také použít „Ritika“ jako název varianty a „Ritu“ jako přezdívku.

37. Rhea:

Rhea je mezinárodně uznávané jméno a dobře se hodí pro moderní dívky. Má více původů s více významy. Některé z interpretací jsou „proud“, „země“, „tok“ atd. Je to také jedno z nejoblíbenějších ženských jmen a varianty jsou „Riya“, „Riyah“.

38. Rikvitha:

Rikvitha je stylové dětské jméno pro děti narozené Tula Raši. Skutečné slovo nemá žádný významný význam, ale některé hrubé překlady jsou „vůně“. Mužské sourozenecké jméno je „Rikvith“ a přezdívka může být „Rikkie“.

39. Rinita:

Pokud hledáte jedinečný vhodný název Tula Raši, který začíná na „Ri“, zkuste Rinitu. Má sanskrtský původ a v překladu znamená „Boží dar“. „Rinitha“ můžete také použít, pokud chcete mít ve jméně lichý počet písmen. „Rini“ je vhodná přezdívka.

40. Riyanshi:

Pokud hledáte jméno pro holčičku, které šíří pozitivitu a štěstí, vyberte si Riyanshi. Tato slova původem z hindštiny znamenají „veselost“. Můžete jej dokonce zkrátit na „Riya“ jako přezdívku. Aby byl vhodný pro chlapce, můžete použít „Riyansh“.

41. Rochana:

Rochana je původem ze sanskrtu a má více významů. Slovo lze interpretovat jako „červený lotos“, „jasný“, „brilantní“ atd. Je také považováno za jedno z mnoha jmen bohyně Parvati.

42. Romica:

Romica je módní jméno pro dívky narozené v Tula Raši a Swathi Nakshatram. Má to dokonce jedinečný význam. Romica znamená „princezna srdcí“. S tak hezkou tváří si vaše dívka zaslouží každé písmeno ve jménu.

43. Ramola:

Pokud chcete, aby vaše dívka byla mnohostrannou osobností, pojmenujte ji „Ramola“. Toto slovo znamená „ten, kdo rozvíjí zájem o všechno“. V jiných kontextech Ramola také znamená „dobře vypadající dáma“. Můžete použít „Ramy“ má přezdívku.

44. Ruhika:

Ruhika je pěkné jméno pro holčičky narozené v Tule Raši. Patří k hinduistickému náboženství a je považován za jedno z mnoha jmen bohyně Lakšmí. Skutečný význam tohoto slova je „touha“. Dívky s názvem „Ruhika“ lze nazvat „Ruhi“.

45. Tanvee:

Tanvee je sladké jméno pro holčičky narozené pod Tula Raši a VisakhaNakshatram. Začíná to slabikou „tha“ a má více významů jako „štíhlý“, „delikátní“, „ladný“ atd. Varianta hláskování je „Tanvi“.

46. ​​Tashya:

Tashya je název sanskrtského původu, což znamená „lepení“. Je to dokonalá kombinace tradičního významu s moderní výslovností a pravopisem. Toto 2,5 slabické slovo lze dále zkrátit na „Tash“ jako přezdívku.

47. Tanima:

Tanima je název původem z hindštiny, což znamená „jemný“, „štíhlý“. Podle odborníků na pojmenování je Tanima spojena s fyzickou silou a citlivým srdcem. Přezdívka může být „Tannu“ nebo „Tanni“.

48. Tesha:

Název „Tesha“ má exotický zvuk. V latině znamená Tesha „radost“ a v indickém kontextu je interpretován jako „přeživší“. Je to krátké a sladké jméno s pouhými 2 slabikami. Neexistují žádné varianty tohoto jména.

49. Tanaya:

Tanaya je sanskrtské slovo, které znamená „dcera“. Není to zajímavé? V překladu to znamená „moje dítě“. Mužské sourozenecké jméno pro toto slovo může být „Tanay“. Jako přezdívku můžete použít „Tannu“.

50. Tejal:

Tejal je název ze sanskrtu, který se používá po mnoho generací. Pochází ze slova „Tejas“, což znamená „světlo“, „jas“ nebo dokonce „energetický“. Ideální jméno pro vaše malé vodící světlo! Říkej jí zkráceně „Teja“!

10 jmen unisexů a dvojčat pro děti narozené ve Vahách:

Podívejme se nyní na některá z našich oblíbených genderově neutrálních jmen pro děti narozené pod znamením Vah. Najděte také trendová jména dvojčat s významem:

Unisexová jména Tula Raši:

51. Rajni:

Rajni je populární unisexové jméno pro děti narozené pod Tula Raši. To znamená „noc“. Slovo je často kombinováno s jinými genderově specifickými slovy jako „kanth“, „Devi“ atd., Aby bylo vhodné pro dívky a chlapce.

52. Ratna:

Ratna je název sanskrtského původu, který znamená „drahokam“ nebo „klenot“. Lze jej použít pro chlapce i dívky přidáním druhých jmen jako „Ratna-Kumar“, „Ratna-mala“, „Ratna-Devi“ atd..

53. Roshin:

Roshi je unisexové jméno pro děti narozené ve znamení Vah. Slovo původem z hindštiny znamená „světlo“ nebo „zdroj osvětlení“. Název se běžně používá pro chlapce a pro dívky je upraven na „Roshni“.

54. Tapasya:

Tapasya, hinduistické dívčí jméno, může být díky svému genderově neutrálnímu zvuku a významu používáno i pro chlapce. Znamená to „modlitba“ nebo „askeze“. Pokud si nejste jisti slabikou „ya“ na konci pro chlapce, použijte „tapas“.

55. Tanmay:

Tanmay je smysluplné jméno pro kojence, které v překladu znamená „inspirativní“, „soustředění“, „soustředěné“. Tento unisex název lze také použít jako „Tanmayi“ pro dívky.

Dvojčata Tula Raši:

56. Ronav a Ronak:

Jména, Ronav a Ronak, jsou ideální pro chlapečky narozené pod Tula Raši a Swathi Nakshatrou. Ronav znamená „ten, kdo je hezký nebo dobře vypadá“, a Ronak znamená „ten, kdo září“.

57. Rutvij a Rutvik:

Pokud hledáte dvojčata jménem chlapečka začínající na „Ru“, zkuste Rutvij a Rutvik. Zní nejen identicky, ale také mají pěkný význam. Rutvij znamená guru nebo učitel, zatímco Rutvik znamená kněz.

58. Rakshit a Rakshanda:

Základní slovo obou jmen je „Raksha“, což znamená ochranu. Rakshit znamená „ten, kdo je zajištěn“, a Rakshanda znamená „ten, kdo střeží“. Tato jména jsou ideální pro dvojčata a chlapce narozená pod Tula Raši.

59. Tanay a Tanya:

Jména Tanay a Tanya jsou krásná jména dvojčat, která začínají slabikou „Tha“. Tanay je mužské jméno, které znamená „syn“, a Tanya je ženské jméno, které znamená „patřící do rodiny“.

60. Riddhi a Riti:

Toto jsou různě znějící jména pro dvojčata počínaje „ri“. Riddhi znamená „štěstí“ nebo „prosperita“ a Riti znamená „dobrá pohoda“. Perfektní kombinace bohatství a pohody!

Doufáme, že se vám tento seznam 60 nejnovějších dětských jmen Tula Rashi líbil. Tato jména mají nejen moderní nádech, ale také s nimi souvisí hluboký význam. Pokud máte další jména, která by měla do této kolekce patřit, dejte nám vědět. Rádi je zde uvedeme!

ODMÍTNUTÍ: Podrobnosti o názvu Tula RashiNakshatra přítomné na tomto webu jsou převzaty z dobře prozkoumaných webových stránek, které se zabývají védskou astrologií. Tato jména a významy jsou shromažďovány z různých zdrojů, kvůli kterým může docházet k rozdílům ve výkladu. Před rozhodnutím o jménu pro vaše dítě se doporučuje provést důkladnou analýzu.