Jména dětí

100+ jedinečných italských dětských jmen s významy

Jste tedy jedním z těch nových rodičů, kteří hledají italská jména pro váš malý uzlíček radosti? Pak vám řeknu, že je to skvělá volba. V současné době mnoho rodičů směřuje k italským jménům pro své děti. Jména jako Abriana a Alessandra jsou nejen hrdinská a elegantní, ale mají také skrytý hlubší význam. V tomto článku jsme zaokrouhlili asi 100 krásných italských dětských jmen spolu s jejich původem a významem. Podívejte se na ně přímo zde.

Italové mají nádech elegance a romantiky, což se nese i ve jménech, která si pro svá miminka vybírají. Jednotlivci zbožňují pokročilá, ale konvenční ztvárnění italských jmen, která odrážejí italské etnické dědictví a jeho způsob života. Drtivá většina těchto jmen také vymezuje charakter a osobnost muže. Itálie je původem renesance, Michelangela, pizzy a všeho italského, na co si vzpomenete. Jméno, které si vyberete pro svého syna nebo dceru, závisí na společenské důležitosti a základech.

Unikátní italská dětská jména

Italská jména:

V italské úmluvě jsou děti obecně pojmenovány po svých prarodičích a samozřejmě také po jiných příbuzných. Nejstarší dítě je obvykle pojmenováno po svém dědečkovi a první malá dívka je pojmenována po babičce z otcovy strany. Druhé dítě je pojmenováno po dědečkovi z matčiny strany a mladá dívka po babičce. Kromě toho, pokud máte více dětí, streamuje se na jména tet a strýců a svatých. To je důvod, proč uvidíte spoustu přehodnocených jmen, a je to obraz dodržování konvencí. V případě, že je pro dítě vybráno nějaké jiné jméno, je to považováno za projev nedostatku respektu.

Obsah:

  • 50 nejlepších italských dětských jmen
  • Začít s A, B, C, D, E, F, G, L, M, N, O, P, R, S, T, V, Z
  • Unisex italská dětská jména
  • Jména italských celebrit
  • Názvy kombinovaných jazyků
  • Italská dětská jména
  • Italská jména pro dvojčata

50 nejlepších italských dětských jmen spolu s jejich významem:

V Itálii se jméno skládá z křestního jména „nome“ a příjmení „Cognome“. Způsob psaní italského příjmení může hodně prozradit, odkud pochází vaše rodina..

1. Abriana:

Tento výrazný italský název by mohl být použit jako alternativa k Sabrině nebo Adrianě. Toto čtyřslabičné jedinečné jméno je ženskou verzí Abrahama a znamená „otec zástupů“.

2. Agáta:

Toto je krásné jméno řeckého původu s krásným významem „dobrosrdečný.“ Jméno se proslavilo díky detektivkám slavné autorky Agathy Christie.

3. Alba:

Původem z latinského slova Alba se obecně používá pro dívky s bílou pletí, protože jeho doslovný význam je také „spravedlivý, bílý.“ Je to také ženská forma Albuse, španělského slova, které znamená „východ slunce“.

4. Aldo:

Toto je jméno německého původu, které si v Itálii získalo obrovskou popularitu. Ve skutečnosti se v Itálii používá častěji než v Německu. Význam Aldo je „Starý a moudrý.“ Jméno si v Itálii získalo obrovskou popularitu díky tomu, že jejich zesnulým předsedou vlády byl Aldo Moro.

5. Alfio:

Ačkoli Alfio je italské jméno, má svůj původ v řeckém slově Alphios. Název znamená „světlou nebo zářící“.

6. Alma:

Jméno Alma má svůj původ v latinském jazyce, což znamená starost nebo pěstounství. Jméno získalo svou slávu po bitvě u Almy v roce 1854. Ve španělštině slovo Alma znamená Duše a je to jméno několika bohyň..

7. Amanda:

Toto je ženská forma slova Amandus, které znamená „Ten, kdo si zaslouží lásku“. Má svůj původ v latinském jazyce..

8. Angelica:

Jméno Angelica má svůj původ v řeckém jazyce, což znamená „Boží posel.“ Je to ženské jméno, které se používá od 18. století.

9. Benito:

Jméno Benito je španělská a italská verze Benedikta, což znamená „požehnaný“.

10. Bibiana:

Bibiana je variantou Vivian, což znamená „plná života.“ Vivian byla dříve mužským jménem, ​​ale dnes je to vyloženě ženské jméno a Bibiana také.

11. Camilla:

Jméno Camilla má svůj původ v latinském slově Camilla, což znamená panna bezvadného charakteru. Je to velmi slavné ženské jméno se spoustou hereček, které sdílejí stejné jméno, jako Camilla Belle, Camilla Luddington atd..

12. Capriana:

Jméno Capriana pochází z italského jazyka a znamená „nejasné“. Název byl odvozen z italského ostrova Capri, kde některé zdroje uvádějí jeho význam jako „rozmarný nebo hravý“.

13. Caprice:

Jméno Caprice má svůj původ v italském slově Capriccio, což znamená vymyšlené. Ačkoli je ideálně používán pro dívky, mnoho chlapců také sdílí stejné jméno. Caprice Coleman, slavný zápasník, sdílí stejné jméno.

14. Cara:

Toto jméno s latinským původem znamená „miláčku“. Někteří lidé také navrhují jeho význam jako „společník“.

15. Christian:

Jméno Christian má svůj původ v latinském slově Christianus, které znamená „křesťan“ nebo „následovník Krista“. Je to ideální jméno pro chlapce, ale zaměnitelně ho používaly i dívky. Christian Bale a Christian Serratos jsou slavní herci a herečky, kteří sdílejí stejné jméno.

16. Clarisse:

Clarisse je italská varianta slavných slov Clarice a Claire. Je to středověká forma Clary, což znamená „jasná a jasná“. Toto je klasické a nestárnoucí jméno italského původu, které vyzařuje krásu a ženskost.

17. Claudia:

Claudia je krásné ženské jméno, které má svůj původ v latině, což znamená „slabá žena“.

18. Cosima:

Cosima je mužská forma Cosima, která je italského původu. Je to velmi elegantní a osobitý název, který znamená „pořádek a krása“.

19. Cristiano:

Toto je jedno z nejslavnějších italských jmen kvůli fotbalové hvězdě Christiano Ronaldo spojené se stejným. Christiano má také svůj původ v latinském slově Christianus, což znamená křesťan. Christiano je jedním z nejslavnějších italských jmen.

20. Dario:

Jméno Dario, odvozené z italského slova Darius, je mužské jméno, které znamená „majitel dobra“. Mezi slavné osobnosti, které mají stejné jméno, patří Dario Medrano, Dario Saric a Dario Benedetto.

21. Deangelo:

Deangelo je slavné jméno z italského původu, což znamená „od anděla“ nebo „anděla“. V Americe se jméno píše jako D’Angelo nebo DeAngelo.

22. Diana:

Diana má svůj původ v latinském jazyce, což znamená „božská žena“. Jméno získalo svou popularitu za zesnulou princeznou Dianou.

23. Donte:

Donte je italská verze latinského slova Dante. Znamená to „vytrvalý, vytrvalý.“ Existuje mnoho slavných fotbalových a basketbalových hráčů, kteří sdílejí stejné jméno.

24. Edita:

Je to italská varianta tradičního anglického jména Edith, což znamená „Prosperující ve válce.“ O ženách s tímto jménem se říká, že jsou veselé a kreativní, a přesto velmi silné vůdkyně a vizionářky..

25. Emilia:

Toto je skutečně ženský italský název odvozený z ženského latinského jména „Aemilius.“ Název znamená „soupeř, vynikne nebo napodobuje.“ Mnoho slavných hollywoodských hereček sdílí stejné jméno, přičemž nejnovější herec Stanley Tucci pojmenoval svou dceru narozenou v roce 2018. se stejným názvem.

26. Enzo:

Enzo je italská varianta jména Henry, což znamená „vládce domu“. Jedná se o jedno z nejpopulárnějších a nejsilnějších mužských jmen století, které bylo po celém světě používáno s různými hláskováními..

27. Febe:

Febe je španělská varianta slova Phoebe. Slovo má svůj původ v řečtině, což znamená „nejjasnější z žen“. Podle řecké mytologie bylo Phoebe jméno dcery Urana.

28. Giada:

Toto sladké jméno holčičky pochází z italského slova „jadeit“. Stejný název má i slavná kuchařka celebrit Giada De Laurentiis.

29. Giorgio:

Toto slovo se skvěle používá jako jméno i příjmení, což znamená „George“. Původ pochází z řeckého slova „Georgos“, což znamená dělník nebo zemědělec..

30. Giovanni:

Toto slavné jméno má svůj původ v italském příbuzném „John“, což znamená, že /„Bůh je milostivý.“ V jiných zemích se používá jako forma běžnějšího jména Frederick.

31. Lorenzo:

Toto je velmi slavné italské mužské jméno, které má svůj původ v římském příjmení „Laurentius“, což znamenalo „z laurentum“. Hvězda televizní reality show Nicole Polizzi pojmenovala svého syna Lorenza v roce 2012.

32. Luca:

Slavné mužské jméno Luca je příbuzným Lucy, které je odvozeno od Luciuse. Znamená to „od Lucania“. I pro dívky by to bylo rozkošné jméno.

33. Marcella:

Příbuzný francouzského slova Marcella znamená italské jméno Marcella, což je ženská forma jména Marcel. Je to zdrobnělina forma Marcuse. Tento rozkošný italský název znamená „válečný“.

34. Mario:

Jméno Mario je variantou španělského slova Mauris, které znamená „zasvěcený Marsu“. Marsu, který byl římským bohem války, Řekové nazývali God Ares. Mauris znamená „muž“.

35. Matteo:

Italská forma Matouše znamená Matteo, což znamená „Boží dar.“ Slavná celebrita spojená s tímto jménem je Matteo Bocelli (popový zpěvák).

36. Milan:

Jedná se o unisexové jméno, které se skvěle používá pro chlapce i dívky. Název Milan je odvozen ze slovanského slova Mil, které znamená „milý, milující, milostivý.“ Je to také velmi slavné město v Itálii.

37. Nico:

Toto je opět unisexové jméno, které je také zkrácenou formou Nicolo nebo Nicola. Název znamená „vítězní lidé“.

38. Olivia:

Olivia má svůj původ v latinském slově „Olive“. Poprvé jej použil Shakespeare ve své hře Dvanáctá noc..

39. Palmiro:

Palmiro je italská varianta jména Palmer, což znamená „pouť“. Název tradičně znamenal, že rodiče uvedené osoby šli na pouť nebo do Svaté země.

40. Regina:

Regina má svůj původ v latině, což znamená „královna“. Toto jméno se proslavilo na konci viktoriánské éry, která se stala synonymem pro královnu Viktorii.

41. Rocco:

Název Rocco má svůj původ v němčině a italštině, což znamená „odpočinek“. Rock nebo Rocky jsou přezdívky běžně spojené s Roccem.

42. Saverio:

Toto je rozšíření starého římského jména Severo. Ačkoli to dává pocit příjmení, je to ve skutečnosti italské dětské jméno. Severo i Saverio mají svůj původ v Itálii a jsou variacemi Severuse, což znamená Sterna.

43. Stefano:

Toto mužské jméno má původ v italském slově Stephen, což znamená „věnec nebo koruna“. Stefano Gabanna, slavná módní návrhářka, sdílí stejné jméno.

44. Suzzeta:

Suzzeta je italská verze Susan nebo Sussana, která má svůj původ v hebrejštině. Toto je okouzlující jméno pro malou holčičku

45. Tito:

Toto krátké a roztomilé dětské jméno je španělská a italská varianta Tituse, což znamená „čestný titul“. Pokud tedy hledáte krátké jméno, které není nudné a nudné, pak je Tito ideální volbou.

46. ​​Titus:

Původ tohoto slavného italského jména spočívá v latinském jazyce, což znamená poctěn. To bylo také jméno římského císaře 1. století Titus Flavius.

47. Vanna:

Toto rozkošné jméno pro malou dívku má svůj původ v hebrejštině, což znamená „Boží dar.“ Nejslavnější osobností spojenou s Vannou je televizní moderátorka Vanna White ze slavné televizní show Wheel of Fortune..

48. Věra:

Toto rozkošné ženské jméno má svůj původ v italštině, což znamená „Pravda“. K tomuto jménu se váže mnoho známých osobností, včetně televizní herečky Věry Farmigové a módní návrhářky Věry Wangové..

49. Vittorio:

Toto italské mužské jméno má původ ve jménu Victor, což znamená „vítězství“. Vittorio De Sica je slavný režisér, který sdílí stejné jméno.

50. Zeta:

První věc, která mě napadne, když slyším Zetu, je slavná hollywoodská celebrita Catherine Zeta-Jones. Zeta má ve skutečnosti svůj původ v Germánii, což znamená obrněná dívka nebo jednoduše velmi silná žena.

Nejlepší 10 unisex italských dětských jmen a významů:

1. Aria:

Aria je jedno z nejlepších italských dětských jmen, které v překladu znamená „vzduch“. V hebrejštině to také znamená „lvice“. Stačí to napsat jako Arya a máte unisexové jméno, které v sanskrtu znamená „ušlechtilý“.

2. Lucca:

Toto je krásné unisexové jméno podle krásného toskánského města. I to má tak roztomilou přezdívku – Luke

3. Callisto:

Toto jméno má svůj řecký a italský původ, což znamená „nejkrásnější.“ Je to krásné unisexové jméno s krásnou přezdívkou a také Calli.

4. Geonna:

Toto unisexové jméno je zkroucenou verzí běžnějšího ženského jména „Gianna“, což znamená „Bůh je milostivý“.

5. Leone:

Jak naznačuje samotný název, znamená to „lev“ a lze jej použít jako ženské i mužské jméno.

6. Cala:

Toto jméno pochází ze Sicílie, což znamená „zátoka“.

7. Marquesa:

Jméno má krásný význam „Royalty“. Toto jméno je pro vaše dítě naprosto ideální, ať už je to chlapec nebo dívka.

8. Dante:

Jméno Dante znamená „vytrvalý“. Je to unisexové jméno a dává smysl, protože vaše dítě bude sdílet jméno se slavným básníkem Dante Alighierim.

9. Santo:

Jak naznačuje samotný název, znamená to „svatý“. Santo lze snadno použít jako unisexové jméno, které je ideální pro vaše dítě.

10. Porfirio:

Porfirio je unisex název odvozený z italského a španělského původu, což znamená „purpurové zbarvení“.

10 jmen slavných italských celebrit:

Níže jsou uvedena některá krásná italská dětská jména, která jsou také jmény některých slavných osobností.

1. Gaga:

Lady Gaga je slavná zpěvačka italského původu. Je autorkou hitů jako „Potlesk“ nebo „Poker face“.

2. Sylvester:

Sylvester Stallone je slavný bollywoodský herec italského a francouzského původu. Pracoval ve slavných filmech jako „Rocky“ a „První krev“.

3. Madonna:

Madonnin otec je Ital, zatímco její matka je Francouzka. Je to slavná zpěvačka, která je známá svými hity jako „Like a Virgin“ a „Holiday“. Madonna je jedním z nejpopulárnějších italských jmen pro kojence.

4. Leonardo:

Leonardo DiCaprio je slavný herec italského původu. Hrál ve filmech jako „Titanic“ nebo „Vlk z Wall Street“

5. Alyssa:

Alyssa Milano má italské předky. Hrála v show jako „Charmed“ a „Who is the boss“.

6. Hulk:

Hulk Hogan, slavný zápasník WWE, je italského původu. On byl zařazen jako #5 v největších Pro zápasníci všech dob seznamu.

7. Lindsay:

Lindsay Lohan, slavná herečka, má irský a italský původ. Pracovala ve filmech jako Mean Girls a The Parent Trap.

8. Kaley:

Kaley Cuoco je slavná televizní hvězda italského a německého původu. Hrála ve slavných televizních pořadech, jako je „The Big Band theory“ a „8 jednoduchých pravidel“

9. Steve:

Steve Carell je proslulý herec italského a polského původu. Zahrál si ve filmech jako Malá slečna Sunshine nebo 40letá panna.

10. Bretaň:

Brittany Murphyová byla italského a irského původu. Pracovala ve filmech jako Sin City a Clueless a zemřela v mladém věku 32 let.

Top 10 italských názvů kombinovaných jazyků:

1. Gabriella:

Toto krásné italské ženské jméno má svůj původ v hebrejštině, což znamená „Bůh je moje síla“ Je to ženská verze slavného jména Gabriel.

2. Sandra:

Tento italský název má anglický původ, což znamená „Obránce lidstva.“ Je také považován za krátkou formu Alessandry, což je italská verze řeckého slova Alexandra.

3. Donna:

Toto italské jméno je synonymem Lady nebo uctivý název pro ženský ekvivalent Dona má původ v latině.

4. Sergio:

Toto italské jméno má svůj původ v latině, což znamená ošetřovatel nebo sluha.

5. Carina:

Krásné italské slovo, které znamená malý miláček, má svůj původ v latině, což znamená Keel, jedna z pěti hvězd souhvězdí Orion.

6. Antonio:

Toto je italské slovo, které znamená neocenitelné. V latině to znamená chvályhodné. Je to také ženská forma Antonia.

7. Pia:

Toto krátké a sladké slovo Pia má svůj původ v latině, což znamená zbožný nebo čistý.

8. Desiderio:

Název má svůj původ ve španělském jazyce, což znamená žádoucí.

9. Elisabetta:

Elisabetta je italská varianta anglického jména Elizabeth, což znamená „Můj Bůh je bohatý nebo Bůh hojnosti“.

10. Montes:

Toto italské mužské jméno má svůj původ ve španělském jazyce, což znamená hora. Je to zkrácená forma Montague nebo Montgomery.

25 jedinečných italských dětských jmen spolu s významy:

Zde je několik italských jmen, která byla poangličtěna, aby vyhovovala současnému životnímu stylu:

1. Sofie:

Melodické, znějící jméno, Sophia se hudebně valí z jazyka. Populární jméno, původ Sofie je v Řecku a Španělsku. To znamená moudrost, kdo by nechtěl, aby jejich roztomilý balíček radosti byl moudrý.

2. Isabella:

Isabella, odvozená z hebrejštiny, znamená oddaná Bohu. Název spojený se středověkými princeznami, královnami a shakespearovskými hrami. Jméno jako Isabella může naplnit vaši princeznu pocitem hrdosti a sebevědomí v kombinaci s upřímností a oddaností jejím blízkým.

3. Aria:

Přeneste kouzlo hudby do života vašeho dítěte s tímto melodickým jménem. Z Itálie pochází Aria, což znamená melodii. Nechte srdce vašeho malého bít s láskou a harmonií pokaždé, když zazpíváte jeho jméno.

4. Ariana:

Toto jméno získalo slávu díky popové hvězdě Arianě Grande, ale jeho původ sahá až k řeckým a italským kořenům, což znamená „naprosto čistý“ a „velmi svatý“. V obou případech bude jakákoli italská holčička s tímto krásným jménem nebeským andělem poslaným od Bohů.

5. Beatrice:

Beatrice, jméno z literatury, nyní získala nový život. Po princezně Beatrice je toto jméno opět na výsluní. Se slavným významem „ona, která přináší štěstí“, je to dokonalé jméno pro dítě, které určitě přinese hluboké štěstí každému, jehož srdce se dotkne.

6. Aurora:

Z latinského významu Dawn byla v římské mytologii bohyně východu slunce Aurora, jejíž slza byla ranní kapka rosy. Jméno, které si vaše dítě bude vážit, protože každý den přináší do vašich životů sluneční paprsek a bude si hrát na pohádkovou princeznu Auroru ve Šípkové Růžence.

7. Francesca:

Od mužského Frances pochází tato ženská verze z Itálie, což znamená „ta svobodná“. Nádherné gesto za jménem, ​​které naznačuje, že holčička roste, aby se stala nezávislou a sebevědomou, aby rostla křídla a stoupala nad ostatní. Tato jedinečná italská dětská jména by ocenil každý, kdo ji má.

8. Alessia:

Název Alessia svým italským a řeckým původem evokuje představy o řeckých bohyních. Jméno, i když velmi ženské a hezké, znamená bránit válečníka. Buďte hrdí na to, že pojmenujete svou holčičku Alessii, protože to naznačuje, že žena v ní bude silná, podporující a oddaná.

9. Bianca:

Krásné jméno a varianta francouzské verze, Blanche. Bianca znamená bílá, zářící. Vneste do svého života světlo s rozkošnou holčičkou a pojmenujte ji Bianca. Její budoucnost by měla zářit jasně a její duše čistá jako bílá.

10. Gia:

Gia je kratší variantou Gianny. Krásný, melodický zvuk, když to řeknete s italským přízvukem. Samotné jméno znamená milostivý dar od Boha. Dítě se vždy cítilo milované a milostivé, protože vědělo, že je milujícím darem pro své rodiče od Všemohoucího.

11. Leonardo:

Jméno, které rezonuje světem umění a zábavy. Leonardo Da Vinci dal tomuto jménu hloubku a charakter. Jméno našlo další slávu u herce a srdcaře Leonarda DiCapria. Zkráceno na Leo, to znamená lev. Nechte svého chlapečka být silným a mistrem umění tím, že mu dáte toto klasické italské jméno.

12. Luca:

Tak roztomilé znějící jméno. Ideální pro poskakování, chlapečku. Luca je další forma jména Lucas. Název znamená „nositel světla“. Dítě s tímto jménem vyzařuje a přináší světlo do života těch, kteří ho milují.

13. Dante:

Silně znějící mužské jméno. Jméno je nechvalně známé díky středověkému italskému básníkovi Dante Alighierimu a jeho božské komedii. Název ve skutečnosti znamená Trvalý. Neochvějné jméno, které může pomoci vybudovat silnou mysl a povahu, odhodlané dítě se pravděpodobně snadno nevzdá.

14. Enzo:

Zkrácená verze Vincenza nebo Lorenza, název má své pozadí v Itálii a Španělsku. V obou kulturách to znamená vládce domácnosti. Vítěz nebo dobyvatel. Tradičně výstižné jméno pro muže z domu. Nyní jméno pro chlapce, který bude velkým ovlivňujícím srdcem a úspěšným člověkem.

15. Antonio:

Latinské kořeny, španělský a italský význam Antonia je neocenitelný a neocenitelný. Není třeba říkat, že každé dítě je pro každého rodiče neocenitelné. Chlapeček s tímto jménem poroste v bezpečí s vědomím, že je pro své rodiče neocenitelný a bude o něj milováno a bude se o něj starat víc než o jakýkoli vzácný drahokam.

16. Giovanni:

Klasické a tradiční italské jméno pro chlapce Giovanni znamená, že Bůh je milostivý nebo milostivý laskavost od Boha. Když jsou Italové hluboce věřící, můžeme pochopit, že takové jméno by mělo velkou úctu a dítě s tímto jménem by bylo považováno za obrovské požehnání od Boha.

17. Marco:

Oblíbené italské jméno Marco je často spojováno se slavným italským cestovatelem Marco Polo. Název znamená Warring nebo God of Mars. Pojmenování malého cherubína Marco zaručuje silného a udatného mladíka, který se postaví za svá práva a bude bojovat za svůj lid.

18. Alessandro:

Toto jméno je variací na Alexandra a lze jej vystopovat v historii Alexandra Velikého. Řecký a italský význam naznačuje ochránce/pomocník lidstva. Název hudebně sklouzne z jazyka a naznačuje, že chlapec jménem Alessandro by byl laskavý a nakloněný přírodě a pomoci lidem.

19. Adriano:

Význam tohoto jména je spojen s Jadranem. Vaším svazkem radosti může být dítě na vodě a okamžitě si ho vezměte do bazénu. Některým dětem se ve vodě stříká tolik radosti.

20. Nicolo:

Toto jméno je často zkráceno na Nico a je rozkošné a ideální pro malé dítě. I kdyby se vaše dítě chovalo špatně, bylo by těžké ho takto napomenout. Nicolo znamená vítězství nebo dobyvatel lidu. S takovým jménem si určitě získá mnoho srdcí a zvítězí ve svém úsilí.

21. Adrian:

Italský původ, chlapecké jméno – Adrian používají anglicky mluvící lidé již několik let. Význam Adriana je „z Hadrie“. Je to město v severní Itálii, podle kterého dostalo jméno Jaderské moře. Anglický papež ve 12. století byl první, kdo se jmenoval Adrian, který nebyl Ital.

22. Anthony:

Toto je anglická verze „Antonio“, která má italský, španělský a latinský původ. Stala se velmi populární, protože se do Ameriky začalo stěhovat mnoho imigrantů. Svatí, římští generálové a herci toto jméno v průběhu let proslavili.

23. Luke:

Odvozeno z řeckého původu, Lucanus, region v jižní Itálii. To znamená „od Lucana“. Lukáš je jedním z apoštolů, který byl lékařem. Hvězdné války učinily toto jméno ještě populárnějším u slavného Luka Skywalkera.

24. Julian:

Julian je chlapecké jméno latinského a řeckého původu. Je to další forma Julia, která znamená „mladistvé nebo Joveovo dítě“. Julian je mocné příjmení pro několik římských císařů. Jules, Julia a Julien jsou považována za velmi elegantní jména pro děti.

25. Romeo:

Sériový flirt, čokoládový chlapec, romantický hrdina, Romeo je chlapecké jméno italského původu. Nyní je široce používán po celém světě od filmu Romeo a Julie byla odvysílána. Romeo znamená „občan Říma“. Toto je univerzální název.

Italská jména pro dvojčata:

1. Gino a Gian:

Gino, italský název pro chlapce, znamená „věčně žijící“. Jedná se o zkrácenou verzi Ambrogio. Další verze tohoto jména je Eugene. Gino si za posledních několik desetiletí získalo větší popularitu než ostatní verze názvu.

Gian je hebrejského a italského původu a je oblíbenou volbou pro chlapce. Vyslovuje se jako Jon. Gian má význam „Bůh je milostivý“. Existuje mnoho verzí tohoto jména. Gian však vyniká a zní naprosto italsky.

2. Rocco a Fico:

Fico je velmi oblíbené italské jméno pro chlapce, což je zkrácená verze Federica. Význam Fica je „obr“. Toto není příliš běžné, ale rozhodně jedinečné jméno.

Rocco je německého a italského původu. Význam Rocca je ‘odpočinek.‘ Toto jméno proslavil světec, který léčil oběti moru. Rocky je další forma Rocca. Také to znamená „bojový pokřik.“ Toto jméno je nyní docela rozšířené.

3. Rico a Bianca:

Rico je chlapecké jméno italského původu. Je to přezdívka pro Enrica nebo Ricarda. Je to také italská forma Henryho.

Bianca je populární jméno pro dívky italského původu. Význam Biancy je „bílý“ nebo „čistý“. Alternativní verze tohoto jména je Bianca nebo Blanche ve francouzštině.

4. Amedeo a Elda:

Amedeo je skvělou volbou pro chlapecké jméno a má latinský původ. Význam Amedea je „Bůh je láska“.

Je to Elda je starověké německé jméno pro dívku. Elda znamená bitva. Elda je italská verze Hildy. Je to velmi oblíbená volba pro malé dívky. Tato vzácná italská dětská jména, zejména pro dvojčata, ocení každý.

5. Gianna a Madonna:

Toto je Gianna je nádherné jméno pro dívku a má hebrejský a italský původ. Gianna znamená „Bůh je milostivý“. Gianna je svatá, která riskovala svůj život, aby zachránila své dítě. Je to další forma Jane, od Johna.

Madonna je italského původu a je dívčím jménem. Význam Madonny je „má paní“. Je to velmi slušný způsob, jak oslovit ženu jako ve francouzské „madame“. Toto jméno také znamená Marii, matku Ježíše. Toto jméno se stalo velmi populární díky zpěvačce Madonně.

6. Donica a Enrica:

Se svými kořeny v italštině je Donica dívčí jméno, které znamená „dáma“. Je to další varianta Donny. V latině znamená Donica „dát“. V dřívějších stoletích se Donica používala jen zřídka.

Enrica je italského a staroněmeckého původu. Enrica znamená „vůdce domova“. Je to ženská verze Henryho a další alternativní verze zahrnují Erica, Enricka, Enricketta.

Tato moderní italská dětská jména jsou odvozena z italských, španělských a řeckých kořenů. V jejich dětských jménech je zdůrazněn význam náboženství, které definuje italskou kulturu a dědictví. Jména mají melodickou kvalitu, když jsou vyslovována v autentickém italském přízvuku

Výše uvedený je seznam italských jmen rozdělených do různých kategorií spolu s jejich původem a významy, které vám usnadní práci při hledání nejlepšího jména, které vyhovuje vašemu dítěti. Dejte nám vědět, zda jste ze seznamu výše mohli zjistit nejlepší jméno pro vaše děti. Podělte se o svůj názor v níže uvedených komentářích.