Životní styl

Porovnání pojištění auta: Co byste měli hledat a jak najít správné pojištění auta?

V dnešním světě by si život bez auta většina z nás jen těžko dokázala představit a mnoho lidí je na svém vozidle závislých. Žádný motorista se nevyhne pojištění auta, protože aby mohlo být auto v Německu na silnici, musí mít alespoň jeden pojištění odpovědnosti. Výběr správného tarifu však může být dost nervózní a časově náročný a miliony majitelů aut se každoročně vydávají na honbu za nejlevnějším pojištěním auta. A přesto máte často pocit, že jste si nevybrali správně. Na co bychom si tedy měli dát pozor a jak najdeme to správné pojištění auta pro nás? To vše vám vysvětlíme níže!

Proč se srovnání pojištění auta vyplatí?

co je udržitelné pojištění auta tipy pro srovnání pojištění auta

Když registrujete auto, ať už ojeté nebo nové, musíte si sjednat pojištění auta. Ale s více než 100 automobilovými pojišťovnami a obrovským rozsahem nabízených tarifů je snadné ztratit přehled o věcech. Zpravidla můžete své staré pojištění zrušit do 30. listopadu a změnit pojišťovnu. Cenové rozdíly mezi poskytovateli pojištění jsou však poměrně velké a při bližším srovnání můžete své pojistné snížit až o 60 procent a ušetřit až 700 eur ročně. Dobře si tedy rozmyslete, jaké pojistné krytí pro své vozidlo skutečně potřebujete. Musíte za prací každý den překonávat delší vzdálenosti? Nebo jezdíte méně a nechcete platit příliš mnoho? Pak by možná bylo číslo na kilometr Pojištění auta od pátku to pravé pro vás! Stačí odhadnout přibližný počet ujetých kilometrů a nahlásit to poskytovateli. Pokud pojedete méně, než se odhadovalo, dostanete peníze zpět na konci roku a pokud jste najeli více, pak musíte zaplatit pouze za více kilometrů, které jste najeli.

Kolik by mělo být pojistné krytí??

Porovnání pojištění auta, na co si dát při pojištění auta pozor

První věc, na kterou byste měli myslet, je konkrétní tarif. Potřebujete částečnou nebo úplnou odpovědnost? Pojištění odpovědnosti je ze zákona povinné pro každého řidiče a kryje škody, které způsobíte ostatním při dopravní nehodě. Poškození vlastního auta však není pojištěno a musíte si ho zaplatit sami. Jinak to vypadá s částečně komplexním nebo plně komplexním pojištěním. Například částečné komplexní pojištění kryje škody způsobené přírodními katastrofami (bouře, požár, úder blesku, povodeň). Poškození skla je také obvykle kryto a vaše auto je pojištěno proti krádeži. Pokud bylo vaše auto poškozeno vandalismem nebo jste odpovědní za nehodu, částečné komplexní pojištění se neplatí.

Tipy na úsporu při změně pojištění auta pojištění auta na co si dát pozor

Plně komplexní pojištění obvykle stojí více, ale podle toho nabízí větší pojistné krytí. To zahrnuje veškeré částečně komplexní pokrytí a některé zásady dokonce pokrývají náklady na opravu v případě hrubé nedbalosti. Zda by pro vás mělo smysl částečně komplexní nebo plně komplexní pojištění, závisí především na hodnotě a stáří auta. Zatímco u starších aut se vyplatí částečné komplexní pojištění, u nových vozidel se plně komplexní pojištění vyplatí v prvních 3 až 5 letech. To může být dokonce povinné pro leasingové smlouvy. Kromě toho můžete s částečným a plně komplexním pojištěním souhlasit s odpočitatelnou položkou a ušetřit tak až 30 procent pojistného.

Kupte si vozidlo nižší třídy

Tipy na pojištění auta, jak ušetřit peníze, na co si dát při pojištění auta pozor

Abyste mohli ušetřit nějaké peníze na pojištění auta, existuje několik bodů, které byste měli při koupi auta zvážit. Typ vozidla má na množství zásadní vliv. V závislosti na nákladech na opravu a obvyklém poškození jsou všechny modely zařazeny do tříd a čím vyšší je typová třída, tím dražší je pojištění. Ze statistického hlediska platí, že čím častěji dojde ke krádeži nebo nehodě typu vozidla, tím vyšší je typová třída a dražší pojistné. Zejména starší nebo velmi rychlá auta jsou obvykle dražší. Malá auta také spadají do vyšších tříd, protože je často řídí začínající řidiči. Je také rozdíl, zda řídíte benzínový nebo naftový motor. Nafta stojí jako palivo méně, ale pojištění auta je obvykle dražší.

Využijte slevy na pojištění auta

Tipy na spoření na pojištění auta, které pojištění auta se doporučuje

Každý pojistitel nabízí různé slevy, které mohou ovlivnit pojistné. Udělejte si tedy průzkum, co by pro vás mělo smysl. Pokud řídíte vozidlo sami, částka je obvykle nižší. I když máte uzamykatelnou garáž a neparkujete auto na krajnici, můžete využít „slevu na garáž“. Máte hybridní vozidlo nebo vaše auto jezdí se zvláště nízkými emisemi? V tomto případě by byl možný také ekologický tarif nebo ekologická sleva. A malý tip od nás: Pokud budete platit měsíční pojistné místo měsíčního, můžete ušetřit až 10 procent na pojištění auta. Mnoho pojišťoven navíc nabízí slevy, pokud souhlasíte s inkasem.

Pojištění auta tipy, jak ušetřit peníze s pojištěním auta