Jeskyně

Divy jeskyní Borra Fotografie v údolí Araku v Andhra Pradesh

Uhnízděný v kopcích Ananthagiri v údolí Araku je jednou z největších jeskyní indického subkontinentu zvaných jeskyně Borra. Tyto jeskyně jsou velkolepě známé svými stalaktitovými a stalagmitovými útvary, které odolávají plynutí času více než milion let.

Jeskyně objevené Williamem Kingem Georgem v roce 1807 údajně pocházely z řeky Gosthani kvůli jejímu nepřetržitému toku akce přes vápencový terén. Legenda říká, že jeskyně Borra byly objeveny domorodými kmeny, když kráva pasoucí se na jeskyních propadla dírou ve střeše.

V jeskyni byl nalezen kámen připomínající lingam, o kterém se věřilo, že je výkladem lorda Šivy, který krávu chránil. Na počest této víry byl mimo jeskyni postaven malý chrám pro lorda Šivu, který přitahuje mnoho oddaných. Jeskyně Borra, známé také jako Borra Guhalu, jsou skvělou turistickou atrakcí pro historické i náboženské účely.

Vstup do jeskyní Borra:

jeskyně borra

Jeskyně Borra ležící ve vzdálenosti 92 km severně od Visakhapatnam leží 3000 ft nad hladinou moře. Vstup do jeskyní o výšce asi 100 metrů a šířce 75 metrů je označen schůdky vedoucími dolů, vytesanými ze skal a při vstupu vás vítají opice, které visí kolem velkých stromů.

Oficiální informační tabule mimo jeskyně Borra:

oficiální informace borra jeskyně

Informační tabule u vstupního bodu do jeskyní poskytuje návštěvníkům stručnou historii a další podrobnosti o jeskyních a jejich okolí.

Náboženské ložisko:

Jeskyně Borra Údolí Araku-náboženské ložisko

Zatímco jeskyně Borra jsou jednou z nejlepších turistických atrakcí ve státě Andhra Pradesh, místní lidé se každý den hrnou do jeskyní, aby uctívali Shivalinga a kamenný idol svaté krávy nebo Kamadhenu, který sedí nad Lingamem hluboko uvnitř jeskyně. Je všeobecně známo, že vemeno krávy je zdrojem řeky Gosthani, odkud mají jeskyně svůj původ.

Stalaktity a Stalagmity:

Jeskyně Borra Údolí Araku-Stalaktity a Stalagmity

V jeskyních sídlí nejznámější stalaktitové a stalagmitové útvary, které mají nepravidelný tvar v důsledku toku řeky Gosthani mezi těmito zpevněnými strukturami. Voda prosakující ze střechy jeskyní rozkládá minerály přítomné ve vápenci za vzniku krápníků v horní části jeskyně a poté dále prosakuje po zemi za vzniku stalagmitů. 150 milionů let staré krápníkové a stalagmitové útvary jsou opravdu ohromujícím pohledem.

Formace:

Útvary jeskyně borra- údolí Araku

Útvary stalaktitu a stalagmitu se v průběhu staletí vyvinuly do přirozeně tvarovaných tvarů uvnitř jeskyní. Při podrobné prohlídce můžete spatřit vousatého mudrce, Shivu a Parvati, matku a dítě, lidský mozek, strom s převislými kořeny, chrám a kostel a dokonce i zvířata jako slon, jak je vidět na tomto zobrazení. Některé z těchto struktur mají náboženský význam, zatímco jiné prostě vzrušují představivost.

Světlo lampy:

Jeskyně Borra Araku Valley-Lamp Light

Jeskyně Borra jsou uvnitř hluboké a zcela temné kvůli nedostatečnému pronikání slunečního světla. Výsledkem je, že průmysl cestovního ruchu Andhra Pradesh nainstaloval řadu sodíkových par, rtuti a halogenových elektrických lamp, které osvětlují cestu uvnitř jeskyní a poskytují úchvatný pohled na různé útvary.

Místo uctívání:

uctívat jeskyně borra

Na konci malého tunelu hluboko uvnitř jeskyní je malé místo uctívání tvořené stalagmitem Lingam, kam se oddaní, zejména kmenové, klanějí hinduistickému bohu Šivovi, zvláště při slavnostní příležitosti Shivratri.

Turistická atrakce:

Jeskyně Borra Údolí Araku-turistická atrakce

Pohled z ptačí perspektivy na jeskyně Borra, který láká tisíce turistů na vizuální svátek letitého archeologického pozůstatku.

Mimo jeskyně Borra:

Jeskyně Borra Údolí Araku-venku

Poutavý pohled na údolí Araku mimo jeskyně Borra je sám o sobě turistickou atrakcí pro návštěvníky jeskyní. Malebná krása hornaté oblasti oplývající faunou a flórou poskytuje téměř magické prostředí.

Zdroj obrázku: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.