Životní styl

Rozhovory – Rozhovor zanechte dobrý dojem

Tvrdě jste pracovali na svém životopise, nakonec jste ho dostali ke správné osobě a nyní hledáte správné tipy na pohovor. Nyní máte šanci úspěšně se prezentovat během pohovoru poté, co vaše aplikační fotografie již na respondenty udělala první dojem. Zde je několik jednoduchých orientací, které vám mohou pomoci dosáhnout vašeho cíle.

Rozhovory o vašich slabinách

Elegantní žena na židli s úspěšným životopisem vytvořeným online

Jedna z nejčastějších otázek položených při pohovoru souvisí se slabostmi uchazeče. Ačkoli většina kandidátů ano vytvořit profesionální životopis online a spojit to s vysoce chvályhodným motivačním dopisem, jen málo lidí skutečně odpoví na otázku o svých slabých stránkách poctivě. Místo toho se snaží problém vyřešit nebo popsat pozitivně, jak radí většina poradců. Všichni jsme si však vědomi toho, co tato taktika představuje – konkrétně fasády. Lepší způsob je uznat slabiny, které nemají nic společného s pozicí, o kterou se ucházíte. Řekněte také zaměstnavateli, co můžete v zásadě udělat, abyste se s tím vypořádali. Nezáleží například na tom, že nejste příliš zdatní v číslech, když se hlásíte na pozici grafického designéra.

Buďte úspěšní s úsměvnými tipy během pracovního pohovoru

Přátelský úsměv je také jednou z důležitých rad k rozhovoru, které je třeba dodržovat. Je to snadná možnost, na kterou během pohovoru myslí tak málo lidí. Pravděpodobnou omluvou pro většinu uchazečů je, že jsou nervózní nebo se záměrně snaží působit profesionálně. Mnoho lidí neví, že usměvavá tvář může uvolnit napětí v místnosti a oddělit vás od ponuré většiny. Úsměv především naznačuje, že v obtížných situacích můžete zůstat zábavní a přátelští. Je to typ člověka, se kterým většina lidí dává přednost práci.

Buďte připraveni na nepříjemné otázky

tazatel u stolu diskutující otázky o uchazeči o zaměstnání

Je to také důležité, připravit se na otázky, ostatní kandidáti neradi odpovídají. Počítejte tedy s tím, že se v určitém okamžiku konverzace budete muset zamyslet nad některými opravdu podivnými tématy, zvláště pokud se chystáte na vysoký úřad. Samozřejmě pro to existuje logické vysvětlení. Takto tazatelé testují vaši schopnost rychle a adekvátně reagovat. Buďte tedy připraveni na otázky typu „Už jste někdy měli šéfa z Pekla?“ Snažte se jednat přirozeně, když věci nejdou dobře. Někdy to nejde dobře, bez ohledu na to, jak dobře jste připraveni. Někteří tazatelé ve skutečnosti záměrně porušují pravidla pro pohovory, aby viděli, jak kandidáti reagují. Především si pamatujte, že kámen úrazu pravděpodobně nebude stát potenciální práci, než zbytek dokončíte.

tipy na pohovor připravené na nepříjemné otázky

Dalším dobrým nápadem by bylo shromáždit informace o tazateli předem, pokud je to možné. Zkuste tedy zjistit, komu budete čelit. Předchozí informace o tom vám mohou velmi pomoci. V některých rozhovorech se například ukazuje, že HR manažer byl kolegou bývalého kolegy. Můžete se kolem tématu točit, aniž by vás museli odkázat, protože znají standardy vašeho společného přítele. Jedná se však o teoretickou možnost, která se vyskytuje jen zřídka. Každý člověk a pracovní pohovor je jedinečný, ale mohou mít společného koníčka nebo například studovat na stejné univerzitě.

Několik uchazečů o práci sedí a čeká na pohovor

V neposlední řadě zdůrazněte, že dobře zapadnete do firemní kultury. Kvalifikace je velmi důležitá, o tom není sporu. Nejde však o jednoznačný faktor a příliš mnoho zkušeností nemusí být vždy výhodou. Ve skutečnosti to manažeři nazývají „překvalifikovaní“. I když splňujete požadavky na danou pozici, můžete být odmítnut. Je to sladění vašich přesvědčení a hodnot se společností? Všichni víme, jak důležitá je v dnešní době týmová práce, takže špatný zaměstnanec může společnost stát hodně.