Životní styl

Můžete tedy kombinovat čokoládu a sýr pro lahodné slano-sladké potěšení!

Kombinace sladkého a slaného byla vždy zajímavá. Gurmáni si už dlouhou dobu užívají kombinaci čokoládových dezertů s jemnými tóny soli. Ale čokoláda a sýr mají také mnoho podobných vlastností, které umožňují překvapivě chutné párování. Pokud chcete na Valentýna udělat něco zajímavého se svými blízkými, můžete uspořádat malou ochutnávku. Vyzkoušejte každou z těchto 10 kombinací sýra a čokolády a vyberte si svou oblíbenou. Pro nejlepší chuťový zážitek podávejte sýry při pokojové teplotě a vyzkoušejte každé párování jedním soustem (tj. Měli byste jíst oba současně). Dáváme také pár návrhů na vhodná vína. Mimochodem, v tomto článku si také můžete přečíst, které víno se k jakému druhu sýra hodí nejlépe.

Sýr Gruyere + horká čokoláda

Sýr Gruyère a horká čokoláda

Mozzarella a farmářský sýr se obvykle podávají s horkou čokoládou v kavárnách po celé Jižní Americe. Místní se obvykle přou o to, zda byste měli sýr sníst první nebo poslední, když se rozpustil v kakau. Díky své ořechové, ale sladké chuti a nízké teplotě tání je „Le Gruyère“ dekadentním doplňkem horké čokolády. Nejlepší je zvolit tmavou organickou čokoládu na pití z Ekvádoru!

Extra vyzrálý čedar + hořká čokoláda (70% kakaa) s mořskou solí

Sýr čedar zrál 15 měsíců + hořká čokoláda (70% kakaa) s mořskou solí

Krystaly soli v čokoládě se shodují s krystaly tyrosinu v čedaru a připadá to jako zážitek z překřížené textury. Jinými slovy, toto klasické párování vyvažuje strukturu, chuť a intenzitu čokolády i sýra. Podávejte s višňovitým vínem Sierra Morena.

Ossau-Iraty + hořká čokoláda s ovocem

Ossau-Iraty + ovocná hořká čokoláda

Ossau-Iraty je pevný ovčí sýr a je považován za jeden z prvních sýrů, které kdy byly vyrobeny. Jeho travnaté sladké podtóny se stanou živými a ořechovými, když se spojí s hořkou čokoládou s ovocem, jako je krvavý pomeranč nebo malina.

Veganská sýrová pomazánka + veganská čokoláda

vegan tmavá čokoláda s lehkou veganskou pomazánkou na bázi kešu

Veškerá čokoláda je přirozeně rostlinného původu, protože kakao roste na stromech. V supermarketu byste si ale měli dát pozor na výrobky, které neobsahují žádné mléčné přísady (tj. Syrovátka, kasein, mléčný tuk atd.). Vyzkoušejte veganskou hořkou čokoládu s lehkou veganskou pomazánkou na bázi kešu. S tímto párováním čokolády a sýra můžete pít La Chema Russian River Chardonnay (také veganskou!).

Mladý kozí sýr + „Kamenná mletá“ hořká čokoláda

Kozí sýr + „Čokoláda mletá“ na kámen

Tito dva se k sobě skvěle hodí, protože získáte kontrast mezi hustým hrudkovitým sýrem a drsnou, téměř písečnou strukturou čokolády Stone Ground. Mladý kozí sýr má lehkou, citrónovou chuť, která se v kombinaci s ovocnou hořkou čokoládou stává čokoládovým, tvarohovým koláčem.

Comté + oříšková čokoláda

Comté + oříšková čokoláda

Pokud byste pro podobný účinek namazali Nutellu na grilovaný sýr, přišli byste o ořechové nuance tohoto francouzského párování. Comté je chráněné označení původu (CHOP), což znamená, že sýr musí být vyroben v konkrétní oblasti ve Francii, aby mohl být nazýván skutečným Comté. Mléko pochází od jednoho ze dvou domácích kravských plemen a výsledkem je aromatický a máslový sýr s přirozeně oříškovými tóny, které jsou umocněny kombinací s mléčnou čokoládou obsahující lískové ořechy.

Modrý sýr + lanýž z tmavé čokolády

Modrý sýr + lanýž z tmavé čokolády

Hvězdný francouzský kuchař Michel Bras proslavil tuto kombinaci, když vynalezl svůj dezert z tmavé čokolády a modrého sýra Coulant. Čokoláda a niva mají společných více než 70 chuťových sloučenin a v podstatě se stávají jednotkou, protože mastné kyseliny sýra prolamují hořkost hořké čokolády a zvýrazňují hluboké vanilkové podtóny. Vyzkoušejte lanýž z ganache se silným drobením modrého sýra. Zkombinujte tyto speciální příchutě se sklenkou Napa Valley Cabernet Sauvignon.

Extra stará Gouda + mléčná čokoláda

Extra stará Gouda + mléčná čokoláda

Extra stará Gouda, např. S ​​dobou zrání 1 až 2 roky, má pevnější, krystalickou strukturu, která dobře ladí s mléčnou čokoládou, která má krémový pocit v ústech. Mléčná sladkost čokolády v kombinaci se silnými praženými tóny sýra má za následek karamelovou chuť.

Parmigiano Reggiano + čokoládový balzamikový ocet

Parmigiano Reggiano + čokoládový balzamikový ocet

Pravé Parmigiano Reggiano pochází pouze z provincií Parma a Reggio Emilia v Itálii, kde je vyrobeno podle pravidel chráněného označení původu (CHOP) a často se podává s trochou balzamikového octa. Sladkost a kyselost octa si pohrává se sladkostí a kyselostí vyzrálého Parmigianina Reggiana (čím zralejší, tím lepší). Přidání silné čokolády zesiluje slanou chuť obou ingrediencí a dodává jim krémovou texturu. Vyzkoušejte 36 měsíců zralý Parmigiano Reggiano zalitý čokoládovým balzamikovým dresinkem nebo s tmavými pralinkami s balzamikovým octem. Užijte si s ním sklenku Domaine Saint Gayan Gigondas Cuvee.

Alpský sýr + lanýž s arašídovým máslem

Alpský sýr + lanýž s arašídovým máslem

Alpský sýr je známý tím, že má ořechové tóny jako součást svého charakteristického chuťového profilu. Když ho tedy zkombinujete s něčím ořechovým, jeho oříškovost se zvýrazní. Používání lanýžů z arašídového másla pro tuto kombinaci čokolády a sýra je prostě zábava.

sýr a čokoláda, které druhy se k sobě nejlépe hodí