Životní styl

Největší bazén na světě – součást prázdninového komplexu v Chile

největší bazén na světě chile resort view air

Kdo by nesnil o bazénu a osvěžujícím nápoji v létě? Samozřejmě je nejlepší mít bazén na vlastní zahradě, ale existuje jen málo šťastlivců, kteří si ho mohou dovolit. Přemýšleli jste někdy kde největší bazén na světě lži? Dnes vám to řekneme. Nachází se v letovisku San Alfonso del Mar v Chile a od roku 2006 je hlavní turistickou atrakcí. Luxusní prázdninový komplex se nachází přímo na chilském tichomořském pobřeží, asi 100 kilometrů jižně od hlavního města Santiaga.

Největší bazén na světě – 1013 metrů dlouhý a rekordní

největší-pool-in-the-world-chile-resort-san-alfonso-del-mar

Plavecký bazén je dlouhý přes kilometr – přesněji 1013 metrů – a je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako „Největší bazén na světě“ registrovaný. V nejhlubším místě je hluboký 35 metrů a pojme 250 milionů litrů slané vody. Každý den je do pánve nasáváno přibližně 800 000 litrů vody ze sousedního Pacifiku a filtrováno, odsoleno a ohříváno unikátním systémem. Průměrná teplota vody je 26 stupňů.

Náklady na největší plavecký bazén na světě

největší bazén na světě Chile-1013 metrů dlouhá kniha Guinessovy knihy

Náklady na stavbu se odhadují na zhruba 1,5 miliardy eur, přičemž pouze filtrační systém byl dán na 2 miliony a roční náklady na údržbu na 2,5 milionu. Středisko nabízí veškeré kurzy vodních sportů a potápění. V bazénu se můžete také věnovat plachtění, windsurfingu a jízdě na kajaku. Pruhy se však stávají příliš únavnými. Dávejte si také pozor, když chodíte s někým na schůzku u bazénu. S touto velikostí se snadno ztratíte.

největší bazén na světě, chilské pobřeží oceánu

zobrazení největšího bazénu ve světě v Chile v Google

největší-plavecký bazén-ve-světě-chile-noční osvětlení

Chile s největším bazénem na světě-naučte se potápět

největší-bazén-na-světě-chile-sluneční-terasa-skleněná pyramida

největší-bazén-na-světě-chile-plachtění-kajakování-vodní sporty

největší-pool-in-the-world-chile-direct-pacific-coast

největší bazén na světě, chile, nafukovací postel