Životní styl

Odstraňte skvrny – snadno vyčistěte oblečení, nábytek a podobně

Vodu z oděvu odstraňte

Skvrna od kari omáčky na zahradní pohovce nebo skvrna od červené malinové zmrzliny na tričku – skvrny jsou v hlavní sezóně, zejména v létě. Některé zmizí snadno v pračce, zatímco jiné vyžadují další ošetření. Proto máme ve fóru Household.de prohrabal a dal vám dohromady pár skvělých tipů, jak snadno odstranit i nepoddajné skvrny.

Odstraňte skvrny od make -upu

Odstraňte skvrny make-up-řasenka-fond-de-pleť-červená

Lesk na rty a skvrny od rtěnky lze odstranit lakem na vlasy. Jednoduše nastříkejte přímo na skvrnu, počkejte 10–15 minut a setřete starým zubním kartáčkem. Skvrny od řasenky z oblečení lze odstranit odličovačem očí nebo žlučovým mýdlem. Skvrny na základech lze ošetřit odmašťovacím detergentem.

Odstraňte skvrny z koberce

odstraňování skvrn-stříkání koberců

Jedním z nejúčinnějších domácích prostředků na skvrny je jedlá soda. Na místo jezírka nejprve velkoryse nasypte jedlou sodu, vetřete do látky v kruhu a poté na něj nastříkejte horkou vodu pomocí stlačovací lahve. Nechte působit 4 až 5 hodin a namočte.

Čištění koberců bez chemikálií – tipy a domácí opravné prostředky jako alternativa

Koberec – oblíbený jako stylový bytový doplněk

Čištění pračky – vyzkoušené a vyzkoušené prostředky pro domácnost a tipy pro domácnost

Odstraňte skvrny ze sedačky

Odstraňte skvrny pohovka-textil-praní

Kávové skvrny nebo žvýkačky na světlém potahu sedačky nemusí být katastrofa, pokud víte, co máte dělat. Prvním opatřením je okamžitě otřít špinavou oblast hadříkem a odstranit co nejvíce tekutiny.

Ve vodě rozpustné skvrny, jako je krev, vejce a moč, lze ošetřit studenou vodou a šamponem. Nízko tekoucí destilovaná voda pomáhá s kávou a džusem. Tuk lze odstranit sycenou minerální vodou, jedlou sodou nebo bramborovou moukou, zatímco sůl absorbuje colu a červené víno.

Odstraňte skvrny z kožené obuvi

Odstraňte skvrny kožené boty-ugg-boty

Klasické semišové boty Ugg se velmi rychle zašpiní a potřebují tu správnou péči, abyste byli dlouho šťastní. Vnější část bot nejprve očistěte semišovým kartáčem, poté je jemně vetřete vlhkou houbičkou a speciálním čističem Ugg. Čisticí prostředek naneste všude, jinak by se mohly vytvořit vodní skvrny. Rychle opláchněte boty pod proudem studené vody a vycpěte je novinovými nebo papírovými ručníky, aby zůstaly ve tvaru a rychleji schly.

Odstraňte samoopalovací skvrny

Skvrny odstraňte samoopalovacím krémem

Při používání opalovacího krému byste se měli vyvarovat nošení bílého přiléhavého oblečení, i když je úplně stažené. Pokud jsou skvrny od samoopalovače stejně, lze je odstranit žlučovým mýdlem.

Odstraňte skvrny od deodorantu

deodorant-skvrna-pot-odstranění skvrn-oděv-kyselina citrónová

3-4 lžičky kyseliny citronové rozpustíme v jednom litru horké vody, triko namočíme na 1 hodinu a vypereme jako obvykle. Další domácí opravné prostředky na nepříjemné žluté skvrny od potu jsou ocet a jedlá soda.

Odstraňte skvrny od červeného vína

odstraňování skvrn-červené-víno-košile-praní

Sůl pomáhá proti skvrnám od červeného vína na oblečení a ubrusech. Před použitím můžete na skvrnu také nalít citronovou šťávu. Pokud se jedná o skvrny od červeného vína na nábytku, můžete jako čisticí prostředek použít pěnu na holení.

Odstraňte skvrnu od kečupu

odstraňování skvrn-kečup-rajčatová pasta-bílá-halenka

Pokud se vám rajčatová omáčka nebo kečup rozlila na oblečení a zanechala tam ošklivé stopy, neztrácejte drahocenný čas vztekem, okamžitě začněte jednat! Kečup nejprve opatrně vyjměte a důkladně opláchněte studenou vodou. Poté můžete skvrnu ošetřit žlučovým mýdlem nebo octem a oděv vyprat. Pokud už kečupové skvrny zaschly, může pomoci glycerin z drogerie nebo lékárny.

Odstraňte skvrny od ovoce

triko na odstraňování skvrn-ovocné skvrny-dítě

Skvrny z čerstvých bobulí a ovoce jsou velmi časté, zejména v létě. Ty lze odstranit okamžitým namočením trička do studené vody. Poté na skvrnu naneste trochu zubní pasty, trochu ji otřete a vložte oděv do pračky.

Odstraňte mastné a olejové skvrny

odstraňovač skvrn-tuky-skvrny-olej-čisticí-textil

Čisticí prostředek na nádobí se doporučuje k ošetření skvrn od oleje a mastnoty, jako je dýňový olej na kalhotách nebo halenkách. Rozpusťte jej v horké vodě a naneste roztok na skvrnu. Jedlá soda také vsákne tuk. Jednoduše vetřete prstem a po několika minutách vykartáčujte.

Kuličková pera odstraňují skvrny

odstraňovač skvrn-kuličkové pero-interiér-béžové kůže

Skvrny od pera lze snadno odstranit lakem na vlasy nebo zubní pastou. Odolné vodotěsné skvrny lze také úspěšně odstranit, ale rozhodující je povrch. Odlakovač funguje dobře na hladkých površích a oblečení. Alternativně můžete také použít lak na vlasy.