Jídlo

Top 9 afghánských potravinových receptů

Afghánské jídlo nebo kuchyně je založena hlavně na pšenici, ječmenu nebo rýži, ale bez ohledu na to je obohacena bohatým kořením a bylinkami, smíchaná s trochou citronové kůry pro pikantní v sladkokyselých. Stejně jako většina indických jídel, i afghánská kuchyně je bohatá na kvalitu, a jakmile se seznámíme s recepty, je to vlastně jméno domácnosti, které slýcháme pravidelně. Jejich jídlo je nejen úžasné, ale také v podstatě snadné na přípravu.

Afghánské potravinové recepty

1. Afghánská kofta:

recepty na afghánské jídlo

k zahájení kofty budete potřebovat předem připravený rajčatový protlak, který je hustý a ochucený. Mleté maso, česnek, zázvor, koření a cibule jsou další přísady. Na pánvi orestujte cibuli s trochou česneku a poté v jiné pánvi promíchejte cibuli s rajčatovým protlakem, trochou česneku a vodou na omáčku. Před mletím vezměte mleté ​​maso a přidejte sůl a koření. Nyní z něj vytvořte kuličky a poté je smažte, než je uvaříte v omáčce.

2. Shami kebab:

Shami kebab

Chcete -li získat kebab Shami, uvařte mleté ​​maso bez kosti v česneku, cibuli a olivovém oleji. Nyní smíchejte maso s drobenkou, vařenými bramborami a vařenými vejci nakrájenými na kostičky. Jakmile je ze směsi hotová jemná pasta, začněte z ní dělat kebaby požadovaného tvaru a poté smažte do zlatova.

3. Afghánské jehněčí karbanátky:

Afghánské jehněčí karbanátky

K tomu budete potřebovat mleté ​​jehněčí maso, rajčatovou pastu, česnek a zázvor rozdrcené, listy oregana nebo prášek, vařené brambory, vařené vejce nakrájené na kostičky, cibuli namočenou v octě a nějaké mleté ​​koření. Ingredience smíchejte dohromady a před hlubokým smažením z nich udělejte malé kuličky. Nyní do pánve přidejte vodní rajský protlak, měkké vařené brambory a nějaké koření a poté přidejte mleté ​​jehněčí maso. Pro větší chuť přidejte omáčku marinara.

4. Kabuli Pilau:

Kabuli pilau

Kabuli pilau nebo pomerančová rýže je považována za národní pokrm Afghánce. Chcete -li to začít, připravte maso v kari, které se používá hlavně jako příloha. Masový vývar ponechte stranou a na pánvi orestujte mrkev. Nyní do tenké rýže přidejte masový vývar a poté marinádu s masovým kari. O zbytek se postará pokapání olivového oleje.

5. Ledviny Korma:

Ledvinové korma

Jedná se o klasické vegetariánské jídlo, přestože do tohoto receptu lze v případě potřeby přidat maso. Začněte smažením cibulky namočené v octě a poté do pánve přidejte uvařené fazole spolu s hustým rajčatovým protlakem, kardamomem, kořením a bylinkami podle potřeby a smaženou cibulkou. Přidejte červenou papriku, kapii a bramborové kostky spolu se solným kořením a ukončete obchod rozdrceným listem máty peprné.

6. Pakaura:

Pakaura

Pakaura nebo Pakora se neomezuje pouze na afghánská jídla, ale je také velkým časově oblíbeným občerstvením pro indiány. Nyní jsou to malé předkrmy na brunch nebo večerní svačinu, kde se různá zelenina nebo mleté ​​maso smíchá s bramborem, moukou a strouhankou a pak se smaží, dokud nezískají zlatavý odstín.

7. Korma-e-Samarug:

Korma a samarug

Jedná se o klasickou krémovou kuřecí kormu s houbami. Začněte tím, že houby a vykostěné kuře nakrájíte na kostičky. Nyní do pánve přidejte olivový olej a cibuli osmažte, než přidáte kuře. Přidejte trochu bylinek a koření spolu s trochou vody, abyste získali hustou omáčku. Nyní přidejte houby a ještě chvíli vařte, než je budete podávat horké.

8. Bolani:

Bolani

Bolani je kousek chleba, který je klasickým afghánským předkrmem. Začněte hnětením těsta a vytvořením koulí. Nyní kuličky těsta stočte naplocho, přidejte do nich nádivku, znovu promíchejte a poté srolujte. Smažte chléb a užívejte si s čajem.

9. Afghani Shorba:

Afghánský šorba

Afghani shorba je hlavně kuřecí a skopový vývar, který se přidává jako příloha k rýži. Začněte přidáním kuřecího vývaru do omáčky z rajčatového protlaku, česneku, kardamonu a zázvoru a zakončete trochou kropení oregana.