jídelna

Založení malé obývacího pokoje s jídelnou – nápady na uspořádání místnosti

Malý obývací pokoj s jídelnou a tyrkysovou pohovkou, dřevěným jídelním stolem, hnědými židlemi a osvětlením

Vybavení jídelny se neomezuje pouze na výběr jídelního stolu a židlí. V kombinaci s otevřeným obývacím prostorem se jídelní kout stává sociálním centrem bytu. Dnes vám dáme pár nápadů, jak ho získat zřídit malou obývací jídelnu tak, aby tvořil harmonický celkový obraz s kuchyní a obývacím prostorem. Důležitou roli hraje uspořádání místnosti, materiály a barvy nábytku a bytových doplňků.

Založení malé obývacího pokoje / jídelny – správné uspořádání nábytku

Malý obývací pokoj s jídelnou se stěnami ze světlé dřevěné podlahy, šedé pohovky a bílé cihlové zdi

Pokud je malá obytná plocha dostatečně široká, můžete vyzkoušet následující umístění nábytku. Pohovka a konferenční stolek jsou uprostřed místnosti, zatímco jídelní stůl je umístěn za pohovkou. TV s plochou obrazovkou je připevněna na zeď, přímo naproti pohovce. Díky neutrálním barvám – bílé, světle šedé a dřevěnému – působí místnost prostorněji. Tyrkysové sedací polštáře, plyšové deky, květináče a svíčky dotvářejí celkový obraz.

Zařiďte si malý obývací pokoj – neutrální barvy

malá obývací pokoj, jídelna, bílá dřevo, kuchyňská linka, barevné nástěnné malby

Barový pult je dobrým způsobem, jak oddělit kuchyň a obývací část. Tenhle je ve stejném dřevěném tónu jako konferenční stolek a nabízí prostor pro čtyři lidi, kteří musí sedět na barových židlích. Černá světla, pracovní deska a nástěnný rám obrazu vytvářejí pěkný kontrast s bílým a dřevěným nábytkem.

Jídelní stůl před kuchyňským ostrůvkem

Malý obývací pokoj s jídelnou nastavil šedobílé dřevěné podlahové LED nepřímé stropní osvětlení

Pokud barový pult není dostatečně velký pro vaše potřeby, zůstává jídelní stůl jasnou volbou. V tomto případě je to přímo na kuchyňském ostrově. Velká pozornost je zde věnována také koncepci osvětlení. Nepřímý LED pásek nad kuchyňskou linkou a nástěnná světla za pohovkou poskytují atmosférické světlo, zatímco tři černá závěsná světla a zapuštěná bodová světla jsou funkčním řešením pro kuchyň a jídelnu.

kulatý rozkládací jídelní stůl

Malá obývací a jídelní sestava-černá-bílá-šedá-nepřímá-osvětlení stěn-světle-šedá-barva na zeď

Pokud zřizujete malou místnost, měli byste se spolehnout na flexibilní a funkční nábytek. Tento kulatý jídelní stůl například nezabere tolik místa a lze ho okamžitě vytáhnout. Šedá křesla umožňují uživatelům sedět při jídle vzpřímeně a pohodlně se usadit při sledování televize.

Rozdělovací nápady pro úzkou místnost 

malá obývací místnost s jídelnou-ikea-maskros-závěsná-světle-bílá-obývací stěna-modrá-pohovka-dřevo-kuchyňské fronty

Místo vysoké kuchyňské linky s barovými židlemi nabízí malý kuchyňský stůl na míru jídelní prostor pro dvě osoby. Závěsná lampa Ikea Maskros nad jídelním stolem vytváří dechberoucí efekty stínů v celé místnosti.

Jídelní stůl odděluje obývací část od kuchyňské části

malý obývací pokoj s jídelnou, dřevěná podlaha, stěna, obraz, tvarování, bílá pohovka, nástěnná televize

Klasické barevné duo černé a bílé oživuje teplý, světlý tón dřeva. TV a příborník jsou namontovány na zeď. V této místnosti není jediný barevný záblesk, ale vše je tak pečlivě naplánováno, že žádné nepotřebujete. Černobílé fotografie uspořádané na obrazových pásech na zdi jsou zajímavým vrcholem, který okamžitě upoutá pozornost.

Fototapeta s motivem krajiny

malý obývací pokoj-jídelna-foto-tapeta-krajina-dřevěná podlaha-kulatý-jídelní stůl-rohová sedačka-modrý-koberec

Při správném výběru mohou fototapety sloužit nejen k dekorativním účelům, ale také vytvořit vizuální hloubku na malém prostoru. Rohová sedací souprava a kuchyňský kout ve tvaru L ponechávají dostatek prostoru pro malý kulatý jídelní stůl se čtyřmi židlemi uprostřed místnosti. Konferenční stolky nabízejí další úložný prostor pro lahve nebo sklenice, na které není na jídelním stole dostatek místa.

Minimalistické v šedé a bílé

malý obývací pokoj-jídelna-šedá-bílá-minimalistická-nepřímá-led-osvětlení

Obdélníkové tvary a jednoduché barvy dominují tomuto malému obývacímu pokoji. Okamžitě si všimnete harmonických proporcí – pohovka, jídelní stůl a varná plocha, které jsou uspořádány navzájem rovnoběžně, se zdají být stejně dlouhé. Různé zdroje světla dokonale zdůrazňují každou jednotlivou oblast – LED lišta pod nástěnné police, LED osvětlení kuchyňské linky a závěsná světla nad jídelním stolem.

Malý obývací pokoj s jídelnou – vše praktické

malý obývací pokoj s jídelnou, šedá pohovka, chundelatý koberec, bílá laminátová podlaha, kulatý dřevěný jídelní stůl

Tento byt byl navržen pro rozlučku se svobodou. Kvůli tomu je všechno to, co mají muži rádi – praktické a jednoduché. Kulatý dřevěný jídelní stůl nehraje roli sociálního centra bytu, ale nabízí perfektní jídelní kout pro jednu nebo dvě osoby.

Jednoradová kuchyň a obdélníkový jídelní stůl pro 6 osob

malý obývací pokoj-jídelna-dřevěná podlaha-šedo-bílé-skandinávské-černé akcenty

Jednořadá kuchyně je praktická do malých prostor. Zůstane tak dostatek místa na jídelní stůl pro pět nebo dokonce šest lidí. Ochranu proti stříkající vodě z modrého skla a nástěnné malby zde nastavují barevné akcenty.

Konzolový stůl a stojací lampa jako dělič místností 

malá obývací pokoj s jídelnou-dřevěná podlaha-šedá-rohová sedací souprava-kulatá-bílá-stůl-stojící-lampa-naplavené dříví

Bílý konzolový stůl a lustr s podstavcem z naplaveného dřeva oddělují obývací prostor od jídelního prostoru. Kolem kulatého jídelního stolu jsou čtyři židle – tři bílé a jedna černá. Zajímavý akcent, který lze opticky kombinovat s černou závěsnou lampou.

Jídelní kout mezi kuchyňskou linkou a nástěnnou jednotkou

malý obývací pokoj-jídelna-dřevěná podlaha-kuchyňské fronty-šedá-pohovka-skleněný-konferenční stolek

Obvykle, když je jídelní stůl umístěn mezi jídelním a obývacím prostorem, je v souladu se sedačkou. Zde se však představuje druhá varianta – jídelní kout je blízko nástěnné jednotky s televizí.

Mosazné doplňky v jídelně a obývacím prostoru

malý obývací pokoj s jídelnou, dřevěná podlaha, bílá rohová pohovka, červená cihlová zeď, kulatý koberec, krém

Abyste mohli obě oblasti vizuálně propojit, musíte zopakovat nejen barvy, ale i materiály. V tomto příkladu vidíme několik nábytku a bytových doplňků z mosazi, které jsou rozmístěny na různých místech v místnosti. Lustr visí nad jídelním stolem, stolní lampa je na vedlejším stole vedle pohovky a konferenčního stolku – před pohovkou.

Panoramatická okna a tmavé barvy

malá-obývací-jídelna-dřevěná podlaha-šedá-pohovka-modrý-koberec-transparentní-jídelní židle

Tmavé místnosti nejsou vhodné pro malé místnosti. Pokud jsou však v místnosti velká okna, která umožňují dostatek denního světla, můžete experimentovat také s tmavými barvami.

Malý obývací pokoj s jídelnou – lavička šetří místo 

malý obývací pokoj s jídelnou, dřevěná podlaha, jídelní stůl, lavička, světle šedá pohovka

Lavice je dobrým řešením pro malý obývací pokoj s jídelnou, protože šetří místo. V této místnosti je lavička umístěna přímo na stěně a nabízí prostor pro dvě osoby. Toto uspořádání nábytku by nebylo možné, kdybyste tam umístili dvě židle, protože potřebujete více prostoru pro jejich pohyb tam a zpět.

Nástěnný nátěr krémový a bílý nábytek

malý obývací pokoj-jídelna-bílý-nábytek-dekorace-jarní barvy

Zde sádrokarton odděluje obývací prostor od kuchyňského prostoru. Krémová barva na zeď a bílý nábytek tvoří pozadí pro barevné dekorace

šalvějově zelená barva na zeď, smaragdově zelená pohovka a deska stolu v nefritovém vzhledu

malý obývací pokoj-jídelna-benzín-zelená-rohová sedačka-tmavá-dřevěná-podlaha-šalvěj-zelená-barva na zeď

Kulatý jídelní stůl má krásnou desku stolu, která má obilí a barvy ze zeleného drahokamu a skvěle ladí se šalvějově zelenou barvou stěny a smaragdově zelenou pohovkou.

Čalounění v podobném odstínu pro jídelní židle a pohovky 

malý obývací pokoj, jídelna, neutrální barvy, pozadí, barevné akcenty, nástěnné malby

K vytvoření vizuální hloubky v místnosti se často používají velká nástěnná zrcadla. Denní světlo odráží také skleněný konferenční stolek a kovová základna lampy.

rozkládací čtvercový jídelní stůl

malé obývací-jídelna-dřevěná podlaha-bílá-cihlová zeď-pohovka-police

Pohovka s integrovanými poličkami je funkční kus nábytku do malých prostor.

Nábytek z masivního dubu pro obě oblasti

malá-obývací-jídelna-nábytek-nábytek-masiv-dub-béžová-barva-pohovka-červené židle

Pokud máte možnost objednat veškerý nábytek najednou, pak si můžete vybrat nábytek do obývacího pokoje a jídelny z designové řady nebo ze stejného materiálu.

Kulatý jídelní stůl harmonicky zapadne do každé místnosti

malá-obývací-jídelna-šedá-zeď-barva-fototapeta-dřevěné žaluzie-kulatý-jídelní stůl

jídelna

Založení malé obývacího pokoje s jídelnou – nápady na uspořádání místnosti

Malý obývací pokoj s jídelnou a tyrkysovou pohovkou, dřevěným jídelním stolem, hnědými židlemi a osvětlením

Vybavení jídelny se neomezuje pouze na výběr jídelního stolu a židlí. V kombinaci s otevřeným obývacím prostorem se jídelní kout stává sociálním centrem bytu. Dnes vám dáme pár nápadů, jak ho získat zřídit malou obývací jídelnu tak, aby tvořil harmonický celkový obraz s kuchyní a obývacím prostorem. Důležitou roli hraje uspořádání místnosti, materiály a barvy nábytku a bytových doplňků.

Založení malé obývacího pokoje / jídelny – správné uspořádání nábytku

Malý obývací pokoj s jídelnou se stěnami ze světlé dřevěné podlahy, šedé pohovky a bílé cihlové zdi

Pokud je malá obytná plocha dostatečně široká, můžete vyzkoušet následující umístění nábytku. Pohovka a konferenční stolek jsou uprostřed místnosti, zatímco jídelní stůl je umístěn za pohovkou. TV s plochou obrazovkou je připevněna na zeď, přímo naproti pohovce. Díky neutrálním barvám – bílé, světle šedé a dřevěnému – působí místnost prostorněji. Tyrkysové sedací polštáře, plyšové deky, květináče a svíčky dotvářejí celkový obraz.

Zařiďte si malý obývací pokoj – neutrální barvy

malá obývací pokoj, jídelna, bílá dřevo, kuchyňská linka, barevné nástěnné malby

Barový pult je dobrým způsobem, jak oddělit kuchyň a obývací část. Tenhle je ve stejném dřevěném tónu jako konferenční stolek a nabízí prostor pro čtyři lidi, kteří musí sedět na barových židlích. Černá světla, pracovní deska a nástěnný rám obrazu vytvářejí pěkný kontrast s bílým a dřevěným nábytkem.

Jídelní stůl před kuchyňským ostrůvkem

Malý obývací pokoj s jídelnou nastavil šedobílé dřevěné podlahové LED nepřímé stropní osvětlení

Pokud barový pult není dostatečně velký pro vaše potřeby, zůstává jídelní stůl jasnou volbou. V tomto případě je to přímo na kuchyňském ostrově. Velká pozornost je zde věnována také koncepci osvětlení. Nepřímý LED pásek nad kuchyňskou linkou a nástěnná světla za pohovkou poskytují atmosférické světlo, zatímco tři černá závěsná světla a zapuštěná bodová světla jsou funkčním řešením pro kuchyň a jídelnu.

kulatý rozkládací jídelní stůl

Malá obývací a jídelní sestava-černá-bílá-šedá-nepřímá-osvětlení stěn-světle-šedá-barva na zeď

Pokud zřizujete malou místnost, měli byste se spolehnout na flexibilní a funkční nábytek. Tento kulatý jídelní stůl například nezabere tolik místa a lze ho okamžitě vytáhnout. Šedá křesla umožňují uživatelům sedět při jídle vzpřímeně a pohodlně se usadit při sledování televize.

Rozdělovací nápady pro úzkou místnost 

malá obývací místnost s jídelnou-ikea-maskros-závěsná-světle-bílá-obývací stěna-modrá-pohovka-dřevo-kuchyňské fronty

Místo vysoké kuchyňské linky s barovými židlemi nabízí malý kuchyňský stůl na míru jídelní prostor pro dvě osoby. Závěsná lampa Ikea Maskros nad jídelním stolem vytváří dechberoucí efekty stínů v celé místnosti.

Jídelní stůl odděluje obývací část od kuchyňské části

malý obývací pokoj s jídelnou, dřevěná podlaha, stěna, obraz, tvarování, bílá pohovka, nástěnná televize

Klasické barevné duo černé a bílé oživuje teplý, světlý tón dřeva. TV a příborník jsou namontovány na zeď. V této místnosti není jediný barevný záblesk, ale vše je tak pečlivě naplánováno, že žádné nepotřebujete. Černobílé fotografie uspořádané na obrazových pásech na zdi jsou zajímavým vrcholem, který okamžitě upoutá pozornost.

Fototapeta s motivem krajiny

malý obývací pokoj-jídelna-foto-tapeta-krajina-dřevěná podlaha-kulatý-jídelní stůl-rohová sedačka-modrý-koberec

Při správném výběru mohou fototapety sloužit nejen k dekorativním účelům, ale také vytvořit vizuální hloubku na malém prostoru. Rohová sedací souprava a kuchyňský kout ve tvaru L ponechávají dostatek prostoru pro malý kulatý jídelní stůl se čtyřmi židlemi uprostřed místnosti. Konferenční stolky nabízejí další úložný prostor pro lahve nebo sklenice, na které není na jídelním stole dostatek místa.

Minimalistické v šedé a bílé

malý obývací pokoj-jídelna-šedá-bílá-minimalistická-nepřímá-led-osvětlení

Obdélníkové tvary a jednoduché barvy dominují tomuto malému obývacímu pokoji. Okamžitě si všimnete harmonických proporcí – pohovka, jídelní stůl a varná plocha, které jsou uspořádány navzájem rovnoběžně, se zdají být stejně dlouhé. Různé zdroje světla dokonale zdůrazňují každou jednotlivou oblast – LED lišta pod nástěnné police, LED osvětlení kuchyňské linky a závěsná světla nad jídelním stolem.

Malý obývací pokoj s jídelnou – vše praktické

malý obývací pokoj s jídelnou, šedá pohovka, chundelatý koberec, bílá laminátová podlaha, kulatý dřevěný jídelní stůl

Tento byt byl navržen pro rozlučku se svobodou. Kvůli tomu je všechno to, co mají muži rádi – praktické a jednoduché. Kulatý dřevěný jídelní stůl nehraje roli sociálního centra bytu, ale nabízí perfektní jídelní kout pro jednu nebo dvě osoby.

Jednoradová kuchyň a obdélníkový jídelní stůl pro 6 osob

malý obývací pokoj-jídelna-dřevěná podlaha-šedo-bílé-skandinávské-černé akcenty

Jednořadá kuchyně je praktická do malých prostor. Zůstane tak dostatek místa na jídelní stůl pro pět nebo dokonce šest lidí. Ochranu proti stříkající vodě z modrého skla a nástěnné malby zde nastavují barevné akcenty.

Konzolový stůl a stojací lampa jako dělič místností 

malá obývací pokoj s jídelnou-dřevěná podlaha-šedá-rohová sedací souprava-kulatá-bílá-stůl-stojící-lampa-naplavené dříví

Bílý konzolový stůl a lustr s podstavcem z naplaveného dřeva oddělují obývací prostor od jídelního prostoru. Kolem kulatého jídelního stolu jsou čtyři židle – tři bílé a jedna černá. Zajímavý akcent, který lze opticky kombinovat s černou závěsnou lampou.

Jídelní kout mezi kuchyňskou linkou a nástěnnou jednotkou

malý obývací pokoj-jídelna-dřevěná podlaha-kuchyňské fronty-šedá-pohovka-skleněný-konferenční stolek

Obvykle, když je jídelní stůl umístěn mezi jídelním a obývacím prostorem, je v souladu se sedačkou. Zde se však představuje druhá varianta – jídelní kout je blízko nástěnné jednotky s televizí.

Mosazné doplňky v jídelně a obývacím prostoru

malý obývací pokoj s jídelnou, dřevěná podlaha, bílá rohová pohovka, červená cihlová zeď, kulatý koberec, krém

Abyste mohli obě oblasti vizuálně propojit, musíte zopakovat nejen barvy, ale i materiály. V tomto příkladu vidíme několik nábytku a bytových doplňků z mosazi, které jsou rozmístěny na různých místech v místnosti. Lustr visí nad jídelním stolem, stolní lampa je na vedlejším stole vedle pohovky a konferenčního stolku – před pohovkou.

Panoramatická okna a tmavé barvy

malá-obývací-jídelna-dřevěná podlaha-šedá-pohovka-modrý-koberec-transparentní-jídelní židle

Tmavé místnosti nejsou vhodné pro malé místnosti. Pokud jsou však v místnosti velká okna, která umožňují dostatek denního světla, můžete experimentovat také s tmavými barvami.

Malý obývací pokoj s jídelnou – lavička šetří místo 

malý obývací pokoj s jídelnou, dřevěná podlaha, jídelní stůl, lavička, světle šedá pohovka

Lavice je dobrým řešením pro malý obývací pokoj s jídelnou, protože šetří místo. V této místnosti je lavička umístěna přímo na stěně a nabízí prostor pro dvě osoby. Toto uspořádání nábytku by nebylo možné, kdybyste tam umístili dvě židle, protože potřebujete více prostoru pro jejich pohyb tam a zpět.

Nástěnný nátěr krémový a bílý nábytek

malý obývací pokoj-jídelna-bílý-nábytek-dekorace-jarní barvy

Zde sádrokarton odděluje obývací prostor od kuchyňského prostoru. Krémová barva na zeď a bílý nábytek tvoří pozadí pro barevné dekorace

šalvějově zelená barva na zeď, smaragdově zelená pohovka a deska stolu v nefritovém vzhledu

malý obývací pokoj-jídelna-benzín-zelená-rohová sedačka-tmavá-dřevěná-podlaha-šalvěj-zelená-barva na zeď

Kulatý jídelní stůl má krásnou desku stolu, která má obilí a barvy ze zeleného drahokamu a skvěle ladí se šalvějově zelenou barvou stěny a smaragdově zelenou pohovkou.

Čalounění v podobném odstínu pro jídelní židle a pohovky 

malý obývací pokoj, jídelna, neutrální barvy, pozadí, barevné akcenty, nástěnné malby

K vytvoření vizuální hloubky v místnosti se často používají velká nástěnná zrcadla. Denní světlo odráží také skleněný konferenční stolek a kovová základna lampy.

rozkládací čtvercový jídelní stůl

malé obývací-jídelna-dřevěná podlaha-bílá-cihlová zeď-pohovka-police

Pohovka s integrovanými poličkami je funkční kus nábytku do malých prostor.

Nábytek z masivního dubu pro obě oblasti

malá-obývací-jídelna-nábytek-nábytek-masiv-dub-béžová-barva-pohovka-červené židle

Pokud máte možnost objednat veškerý nábytek najednou, pak si můžete vybrat nábytek do obývacího pokoje a jídelny z designové řady nebo ze stejného materiálu.

Kulatý jídelní stůl harmonicky zapadne do každé místnosti

malá-obývací-jídelna-šedá-zeď-barva-fototapeta-dřevěné žaluzie-kulatý-jídelní stůl