Životní styl

Proto Pantone v roce 2021 pojmenoval dva barevné tóny jako barvu roku

Podruhé vůbec, Pantone Color Institute vybral v roce 2021 nejen jednu, ale dvě barvy roku: Myš šedá a žlutá. 17-5104 Ultimate Grey je uklidňující odstín šedé, který připomíná stabilní betonové základy a klidné oblázkové pláže. 13-0647 Illuminating je jasně žlutá, která evokuje obrazy teplého slunečního svitu a povzbuzujícího kousnutí kyselého citronu.

Trendové barvy pro rok 2021 mají symbolizovat sílu a naději

barva pantone 2021

Rozhodnutí institutu barev určit dva zjevně nesouvisející odstíny jako barvu roku 2021 je reakcí na bezprecedentní rok Corona 2020, který je téměř u konce. Pantone popisuje Ultimate Gray a Illuminating’s Sunny Yellow jako báječné duo představující rok dopředu a jeden Poselství síly a naděje by měl sdělit. Každá z těchto dvou barev má svůj vlastní emocionální aspekt. Šedá má podpůrný a pevný účinek, je to praktický základ, který potřebujeme. Žlutá znamená naději, osvícení a sluneční svit. A samotná barevná kombinace je silným prohlášení.

pantone-colors-2021-are-grey-and-yellow

Letos se rozhodlo použít dvě barvy Pandemie a události, jako jsou protesty Black Lives Matter, do roku 2020. Po roce, kdy se sociální distancování stalo samozřejmostí a lidé v mnoha zemích světa se hromadně organizovali s cílem požadovat rasovou spravedlnost, je v popředí důležitost spojení mezi lidmi. Podle Laurie Pressmanové, viceprezidentky Color Institute, se to odráží nezbytná potřeba vztahů odráží se v rozhodnutí společnosti Pantone vybrat si letos dvě barvy, což bylo zatím jen jednou (2016, kdy si Pantone vybrala Rose Quartz a Serenity jako kývnutí na rostoucí rozpouštění klasických genderových norem).

„Ukázalo se, jak moc se navzájem potřebujeme, že nám tato spojení s ostatními dodávají sílu a sílu, stejně jako naději a pozitivní výhled, které jsou důležité pro náš pokrok,“ řekla. „Volbou dvou nezávislých barev jsme dokázali tuto zprávu podprahově předat.“

trendové barvy pantone 2021 osvětlující ultimativní šedou

Cíl při výběru barvy roku však zůstává stejný jako v předchozích letech: reflektovat kulturu okamžiku, ve kterém žijeme. Loňská barva Classic Blue byla uklidňujícím, hlubokým indigem navrženým k boji proti obavám z nového desetiletí. Barvy roku 2021 jsou velmi vhodné, protože se připravujeme na přivítání nového roku plného možností: pro vakcínu, pro znovuotevření světa, pro návrat k určité úrovni normálnosti – a šanci vyjít s ostatními spojit lidé.

Trendové barvy Pantone 2021 nabízejí obrovský stylistický potenciál

Trendové barvy pro rok 2021 v módě šedé a žluté

Duo Pantone může být velmi rozmanité, pokud jde o sestavení dokonalého oblečení v šedé a žluté barvě. Díky šálům, botám, kabelkám, šálům a topům ve žluté barvě můžete vylepšit jakýkoli jednoduchý outfit v šedé barvě a dodat mu dobrou náladu. Směs barev má povzbuzující, energizující účinek, což je také ideální pro sportovní oblečení.

Trend Pantone barvy 2021 v zařízení

V zařízení použijte barvu pantone 2021

Díky fantastickému barevnému duu žluté a šedé ho můžete mít v každém obývacím pokoji slunečná nálada vyrobit. Pantone upozorňuje, že tyto dvě barvy nemusí být v dekoru použity ve stejných částech. Můžete použít například žlutou barvu Ubrusy, ložní prádlo, polštáře a další bytové doplňky představit. Jeden natřený jasně žlutou barvou vchod předává vřelé a uvítací poselství. Je to také ideální kombinace pro každého Kancelář nebo domácí kancelář. Ultimate Gray tvoří pevné pozadí pro Illuminating, které stimuluje myšlení a podporuje koncentraci. Pokud chcete navrhnout nadčasově krásnou kuchyň, můžete se rozhodnout pro šedé čela kuchyně, bílou pracovní desku a žlutý kryt proti stříkající vodě. Podívejte se na tento článek, kde najdete skvělé příklady.

Pokud již vlastníte šedou pohovku, můžete přidat žluté akcenty pomocí několika polštářů

žlutá a šedá jsou ideální barvy pro moderní obývací pokoj

Trendové barvy jsou ideální pro domácí kancelář

Žlutá a šedá je perfektní barevnou kombinací pro domácí kancelář

Židle, koberec a opona jako slunečné akcenty

Křeslo a závěs židle jako žluté akcenty v místnosti

Jaké barvy ladí s Ultimate Grey a Illuminating?

které barvy pantone jdou dohromady

Trendové barvy Pantone 2021 lze také báječně kombinovat s jinými živými, svěžími a veselými barvami. Pro inspiraci představil institut barev čtyři palety:

„Tropičtí ptáci“ – jasná a veselá barevná paleta, která symbolizuje barevné, nádherné opeření tropických ptáků. Ultimate Gray přináší do této optimistické palety nádech elegance a zralosti, zatímco bílý odstín „11-0700 Cloud Dancer“ navíc podtrhuje barevné kontrasty.

Paleta “intriky”

které barvy pantone odpovídají novým trendovým barvám 2021

“Intrika” je okouzlující soubor barev, který spojuje směs různých vlivů. Paleta je náladová a energeticky individualistická, ale všestranná a přitažlivá.

„Osvícení“ – žlutá a šedá v kombinaci s pastelovými barvami

trendové barvy pantone 2021 kombinují šedou a žlutou s pastelovými barvami

“Osvícení” je barevný příběh mládí a budoucnosti. Paleta vzbuzuje asociace s hypnotickým prostorem, který osvobozuje naši mysl, rozšiřuje naše obzory a stimuluje naši touhu přehodnotit. Kombinace Ultimate Grey a Illuminating kombinuje moudrost a zkušenosti s touhou rozvíjet nové způsoby myšlení a objevovat nové nápady, zatímco kovové stříbro „20-0087 Lead Crystal“ dodává třpyt podobný měsíci.

„Slunce a stín“ – žlutá a šedá v kombinaci s tlumenými barvami

trendové barvy pantone 2021 kombinují žlutou a šedou s tlumenými barvami

„Slunce a stín“ – Dlouhotrvající Ultimate Grey a povzbuzující Illuminating dodávají této zemité paletě sílu a pozitivismus. Paleta vypráví příběh jednoduché krásy, která nás obklopuje.