Životní styl

Život v trendových barvách 2017 – 30 nápadů na design interiéru a tipy na styl

Trend colors 2017 paleta barev pantone-barvy-jaro-pestre-barvy

Americký institut barev Pantone ve spolupráci s „New York Fashion Week“ každou sezónu vydává zprávu, která shrnuje nejdůležitější trendové barvy sezóny. Barvy Pantone pro jaro 2017 jsou zábavné a barevné, připomínající přirozené odstíny, které se objevují v přírodě. Chtěli byste použít Trendové barvy 2017 nebo je dovedně zkombinujte se svým oblečením, pak najdete mnoho krásných zařizovacích nápadů a stylingových tipů, které pomohou.

Oblíbené odstíny modré mezi trendovými barvami roku 2017 – Niagara

Trendové barvy 2017 living-denim blue-niagara-trend-color-pantone

Niagara je jedním z odstínů modré ve zprávě Pantone a je podobná klasické džínové modři. Zvláště příjemně vypadá jak v outfitu, tak v interiéru. Oblíbená riflová modrá zajišťuje klid a relaxaci v domácnosti a připomíná vodu a moře.

Vybavte trendovými barvami 2017 – džínová modrá jako součást interiéru

Trendové barvy 2017 nábytek-nápady-ložnice-kuchyň-riflová modrá

Ať už jako hlavní barvu nebo jako malý akcent, barvu Pantone Niagara lze použít v každém obývacím pokoji. Díky svému uklidňujícímu účinku může být použit jako barva na zeď v ložnici nebo jako povlečení. Můžete také přidat krásné akcenty do obývacího pokoje s malým džínovým modrým koberečkem.

Stylové a elegantní s džínovou modří

Trend colours 2017 fashion world-niagara-denim-blue-pantone

Vzhledem k tomu, že barva Pantone Niagara je klasická džínová barva, lze ji snadno kombinovat s jinými barvami. Modrý tón ladí se světlými i tmavými nuancemi. Pro ty, kteří dávají přednost klasickým kombinacím, se k nim skvěle hodí další odstíny modré, stejně jako bílá nebo stříbrná.

Barva roku 2017 – zeleň

Trend colours 2017 příroda inspirovaná-zeleň-tráva-zelená-obývací pokoj

Svěží odstín zelené Greenery od Pantone získal ocenění Barva roku 2017. Jako skutečný zástupce trendových barev roku 2017 žlutozelený odstín připomíná přírodu a znamená vitalitu a energii. Barva symbolizuje nový začátek a spojení mezi lidmi a okolní přírodou.

Vybavte se trendovými barvami 2017 – trávově zelená v obývacím pokoji

trend-barvy-2017-zařizovací-zeleň-pantone-barevná-pohovka-akcent-trávově zelená

V interiéru působí zeleň osvěžujícím dojmem a vytváří poutavé akcenty. Se sedačkou nebo křeslem v Greenery oživí každý obývací pokoj. Třpytivá žlutozelená nuance je v interiéru dokonale kombinována se světlými nuancemi, ale může mít také pozitivní vliv na atmosféru v temné místnosti.

Stylingové nápady inspirované přírodou

trendové barvy-2017-pantone-barvy-zeleň-žlutá-zelená-módní-stylingové nápady

Ve světě módy bude Greenery určitě dominovat příští jaro a léto. Pantone Color of the Year 2017 vypadá jako zelené listy a okamžitě upoutá pozornost. Aby trendová barva zářila, jsou nejlepší kombinace s bílou nebo modrou. V kombinaci se světle šedou naopak Greenery nepůsobí tak křiklavě.

Světlé barvy v interiéru – Pink Yarrow

trendové barvy-2017-zařizovací-růžové-řebříčkové-barevné-čalounění

Dalším odstínem z jasných trendových barev 2017 od Pantone je Pink Yarrow. Ať už v interiéru nebo v outfitu, tento purpurový odstín rozhodně působí skvělým dojmem. Poutavá trendová barva je pojmenována po růžovém řebříčku a má proto vztah k okolní přírodě.

Trend barvy 2017 jako barevné akcenty v interiéru

trendové barvy-2017-bydlení-zářící-barevné-akcenty-křeslo-růžové-řebříčkové-pantone

Pink Yarrow lze použít k nastavení jasných akcentů v interiéru, vytvoření dobré nálady a hravé atmosféry. Jednotlivé kusy nábytku s čalouněním v tomto růžovém odstínu se v interiéru stávají skutečným poutačem a lze je skvěle kombinovat s černobílými místnostmi.

Pink Yarrow jako jeden z největších módních trendů roku 2017

trend-barvy-2017-jaro-móda-pantone-barvy-růžová-řebříček

Jasně růžová je perfektní barvou pro působivý jarní outfit. Pro ty, kteří chtějí upoutat pozornost, je tato růžová také doporučována jako kompletní vzhled. Pokud by to pro vás bylo příliš intenzivní, můžete kombinovat křiklavý tón s béžovou, šedou, modrou nebo bílou.

Tmavě zelené tóny – Kale jako trendová barva pro rok 2017

trendové barvy-2017-pantone-nábytek-khaki-zelená-kale-natur

Kale je druhým odstínem zelené mezi trendovými barvami Pantone pro rok 2017. Na rozdíl od zeleně se hovoří spíše pro khaki nebo olivově zelenou, tedy tmavší odstín barvy. Symbolizuje přírodu a zdravý životní styl.

Kale barva od Pantone pro dramatické efekty

trendové barvy-2017-obývací pokoj-pantone-color-kale-wall-color-obývací pokoj

S Kale jako barvou na zeď lze v interiéru nastavit výrazné akcenty, které jsou trochu dramatické, ale extrémně stylové. V kombinaci se světlými nuancemi je trendová barva ideální pro obývací pokoj a představuje eleganci a životní styl blízký přírodě.

Khaki zelená jako vojenský tón mezi trendovými barvami pro rok 2017

trendové barvy-2017-módní-stylingové nápady-kale-pantone-color

Barva Pantone Kale se perfektně hodí k oblíbenému venkovnímu trendu a je preferovaným odstínem pro bundy, sukně a dokonce i šaty. Velmi dobře se kombinuje s téměř jakoukoli jinou barvou, a je proto nezbytnou součástí šatníku. Klasická kombinace je s černou, ale odvážní mohou nosit i kapustnici s barvami jako oranžová nebo žlutá.

Primrose Yellow – žlutá jako trendová barva na jaře

trendové barvy-2017-zařizovací-ložnice-žlutá-akcenty-petrklíč-žlutá

Na rozdíl od oblíbené hořčičné žluté na podzim a zimu je žlutý odstín mezi trendovými barvami roku 2017 o něco světlejší. Barva Pantone se nazývá Primrose Yellow a ztělesňuje slunečné dny jara a léta.

Trend barvy 2017 pro osvěžení interiéru

trendové barvy-2017-nábytek-nábytek-žlutá-trend-barva-pantone

Teplý žlutý tón vyjadřuje dobrou náladu a skvěle se hodí k osvěžení interiéru. Ať už jako nátěr na zeď, čalounění nebo malý kus nábytku, Primrose Yellow dodá vašemu bytu slunný nádech. Díky vybavení v pastelových tónech tento žlutý lesk v interiéru obzvlášť intenzivně.

Dovedně kombinujte žlutou

trendové barvy-2017-módní-barvy-kombinovat-žlutá-petrklíč-žlutá-pantone

Sukně nebo kalhoty v Primrose Yellow jsou perfektním oblečením pro slunečné jarní dny. Žlutá barva je nejlépe kombinována s džínovou modrou, khaki nebo černou, ale přijde si v kombinaci s jasnou barvou, jako je purpurová.

Neutrální trendové barvy 2017 – lískový oříšek

trendové barvy-2017-nábytek-teplá-béžová-oříšková-přírodní

Lískový oříšek je považován za neutrální odstín trendových barev Pantone 2017 a kombinuje se jako přechodová barva se vším. Teplá béžová znamená teplo a útulnost, a proto v interiéru vytváří útulné prostředí.

Teplá béžová do interiéru

trendové barvy-2017-obývací-zařizovací-obývací-pokoj-lískový ořech-pantone

V interiéru vypadá Hazelnut mimořádně příjemně jako barva na zeď i na čalounění nebo koberec. Stín je zcela nenáročný a lze jej kombinovat s tmavými a světlými tóny. Dřevěné prvky v oříškově béžové barvě v nábytku posilují přirozený efekt trendové barvy.

Stylingové nápady v oříškově béžové barvě

trendové barvy-2017-stylingové nápady-módní-outfit-nápady-lískový ořech-pantone

Pokud jde o módu, lískový oříšek lze nosit téměř ke všemu. Kabelky nebo kabáty ve světle hnědém tónu jsou praktickým rozhodnutím pro outfit na jaře. Lískový oříšek vypadá obzvláště poutavě a elegantně spolu s růžovou, oranžovou nebo stříbrnou.

Trendové barvy 2017 – růžová zůstává v trendu s Pale Dogwood

trendové barvy-2017-obývací stěna-barva-růžová-bledá-svída-pantone

Růžový odstín – Rose Quartz byl v roce 2016 jednou ze dvou barev roku a i letos zůstává v top 10 trendových barev pro jaro. Letos je však trendy světlejší, ale sytý odstín růžové – takzvaný Pale Dogwood.

Pale Dogwood jako barva na zeď

trendové barvy-2017-obývací-bledá-svída-růžová-stěna-barva-tapeta

Jemný růžový odstín v trendových barvách 2017 je podobný nahému odstínu, ale s trochou červené. Jako jemná růžová může být tato barva perfektně použita jako barva stěny v obývacím pokoji nebo ložnici a vytváří tak klidnou a uklidňující atmosféru ve vašich čtyřech stěnách.

Kombinujte jemnou růžovou v každodenním životě

trendové barvy-2017-módní-stylingové-tipy-jemné-růžové-kombinující

Ženská růžová je také zachována ve světě módy a nabízí mnoho kombinací pro zvláštní příležitosti i pro každodenní život. Kompletní vzhled v Pale Dogwood je skvělým trendem pro jaro, ale barva funguje stejně dobře jako společník tmavých tónů, jako je černá a modrá.

Trendové barvy 2017 v souladu s přírodou – Island Paradise

trendové barvy-2017-bydlení-voda-modrá-pohovka-pantone-ostrov-ráj

Island Paradise je sladkovodní modrá, která připomíná slunečné dny na pláži. Probouzí touhu po tropických ostrovech a relaxaci a rozhodně vás přiměje vyrazit na letní dovolenou. Světle modré tóny v interiéru vytvářejí útulnou atmosféru a dokonale ladí se světlým nábytkem.

Barva Pantone Island Paradise pro zařizování

trendové barvy-2017-bydlení-nábytek-nápady-ostrov-ráj-vodní modrá

Modrý odstín Island Paradise je jednou z trendových barev roku 2017, které jsou vhodné pro krásné akcenty v interiéru. Sedací nábytek v akvamarínu dokáže jasně osvěžit bílý interiér a v kombinaci s jemnými pastelovými tóny dodat bytu romantický nádech.

Stylingové nápady s Island Island Paradise Water Blue

trendové barvy-2017-voda-modrá-styling-nápady-tipy-móda

Water blue je všestranný ve světě módy. Pánské obleky, dámské oblečení, sukně, tašky, boty a téměř všechny módní doplňky najdete ve světle modrém odstínu. Trendová barva dokonale ladí s ostatními odstíny modré, pastelovými barvami a samozřejmě s bílou.

Lapis Blue – Tmavý odstín modré mezi trendovými barvami roku 2017

trendové barvy-2017-obývací-svítící-tmavě-modrá-barva na zeď-lapis-modrá

Jako zástupce tmavých trendových barev roku 2017 je Lapis Blue intenzivním odstínem modré, který má zvláštní charisma. Barva pantone je pojmenována po lesklém polodrahokamu lapis lazuli, který má intenzivní sytě modrou barvu.

Světelná tmavě modrá jako barevný akcent v nábytku

trendové barvy-2017-bydlení-modré-tóny-lapis-modrá-pantone-interiér

Lapis Blue vyzařuje hodně klidu a síly, a proto je perfektní jako barevný akcent v obývacím pokoji. Jasný odstín modré lze kombinovat s bytovými doplňky v jiných zvýrazňujících barvách, jako je žlutá nebo červená, a vytvořit tak hravý interiér.

Barevné kombinace pro Lapis Blue

trendové barvy-2017-styl-zářící-tmavě-modrá-boty-top-lapis-modrá

Silná modrá je ideální pro každodenní oblečení. Aby barva svítila intenzivněji, měla by být kombinována s bílou nebo černou. Oděvy v lapis modré barvě se stanou vrcholem vašeho stylu. Na přehlídkových molech je jasně tmavě modrá často vnímána jako úplný vzhled nebo společně s barvami, jako je zelená a červená.

Trendové barvy 2017 pro hravý nábytek – Flame

trendové barvy-2017-zařizovací-plamen-oranžová-červená-nástěnná barva-obývací-doplňky

Flame je červený odstín oranžové barvy, který vypadá obzvláště extravagantně a živě. To lze použít k nastavení akcentů v místnosti, které s sebou přinášejí ohnivé teplo. Hravá barva vzbuzuje radost a společenskost a je jednou z trendových barev roku 2017, které dělají velký dojem.

V interiéru použijte plamen nebo oranžovo-červenou

trendové barvy-2017-jaro-pantone-plamen-oranžovo-červená-zařizovací-akcent

Pokud byste chtěli vybavit trendovými barvami 2017 a v interiéru nastavit krásné barevné akcenty, můžete zvážit oranžovo-červený tón Flame. Může být dokonale použit v neutrálních místnostech, přičemž kombinace s bílou nebo černou je nejvhodnější pro výzdobu interiéru.

Světelné trendové barvy 2017 – plamen pro jaro a léto

trend-barvy-2017-móda-oranžová-červená-bílá-kombinovat-plamen-pantone

Intenzivní barva bude také populární ve světě módy na jaře 2017. Světlé a neutrální barvy jako krémová a bílá se nejlépe hodí k oranžovo-červené a jsou ideální pro každodenní použití. Flame navíc určitě vypadá skvěle v kombinaci s vašimi oblíbenými džíny.

Bydlení, styling a zařízení s Barva roku Pantone 2017 – zeleň

Nastavte zelenou barvu – svěží zelenou trendovou barvu pro rok 2017

Pantone Color of the Year 2017 – Zeleň inspirovaná přírodou

Která zelená jako barva stěny? – 35 nápadů se svěžími odstíny zelené